dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 66 z 72
Pokaż wyniki od 1.301 do 1.320 z 1427
  1. #1301
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kaziujr

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-121
    Posty
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał wyszoma Zobacz post
    no super !!! - to juz na dniach sie wprowadzacie
    nam zostały jeszcze tarasy i barierka na balkonie .......


    na pewno chcecie dodatkowe okna w dachu? na gorze jest bardzo widno, te dodatkowe okna nie sa potrzebne a ugotujecie sie ........ pod tą blachą,
    nawet z porządną izolacją jest ciepło a przez te dodatkowe okna będzie miec jeszcze cieplej...
    u naszego sasiada obok (okna w dachu) jest o trzy stopnie cieplej niz u nas (bez okien w dachu)
    Szef ekipy mówi, że jak zaizolujemy wełną poddasze dodając kilka cm, uzyskamy fajne temperatury.. będziemy mieli pompę ciepła z opcją chłodzenia, a jak będzie masakra, to trzeba będzie o klimie pomyśleć. A co do tego, że jest widno bez okien połaciowych, to jakoś ja nie mam takiego wrażenia - mamy co prawda jedną połać pokrytą i wydaje mi się, że jak dojdą ściany działowe, to byłoby ciemnawo na poddaszu w pokojach, dlatego je zostawiliśmy - najwyżej będziemy żałować jak się urządzimy

  2. #1302
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Urszula K.

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    37

    Domyślnie

    Moge zapytac ile was wyniosl koszt:
    1. Okien
    2. Tynkow
    3.elektryka
    4. Woda + ogrzewanie gazowe
    Koszta wraz z robocizna??????! Dziekuje z calego sercaaaa
    Ostatnio edytowane przez Urszula K. ; 21-07-2017 o 14:35

  3. #1303
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Urszula K.

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    37

    Domyślnie

    Zadnej odpowiedzi

  4. #1304
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Urszula K.

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    37

    Domyślnie

    Parapetry wewnetrzne i zewnetrzne jaki materiale macie????

  5. #1305
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    villas

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Lidzbark Warmiński
    Kod pocztowy
    11-100
    Posty
    5

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170713_173022.jpg
Wyświetleń:	564
Rozmiar:	95,1 KB
ID:	394073

    Mój REALNY II

  6. #1306
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marecki1985

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    76-607
    Posty
    10

    Domyślnie

    Hej,
    U mnie wyszło tak:
    -Tynki- 17650 zł w tym kładli mi w garażu jedną ścianę w styropianie łącznie z obróbką siatką i tynkiem. Ogólnie m2 tynków wyszło 743m2 cenę za m2 miałem 22zł z (cena z materiałem i robocizną) do tego doszło tak jak wspomniałem za obrobienie garażu styropianem ok 500zl i dodatkowo miałem trochę krzywe ściany poszło więcej materiału musiałem dołożyć 800zł. Ja mamdodatkowo piwnice tam też poszły tynki tylko na ścianach bez sufitu. W garażu również nie robiłem sufitu
    - Elektryka materiały wyszły 7550zł po dosyć dobrych moim zdaniem rabatach za robociznę 5000zł
    - Okna mam z OKNOPLAST wyszły mnie 20737zł okna dokładnie tej serii https://oknoplast.com.pl/pixel-show/
    - Brama garażowa plus drzwi wejściowe do domu do piwnicy i do garażu wyszło mnie razem 11200zł
    -Dach położenie dachówki obrobienie komina oraz rynny robocizna 10tys żł
    -Sama dachówka plus cały osprzęt schodki itd jeszcze nie rozliczyłem bo trochę mi zostało do zwrotu ale myślę ze ok 16-18tys
    -Wode Ci nie podpowiem bo mam studnę głębinową wyszło mnie 6780zł
    - Hydraulik czyli podłączenie kanalizacji w domu oraz kompletnej hydrauliki dół cała podłogówka góra podłogówka łazienka oraz pralnia reszta kaloryfery wszystko w rurkach miedzianych plus czujniki pod sterowanie podłogówką wyszło robocizna z materiałem 28700zł a w cenie też montaż pieca i uruchominie całego obiegu plus ustawienie pieca.
    - Piec na ekogroszek DEFRO 16kW to koszt 9400zł

    Mam nadzieję ze pomogłem.

  7. #1307

    Domyślnie

    Witam, budujemy dom Rawena, jestesmy na etapie więźby i mamy problem... Czy ktoś budował konstrukcje dachu bez płatwi, tylko na jetkach? Nasz architekt się nie popisał i teraz jest problem z łączeniem dachów, gdyż nie mamy jak poteprzec płatwi koszowych, czy ktoś miał podobny problem, jak to rozwiazaliscie? Drewniane słupy? Jeden można postawić na ścianie nośnej ale drugi na stronie nie jest to chyba dobre rozwiązanie, proszę o pomoc.

  8. #1308

    Domyślnie

    czesc, w temacie chociaz nie jest to odpowiedz na twoje pytanie.
    W konstrukcji dachu nad garażem w milenie (mamy ten na dwa auta) nie ma płatwi, nasz wykonawca dachu zaproponował użycie ich gdyz po około roku dach by sie przekrzywił. W projekcie jest bardzo ciężki dach, ogromna drewniana konstrukcja (odchodziliśmy ją po sugestii i pod kontrola specjalisty) pokrycie z ceramiki (położyliśmy blachę) a i tak istniała groźba przekrzywienia dachu.




    Cytat Napisał JulMonAda Zobacz post
    Witam, budujemy dom Rawena, jestesmy na etapie więźby i mamy problem... Czy ktoś budował konstrukcje dachu bez płatwi, tylko na jetkach? Nasz architekt się nie popisał i teraz jest problem z łączeniem dachów, gdyż nie mamy jak poteprzec płatwi koszowych, czy ktoś miał podobny problem, jak to rozwiazaliscie? Drewniane słupy? Jeden można postawić na ścianie nośnej ale drugi na stronie nie jest to chyba dobre rozwiązanie, proszę o pomoc.

  9. #1309

    Domyślnie

    Urszula K.
    informacje o które pytasz były już podawane w tym temacie, poszukaj, a najlepiej przeczytaj cały temat od początku. Koszty u każdego będą nieco inne bo np ogrzewanie każdy robi nieco inaczej, tzn np jedni robią instalacje mieszane, inni 100% podłogówkę a niektórzy same grzejniki (osobiście do gazu polecam 100% podłogówki) .
    W sumie ogrzewanie+kanalizacja i woda w domu wyszło mnie jakieś 24 tys zł - tzn całość robocizna + materiały na podłogówkę (bez styro) i instalacje wod-kan+kompletna kotłownia. Myślę że tu koszty mogą być sporo większe jeśli np wybierzesz droższy kocioł, albo wzogacisz system o jakieś dodatkowe sterownik, albo po prostu znajdziesz drogiego instalatora, bo u mnie np oferty za robociznę wahały się od 5 do 10 tys, albo jeden koleś zaśpiewał mi ponad 40 tys za całość. Także różnice mogą być ogromne
    -m2 tynków mimo nawet identycznych projektów będą inne bo np ktoś sobie podwieszane sufity robi, albo ocieplenie garażu itd.

    Tynki - zależy jakie wybierzesz ale od ok 21 do 26 zł za m2 (robocizna z materiałem) - metry pliczysz sobie sama

    -okna zapłaciliśmy coś koło 17 tys zł (Winergetic Premium) ale były zamawiane w tej wiosenne promocji
    -elektryka - robocizna za free a materiały to musiałbym spojrzeć w zeszyt, ale kilka tys poszło (zamawiałem wszystko, nawet puszki na allegro bo w lokalnych hurtowniach sporo się przepłaca)

  10. #1310
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Elli_J

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Chełmno
    Kod pocztowy
    86-200
    Posty
    5

    Domyślnie

    Doczekałam się wersji z białymi oknami. Dobrze wybrałam. Mogę prosić o więcej zdjęć elewacji?

  11. #1311
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    villas

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Lidzbark Warmiński
    Kod pocztowy
    11-100
    Posty
    5

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170816_171616.jpg
Wyświetleń:	601
Rozmiar:	89,7 KB
ID:	394947
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170816_171605.jpg
Wyświetleń:	394
Rozmiar:	93,0 KB
ID:	394948Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170816_171809.jpg
Wyświetleń:	356
Rozmiar:	87,4 KB
ID:	394949Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170816_171720.jpg
Wyświetleń:	488
Rozmiar:	92,4 KB
ID:	394950Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170816_171658.jpg
Wyświetleń:	294
Rozmiar:	88,7 KB
ID:	394951
    Ostatnio edytowane przez villas ; 16-08-2017 o 18:41

  12. #1312
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marecki1985

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    76-607
    Posty
    10

    Domyślnie

    Witam,
    Proszę o informację jaki był koszt elewacji i ile m2 wam wyszło. Ja powoli tez szykuję się od elewacji wstępna cena 120zł za m2 materiał plus robocizna.

  13. #1313
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    villas

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Lidzbark Warmiński
    Kod pocztowy
    11-100
    Posty
    5

    Domyślnie

    Robocizna 10.000zł
    styropian neographite 15 - 31m3 (jeśli dobrze pamiętam na tę chwilę)

  14. #1314
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    villas

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Lidzbark Warmiński
    Kod pocztowy
    11-100
    Posty
    5

    Domyślnie

    cena styropianu 189zł m3

  15. #1315
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Elli_J

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Chełmno
    Kod pocztowy
    86-200
    Posty
    5

    Domyślnie

    Piękny dom! U nas skopali komin z tyłu.. odmierzyli od jednej strony odległość a dali węższy niż w projekcie-ostatecznie nie wchodzi prosto w dach i nie przechodzi równo między balkonami. Myślę, żeby to zakamuflować przy ociepleniu styropianem z jednej strony i nalać górę komina od nowa. Mistrzowie zła.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	komin.jpg
Wyświetleń:	298
Rozmiar:	19,2 KB
ID:	394997
    Ostatnio edytowane przez Elli_J ; 17-08-2017 o 19:15

  16. #1316

    Domyślnie

    albo - jak mowią "take pany fachowce" : pan sie przyzwyczai i za miesiac nie bedzie zauważać...........

    no troche Ci od elewacji nagimnastykują się, ale wizualnie do uratowania przez styropian,
    to co dołożysz za zamaskowanie styropianem powinieneś "panom mistrzom" obciąć przy wypłacie .....


    Cytat Napisał Elli_J Zobacz post
    Piękny dom! U nas skopali komin z tyłu.. odmierzyli od jednej strony odległość a dali węższy niż w projekcie-ostatecznie nie wchodzi prosto w dach i nie przechodzi równo między balkonami. Myślę, żeby to zakamuflować przy ociepleniu styropianem z jednej strony i nalać górę komina od nowa. Mistrzowie zła.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	komin.jpg
Wyświetleń:	298
Rozmiar:	19,2 KB
ID:	394997

  17. #1317
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marecki1985

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    76-607
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał villas Zobacz post
    Robocizna 10.000zł
    styropian neographite 15 - 31m3 (jeśli dobrze pamiętam na tę chwilę)
    Dziękuję za odpowiedź.. Proszę jeszcze o informację jaki wyszedł łączny koszt razem z siatką klejem i malowanie?

  18. #1318
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    villas

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Lidzbark Warmiński
    Kod pocztowy
    11-100
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał marecki1985 Zobacz post
    Dziękuję za odpowiedź.. Proszę jeszcze o informację jaki wyszedł łączny koszt razem z siatką klejem i malowanie?
    Podam przybliżony koszt bo aż tak szczegółowo nie prowadziłam dokumentacji
    cena materiałów może się różnić bo my kupowaliśmy jeszcze przed wiosennymi podwyżkami
    -klej 1550zł
    -siatka 777zł
    -krążek do styropianu 170zł
    -farba elewacyjna 3700zł
    -bonie od zaprzyjaźnionego producenta(koszt tylko materiału)
    robocizna jak pisałam wcześniej 10000zł (za wykonanie całej elewacji na gotowo tj od położenia styropianu do malowania finalnego jak na załączonych zdjęciach)

  19. #1319
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    animat

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Oleśnica
    Kod pocztowy
    56-400
    Posty
    4

    Domyślnie

    zapraszam też na FB "projekt realny,rawena,milena"
    dzielmy się też tam fotkami i informacjami

  20. #1320
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    DJDominik

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Pszczyna
    Kod pocztowy
    43-215
    Posty
    1

    Domyślnie

    Czy ktoś z budujacych milene, realny zmieniał więźbę dachowa? Mi architekt adaptujący sugeruje by pod płatwie wstawić słupy podtrzymujące a nad garażem-strychem dac też płatwie plus ewentualnie słupy, bo więźba bez słupów jest na styk i może być wiotka.

Strona 66 z 72

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony