dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Jogimoto

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    2

    Question Samodzielne malowanie na ścianie.

    Witam Was forumowicze
    Otóż mam taki problem, od kilku lat zajmuję się szkicowaniem i kolega poprosił mnie o to żebym namalował mu na ścianie herb jednego z klubów piłkarskich oraz dwie półnagie kobiety. Nigdy tego nie robiłem i chciałbym się dowiedzieć jak się za to zabrać? Zgodziłem się na to ponieważ uważam że to dobre doświadczenie i bardzo bym chciał żeby ktoś miał w pokoju coś co własnoręcznie zrobiłem
    Domyślam się że będzie potrzebny jakiś delikatny szkic ołówkiem, kontur wykonany markerem tylko czym to wypełnić? Konkretnie chodzi mi o farbę jakiej miałbym użyć... Czy miała by to być zwyczajna farba do malowania ścian czy może farba olejna? A może zrobić sobie jakiś szablon?
    Proszę o jakieś konkretne wytłumaczenie czym i jak to zrobić.
    Z góry dziękuję i pozdrawiam, Tomek

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Gołą babę to pierdyknij kredkami świecowymi lub pastelami.

  3. #3

    Domyślnie

    Piórkiem i węglem może?
    A ja z racji posiadanych doświadczeń w wychowywaniu dziecka powiem,że zwykłe farbki szkolne trzymają się ściany doskonale

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    ...osobiście wybrałbym technikę graffiti. Profesjonalne malowanie techniką spray potrafi dać efekty 3 D. Jeśli chcesz się najpierw wprawić to sugeruję zakup najcieńszej płyty OSB jako swoistej sztalugi.
    W sklepie z lakierami samochodowymi opowiedzą Ci wszystko o farbach w sprayu do ścian i wyprowadzeniu pod nie podłoża. Później odwiedź allegro i w szczególności e-bay. USA to korzenie street art i tam mają wysoce wyspecjalizowane produkty do tej formy artystycznego malowania.
    Powodzenia i nie zważaj na teksty forumowiczów w stylu mente captus.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Jogimoto z tego co piszesz doświadczenie masz raczej w rysowaniu niż malowaniu myślę że w tej sytuacji najłatwiejszą dla Ciebie do opanowania techniką będzie kreda silikatowa + utrwalacz np KEIM Silikat-Kreiden + Silikat-Kreiden-Fixativ www.keim.com.pl/media/file/produkty/13_kreda_silikatowa.pdf wersja luksusowa lub w wersji tańszej sucha pastel utrwalona akrylowym lakierem do drewna.
    Pastele nie muszą być zaraz zestaw 250 kolorów i bóg wie jakiej firmy za ciężkie pieniądze, przeciętny zestaw 18-24 kolory pasteli "studenckich" za 20-30 zł powinien wystarczyć np http://www.artysta.sklep.pl/sklep/114/toison_dor_komplety do utrwalenia wystarczy najzwyklejszy lakier bezbarwny do drewna. Technika mniej wygodna i mniej trwała ale tańsza. Z ołówkiem ostrożnie. Twardy ołówek i na prawdę delikatny szkic bo każdy miękki będzie Ci potem brudził obrazek. Jeśli ściana jest pomalowana kolorową farbą to warto zacząć od położenia białego gruntu bo będziesz mieć problemy z kolorami. Może to być gesso, może być zwykła biała farba do ścian czy grunt.
    Jeśli chcesz rysować kontur markerem i wypełniać pola jednolitym kolorem to farby akrylowe "artystyczne" mogą się sprawdzić. Zaglądnij sobie do sklepu dla plastyków. Możesz kupić zestaw lub pojedyncze sztuki, celuj raczej w półkę "student" niż w "artist" przy takim zastosowaniu różnicy nie zauważysz a twoja kieszeń owszem. Akryl możesz dodatkowo zabezpieczyć werniksem, choć jeśli nie ma to być na kilkadziesiąt, tylko na kilka lat, to można sobie ten krok podarować.
    Oczywiście technik wykonania może być jeszcze wiele innych, wybrałem te które w twojej sytuacji wydają mi się najłatwiejsze
    Techniki graffiti jeśli jej nie próbowałeś raczej nie polecam bo trochę zejdzie zanim dojdziesz do jakiej takiej wprawy, a wycinanie szablonów jest dosyć praco i czasochłonne

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    ....płyty OSB jako swoistej sztalugi....
    Chyba nie rozumiem
    SZTALUGI
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	8598_1181902572595_n.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	14,9 KB
ID:	136699

  6. #6

    Domyślnie

    Powodzenia i nie zważaj na teksty forumowiczów w stylu mente captus.
    Nie każdy musi być zawsze śmiertelnie poważny,trochę dostansu do innych nie zaszkodzi.To nie temat o "śmierć i życie".
    Czasami gdyby nie ci "upośledzeni" forumowicze,temat "spada na dół" i pozostaje z liczbą odpowiedzi zero.....

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał marynata Zobacz post
    Nie każdy musi być zawsze śmiertelnie poważny,trochę dostansu do innych nie zaszkodzi.To nie temat o "śmierć i życie".
    Czasami gdyby nie ci "upośledzeni" forumowicze,temat "spada na dół" i pozostaje z liczbą odpowiedzi zero.....
    ...i tak i nie
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Jogimoto

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    2

    Domyślnie

    Wielkie dzięki za pomoc
    Porady których udzielił mi użytkownik G.N. okazały się strzałem w dziesiątkę, zacząłem to robić zgodnie z tymi zaleceniami i wychodzi to na prawdę świetnie
    Jak skończę umieszczę screena.
    Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam, Tomek

  9. #9

    Domyślnie

    Aj, już zacząłeś mówisz? To może mój pomysł się przydać na przyszłość Zawsze można narysować coś w "wygodniejszym" formacie, a potem swój projekt dać zrobić na fototapetę! Wiem, że to nie to samo, ale przynajmniej odpadają problemy z wyborem najtrwalszego materiału malarskiego cenowo chyba to wychodzi podobnie, wiele firm z branży poligraficznej i meblarskiej ma coś takiego w swojej ofercie, vox nawet zrobił konkurs na taką fototapetę ostatnio http://www.meble.vox.pl/konkurs_fototapety/ sianko można wygrać

  10. #10

    Domyślnie

    No i gdzie te zdjęcia?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony