dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 72
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1427
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar bratpit77
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Kod pocztowy
    47-224
    Posty
    79

    Domyślnie projekt REALNY II pracownia DOBRE DOMY - model

    Witam. Mam pytanko czy ktoś z Was buduje lub jest w trakcie budowy domu według projektu Realny II.

    http://www.dobredomy.pl/projekt/realnyII

    Chcę zakupić ten projekt i wybudować ten dom w identycznym zestawieniu jak na prezentacji ale wolałbym najpierw obejżec go na żywo lub usłyszeć jakieś porady , sugestie od osób którzy w takim domu mieszkają lub takowy budują lub wybudowali. Bardzo mało informacji jest w sieci na temat tego projektu. Może ktoś kto wybudował już nie jeden dom może cś poradzić. Moja rodzina to 2+1 także myśle , że metraż wystarczający.









    Tutaj moje próby wpasowania domu na moją działkę



    I tak się dzisiaj pobawiłem zagospodarowałem działkę z owym domem



    tak wygląda działka 9,70 ara 25m szeroka , 39 m długa

    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	2151
Rozmiar:	86,5 KB
ID:	178335   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	1914
Rozmiar:	88,2 KB
ID:	178336   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	1438
Rozmiar:	87,7 KB
ID:	178337   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	1629
Rozmiar:	86,6 KB
ID:	178338   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5.jpg
Wyświetleń:	1401
Rozmiar:	87,8 KB
ID:	178339  

    Ostatnio edytowane przez bratpit77 ; 22-03-2013 o 12:02

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar bratpit77
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Kod pocztowy
    47-224
    Posty
    79

    Domyślnie

    znalazłem w sieci , że był podobny projekt Milena i Milena II z tego samego biura projektowego , może ktoś taki budował ?

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar bratpit77
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Kod pocztowy
    47-224
    Posty
    79

    Domyślnie

    podbije może ktoś coś podpowie

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar tryfan
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-354
    Posty
    42

    Domyślnie

    Hej

    Jak dla mnie to masz brak odpowiedzi po prostu dlatego, że to całkiem nowy projekt. Ja jestem zainteresowany bardzo podobnym projektem - Rawena i widzę, że te wszystkie projekty Realny, Milena, Gwiazdka, Rawena pojawiły się w ciągu ostatnich kilku miesięcy...

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar bratpit77
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Kod pocztowy
    47-224
    Posty
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał tryfan Zobacz post
    Hej

    Jak dla mnie to masz brak odpowiedzi po prostu dlatego, że to całkiem nowy projekt. Ja jestem zainteresowany bardzo podobnym projektem - Rawena i widzę, że te wszystkie projekty Realny, Milena, Gwiazdka, Rawena pojawiły się w ciągu ostatnich kilku miesięcy...
    na to wygląda , że chyba jako pierwszy w Polsce zakupiłem ten projekt ponieważ czekałem jeszcze na dokończenie prac związanych z projektem. Ale projekt już mam i jestem na etapie adapatacji i załatwiania pozwolenia na budowę

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar tryfan
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-354
    Posty
    42

    Domyślnie

    No ja właśnie kupiłem projekt Rawena, który też jest jednym z nowszych (np. dopiero w grudniu, po moim zapytaniu pojawiła się wycena na stronie). Z budową co prawda dość spokojnie, bo plan mam taki, żeby w 2013 załatwiać ile się da papierów, podłączeń, etc, a z budową ruszyć z kopyta dopiero na wiosnę 2014.

    Projekty Realny i Rawena są dość podobne, więc może będzie warto się wymieniać spotrzeżeniami, uwagami...

    Na początek mam pytanie - masz pomysł na łazienkę na piętrze, a dokładniej umiejscowienie prysznica? My z żoną dopiero niedawno zwróciliśmy uwagę, że miejsce wskazane na projekcie będzie dość trudne do wciśnięcia prysznica, bo jednak jest tam skos...

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar picco
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-316
    Posty
    78

    Domyślnie

    Hej!
    Odkąd zobaczyłam projekt RAWENA II w jednym z ostatnich numerów BD zaczęłam mieć straszny dylemat. Praktycznie byliśmy już zdecydowani na Dom w morelach 2 ale Rawena ma właśnie to co w morelach mi brakowało czyli ładniejszą elewację frontową, podcień, brak balkonu od frontu (u nas frontowa ściana będzie od północy) bez straty na wyglądzie domu, maleńka spiżarka przy kuchni. Poza tym wejście do garażu z wiatrołapu też jak dla nas na plus no i gotowa wersja właśnie z podwójnym garażem. Z minusów jakie widzę w Rawenie to ślepa dolna łazienka. Co do prysznica w górnej to może pomyłki w projekcie nie ma bo ona jest w miejscu gdzie są połączone dwa dachy tzn ten z garażu więc może jest w tym miejscu dość wysoko.
    Mam nadzieję, że na dniach się zdecydujemy na projekt i jeśli będzie to Rawena to będzie mi miło do Was dołączyć My początkiem grudnia dostaliśmy WZ a przedwczoraj podpisaliśmy akt notarialny zakupu działki - mamy 11,7 arów. Nie wiem czy uda nam się w tym roku ruszyć z budową ale na pewno chcemy załatwić PnB i podciągnąć wodę.
    Pozrawiam!

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar bratpit77
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Kod pocztowy
    47-224
    Posty
    79

    Domyślnie

    Faktycznie projekt prawie taki sam różni się trochę salonem i elewacją , umiejscowieniem kominka który i tak ja przeniosłem właśnie tam gdzie jest umiejscowiony w Rawenie , dobudowałem również ściankę na piętrze w pokoju 2/4 w której są szafy my będziemy mieli tam drzwi i garderobę. Zmieniłem również materiał ścian na porotherm 24 oraz dozbroiliśmy strop ponieważ ściany działowe na piętrze miały być K-G , a ja zamieniłem na murowane z porothermu. Co do skosu gdzie jest prysznic , tam go chyba jednak niema ponieważ jest tam połączenie dachów.

    Mieszkamy w sumie blisko siebie więc dobrze , być w kontakcie.

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar picco
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-316
    Posty
    78

    Domyślnie

    A mogę spytać jak umiejscowiłeś dom w stosunku do stron świata? Rodzinka doradza aby obrócić go tak aby ściana garażowa była od północy. Mnie ten pomysł się nie podoba bo wówczas całą elewację ogrodową (tą z balkonem) będę miała o wschodu a wejście i wjazd do garażu od zachodu. Przez ostatnie dwa dni siedzimy i oglądamy masę projektów ale nic nowego nam się nie spodobało.
    Nam w Rawenie materiał opowiada bo od początku myśleliśmy o silikatach - nie wiem tylko czy uda się znaleźć ekipę która będzie chciała z tego budować. Na piętrze ścianki działowe na pewno też murowane.
    Czy teraz na wiosnę startujecie z budową?

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar bratpit77
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Kod pocztowy
    47-224
    Posty
    79

    Domyślnie

    Ja za bardzo nie mam jak obrócić i musi stać tak jak wyszło. Może się w tym roku jakiś fundament uda wykopać i zrobić do stanu 0 , jak nie to w przyszłym roku.

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar tryfan
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-354
    Posty
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał picco Zobacz post
    A mogę spytać jak umiejscowiłeś dom w stosunku do stron świata? Rodzinka doradza aby obrócić go tak aby ściana garażowa była od północy. Mnie ten pomysł się nie podoba bo wówczas całą elewację ogrodową (tą z balkonem) będę miała o wschodu a wejście i wjazd do garażu od zachodu.
    No a my będziemy stawiali dokładnie w takim ustawieniu jak rodzinka doradza. W sumie po pierwsze to działkę mamy z wąską, żeby kombinować (Rawena wymaga szerokości 21.10, my mamy działkę 21.40). Po drugie wydaje się to nam dość optymalne ustawienie. Garaż od północy moim zdaniem to dobry pomysł, bo to pomieszczenie "niemieszkalne" więc nie wymaga doświetlenia. Problemem może być to, że kuchnia będzie od południa, czyli może być tam gorąco, zwłaszcza jak sie wiecej będzie gotować. Plusem tego ustawienia (tak się nam wydaje) jest też ustawienie dachu względem słońca i możliwość montażu paneli na dość dużej powierzchni.
    Co z tego, że rurę Pan trzy razy mierzył, skoro montowałem ją ja??

    Będzie Pan zadowolony...

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar slawkocz
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    okolice Gniezna
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    2

    Domyślnie

    witam,
    widzę, że grono osób które wybrały projekt Realny jest na razie dość małe ale mam nadzieję, że z tygodnia na tydzień będzie rosło i kiedyś w końcu pobijemy wielbicieli projektu Bella
    przeglądałem setki projektów w których zawsze coś mi nie pasowało aż dotarłem do projektu Realny który okazał się dla mnie idealny ......
    w marcu biorę się za wydzielenie działki z 1ha ziemi którą posiadam, dostałem już wstępne warunki zabudowy, kupuję projekt Realny załatwiam pozwolenia i w tym roku mam zamiar przynajmniej wyjść z ziemi, takie mam plany i mam nadzieję, że zrealizują je w 100%, a może nawet w 120%

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar bratpit77
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Kod pocztowy
    47-224
    Posty
    79

    Domyślnie

    Z racji , że otrzymałem pozwolenie na budowę , wybudowałem na szybko dom w skali 1:70 , żeby zobaczyć jak się będzie prezentował na działeczce









  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marzenia-sie-spelnia

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    opolskie
    Posty
    1

    Domyślnie

    wow! świetnie ci wyszła ta miniatura. Realny II to projekt który jako pierwszy spośród wielu innych spodobał mi się. Niestety nie spełnia wymogów i jest za szeroki więc nie stanie na naszej działce.

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar tryfan
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-354
    Posty
    42

    Domyślnie

    WOW. Przyznam, że też mnie naszło na zrobienie modelu. Ale w porównaniu z twoim, to totalna żenada.. Ja tak tylko z papieru technicznego, bardziej chodziło mi o bryłę, a tu widzę chyba wprawnego modelarza...

    Gratuluję pozwolenia. Swoją drogą to chyba całkiem szybko poszło, z tego co mi się wydaje...
    Co z tego, że rurę Pan trzy razy mierzył, skoro montowałem ją ja??

    Będzie Pan zadowolony...

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar bratpit77
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Kod pocztowy
    47-224
    Posty
    79

    Domyślnie

    dzięki że się podoba - 3 tygodnie - wieczory zajęte. Musiałem sobie przypomnieć moje czasy modelarskie z dzieciństwa

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar bratpit77
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Kod pocztowy
    47-224
    Posty
    79

    Domyślnie

    model dokończony to wrzucę kilka fotek













    Ostatnio edytowane przez bratpit77 ; 22-03-2013 o 11:54

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar slawkocz
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    okolice Gniezna
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    2

    Domyślnie

    witam,
    kolego bratpit77 rewelacyjny model,
    rysunki i wizualizację to tylko mala namiastka faktycznej realizacji więc taki model bardzo dużo wnosi do naszych wyobrażeń i wizualizacji i w jakimś stopniu je urealnia .......

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar picco
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-316
    Posty
    78

    Domyślnie

    Witam wszystkich! Dawno nie zaglądałam ale oficjalnie mogę powiedzieć, że dołączam do klubu REALNY MILENA RAWENA Jednak zdecydowaliśmy się na Rawenę II - projekt zakupiony miesiąc temu i w zeszłym tygodniu oddany do adaptacji. No i teraz jak zobaczyłam dziś Twoją Bratpit77 makietę to widzę, że wybór bardzo dobry Naprawdę jestem pod wrażeniem, gratulacje! I mam do Ciebie od razu pytanie bo właśnie dziś dostaliśmy wstępny projekt zagospodarowania działki - jaką masz odległość frontowej ściany domu od ogrodzenia? My mamy linię zabudowy 6 metrów od granicy i zastanawiamy się czy to wystarczy na podjazd itd. czy też przesunąć dom bardziej w głąb działki.
    Skoro PnB jest to kiedy startujesz? My mamy już wybraną ekipę i jutro mamy podpisać umowę na wykonanie SSO. Planowo chcielibyśmy zacząć w drugiej połowie lipca.
    Tryfan, jednak nie odwracamy i frontowa ściana będzie od północy a właściwie to północny-wschód jest Nie chcę bowiem mieć kuchni od południa, poza tym mi się bardzo podoba frontowa elewacja (wygrała zresztą z domem w morelach 2) i uważam, że należy ją eksponować od drogi
    Fajnie, że jest nas już kilka osób, mam nadzieję, że będzie coraz więcej bo projekty naprawdę fajne i my właściwie niewiele zmieniamy.

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar bratpit77
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Kod pocztowy
    47-224
    Posty
    79

    Domyślnie

    od drogi do bramy garażowej mam 9 m

Strona 1 z 72

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony