dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 49 z 143
Pokaż wyniki od 961 do 980 z 2859
  1. #961
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Kendra

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1.987

    Domyślnie

    hello Karolinko!! Jak pięknie u Ciebie budowa rośnie pomimo paskudnej pogody życzę Wam dużo zdrówka. już się nie mogę doczekać na efekt końcowy - masz takie świetne pomysły pozdrawiam cieplutko!!

  2. #962
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar ivy17
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.382

    Domyślnie

    Karola..pewnie gdzieś przegapiłam..ale co to za model wanny... Nigdy nie myślałam o wolnostojącej ..ale ta jest sliczna Widzialam ja juz w jednej pieknej łazience i tak mysle ze może ....

  3. #963

    Domyślnie

    Ja też nie myślałam o wolno stojącej i....też już myślę poproszę o namiary i cenkę
    M32 - Zielona Równina

    05.04.2014r

  4. #964
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Karolina i Artur :P

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    3.468
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Laura
    Z antresoli zrezygnowałam z dwóch powodów, po pierwsze orginalnie zaprojektowane piętro i pomieszczenia na nim były dl amnie za małe.
    Zależało mi na duzej sypialni dla nas i posiadaniu kolejnych dwóch sporych pokoi, Jednego dla Julki i jednego gościnnego/dziecinnego kiedyś
    Dlatego połączyliśy dwie małe sypialnie od frontu i tak powstała duza sypialnia dla nas z garderobą. Sypialnia od ogrodu została bez zmian, a robiac strop w miejscu pustki i dodajac do tego powierzchnie antresoli, która była przewidziana na gabinet, powstał fajny duży pokój dl Julki

    Gabinet będzie na parterze i te zmiany spowodowały ,ze dom jest teraz dla nas optymalny. Nie zabudowując pustki, nie byłabym wstanie wprowadzić takich zmian adaptacyjnych które by mnie zadowoliły w rozkładzie i wielkości piętra. A powiekszanie kazdego pomieszczenia, spowodowalo by bardzo duże powiekszenie domu, czego też chcieliśmy uniknąć.

    Drugim powodem pozbycia sie antresoli było akustyka jakiej doznaliśmy w domu nr.2 i mimo,ze kocham antresole i szczególnie duuuze pustki nad salonem, to kiedy posiada sie małe dziecko antresola nie pozwala swobodnie funkcjonować wieczorami na parterze, efekt niesienia się dziwieków, głosów itp. jest taki jakby ktoś mówił przez megafon

    Więc antresola zdecydowanie tak, ale po pierwsze w innej formie niż w tym projekcie (tutaj to dla mnie troszke taka mała studnia powstaje a mi podobają sie duże antresole nad całym salonem), po drugie kiedy dzieci są wieksze i normalne życie nie powoduje ich cięgłego wybudzania

    Wiec jeżeli kiedykolwiek powstanie dom nr.4 to wtedy kiedy Julka będzie starsza a jej ewentualny brat/siostra tez podrośnie na tyle,zebym mogła tą antresole mieć i cieszyć się jej urokami a nie kląć pod nosem kiedy upada łyżeczka do herbaty , a Ty będąc na górze masz wrażenie że spadła cała zastawa stołowa

    Pozdraiwma

  5. #965

    Domyślnie

    Nad układem jeszcze nie myślałam bo ja to mam wyobrażenie jak coś zobaczę, a że mamy zalany dopiero strop nad parterem na łazienkę muszę poczekać jeszcze z miesiąc... ale na razie planuję w niej tylko wannę bez prysznica...więc jak mówisz jest nadzieja

  6. #966
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Karolina i Artur :P

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    3.468
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Kendra dziękuję Ci bardzo!
    Ja bardzo sie cieszę,ze udaje nam sie pchać powoli tą naszą budowę zimą, bo dzięki temu jest szansa,ze przed wiosną dom bedzie stał, a tak dopiero na wiosnę gdzieś w kwietniu zaczynalibyśmy fundamenty
    Boje się tego mojego urządzania, ale z Waszą pomocą napewno będzie łatwiej
    Pozdrawiam!!!!


    Ivi17
    Taką wannę ma hazeleyes, ona ja już użytkuje i tez jest z niej zadowolona
    Ja wannę kupiłam na ceneo

    Link:

    http://www.ceneo.pl/12810864





    Iza,
    myśl, myśl, bo jest baaardzo wygodna testowałam dzisiaj kilka minut w garażu

    A tutaj namiar na wannę

    http://www.ceneo.pl/12810864

    Ja zamawiamłam w tym sklepie 123armatura.pl super kontakt i bardzo szybka wysyłka

  7. #967
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar rasia
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    podStoliczna
    Posty
    14.122
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    289

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karolina i Artur :P Zobacz post
    Ja pierdziele, dziś lub jutro będę miałą wannę do domu któy nie ma zalanego stropu

    No to wszytko w sumie w normie , wzgledem poprzednich budów
    W sumie może w normie, choć dobrze, że nie pracujesz w Instytucie miar i wag i nie ustalasz norm.

    Jak zwykle Szalona, ale wannę zakupiłaś cudną, jedną z moich ulubionych i miałam ją u siebie na liście do mojej łazienki, odpadła tylko dlatego, że postanowiłam wannę zabudować/wkomponować w murek.
    Natomiast co do wanny dla Julci... nie kupuj za dużej, chyba że macie codzienny zwyczaj wspólnej kąpieli. Basen zrobisz w ogrodzie, więc pływać w takiej wannie nie będzie, a wannę 180x90 wykorzysta tak naprawdę za kilkanaście lat przy wspólnej kąpieli z chłopakiem.

  8. #968
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar LauraF
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    lublin
    Kod pocztowy
    20-001
    Posty
    26

    Domyślnie

    Dziekuje kochana za wyczerpującą odpowiedź Ja jestem zakochana w antresoli !!! Niestety przy naszej budowie pomyślałam o niej zbyt późno i ciągle ubolewam nad jej brakiem. Więc powiem szczerze , ze Twoja odpowiedź mnie bardzo pocieszyła. Sama mam synka w wieku Twojej córci więc Twoje argumenty mnie w znacznym stopniu przekonały I może już tak bardzo nie żałuje. Pozdrawiam:*

  9. #969

    Domyślnie

    Karolina ,Ty to jednak szalona jesteś
    Doczytałam ,że szukasz prostokątnej wanny .Ja mam Riho lusso 90x190cm.jest ogroooooooooomna .Nie wiem ,czy dla Julki potrzebujesz ,aż tak dużej ,ale mają też inne wymiary .Jest ładna i wygodna ,polecam

  10. #970
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Karolina i Artur :P

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    3.468
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Laura, obie machniemy sobie wielkie antresole kiedyś w kolejnym domku jak nam dzicie podrosną



    Olcia dzięki
    No to chyba zostane przy tym wymiarze 80x180cm
    Buziaki


    Rasia jak miło
    No ja do statystyk, norm i innych nie bardzo sie nadaję

    Arument z chłopakiem mnie przekonał i kiedy o tym myśle najchętniej kupiłabym jej 130x60
    No to machę tam wannę , to mniejszczą czyli 80x180 i nie bedę szaleć z 90-tką
    Pozdrawiam

  11. #971

    Domyślnie

    Tak Rasia ma rację, lepiej nie stwarzaj córze takiego komfortu wspólnych kąpieli z chłopakiem pod Twoim dachem
    A tak swoją drogą to ja już mam ciarki, jak pomyślę że jakaś flądra przyssa się kiedyś do mojego Kubunia
    Miłego wieczorku

    P>S oczywiście Julcia jest jak najmilej widziana w naszej rodzinie

  12. #972
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Kendra

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1.987

    Domyślnie

    oj nie bądźcie takie zazdrosne o młodzież niech się kąpią jak nie w wannie to do tego jacuzzi pójdą jak Karoli nie będzie w domu

  13. #973
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar doranna
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Wietrzna kraina nad morzem
    Posty
    105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Karolka wanna świetna. Co do antresoli, to rzeczywiście wszystko słychać. Wiem bo kuzynka ma. A przy naszych dzieciaczkach, komfort spania to jest nalepsze co może nas spotkać . A rozmiar wanny dla Julki idealny

  14. #974
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar szeyk
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    witaj,
    Twoje zmagania z budową domk"ÓW" podziwiamy od samego początku czyli od powstawania benka, a ponieważ bardzo podoba nam się Wasz gust prosiłabym Cię o pomoc i poradę. wiesz jak duże są drzwi wejściowe w benku, my mamy takie drzwi jak Wy w domku nr II, nie wiemy natomiast jakie zrobić drzwi wewnętrzne prowadzące z wiatrołapu do domu, czy zrobić takie jak zewnętrzne Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	drzwi z dostawkami.jpeg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	5,1 KB
ID:	162240, czy może podwójne Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	drzwi podwójne.jpeg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	7,0 KB
ID:	162241? (nie patrz na wygląd drzwi, zdjęcia wzięłam pierwsze lepsze z internetu), a może miałaś jakiś inny pomysł na te drzwi? baaaaaaardzo proszę o pomoc
    Bogusia

  15. #975
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Karolina i Artur :P

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    3.468
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    [
    Ostatnio edytowane przez Karolina i Artur :P ; 07-08-2013 o 22:01

  16. #976
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Karolina i Artur :P

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    3.468
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał doranna Zobacz post
    Karolka wanna świetna. Co do antresoli, to rzeczywiście wszystko słychać. Wiem bo kuzynka ma. A przy naszych dzieciaczkach, komfort spania to jest nalepsze co może nas spotkać . A rozmiar wanny dla Julki idealny
    Dokładnie kto mam małe dzieci to zrozumie
    CIesze sie z,ę wanna się podoba
    Buziaki wielkie

  17. #977
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Karolina i Artur :P

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    3.468
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magdzinska Zobacz post
    Tak Rasia ma rację, lepiej nie stwarzaj córze takiego komfortu wspólnych kąpieli z chłopakiem pod Twoim dachem
    A tak swoją drogą to ja już mam ciarki, jak pomyślę że jakaś flądra przyssa się kiedyś do mojego Kubunia
    Miłego wieczorku

    P>S oczywiście Julcia jest jak najmilej widziana w naszej rodzinie
    Heheh
    CHyba w przypadku posiadania synka, to wyobrażenie jeszcze cieżej znieść
    Dobrze ,ze Julcie na synowa nadal chcesz, bo ja się juz nastawiałam



    Kendra w jacuzzi mówisz
    upsss .....
    No nich tam zanim przyjdą jej do głowy takie pomysły, moze zdążę sie z tą myślą oswoić

  18. #978
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ślężankaaa
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    1.550

    Domyślnie

    Karolinko
    Przybyłam pochwalić Twoje piękne zakupy

    Właśnie przeczytałam Twoją kalkulację odnośnie budowy domu piętrowego a domu z poddaszem użytkowym o dużej powieżchni dachu wielospadowego.
    Na zdjęciu które Ci wysłałam tego nie widać, ale my mamy 2 w 1 tzn. dom piętrowy + strych ok. 20m2 ze sporą powierzchnię dachu wielospadowego Jeśli bym miała budować dom nr 2 to również postawiłabym na dom piętrowy ale z prostszym dachem (duża oszczędność, tak jak pisałaś na więźbie, dachówce, robociźnie, ociepleniu, płytach osb, regispach itd. itd.)

    Milutkiego dnia

  19. #979

    Domyślnie

    Karola gdzie można zobaczyć zdjęcia łazienek z domku nr 2 (można?)....Widziałam tylko tą z fototapetą za kibelkiem, ciekawa jestem jak reszta wyglądała

  20. #980

    Domyślnie

    Dom piętrowy cały czas jest moim marzeniem

Strona 49 z 143

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony