dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 19 z 19
Pokaż wyniki od 361 do 371 z 371
  1. #361

    Domyślnie

    Żeby nie pogrążać całkowicie tych, u których jest już za późno na "ideał", podpowiem że jest coś takiego jak kompromis.
    I już mieszkamy !

  2. #362

    Domyślnie

    kompromis w sprawie grzyba na ścianie? nie sądzę!
    był michal_ludwin, ale zbanowali i jestem michal_l

    [moderowano reklame produktu]

  3. #363
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Indiana_

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Chrzanów
    Kod pocztowy
    32-500
    Posty
    878

    Domyślnie

    Albo wiecznie wilgotnych ścian w związku z totalnym brakiem jakiejkolwiek hydroizolacji w starych budynkach od fundamentów?

  4. #364

    Domyślnie

    Nie o takim kompromisie pisałem. Osoby z grzybkiem na ścianach często nie są świadome jego przyczyn. Trzeba tylko chcieć to zrozumieć i nawet kosztem zwiększonego rachunku za ogrzewanie się go pozbyć. To jest wg mnie owy kompromis. Dom z mokrymi ścianami od niezaizolowanych fundamentów wymaga dużej inwestycji remontowej lub dużego spychacza, polecanego tutaj przez adama_mk.
    I już mieszkamy !

  5. #365
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.208

    Domyślnie

    "...dla Adama nie ma innych argumentów, albo dom dobrze zbudowany (czytaj: tylko i wyłącznie JEGO dom) albo spychacz.... "

    O różnych domach pisuję.
    W różnych technologiach budowanych...
    Sam mam problem odbudowy Malborka co ma ponad 100 lat tak, aby samym słoneczkiem go napędzić całorocznie.

    A co do Twoich wątpliwości to:
    PO CO budować cokolwiek ŹLE?
    A jak już się źle sprawa potoczyła - to czy nie lepiej zacząć raz jeszcze zamiast "pudrować trupa żeby zdrowo wyglądał"?
    Zwykle boli jak diabli, ale finansowo jest bardziej optymalne.

    Alternatywnie... pokochać to, co "wyszło"?
    Godzić się ze wszystkim co oferuje?
    Z brakiem komfortu, energochłonnością a i grzybkiem czasami?

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  6. #366

    Domyślnie

    ...Adam, masz rację jeśli chodzi o ideę, trzeba budować dobrze i nie zawsze pudrowanie trupa ma sens, tylko wszyscy dobrze wiemy (Ty też), że jak już ktoś włożył w dom 100 czy 200 tys PLN to nie zrówna go z ziemią nawet jak zauważy (czy ktoś go uświadomi), że zbudował źle...
    dlaczego tak jest - wiadomo - kasa (może jakby zmienił się światopogląd budujących w ten sposób, że podpisywaliby umowy z wiarygodnymi firmami, mieliby faktury za wykonane prace to mogliby dochodzić swoich praw, uzyskiwać odszkodowania, egzekwować naprawy reklamacyjne, ale jeśli dom buduje firma KRZAK bez umowy i bez faktury to nie ma od kogo egzekwować napraw) dochodzi też czas konieczny do ew zburzenia tego co źle zbudowane i zbudowanie na nowo dobrze...
    z chociażby tych dwu powodów wielu budujących będzie jednak chciało uzyskać w jakiś sposób ten "kompromis", którego Ty Adamie tak nie trawisz...
    ...

  7. #367

    Domyślnie

    Dochodzenie praw od wykonawców to fikcja - prawo niby działa, ale za wolno. Zamiast spychacza, można dom sprzedać, mowa chyba była o starych trupach, które ciężko reanimować.

  8. #368

    Domyślnie

    ...owszem wolno, ale działa, w przypadku robót "chałupniczych" nawet wolno nie działa
    Adam używa spychacza do każdego domu, nawet nowo wybudowanego - taki już jest
    ...

  9. #369
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.208

    Domyślnie

    Bo...
    Jak jest dobre - to DZIAŁA!
    Jak nie jest dobre - NIE ZADZIAŁA NIGDY!!!!
    Podpieranie czegoś co samo stać nie będzie - nie ma sensu i uzasadnienia ekonomicznego....
    ZAWSZE będzie wymagało wkładu energetycznego, a energia tania nie jest i stale drożeje....
    To... pudrować trupa czy.... spychacz?

    WY to opłacacie...
    WASZA decyzja...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  10. #370

    Domyślnie

    ...ech Adam, Adam....

    jak już wszystkich przekonasz do swoich poglądów i zaczną je stosować to ja od razu kupuję flotę spychaczy i nawet mogę Ci odpalać 10 % od klienta, hehe
    ...

  11. #371
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.208

    Domyślnie

    Wszystkich to się na jeden raz nie da....
    Ale...
    Po trochu?...
    Masz spychacz?!!!!
    Bo wiesz...
    Byłby interes do zrobienia....


    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

Strona 19 z 19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony