dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 51 z 72
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 1427
  1. #1001
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    NOWAKI

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    KOŁO
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jabolek Zobacz post
    Pytanie do osób które zamiast pokoju robią kuchnie. Można by jakiś obraz tego jak zaaranżowaliście parter w takim razie?
    hey
    podbijam temat ja też powiększam kuchnię o gabinet- wykusz pozostał bez zmian.
    Kuchnia ma być z przodu budynku i teraz zastanawiam się nad zaaranżowaniem tego... chyba bez projektanta się nie obędzie.....

  2. #1002
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar tomaszklakier
    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Elbląg
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał NOWAKI Zobacz post
    Hey
    My mamy wyłaz nad pokojem (jednym z bliźniaczych). Z korytarza na pietrze będzie wejście na strych a ze strychu wyjście do wyłazu.
    W projekcie jest chyba wyłaz z pokoju nad garażem ale wtedy potrzebne byłyby kolejne schody a tego chcieliśmy uniknąć.
    pozdrawiam
    Bardzo dziękuję za podpowiedź !
    Dziś panowie budujący dom podsunęli mi taki pomysł aby zrobić w tamtej części wyłaz bo od razu będę miał doświetlony strych i będę mógł go wietrzyć
    A jakie otwieranie okna lepiej zamontować ? Boczne czy do góry ? A wyłaz ma pan drewniany czy pcv ? Bo w hurtowni pokryć dachowych mówią,że to nie ma różnicy jeśli chodzi o wyłaz (tu Velux otwierany na bok) . Czy trzeba zachować wymiar ok 80cm/80cm ? Czy można mniejszy ?
    A może takie okna z FAKRO wystarczą typu WSS 54x75 ?
    Ostatnio edytowane przez tomaszklakier ; 22-01-2016 o 13:28

  3. #1003
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zyh

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Biłgoraj
    Kod pocztowy
    23-400
    Posty
    136

    Domyślnie

    nie rób mniejszych okien dachowych jak chcesz mieć jakoś wyglądające, ja mam najmniejsze okna jakie były na rynku i przy całkowitej grubości ok 50 cm dachu ze skosem wyglądają jak luki strzelnicze na szczęście mam tylko w garderobie nad garażem

  4. #1004
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rawenalodzkie

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Łowicz
    Kod pocztowy
    99-400
    Posty
    16

    Domyślnie

    potwierdzam kanal plaski 6cm, wyrownane styropianem, u mnie akurat w sumie 10cm.. dalem asekuracyjnie bo nie bylem pewien kto bedzie robil reku i jakie beda kanaly. Zreszta, wydawalo mi sie ze lepiej bedzie gdy wylewka nie bedzie sie bezposrednio stykac ze stalowym kanalem z uwagi na odglosy, ktore pozniej beda przenoszone na dom kanalami, ale to moze tylko moj wymysl i nie wiem jak by to bylo w praktyce.
    Jeszcze jedna rzecz.. jesli balkon jest na tym samym poziomie co strop, to podniesienie styropianem jest raczej wskazane (choc kosztowne) z uwagi na potrzebe ocieplenia balkonu od gory.. choc pewnie da sie to inaczej rozwiazac gdyby przewidziec sytuacje. W kazdym razie chcialem zwrocic na to uwage.

    /Dawid
    Buduję: Rawena z modyfikacjami.

  5. #1005

    Domyślnie

    Dzięki za odp. A jak poradziłeś sobie ze schodami ? Nie wyszedł dodatkowy stopień ?

  6. #1006
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar tomaszklakier
    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Elbląg
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał marod25 Zobacz post
    Jutro jadę zamówić i do takiego właśnie wniosku doszedłem, że lepiej mniej zamówić niż potem miało by zostać. Dzięki
    Zwróciłem jedną paletę czyli na budowę ścian nośnych zużyłem 28 palet Solbetu 24x24x59 (może komuś jeszcze pomoże ta wiadomość)

  7. #1007
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sabina#

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    23

    Domyślnie

    Chciałabym skierować pytanie do osób, które zamieniły na dole domu kuchnie na pokój. W którym miejscu umiejscowiona jest wentylacja grawitacyjna? jeśli można poprosić o zdjęcie jak została wykonana.

    z góry dziękuje

  8. #1008

    Domyślnie

    a jak w ogóle macie rozwiązaną wentylację łazienek ? komin jest nieco oddalony

  9. #1009
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mikka234
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-001
    Posty
    16

    Domyślnie

    co do tematu okna w dachu .U mnie okno znajduje sie na klatce schodowej dzieki czemu rozjasnilo sie nieco
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1103.jpg
Wyświetleń:	413
Rozmiar:	92,8 KB
ID:	344549   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1106.jpg
Wyświetleń:	318
Rozmiar:	93,0 KB
ID:	344550  

  10. #1010
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Jabolek
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikka234 Zobacz post
    co do tematu okna w dachu .U mnie okno znajduje sie na klatce schodowej dzieki czemu rozjasnilo sie nieco
    Tylko jak to później umyć?

  11. #1011

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jabolek Zobacz post
    Tylko jak to później umyć?
    Też zastanawialem sie nad oknem w tym miejscu, ostatecznie zamontowalem swietlik dachowy z veluxa, wsadzony jest przy szczycie dachu nad czescia mieszkalna, w komplecie jest 3 metrowa rura ktora doprowadze swiatlo wlasnie nad klatke schodowa, koszt wiekszy ale mniejsza strata ciepla dodatkowo prosty strop na klatce no i myc nie bedzie trzeba. A przy wiekszym śniegu w koszu moze zalegac snieg jednocześnie przyslaniac Twoje okno

  12. #1012
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rawenalodzkie

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Łowicz
    Kod pocztowy
    99-400
    Posty
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał sony87 Zobacz post
    Dzięki za odp. A jak poradziłeś sobie ze schodami ? Nie wyszedł dodatkowy stopień ?
    wyszedl sa 4ry od tego spocznika na poziomie pokoju nad garazem
    Buduję: Rawena z modyfikacjami.

  13. #1013

    Domyślnie

    Drodzy Forumowicze pragnę się podzielić miła dla mnie wiadomością - mamy JUZ odebraną Milene II !!!
    Z projektu BUDOWA przechodzimy do projektu DOM MIESZKALNY i teraz dopiero zaczną sie wydatki

    Kupiliśmy projekt w styczniu 2013 a budowę zakończyliśmy w styczniu 2016.

    Budującym życzę powodzenia !

  14. #1014

    Domyślnie

    Hej, mam ogromną prośbę, czy mógłby się ktoś podzielić projektem ogrzewania podlogowego ?
    Rozmawialem już kilkoma wykonawcami i mam wątpliwości co do tego kto jest kompetentny, a może mając sciage w postaci gotowego projektu podlogowki byłbym mądrzejszy

  15. #1015

    Domyślnie

    Cytat Napisał wyszoma Zobacz post
    Drodzy Forumowicze pragnę się podzielić miła dla mnie wiadomością - mamy JUZ odebraną Milene II !!!
    Z projektu BUDOWA przechodzimy do projektu DOM MIESZKALNY i teraz dopiero zaczną sie wydatki

    Kupiliśmy projekt w styczniu 2013 a budowę zakończyliśmy w styczniu 2016.

    Budującym życzę powodzenia !
    Witam - gratuluję odbioru ! My też wkrótce przymierzamy się do odbioru. Czy mogę się dowiedzieć jakie koszty się z tym wiążą ? Z góry dziękuję i pozdrawiam. Martyna

  16. #1016

    Domyślnie

    W naszym przypadku to wyszło 1250,00 pln.


    Cytat Napisał marszatko Zobacz post
    Witam - gratuluję odbioru ! My też wkrótce przymierzamy się do odbioru. Czy mogę się dowiedzieć jakie koszty się z tym wiążą ? Z góry dziękuję i pozdrawiam. Martyna

  17. #1017
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    gagatek1

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Oleśnica
    Kod pocztowy
    56-400
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał tryfan Zobacz post
    My w Długołęce.
    Witam! jesteśmy na etapie budowy stanu surowego Mileny w gm.Długołęka, w Brzeziej Łące, czy jest możłiwość zobaczenia Państwa domu?
    prosze o kontakt : [email protected]
    Z góry dziękuję!

  18. #1018
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    gagatek1

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Oleśnica
    Kod pocztowy
    56-400
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam, budujemy Milenę pod Wrocławiem, ma pytanie co do ogrzewania podłogowego. Widzę że częśc osób decyduje się na podłogówkę na parterze i częściowo na poddaszu. jaki rodzaj podłogi dajecei tam gdzie jest ogrzewnaie podłogowe? panele? płytki? deska?
    Z tego co wiem najlepsze w przypadku podłogówki są właśnie płytki lub panele. Jeśli chodzi o deskę to ewentualnie twarde drewno, czy raczej te egzotyczne, czyli droższe.
    Jakie są Wasze opinie?

  19. #1019

    Domyślnie

    Cytat Napisał gagatek1 Zobacz post
    Witam, budujemy Milenę pod Wrocławiem, ma pytanie co do ogrzewania podłogowego. Widzę że częśc osób decyduje się na podłogówkę na parterze i częściowo na poddaszu. jaki rodzaj podłogi dajecei tam gdzie jest ogrzewnaie podłogowe? panele? płytki? deska?
    Z tego co wiem najlepsze w przypadku podłogówki są właśnie płytki lub panele. Jeśli chodzi o deskę to ewentualnie twarde drewno, czy raczej te egzotyczne, czyli droższe.
    Jakie są Wasze opinie?
    Witam
    My zdecydowaliśmy się na podłogówkę na dole, wszędzie mamy płytki oprócz małego pokoju. Zastosowaliśmy płytki z uwagi na to, że tak się przyjęło, że płytki najlepiej oddają ciepło. W sprzedaży pojawiły się też panele winylowe, które podobno równie dobrze spisują się na podłogówce - no ale cena też jest wysoka.
    Pozdrawiam i życzę trafnych wyborów !
    Martyna

  20. #1020
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zyh

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Biłgoraj
    Kod pocztowy
    23-400
    Posty
    136

    Domyślnie

    wszędzie podłogówka, płytki tylko w kuchni, korytarzyku do wiatrołapu i wiatrołap(łazienki oczywiście też) reszta to panele i nie żadne do "ogrzewania podłogowego" bo za naklejkę więcej się płaci tylko zwykłe, jedynie podkłady jakieś niebieskie z rolki do podłogówki ale nie z górnej półki. w domu ciepło i przyjemnie jest

Strona 51 z 72

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony