dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie projekt ZAWOJA MK1 (MK2) pracownia DOM-PROJEKT

    Witam!

    Zapraszam wszystkich budujących lub przymierzających się do budowy domu ZAWOJA MK1 (MK2) z pracowni Dom-Projekt do dzielenia się informacjami zdjęciami itp. Ja właśnie zakupiłem projekt tego domu i jestem na etapie załatwiania pozwolenia na budowę. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze w przyszłym roku ruszamy z budową.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    To nie jest miejsce na dyskusje o projekcie. Mamy od tego osobny dział. Dlatego przenoszę ten temat
    Mamy też zasady, że wklejamy przynajmniej rzut kondygnacji, żeby było wiadomo o jaki na 100 % dom chodzi (niektóre nazwy projektów się powtarzają).
    Dla ułatwienia wkleję je:




    Powiem wprost - układ wnętrza nie zachwyca, wręcz przeciwnie. Jak na taki mały domek sporo ścian nośnych i aż dwa kominy.
    W sypialni na poddaszu (pokój 2.4) nie ustawisz normalnej szafy za kominem, bo będzie za nisko (skos dachu).
    Od jakiej strony masz wjazd na posesję?
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 05-09-2012 o 21:43

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Moja propozycja opiera się na przestawieniu jednego z kominów:


    Zmieniłam nie tylko umiejscowienie kominka, ale także schowałam wejście do łazienki, by nie było tak centralnie na widoku z salonu. Podobnie zrobiłam z pokojem - wejście z mini-korytarzyka daje większa intymność niż z salonu. Dodatkowo w korytarzyku jest szafa na środki czystości, szczotki, wiadra.
    Dając drzwi przesuwne zamiast otwieranych, na taras, można powiększyć otwór okienny.
    Bieg schodów proponuję wydłużyć i pod schodami zrobić spiżarkę.

    Wówczas na piętrze można zmienić układ tak:


    Przedłużenie biegów schodów powoduje, że nie musza być zabiegowe tylko ze spocznikiem.
    Przełożenie komina umożliwi poprowadzenie kanalizy i wody do nowej łazienki przy pokoju rodziców.
    Pralka też wędruje na piętro, gdzie są sypialnie.

  4. #4

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo za odpowiedź! Najpierw odpowiem na pytanie wjazd mam od północy. Moje zmiany w oryginalnym projekcie są takie: 1) lustrzane odbicie 2) wyjście z kotłowni na podwórze 3) w salonie brak kominka 4) wyjście na taras od strony południa czyli tam gdzie okno nad kanapą będą drzwi tarasowe 200x230 a w miejscu drzwi tarasowych będzie okno 5) na piętrze pokoje będą odwrócone od strony wschodu będzie sypialnia od strony zachodu pokoje dzieci. 6) daszek nad wejściem zmieniony żeby w łazience na pietrze było okno dachowe a nie świetlik .

    W projekcie jest strop z płyty żelbetowej aktualnie myślę nad zmianą stropu na płytę kanałową lub strop Teriva I

  5. #5

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    Prace ruszyły: mamy zrobiony wykop pod fundament teraz częściowo zasypiemy piaskiem pod ławy.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00394.jpg
Wyświetleń:	80
Rozmiar:	97,8 KB
ID:	184523Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00396.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	94,1 KB
ID:	184525

  8. #8

    Domyślnie

    Zasypany wykop , szalunki jutro wylanie ław
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SSA48449.jpg
Wyświetleń:	80
Rozmiar:	95,5 KB
ID:	187596Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SSA40099.jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	187597

  9. #9

  10. #10

  11. #11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony