dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 65 z 72
Pokaż wyniki od 1.281 do 1.300 z 1427
  1. #1281
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    NOWAKI

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    KOŁO
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    21

    Domyślnie

    i kilka zdjęć schodów...Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schody1.jpg
Wyświetleń:	933
Rozmiar:	28,6 KB
ID:	388633Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schody2.jpg
Wyświetleń:	956
Rozmiar:	18,1 KB
ID:	388634Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schody3.jpg
Wyświetleń:	838
Rozmiar:	17,2 KB
ID:	388635Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schody4.jpg
Wyświetleń:	820
Rozmiar:	32,7 KB
ID:	388636Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schody5.jpg
Wyświetleń:	747
Rozmiar:	17,4 KB
ID:	388637

    ja często zaglądam na forum w poszukiwaniu zdjęć, nie ma ich zbyt wiele
    więcej swoich wrzucę jak się bardziej zadomowimy
    pozdrawiam.

  2. #1282

    Domyślnie Ravena2

    Cytat Napisał kaziujr Zobacz post
    My w okolicach Szczecina budujemy Rawenę 2 (oglądaliśmy Realnego II - uzytkownik tego forum udostępnił nam swój praktycznie wykończony dom do zobaczenia) i początkowo miał być to realny, ale... spiżarnia przy kuchni musiała być i wybraliśmy Rawenę II.
    Prośbę mam odnośnie tej spiżarni rawenowej, czy ma ktoś może z forumowiczów to pomieszczenie wykończone i podzieliłby się zdjęciami? My mamy dopiero murowane bloczki fundamentowe - patrzę na nie i wydaje mi się, że mam małą kuchnię, a spiżarnia (taka ważna) będzie mikra.
    Kaziujr: Podobnie jak Ty jestem z okolic Szczecina i przymierzam sie do budowy Raveny2. Mam jednak trochę uwag co do projektu. Z uwagi, ze budujesz calkiem niedaleko - czy bys sie zgodzil, abym sobie zerknal na Twoja Ravenke, bo przyznam ze plany planami - a faktycznie zobaczony dom to calkiem co innego.
    Pozdrawiam
    Piotrek

  3. #1283

    Domyślnie

    cześć Nowaki - powiedz proszę co masz na podłodze na pietrze?
    Aga

    Cytat Napisał NOWAKI Zobacz post
    i kilka zdjęć schodów...Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schody1.jpg
Wyświetleń:	933
Rozmiar:	28,6 KB
ID:	388633Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schody2.jpg
Wyświetleń:	956
Rozmiar:	18,1 KB
ID:	388634Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schody3.jpg
Wyświetleń:	838
Rozmiar:	17,2 KB
ID:	388635Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schody4.jpg
Wyświetleń:	820
Rozmiar:	32,7 KB
ID:	388636Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schody5.jpg
Wyświetleń:	747
Rozmiar:	17,4 KB
ID:	388637

    ja często zaglądam na forum w poszukiwaniu zdjęć, nie ma ich zbyt wiele
    więcej swoich wrzucę jak się bardziej zadomowimy
    pozdrawiam.

  4. #1284
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    NOWAKI

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    KOŁO
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał wyszoma Zobacz post
    cześć Nowaki - powiedz proszę co masz na podłodze na pietrze?
    Aga
    Hey
    na podłodze na piętrze na klatce schodowej mamy płytki Paradyż Obsidiana Grys Mat 60x60.
    Mamy z tych płytek również obie łazienki + nieco wstawek z innych.

  5. #1285
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kaziujr

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-121
    Posty
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał thomq1 Zobacz post
    Witam wszystkich forumowiczów

    Czy w projekcie REALNY II w projekcie więźby przy krokwiach koszowych przy łaczeniu dachów domu I garażu lub przy płatwi od strony krokwii koszowej macie słupy wsporcze po stronie łazienki I po stronie pokoju?
    Ciesla mówi, że w projekcie nie ma a powinien być-z dwuch stron.
    Dekarz mówi, że jak przyjdzie dachówka to dach w tym miejscu siądzie i potrzebne sa słupy.
    Kierownik budowy mówi, że nie ma potrzeby bo nie ma tego w projekcie.

    Dodam, że Krokwię koszową mam zamiast 22cm poszerzona na 24cm.
    Z gory dziękuję za pomoc I ewentualne zdjęcia.

    Pozdrawiam
    Tomek
    Nam architekt nie chciała projektu zaadaptować jak zobaczyła, że konstrukcja dachu "wisi" w powietrzu. Dodała nam cztery słupy w każdej ścianie pokojów i łazienki i jest ok. Właściciel firmy budowlanej powiedział, że słupy powinny być, by dach się nie uginał.

  6. #1286
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kaziujr

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-121
    Posty
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał werbel Zobacz post
    Kaziujr: Podobnie jak Ty jestem z okolic Szczecina i przymierzam sie do budowy Raveny2. Mam jednak trochę uwag co do projektu. Z uwagi, ze budujesz calkiem niedaleko - czy bys sie zgodzil, abym sobie zerknal na Twoja Ravenke, bo przyznam ze plany planami - a faktycznie zobaczony dom to calkiem co innego.
    Pozdrawiam
    Piotrek
    Jasne, nie ma problemu co prawda jesteśmy aktualnie na etapie zalewania stropu nad częścią mieszkalną, ale jak Wam to nie przeszkadza, to zapraszamy. Na koniec czerwca mamy mieć oddany SSO.

  7. #1287

    Domyślnie

    Dzieki, tylko jak byś na priva podesłał kontakt - najlepiej telefon, aby sie zgadac, był bym zobowiązany

  8. #1288
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawjus

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Nowogród Bobrzański
    Kod pocztowy
    66-010
    Posty
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał NOWAKI Zobacz post
    a teraz podeślę kilka zdjęć mojej sypialni
    Załącznik 388629Załącznik 388630Załącznik 388631Załącznik 388632

    wezgłowie wnosiło 4 facetów, lekko nie było a za lustrem mamy garderobę.
    Mogę spytać jakie drzwi do sypialni widoczne są na zdjęciu ?

  9. #1289
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    NOWAKI

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    KOŁO
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    21

    Domyślnie

    witam
    drzwi to DRE model Auri, Sosna Biała

  10. #1290

    Domyślnie

    Witam Wszystkich,
    Myślę, że u Was sezon grzewczy też już się zakończył i jestem ciekawa jak wygląda u Was podsumowanie.
    W naszej Milence wygląda to tak:
    piec uruchomiliśmy 01.11.2016r. a wygasiliśmy 13.05.2017r. Spaliliśmy 2,5 tony ekogroszku ( dobry gatunek) - w tym było ogrzewanie wody dla rodziny 4 osobowej. Temperatura w salonie 21-22 a w sypialniach 19-20.
    My jesteśmy zadowoleni z wyniku.
    Pozdrawiam

  11. #1291

    Domyślnie

    To i ja się pochwalę stanem obecnym. Moja kuchnia. Jeszcze w pełnie nie urządzona
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170429_121109.jpg
Wyświetleń:	1014
Rozmiar:	39,7 KB
ID:	390799
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170220_095810.jpg
Wyświetleń:	760
Rozmiar:	30,4 KB
ID:	390800
    Ostatnio edytowane przez JaEwa ; 09-06-2017 o 05:40

  12. #1292
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zyh

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Biłgoraj
    Kod pocztowy
    23-400
    Posty
    136

    Domyślnie

    Cytat Napisał marszatko Zobacz post
    Witam Wszystkich,
    Myślę, że u Was sezon grzewczy też już się zakończył i jestem ciekawa jak wygląda u Was podsumowanie.
    W naszej Milence wygląda to tak:
    piec uruchomiliśmy 01.11.2016r. a wygasiliśmy 13.05.2017r. Spaliliśmy 2,5 tony ekogroszku ( dobry gatunek) - w tym było ogrzewanie wody dla rodziny 4 osobowej. Temperatura w salonie 21-22 a w sypialniach 19-20.
    My jesteśmy zadowoleni z wyniku.
    Pozdrawiam
    pytanie czy ten wynik jest na samo C.O. czy C.O. z CWU?
    "Milena"-Dobre Domy, pow. grzanych podłóg ok 160m2,użytkowa ok 123m2,kubatura ok 510m3, Ściany silikat 24cm + 24cm styropianu 0,031, strop murowany z połówki H+H i 20cm styropianu 0,031 na zakładkę, podłoga na parterze 30cm styropianu 0,031, garaż w bryle, na ścianie wspólnej i suficie 10cm 0,31, okna trzyszybowe w warstwie ocieplenia, pompa ciepła 10kW P/W z buforem 400l(w tym 120 CWU), ogrzewanie podłogowe.

  13. #1293

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyh Zobacz post
    pytanie czy ten wynik jest na samo C.O. czy C.O. z CWU?
    Ten wynik jest dla ogrzewania i wody użytkowej.
    Pozdrawiam

  14. #1294
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zyh

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Biłgoraj
    Kod pocztowy
    23-400
    Posty
    136

    Domyślnie

    to jest bardzo dobry wynik, ja mam tanią pompę powietrze-woda i na ten sezon "spaliłem" na C.O. i CWU 5400kWh.
    "Milena"-Dobre Domy, pow. grzanych podłóg ok 160m2,użytkowa ok 123m2,kubatura ok 510m3, Ściany silikat 24cm + 24cm styropianu 0,031, strop murowany z połówki H+H i 20cm styropianu 0,031 na zakładkę, podłoga na parterze 30cm styropianu 0,031, garaż w bryle, na ścianie wspólnej i suficie 10cm 0,31, okna trzyszybowe w warstwie ocieplenia, pompa ciepła 10kW P/W z buforem 400l(w tym 120 CWU), ogrzewanie podłogowe.

  15. #1295

    Domyślnie

    temat ogrzewania uważam za bardzo ciekawy i cieszą mnie Wasze wpisy, które bardzo mogą pomóc osobom niezdecydowanym.
    Ja osobiście nad rodzajem ogrzewania myślałem bardzo długo i koncepcja zmieniała się chyba 4 razy. Na początku myślałem o kotle na paliwa stałe, w sensie tzw śmieciuch, w którym paliłbym włąsnym drewnem także koszt byłby znikomy, ale jednak pracochłonny rodzaj ogrzewania, Później myślałem o ekogroszku, większa wygoda, ale jednak nadal obsługowy no i brudny rodzaj ogrzewania, a przy tym wcale nie taki tani, Następnie był gaz i pompa ciepła (mysłałem o powietrznej lub gruntowej z poziomym wymiennikiem bo pionowy uważam za bezsensowny ze względu na zbyt wysoką cenę).
    Robiłem kilka wycenna PC powietrzną bo gruntową szybko odrzuciłem, jednak ceny nadal uważałem za zbyt wysokie bo trzeba by było zapłacic za kotłownię około 30 tys. zł - jakby ta cena była choćby 5 tys niższa to pewnie bym się zdecydował, ale obliczyłem że wobec gazu inwestycja jest droższa o kilkanaście tys, co mogłoby się wyrównać po może 8-10 latach zakładając bezawaryjną pracę pompy (co jest troche jak loteria). Gaz mam w działce i przyłącze było stosunkowo niedrogie - skrzynka niewiele ponad 2 tys. i znalazłem taniego fachowca który zrobił mi przyłącze do domu (ponad 30m) i wewnątrz za 2 tys zł. Także ogrzewam dom gazem.
    Teraz o kosztach ogrzewania:
    Domek to Rawena II, mam 100% podłogówki - około 190m2 i jeden grzejnik w łazience, garażu nie ogrzewam, pomieszczenie nad garażem jest ogrzewane minimalnie także jest tam sporo chłodniej niż w pozostałej części domu. Grzejemy również CWU dla 5 osób ale zastrzegam że jest 3 małych dzieci także żeby było uczciwie to trójka dzieci zużyje pewnie wody tyle co 1 dorosła .
    Na CWU idzie aktualnie około 0,8m3 gazu na dobę co daje kwotę około 50 zł miesięcznie - uważam ten wynik za b. dobry i w związku z tym nie planuję instalacji solarnej chocby nawet była dofinansowana w 80%
    Łącznie ciężko mi powiedzieć ile wyniesie mnie roczny rachunek za CO+CWU bo mieszkamy od połowy stycznia, a od listoopada do stycznia kiedy robiona była wykończeniówka to grzaliśmy tylko na jakieś 14-15*C , ale zakładając takie prognostyczne zużycie jak do tej pory to wychodzi mi że za rok (w zależności jaka będzie zima) powinno wyjść 2600-3000zł.
    Dom jest ocieplony 20 cm białego styropianu, 20cm białego w podłodze, piana PUR 18-20 cm na skosach i stropie, dach nad stryszkiem nieocieplony, ściana między garażem a domem i sufit w garażu jeszcze nieocieplony - zamierzam to ocieplić przed kolejną zimą.

    Dużo oczywiscie zależy od temperatur w domu - my na dole utrzymujemy 21-22* a na górze w sypialniach chłodniej 19-20*, nad garażem (pokój jest nieużywany ale wykończony bez mebli) było jakieś 15-16*

    @marszatko napisz proszę w jaki sposób macie zorganizowane CWU w okresie letnim?
    @zyh jesteś w stanie napisać jaki % Twojego zużycia energii jest w taniej a jaki w drogiej taryfie ? czy używasz taryfy komfortowej? jakie masz ceny za kwh?

  16. #1296
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zyh

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Biłgoraj
    Kod pocztowy
    23-400
    Posty
    136

    Domyślnie

    sony87 mam taryfę weekendową i nie steruję pompą ciepła. Wyższe zużycie w tym sezonie(o ok 1000kWh) może być spowodowane dłuższymi mrozami oraz faktem, że grzałem podłogówki w nocy a na dzień skręcałem ogrzewanie. Pod licznik na PC mam jedno taryfowy, więc ciężko mi procentowo opisać ile w której taryfie zużyłem.
    "Milena"-Dobre Domy, pow. grzanych podłóg ok 160m2,użytkowa ok 123m2,kubatura ok 510m3, Ściany silikat 24cm + 24cm styropianu 0,031, strop murowany z połówki H+H i 20cm styropianu 0,031 na zakładkę, podłoga na parterze 30cm styropianu 0,031, garaż w bryle, na ścianie wspólnej i suficie 10cm 0,31, okna trzyszybowe w warstwie ocieplenia, pompa ciepła 10kW P/W z buforem 400l(w tym 120 CWU), ogrzewanie podłogowe.

  17. #1297

    Domyślnie

    Milena II - my w poprzednim sezonie grzewczym spaliliśmy 3 tony ekogroszku,
    rodzina 4ro osobowa i lubimy ganiac w domu "w gaciach" wiec mielismy koło 24-25 stopni,
    jesteśmy non stop w domu bo dzieci sa male,
    używamy wszystkie pomieszczenia wraz z pokojem sportowo-zabawowym nad garażem,
    (polowa domu w podłogowym a druga polowa w kaloryferach)



    Cytat Napisał marszatko Zobacz post
    Witam Wszystkich,
    Myślę, że u Was sezon grzewczy też już się zakończył i jestem ciekawa jak wygląda u Was podsumowanie.
    W naszej Milence wygląda to tak:
    piec uruchomiliśmy 01.11.2016r. a wygasiliśmy 13.05.2017r. Spaliliśmy 2,5 tony ekogroszku ( dobry gatunek) - w tym było ogrzewanie wody dla rodziny 4 osobowej. Temperatura w salonie 21-22 a w sypialniach 19-20.
    My jesteśmy zadowoleni z wyniku.
    Pozdrawiam

  18. #1298

    Domyślnie

    sony87 - jeśli chodzi o ogrzewanie wody latem, to mamy pompę ciepła do cwu (powietrzna), miesięczny koszt ogrzewania wody to ok. 30 zł, dodatkowy plus jest taki, że od pompy mamy odprowadzone chłodzenie do salonu, także latem jest klimatyzacja.Pozdrawiam

  19. #1299
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kaziujr

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-121
    Posty
    16

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170709_153317.jpg
Wyświetleń:	320
Rozmiar:	97,3 KB
ID:	392780

    Nasza Rawena

  20. #1300

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaziujr Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170709_153317.jpg
Wyświetleń:	320
Rozmiar:	97,3 KB
ID:	392780

    Nasza Rawena
    no super !!! - to juz na dniach sie wprowadzacie
    nam zostały jeszcze tarasy i barierka na balkonie .......


    na pewno chcecie dodatkowe okna w dachu? na gorze jest bardzo widno, te dodatkowe okna nie sa potrzebne a ugotujecie sie ........ pod tą blachą,
    nawet z porządną izolacją jest ciepło a przez te dodatkowe okna będzie miec jeszcze cieplej...
    u naszego sasiada obok (okna w dachu) jest o trzy stopnie cieplej niz u nas (bez okien w dachu)
    Ostatnio edytowane przez wyszoma ; 10-07-2017 o 14:07

Strona 65 z 72

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony