dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 59
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar nazgi
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    125
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    76

    Domyślnie KOMENTARZE - Miła chwila - M11 L

    Witam

    Zapraszam do komentowania naszego dziennika budowy. Dziennik będzie aktualizowany na bierząco. W najbliższym czasie jak tylko rozliczymy się z szefem budowy dam znać co i za ile

    Miła chwila - M11 L (dziennik)

  2. #2

    Domyślnie

    No to ja pierwsza się dopiszę i pogratuluję wyboru projektu. Mi też on zawsze się podobał. Zresztą jak większośc projektów p. Małgosi Cybulskiej, sama wybrałam jeden z nich. Będę bacznie obserwować jak rośnie ten ładny domeczek i życzę powodzenia w dalszych pracach i rychłego nadejścia wiosny.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar nazgi
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    125
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    76

    Domyślnie

    Cytat Napisał Edmar70
    No to ja pierwsza się dopiszę i pogratuluję wyboru projektu. Mi też on zawsze się podobał. Zresztą jak większośc projektów p. Małgosi Cybulskiej, sama wybrałam jeden z nich. Będę bacznie obserwować jak rośnie ten ładny domeczek i życzę powodzenia w dalszych pracach i rychłego nadejścia wiosny.
    Dziękuję bardzo Twój też super... bardzo fajny dół Kiedy starujecie?

  4. #4

    Domyślnie

    Piękne fundamenty! I ładnie położona działka.
    Z przyjemnością będę śledziła Twój dziennik.

    Jak udało Ci się zrobić zdjęcia z góry, tak, ze widać całą działkę?

    Jestem na etapie zakupu materiałów... z czego zdecydowaliście budować ściany?

  5. #5

    Domyślnie

    Jeszcze jedno pytanko. O ile/dlaczego odsunęliście dom od granicy działki? Ze zdjęć wydaje się więcej niż przepisowe min.; 5 metrów...
    Wdaje mi się, ze tak z 8 metrów to jest optymalna odległość, tak żeby można było spokojnie zaparkować na działce, projektant mówi, że albo 10, albo nie marnować przestrzeni i tylko 6m. Sama nie wiem.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar nazgi
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    125
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    76

    Domyślnie

    Cytat Napisał dankat
    Piękne fundamenty! I ładnie położona działka.
    Z przyjemnością będę śledziła Twój dziennik.

    Jak udało Ci się zrobić zdjęcia z góry, tak, ze widać całą działkę?

    Jestem na etapie zakupu materiałów... z czego zdecydowaliście budować ściany?
    Zdjęcia z góry zrobiłem dzięki temu że mieszkam obok działki na której buduje.
    Koło teściów zaraz... ale może kiedyś to się zmieni Na razie mieliśmy taką działkę za super pieniądze więc zdecydowaliśmy się budować koło rodziny. Czy nam to na dobre wyjdzie zobaczymy

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar nazgi
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    125
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    76

    Domyślnie

    Cytat Napisał dankat
    Jeszcze jedno pytanko. O ile/dlaczego odsunęliście dom od granicy działki? Ze zdjęć wydaje się więcej niż przepisowe min.; 5 metrów...
    Wdaje mi się, ze tak z 8 metrów to jest optymalna odległość, tak żeby można było spokojnie zaparkować na działce, projektant mówi, że albo 10, albo nie marnować przestrzeni i tylko 6m. Sama nie wiem.
    Od frontu dom odsunęliśmy 12.5m od granicy do wykuszu.
    Od strony garażu 6m.
    Od strony salonu 7.4m do wykuszu nie licząc tarasu.
    Od strony tyłu domu również ok 8m.

    Cała mapa wrzucona jest w dzienniku budowy.

  8. #8

    Domyślnie

    Witam, jakim systemem robiliści fundamenty? To chyba inaczej niż my, głęboko kopaliście? Ocieplacie też w ziemi fundamenty?. Do nas przyjechała koparka, wykopała na głębokość 1,10. Potem 3,5 gruchy betonu i oto nasze fundamenty.

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar nazgi
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    125
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    76

    Domyślnie

    Cytat Napisał SIEMIONKOWA
    Witam, jakim systemem robiliści fundamenty? To chyba inaczej niż my, głęboko kopaliście? Ocieplacie też w ziemi fundamenty?. Do nas przyjechała koparka, wykopała na głębokość 1,10. Potem 3,5 gruchy betonu i oto nasze fundamenty.
    My kopaliśmy ok 80cm pod ławę fundamentową. Zrobiła to koparka bo ziemia u nas ciężka do kopania ręcznego. Na ławach ułożyli akra i wlali beton do wysokości ok 70cm ponad powierzchnię gruntu. To co na wierzchu zostało ocieplone i w niedługim czasie zostanie obsypane ziemią.

  10. #10

    Domyślnie

    witaj nazgi bę de do WAS zaglądał tak po sąsiedzku. Mamy zamiar ruszyć z naszą budową juz niebawem .Mam pytanie jakie szerokie ławy miałeś(tez buduję w Budziwoju i nasze mają być na 60 )i jeszcze styropian kładłeś normalny czy xps ,my przymierzamy sie ze względu na podmokły teren do URSY.POWODZENIA żYCZę

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar nazgi
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    125
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    76

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtek l
    witaj nazgi bę de do WAS zaglądał tak po sąsiedzku. Mamy zamiar ruszyć z naszą budową juz niebawem .Mam pytanie jakie szerokie ławy miałeś(tez buduję w Budziwoju i nasze mają być na 60 )i jeszcze styropian kładłeś normalny czy xps ,my przymierzamy sie ze względu na podmokły teren do URSY.POWODZENIA żYCZę
    Witam. Nasze ławy były szerokie na 40cm. Więcej nie potrzeba bo ziemia jest totalnie gliniasta i będzie dobrze trzymać. Do ocieplenia kładliśmy tylko styropian. Przesiadka na XPS nie miała sensu ze względu na koszty. Podnieśliśmy się ok. 70cm więc to i styropian powinno wystarczyć.

  12. #12

    Domyślnie

    Tylko pozazdrościć ...

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar nazgi
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    125
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    76

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtek l
    Tylko pozazdrościć ...
    Czemu zazdrościć? Budujecie coś dla siebie?

  14. #14

    Domyślnie

    Zaglądnąłem do Twego Dziennika i zaglądam ciągle. Bardzo podoba mi się dokumentacja fotograficzna. Widać na niej bez słów bardzo dużą staranność budowy. Cykl zdjęć z tego samego punktu (gdzieś wyżej od strony garażu) wspaniale obrazuje postęp prac.

    A sam domek bardzo sympatyczny! Mam jedynie pytanie: czy w łazience na poddaszu jest jakieś okno? Nie mogę go wypatrzeć.

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar nazgi
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    125
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    76

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejon
    Zaglądnąłem do Twego Dziennika i zaglądam ciągle. Bardzo podoba mi się dokumentacja fotograficzna. Widać na niej bez słów bardzo dużą staranność budowy. Cykl zdjęć z tego samego punktu (gdzieś wyżej od strony garażu) wspaniale obrazuje postęp prac.

    A sam domek bardzo sympatyczny! Mam jedynie pytanie: czy w łazience na poddaszu jest jakieś okno? Nie mogę go wypatrzeć.
    Witam

    W projekcie na poddaszu okna nie ma ale my sami doszliśmy do założenia że okno być musi. Już jest kupione, czeka na wstawienie

  16. #16

    Domyślnie

    Napisałem tylko pozazdrościć bo ja już przez rok siedze na forum naszej grupy i podgląda jak ludzie budują ,a mnie papiery wstrzymywały .Ale teraz to juz RUSZAMY . W sobotę humus i tyczenie po niedzieli .Zycze powodzenia a i zaglądnął bym do Ciebie?Gdzie to budujesz?

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar nazgi
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    125
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    76

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtek l
    Napisałem tylko pozazdrościć bo ja już przez rok siedze na forum naszej grupy i podgląda jak ludzie budują ,a mnie papiery wstrzymywały .Ale teraz to juz RUSZAMY . W sobotę humus i tyczenie po niedzieli .Zycze powodzenia a i zaglądnął bym do Ciebie?Gdzie to budujesz?
    My papiery załatwialiśmy ok 15 miesięcy...
    A budujemy w Budziwoju... główną drogą od Rzeszowa, zaraz za stacją benzynową w prawo... ale jak coś daj znać na prywatną wiadomość to podam ci GG albo telefon to pogadamy.

  18. #18
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar bm_mi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    414
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    bardzo fajny domek
    będziemy budować z tych samych materiałów
    ja też ściany z porothermu a strop z Leiera

    pozdrawiam.

  19. #19
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar bm_mi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    414
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    a za ile udało Ci się kupić pustaki stropowe Leiera?
    Jaki mniej więcej procent obniżki dostaliście?
    pozdrawiam

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar nazgi
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    125
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    76

    Domyślnie

    Cytat Napisał bm_mi
    a za ile udało Ci się kupić pustaki stropowe Leiera?
    Jaki mniej więcej procent obniżki dostaliście?
    pozdrawiam
    Za pustaki stropowe daliśmy 4.20zł za sztukę. Jaki rabat ciężko powiedzieć.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony