dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mlleanet

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Kod pocztowy
    09-413
    Posty
    6

    Domyślnie tynki zewnetrzne bez okien

    witam, jestem nowa na forum i totalny nowicjusz w dziedzinie budowlanej a poniewaz rozpoczelam budowe to borykam sie z duzymi watpliwosciami na kazdym kroku.... teraz na przyklad zastanawia mnie czy nie majac jeszcze wstawionych okien moge juz ocieplic budynek i zlecic wykonanie tynkow. czy taka kolejnosc jest praktykowana? jakie sa za i przeciw, prosze o rady. pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Elewacja to raczej jedna z ostatnich spraw.
    Po co Ci ocieplać, jak wiatr po chałupie będzie hulał ?
    Poza tym "niewygodnie" będzie potem przeprowadzić montaż okien w warstwie tego ociepenia i sensownie "obrobić" ościeża (listwy tynkarskie przyokienne przykleja się do ram okiennych).
    Wstawiaj okna i leć z instalacjami w środku. A jak trzeba będzie przez mury się przebić, to ocieplenie będziesz dziurawić? Jak uszczelnisz przejście? Niech sobie mury "odparują" najpierw, niech troszkę domek się "ulęży". Nic się nie stanie jak postoi bez tynku.
    Nie znajduje żadnych za. Same przeciw.
    (Ale jak się uprzesz, to przecież się nic nie stanie - więcej roboty tylko będzie)
    Każdy kontakt........... pozostawia ślad.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mlleanet

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Kod pocztowy
    09-413
    Posty
    6

    Domyślnie

    tak sobie wlasnie myslalam... zglosil sie do mnie ktos chetny by tynki klasc teraz zaraz i przekonywal ze to absolutnie nie szkodzi ale przedstawione argumenty przeciw wydaja sie sluszne i logiczne.dziekuje.
    a co do okien to zostaly zakupione juz dawno ale niestety padlam ofiara oszuswa, firma splajtowala, stracilam pieniadze, czas i zapal. no i paralizuje mnie mysl o ponownym wybieraniu okien, drzwi wiec pomyslalam o tych tynkach... to tak ku przestrodze, sprawdzajcie firmy, nawet te "zaufane" i sprawdzone. ta moja byla wlasnie taka "sprawdzona" i to uspilo moja czujnosc

  4. #4

    Domyślnie

    Spokojnie, głowa do góry. To dopiero początek przygody. Dasz radę. Powodzenia.
    Każdy kontakt........... pozostawia ślad.

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mlleanet

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Kod pocztowy
    09-413
    Posty
    6

    Domyślnie

    dziekuje! z pewnoscia jeszcze nie raz bedzie ostro pod gorke ale tak, dam rade pozdrawiam

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar eMajster
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Krzyszkowice
    Kod pocztowy
    32-445
    Posty
    57

    Domyślnie

    bajanadjembe ma słuszną rację co do spostrzeżeń dodatkowe przeciw to mokre prace w środku typu tynki i wylewki robiąc wcześniej elewcję zamykasz sobie wilgoć w domu bo w tych pracach jednak sporo wody się dostaje domkowi i przez nieocieplone ściany swobodnie ona odparuje. Teraz domki są uszczelnione od dołu styropianami i folią od góry folią i ściany ceramiczne tak, że unika się jeszcze dodatkowej izolacji styropianem ścian.
    Pozdrawiam i dużo wytrwałości.

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mlleanet

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Kod pocztowy
    09-413
    Posty
    6

    Domyślnie

    dziekuje za podpowiedzi. wszystkie na wage zlota dla mnie pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony