dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    fantomek24

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie coś się dzieje z tynkiem oceńcie

    tynk cementowo - wapienny wewnętrzny ukończony 3 tyg temu, robiony starą metodą: agregat piasek kwarcowy, cement i wapno
    ogólnie zrobiony ładnie ale zaniepokoiły mnie pewne oznaki mianowicie, szlifuje go delikatnie papierkiem ściernym i w niektórych miejscach są place np średnicy 10 cm gdzie powierzchnia jest strasznie miałka wykrusza się i miałkuje przez co tworzą się wgłębienia, co jest grane? czy da rade to naprawić czy trzeba odnowa całą ściane zaciągać czego skutkiem to jest?

    i drugie pytanie widzę na ścianie pęknięcia "pajęczynki" z tego co wiem jest to na skutek zwyt szybieko wysychania kiedy robił były upały, no cóż ale pękniecia są i mam obawy ze malowanie tego nie przykryje a nie chciałbym miec takich spęknięć co robić ? i czego to przyczyna

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Witam.
    Ciekawe, czy w tych miejscach które się sypią nie brakuje jakiegoś składnika? W sensie : źle wymieszany tynk?
    Tak strzelam tylko - może ktoś kto zna lepiej temat tynków mieszanych na budowie i podpowie coś.
    Ja robię z gotowej mieszanki i takich problemów jeszcze nie miałem.

    Pozdrawiam
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  3. #3

    Domyślnie

    A po co szlifować tynk papierem ściernym? To nie gips. Tynki podczas kładzenia jak mają być gładkie zaciera się pacą filcową na mokro. Jak tynki zrobiłeś słabe to po starciu wierzchniej warstwy papierem tak może się robić . Jak chcesz mieć gładkie ściany to zrób gładzie, a jak nie chcesz ich robić zagruntuj ściany i maluj farbą najpierw podkładową a później kolor.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    ewbuxxo ma sporą doże racji - tynk powinien być wymieszany dokładnie w agregacie czy gdzieś tam i nakładany. Jeżeli tak było - to błędy są spowodowane złą ilością cementu. Może być jeszcze jedna przyczyna - ale tu raczej odpada: że za szybko wysechł a cement nie związał... też się będzie sypał.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał fantomek24 Zobacz post
    tynk cementowo - wapienny wewnętrzny ukończony 3 tyg temu, robiony starą metodą: agregat piasek kwarcowy, cement i wapno
    ogólnie zrobiony ładnie ale zaniepokoiły mnie pewne oznaki mianowicie, szlifuje go delikatnie papierkiem ściernym i w niektórych miejscach są place np średnicy 10 cm gdzie powierzchnia jest strasznie miałka wykrusza się i miałkuje przez co tworzą się wgłębienia, co jest grane? czy da rade to naprawić czy trzeba odnowa całą ściane zaciągać czego skutkiem to jest?

    i drugie pytanie widzę na ścianie pęknięcia "pajęczynki" z tego co wiem jest to na skutek zwyt szybieko wysychania kiedy robił były upały, no cóż ale pękniecia są i mam obawy ze malowanie tego nie przykryje a nie chciałbym miec takich spęknięć co robić ? i czego to przyczyna
    Do tynków ręcznych piasek to raczej ma być ostry żółty siany (nie płukany).
    Kwarcowy tylko do ostatniej filcowanej warstwy.
    Może proporcje składników nieprawidłowe w zaprawie były, może wapno nie zgaszone było, może podłoże nieprawidłowo przygotowane, może przeciągi do tego...
    Jakieś zdjęcia zapodaj.
    Każdy kontakt........... pozostawia ślad.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony