dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 9
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 168

Temat: Nasz z200

  1. #61

    Domyślnie

    15 700 bez rolet ze wzmocnieniem termiczny czyli ramka nie stalowa ale z włokna szklanego plus wypelnienie pianka i wybralismy werje seven line czyli polslizowane to z roletami to super cena !

  2. #62

    Domyślnie

    Montaz odbedzie sie 21 marca napewno udokumentuje cala operacje teraz na wione elektryka oraz woda i moze brama garazowa ?!

  3. #63

    Domyślnie

    witam
    Z żoną mamy już kupiony projekt z200 i załatwiamy zezwolenie na budowę, jestem ciekaw ile kosztuje więźba tradycyjna ponieważ zrezygnowaliśmy z pustki nad salonem to zrobiliśmy za namową naszego projektanta wycenę wiązarów które mają obniżyć nam koszty budowy. Wyceniono nam ją na kwotę 30460zł i nie wiemy czy to sporo. Z góry dziękuje za wiadomość.

  4. #64

    Domyślnie

    Nie bardzo rozumiem pytanie chodzi o strop nad salonem bo wierzba dachowa z pustka czy bez i tak bedzie my mam y lany strop zelbetonowy stwierdzilem ze koszt wykonczenia wiazarow bedzie podobny do wylania betonu a potem ryzyko pekania regipsu , po wycenie stwierdzam ze w naszym wypadku wyszlo taniej wylanie stropow w kuchni i salonie razem z robocizna !

  5. #65

  6. #66

    Domyślnie

    chodziło mi o cenę więźby tradycyjnej i wylania stropu

  7. #67
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ptaqowa77

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Lubin
    Kod pocztowy
    59-300
    Posty
    12
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    my też nie będziemy mieli pustki
    niestety nie powiem czy to dużo czy mało bo mamy wycenę za SSO z dachem podaną razem
    trochę taniej na pewno
    też chcieliśmy na początku wiązary
    stwierdziliśmy jednak że w całym koszcie inwestycji to nie jest wielka oszczędność a jednak strop to strop
    pozdrawiam

  8. #68
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ptaqowa77

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Lubin
    Kod pocztowy
    59-300
    Posty
    12
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    bardzo ładnie się dach prezentuje
    jaka to dachówka? Braas czy inna?

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Napisał ptaqowa77 Zobacz post
    bardzo ładnie się dach prezentuje
    jaka to dachówka? Braas czy inna?
    A dziekuje dachówka to creaton harminica czrna angobowana ladnie sie prezetuje bo jest to dachowka maloformatowa ok 15 szt na metr kwadratowy wychodza gesto fale i pieknie lsni w słoncu ! i powiem szczeze bylo tylko 4 tys różnicy pomiedzy robenem

  10. #70

    Domyślnie

    Nie mam teraz faktur przed soba strop plus wience beton ok 10 tys zl robocizna cieko powiedziec bo mialem cene za calosc stempli zabraklo i desek ale strop to strop jak przyjdzie silny wiatr u nas to norma nie bede sie martwil ze zostane z pustka nad glowa ! Wg mnie strop lany to lepszy wybór , dodam ze mamy nie tradycyjny stop nad salonem tylko ze skosem co swietnie wyglada ! i wizualnie powieksza salon !

  11. #71

    Domyślnie

    Stan surowy otwarty osiagniety !!!:d

  12. #72

    Domyślnie

    gratuluje stanu surowego ja nie wiem czy zacznę na koniec wiosny zezwolenia dzięki za informacje dotychczasowe jeżeli to nie problem to prosił bym o cenę materiału na więźbę.

  13. #73

    Domyślnie

    wyceniając wiązary przesłano mi przeprojektowany dach i pokazane ściany nośne potrzebne do podparcia zostały tylko ściany zewnętrzne i pomiędzy salonem a resztą domu pozostałe mogą być ścianami działowymi nie umie umieścić rzutu więc nie mogę tego pokazać dlatego twierdzą że budowa będzie tańsza

  14. #74

    Domyślnie

    Cytat Napisał zosia i grzegorz Zobacz post
    wyceniając wiązary przesłano mi przeprojektowany dach i pokazane ściany nośne potrzebne do podparcia zostały tylko ściany zewnętrzne i pomiędzy salonem a resztą domu pozostałe mogą być ścianami działowymi nie umie umieścić rzutu więc nie mogę tego pokazać dlatego twierdzą że budowa będzie tańsza

    A na czym bedzie wspieral sie dach widzac po mojej konstrukcji dachu gdzie slupy opieraja sie na scianach dzialowych nie jestem projektantem ale zeby pan nie zalowal ten dach ma prawie 300 m 2 i to ciezka konstrukcja co do wiazarow potem ocieplenie welna min 40 cm regipsy plyty osb samego drzewa ile wiecej wejdzie ja mam ok 20 kubikow drzewa na caly dachwykonczenie nie wiem czy taniej wyjdzie prosze sobie przeliczyc chyba ze sam pan bedzie to robil bo potem wykonczenie bedzie krocie ! co do scian nosnych i tak pan placi za murowanie czy to bedzie pustak 25 czy 12 i tak placi sie za murowanie nie roumiem takich oszczednosci kazdy liczy na oszczednosci tylko trzeba odpowiedziec sobie na pytanie na czym warto oszczedzac to wolalbym terrive zrobic ! czy bedzie pan adaptowal poddasze a potem bedzie glosno ! wiem mieszkam w domu z legarami !

  15. #75

    Domyślnie

    drzewo na wiezbe mielismy za darmo od rodzicow placilem tylko za tartak u mnie jest ok 20 kubikow tarcicy drogie bylu laty kontrlaty te kupowalem i zabralo mi 6 krokwi ! Nie ciac wg projektu zapytac ekipe od dachu jak ciac !
    Ostatnio edytowane przez snoopyz ; 05-03-2013 o 12:30

  16. #76
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ptaqowa77

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Lubin
    Kod pocztowy
    59-300
    Posty
    12
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał snoopyz Zobacz post
    stan surowy otwarty osiagniety !!!:d
    gratulacje!!!

  17. #77
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maciej i kasia

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    łęczna
    Kod pocztowy
    21-010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam
    Tez zamierzamy budowac ten dom i mam pytanie co ma Pan ma na mysli mówiąc iż nie ciąć drewna wedlug projektu? Chodzi o grubości czy dlugości danych elementow? Z góry dziękuje za odpowiedz.

  18. #78

    Domyślnie

    Juz odpowiadam wg wypisu z projektu krokwy i legary sa przesadzone z wymiarami ! zapytac fachowców od dachu jakie wystarcza ja nie wiem bo mam wg projetu wyciete i pamietac o tym ze jezeli podniesie sie podmurowke pod murlate w moim przypadku o 2 pustaki ziweksza sie powierzchnia dachu i pamietac o tym zeby narozne krokwy mialy dlugosc o 1 metr dluzsze to samo jezeli zrezygnuje sie z dekoracyjnej litery l nad garazem ktora jest strasznie droga w budowie i wtedy trzeba krokwy nad wejsciem zrobic o takiej samej dlugosci jak po drugiej stronie garazy wiec trzeba pamietac o wycieciu conajmniej o metr dluzszych krokiew niz w pojekcie !

  19. #79
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dzioro

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Posty
    3
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam. Dom wygląda ślicznie. Nam też bardzo podoba się ten projekt jeśli wszystko się ułoży to jesienią chcemy wystartowąć z budową. Tak bym widział ten dom, co wy na to?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez*tytułu.jpg
Wyświetleń:	528
Rozmiar:	14,1 KB
ID:	181331

  20. #80
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ptaqowa77

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Lubin
    Kod pocztowy
    59-300
    Posty
    12
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    obrazek nieczytelny

Strona 4 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony