dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 9
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 168

Temat: Nasz z200

  1. #21

    Domyślnie

    Wstepna wycena hydrauliki na ok 800 zl cena wg mni jak najbardziej rozzsadna dzisiaj przylot do Polski i od piatku zaczynamy prace na budowie ok 8 pazdziernika wchodzi ekipa od scian !

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    1paul11

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    wodzisław śl.
    Kod pocztowy
    44-300
    Posty
    12
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam, własnie przymierzamy się do budowy takiego samego domu . Na razie jestem na etapie przygotowywania projektu i tez jestem za wentyl. mech. ale jak na razie firmy wyceniają taka instalacje na 17 - 21 tys. zależy jaka centralka. I nie wiem czy to w ogóle damy, a proszę powiedzieć ile wyszło was zrobienie fundamentów ?.

  3. #23

    Domyślnie

    Ciezko mi powiedziec ponieaz mam dopiero rozszolowane i wymalowane w tym tyg bede ocieplal styrodurem 12 cm na klej puszce na to folie kubelkowa hydraulika i zasypywanie ale pewni ok 30 tys robocizna 6 tys mnie kosztowala do tej pory co do wentylacji ja mam wycene na niecale 11 tys z centralka renovent brick 300 na sztywnych rurach spiro

  4. #24
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dany7676

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam snoopyz
    gratuluje dobrego wyboru
    ja też kupiłem ten projekt i jestem na etapie zakończonych ścian nośnych. Może w tym tygodniu rozpocznie się szalowanie pod strop.
    Plan na ten rok - przykryć. W razie pytań proszę o kontakt.

    Pozdrawiam i życzę powodzenia.
    dany7676

  5. #25

    Domyślnie

    UUU dawno mnie nie bylo poniewaz ostatni tydzien byl bardzo pracochlonny roszalowane deski wyczyszczone i gwozdzie powyciagane wymalowane dysterbitem x3 ocieplenie styrodurem 12 cm na to folia kubelkowa pomiedzy stopa a gruntem rura pex 10 cm zasypana grysem nastepnie obsypana zwirem oraz ziemia nie mialem czasu porobic fotek uzupelnie moze dzisiaj wypozyczylem zageszczarke 80 kg za 80 zl za dobe i od poniedzialku biore sie za zageszczanie ziemi w wykopie !! masa pracy przedemna !

  6. #26

  7. #27

  8. #28

    Domyślnie

    Juz pożegnałem sie z budowa i wróciłem do pracy 2 tygodnie na budowie minęły bardzo szybko teraz czekam na ekipe ktora ma zalac chudy beton i zacząć morować ja juz nie mam za bardzo na to wpływu ile dadzą rade zrobic wiec przykrycie staje pod znakiem zapytania ! kilka fotek z ostatniego tygodnia zasypywanie fundamentów i ścianki działowe !
    Ostatnio edytowane przez snoopyz ; 09-10-2012 o 09:10

  9. #29

  10. #30

  11. #31

    Domyślnie

    Bijemy sie z myslami czym ogrzewac w przyszłosci , mial byc piec na eco możne pellet nie mam podpiecia gazu w adaptacji ale to raczej nie problem gaz jest 30 m od dzialki , a kotłownia mala ktos ma moze jakies propozycje , mam zamiar ocieplic grafitowa 15 cm wiec uyskamy cieple ściany ma byc wentylacja mechaniczna i okna o ciepłym profilu moze rzeczywiste spróbować gaz a komin zawsze jest w razie wzrostu cen i kominkiem w duże mrozy tez dogrzeje? prosze o jakies rady ?
    Ostatnio edytowane przez snoopyz ; 09-10-2012 o 09:11

  12. #32

    Domyślnie

    Narazie nic ciekawego sie nie dzieje na budowie wogóle nic sie nie dzieje majster moze zaleje plyte w sobote i moze od poniedzialku zaczniemy budowe dostalem dobre ceny ze składu budowlanego na cement ! do murowania wiec nie szukam nic , szukam stempli 3m ok 200 szt ale przez telefon bez ogladnania to ryzyko zamawiac co do dachu moze w polowie listopada wierzba a krycie grudzien zobaczymy !

  13. #33

    Domyślnie

    Jest poziom 0 ! Wkoncu osiagnelismy pelny stan 0 !!!!! od wtoruku murowanie scian musze policzyc ile nas fundamenty wyniosły ale napewno ponad 30 tysiecy !juz sie nie mozemy doczekac scian !

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2012-10-13 10.33.25.jpg
Wyświetleń:	281
Rozmiar:	96,0 KB
ID:	141818Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2012-10-13 10.33.29.jpg
Wyświetleń:	253
Rozmiar:	96,4 KB
ID:	141819Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2012-10-13 10.33.48.jpg
Wyświetleń:	263
Rozmiar:	93,8 KB
ID:	141820Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2012-10-13 10.34.01.jpg
Wyświetleń:	245
Rozmiar:	95,8 KB
ID:	141821Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2012-10-13 10.34.14.jpg
Wyświetleń:	239
Rozmiar:	97,1 KB
ID:	141822

  14. #34

    Domyślnie

    Przyszedł w koncu czas na sciany po frustrującym poziomie 0 teraz juz majster robote prowadzi ponieważ zrezygnowawszy z usług ekipy dla oszczędności sami rozswawolimy wymalowaliśmy ociepliliśmy i zasypaliśmy ! dzisiaj pierwsze pustaki przywiezione 115 stempli wyladowalo na budowie jak wroce do Polski musze jeszcze ok 80 zorganizować , projekt wentylacji mechanicznej mam miec za 3 dni ! Pogoda zapowiada sie ładna !
    Ostatnio edytowane przez snoopyz ; 19-10-2012 o 09:16

  15. #35

  16. #36
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wiki20

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam,
    Projekt jest super,ja również go kupiłam(w wersji z poszerzonym salonem o 1m).Budowę raczej rozpoczniemy na wiosnę 2013,niestety papiery.To jest nasz drugi dom,pytałeś o ogrzewanie.Mój poprzedni dom ogrzewaliśmy gazem ziemnym,nie narzekałam na rachunki,praktycznie nic nie trzeba robić.Czysto i ciepło.Jeżeli masz dostęp do gazu ziemnego to moim zdaniem nie ma sensu szukać innych rozwiązań.Ale decyzja należy do inwestora.My niestety na nowej działce nie mamy gazu i raczej go nie będzie,a więc myślimy nad butlą,pc też braliśmy pod uwagę,tylko boję się rachunków za prąd.Wracając do projektu,planujemy podobne zmiany,łazienka mała przeniesiona tak jak u ciebie,a w jej miejscu schody na poddasze.Pustki nad salonem nie planujemy.Gdzie budujesz swój dom?my jesteśmy z pod Bydgoszczy.Pozdrawiam

  17. #37

    Domyślnie

    Gaz jest niedaleko od naszej dzialki , wiem ze gaz jest wygodny i bezobsługowy tylko ze uzaleznienie sie od jednego zródła jest ryzykowne , moze zdecydujemy sie na podpiecie jeszcze pieca na wszytsko tzn przewaznie drewno oraz piec np pulsacyjny gazowy mamy dostep do drewna ale nie chce dogrzewac kominkiem bo salon to nie kotlownia! Budujemy w małopolsce na malowniczym wzniesieniu z którego w ładna pogode widac szczyty tatr czyli jkaies ok 140 km co do pustki nad salonem strasznie efektownie to wyglada nie wiem jak to jeszcze zrobimy w planach mamy wylanie maonolitycznego stropu tyle ze po skosie musze z kier bud na ten temat porozmawiac . Dzisiaj kolejny dzien murowania scian za 3 tyg powinnismy zaczynac dach !krycie dachówka moze w grudniu !

  18. #38

    Domyślnie

    Pieniazek na szczescie !


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SANY0006.jpg
Wyświetleń:	253
Rozmiar:	98,8 KB
ID:	143030

  19. #39

    Domyślnie

    Dzien dzisiejszy !!!


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2012-10-19 14.49.44.jpg
Wyświetleń:	190
Rozmiar:	94,1 KB
ID:	143106Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2012-10-19 14.49.47.jpg
Wyświetleń:	182
Rozmiar:	95,9 KB
ID:	143107Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2012-10-19 14.52.19.jpg
Wyświetleń:	175
Rozmiar:	87,0 KB
ID:	143108

  20. #40

Strona 2 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony