dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 39 z 143
Pokaż wyniki od 761 do 780 z 2859
  1. #761
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Karolina i Artur :P

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    3.468
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    MarJelka w kwestii projektu, powiem tak.... pan za mało czasu i wysiłku pośiwęcił na wstępny wywiad, czego oczekuję Łącznie 30 min, bardzo ogólnikowo ........ tym samym nie miał szans zrobić tego tak jak chciałam ale i tak nie jest źle
    Generalnie zamysł architektoniczny jest taki jak chciałam Trzba troche zmienić usytuowanie placyku zabaw czy grilla i pare pierdułek.
    ten etap który on przygotował nie przewidywał wskazania konkretnych nasadzeń,a bardziej grupy roślin....

    Ma teraz dopracować i poprawić wszytko architektonicznie, potem uszczególowimy roślinnie

    Po bokach wstępnie mają być tuje takie wsadzone ok 150cm by z czasem tworzyły ramy ogrodu i oddzielały troche
    Z tyłu na tle jasnego murowanego ogrodzenia 2 metrowe tuje, przed nimi moze kilka brzuzek , bo są stosunkowo tanie i spore.

    Będą bukszpany, berberysy, i inne zimozielone
    Będzie jeden lub kilka klonów palmowych, perukowce, troche krzewów kwitnących.... i wiele innych ale tak jak mówię jeszcze nie wiem dokładnie na tym etapi eogrodu




    Tosia82 witam
    Wtrącaj sie ile chcesz, to przy burzy mózgów zawsze mile widziane

    Brzozy te wielkie po bokach bramy wjazdowej juz zastaliśy duże na dziłce, są i zostaną
    Pozostałe brzezy które widać przy ogrodzeniu frontowych, znikaja z projektu tam poza nasadzeniami kulistymi będzie wileka choinka
    Nie przy samym ogrodzeniu a troszke blizej w kierunku domu.

    Duze drzwka któe są narysowane za leżakiami też już zastalismy na działce i nie chce ich wycinać wiem z,ę są tam spore akcje i coś jeszce ....

    To drzewo bardzo blisko elewacji tylnej, gdzie na rysuku jest sół ( którego zresztą też nie bedzi etam ) nie bedzie tam wsadzone, tam będzie cos bardziej krzaczastego... ale nie wiem jeszcze co....

    Jednym slowem, prawdopodobnie poza dwiem duzymi brzozami przy wjeździe , brzozy pojawia się tylko na tle tylnego ogrodzenia murowanego i tujek ....

    Nastepnym razme beę wiecej wiedziała o roślinności

    Pozdrawiam serdecznie

  2. #762
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Karolina i Artur :P

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    3.468
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Emilko, masz racje ja to już widzę Chociaz niektóre elementy jak przez mgłe
    Ja poprostu stawiam bardziej na forme architektoniczną tego ogrodu a nie na różnorodnosc nasadzeń
    ROśłiny maja byc wieksze a nie ma ich mych ogromnie dużo

    Firma która buduje nam dom ???
    Oni nie robia dachów
    Kończą na drugim stropie i tyle

    Zobaczymy jak to dzisiejsze spotkanie przebiegnie

    Buzkaki :**

  3. #763
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Karolina i Artur :P

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    3.468
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Tosiu, ja nie wiedziałm,że Ty sie tak znasz na ogrodach
    Z nieba mi spadasz
    Ja o ogrodach nie wim nic

    Więc tak ja muru wcale nie chce zaśłaniać.... mi się mury tez podobają i dlatego na tle frontowego ogrodzenia, pokrytego jasnym tynkiem od strony działki chce tylko niskie rośliny, by podkreślały mur, który może być własnie dla nich ciekawym tłem i tam sobie wymyśliłam własnie te czerwone berberysy, poza nimi zielone kuliste roślinki ....

    Natomist w kwestii muru z tyłu dizłki, tuje maja spełniać dodatkowe zadanie, czyli wygłuszać, moze nie są do tego idelne ale stworzą dodatkowy szpaler zieleni wytłumiającej, bo za ogrodzeniem tylnym mam pas zieleni, chodniczek, pas zieleni i ulicę i nie jest to ulice osiedlowa
    Wiec po pierwsze myślałm,ze jak te tujki podrosną jeszcze wyżej tak do 3 metrów to będzie jeszcze bardziej intymnie, a po drugie własnie wygłuszą co nieco


    Jeszcze z pierwszej dziłki mam kilkudziesięcioletnie odmiany cudownych piwonii i chciałabym je gdzieś przemycić
    Trawy uwielbiam wiec bardzo chętnie

    Po głowie chodzą mi też perukowce, bo maja duży przyrost i troche ożywiają ....

    Zdecydowanie zdaje sobie sprawe,ze w kolorze tez nie powinno być tęczowo
    Zieleń+ biel + jeszcze jakiś akcent kolorystyczny .... no i mimo,ze w codziennym życiu koloru czerwonego nie lubię to w przypadku roślin kiedy o tym myśłe to ciągle coś w czerwony z moich wyborów mi wpada berberysy czerwone przy frontowym ogrodzeniu, , kolon palmowy, perukowce i pare innych

    Budowania i urządzania się tak nie boje jak tego ogrodu
    Dlatego projekt zleciłam komuś kto się na tym zna, albo chociaż n=znać powinien zobaczymy

    Dzięi za wszytkie rady, każda dla mnie NA WAGĘ ZŁOTA!!!!

  4. #764
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Karolina i Artur :P

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    3.468
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Tosia ja Cię błagam Ty się nie zamykaj!!! no weź zlituj się i jeszcze się "powtrącaj "
    Zajebiśc.e ,ze możne iść w inną stronę niż czerwień któej generalnie nie lubię

    No to będzie zieleń + biel + fiolerto-róż ( nowy twór )

    Tosia dzięi

  5. #765

    Domyślnie

    No to ja przycupnę i z miłą chęcią poczytam sobie o ogrodach .Bo temat przede mną ,a ja zielona .Na dodatek ,mam wrażenie ,że fachowcy w mojej okolicy ,nadal pozostają w końcówce lat 90-tych ,a ja bym chciała ogród minimalistyczny ,coby zneutralizować trochę bryłę domku

  6. #766
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar JOLA440
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Posty
    191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Tosia82,witam się z gospodynią Tobą i z zaglądającymi,widzę że skarb się trafił Karolci i nie tylko, na pewno czytając twoje porady dla właścicielki wątku i my co nieco się nauczymy,,Rozumiem Karolinę doskonale że budowanie i wystrój łatwiej Jej przyjdą niż aranżacja ogrodu,ja jestem miłośniczką roślin,może bardziej kwiatów ciętych(kwiaciarnia),ale trochę się znam na nasadzeniach ale bardziej jako hobby,gdzie mi do Ciebie Tosiu,,a również się tego boję i obawiam,aby z ogrodu minimalistycznego po 5 latach nie zrobił się małpi gaj,mnie też zależy bardziej na architekturze ogrodu,bo z fm i twoimi radami,chyba dam sobie radę,będę próbowała jeśli mnie to przerośnie wezmę fachowca.
    Ostatnio edytowane przez JOLA440 ; 08-01-2013 o 18:00

  7. #767
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Karolina i Artur :P

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    3.468
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Tosiu no to oczywiste,że mam doczynienia z fachowcem
    Mówiłam,ze jestem w czepku urodzona

    Mur na wysokość 210cm z tyłu działki już stoi, zrobiony z bloczków funfamentowych,potem będzi epokryty tynkiem jak na elewacji.
    A tuje, tudzież inne strzeliste, zimozielone roślinki maja być jedynie wzmocnieniem efektu wytłumienia. I w tym miejscu maja byc od razu wsadzone egzemplarze o wysokości 200cm.

    Jeżeli chodzi do altanę, to jeszcze nie jestem pewna czy ja chcę a jeżeli tak to w jakiej formie .... i jak dokładnie miałaby wygladać, w tym roku planuję przygotować jedynie miejsce utwardzone pod stół i grilla (kostka , płyty lub coś innego) a zadaszenie musi dojrzeć w mojej głowie
    Narazie myśle o formie przenoścniej czyli jakiś duży parasol, albo a'la altana składana na sezon jesienno-zimowy ....

    Piwonie masz racje szybko przekwitaja ale mam je są cudne i muszą sie atm znaleść chociaż w jednym miejscu
    Hortensje oczywiśćie będą poprzednio też je miałąm, cudownie, długo kwitną
    No i trawy też lubie bardzo
    Perukowce będą obowiązkowo, pęcherznice miałm kiedyś malutką ale ona chyba tak szybko nie rośnie prawda ?
    Oczywiście mogę troche poczekac


    Jeżeli masz jakieś sugestie roślinne, architektoniczne , to ja z przyje,mnością wysłucham

    Pozdrawiam

  8. #768
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Karolina i Artur :P

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    3.468
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Olciu, rozgość się
    Jak widać may tu fachowca
    Buziaki

    JOLA
    Skoro kochasz kwiaty i pasjonujesz sie roślinami, ogrodami napewno stworzysz swój raj
    Już jestem ciekawa co tam Ci siedzi w główce
    U mnie znajomosć tematu ogrodowego niestety porażkowa no ale moze z panem ogrodowym , pomocną Tosią i radami z FM coś uda się stworzyć

    Buziaki :***

  9. #769
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ślężankaaa
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    1.550

    Domyślnie

    W takim razie ja się również bezwstydnie podczepię pod temat ogrodu bo na przełomie kwietnia/maja będzie u nas kładziona kostka na zew. Muszę wobec tego liznąć trochę temat ogrodowy bo to będzie nasz kolejny krok aby coś podziałać bo na razie u nas bida z nędzą
    Nie mam pojęcia o ogrodach
    Świetnie, że trafiła się nam Tosia ekspert ogrodnictwa

  10. #770
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ślężankaaa
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    1.550

    Domyślnie

    Tosia to ja mam pytanko Czy według Ciebie warto inwestować w profesjonalny projekt ogrodu? Czy kupić dobry przewodnik po roślinach, wziąć kartkę papieru, poszukać inspiracji w necie i postarać się samemu puścić wodzę fantazji?

    EDIT: Karolinko bardzo mi się podobają Twoje zakupy. Z tymi lampami było trochę zamieszania jak pamiętam ale jestem pewna, że u Ciebie będą się fantastycznie prezentować
    Ostatnio edytowane przez Ślężankaaa ; 08-01-2013 o 21:43

  11. #771
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Karolina i Artur :P

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    3.468
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Tosiu czuj się jak u sebie

    No własnie w kwestii altany to u mnie isę zmienia, kiedyś niecierpiałam wszytkich altan, jakoś nie trafiły do mojego serca. Potem zaczełam myśleć o czymś klasycznym a'la marJel, ale uważam z,ę do mojego domu i ogrodu to nie będzie pasować i teraz myśle o bardziej nowoczesnej formie ale nie mam na mysli nic konkretnego

    W kewstii perukowców, moi teściowie mają nowy, dość młody ogród bo 2 albo 3 letni, no i u nich te perukowce śa cudne.
    WIosną bodajże zostały bardzo mocno przycięte, niewiel nad ziemią ( nie wiem ile dokładnie) a w lecie siegały sporo powyżej ogrodzenia
    Nie wiedział,że maja aż taki przyrost ale tak jak mówisz,zeby były gęste tzreeba ciąć
    Pęcherznice miałąm ale mała, jeden sezon i nie ciełam

    W poprzednim ogrodzie lubiłam wierzbki japońskie, ciełam je bardzo często ,a one oczywiście baaaardzo urosły i ogromnie się zagęściły
    Pomiędzy wiosną a jesienią była dosłownie wielka przepaść....

    jejku jak to dobrze,ze ja Ciebie tu mam

    Wypoczynek w salonie bedzie składął się z 2 sof i moze dostawianej dłuższej pufy, siedziska, nowoczesnej ławki

    Albo będzie to nowoczesna forma taka :


    albo ciut pzrełamana taka :



    kolor albo jasny, zimny beż, albo jaśniutki szary

  12. #772
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Karolina i Artur :P

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    3.468
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Ślężanko dobrze nam tu z Tosią co ?!

    No lekkie zamieszanie było, ale lece za intuicją Modląc sie o jak najmniejszą liczbę wpadek

    Ja się ciesze z dzisiejszych zakupów bardzo

  13. #773
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ślężankaaa
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    1.550

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karolina i Artur :P Zobacz post
    Ślężanko dobrze nam tu z Tosią co ?!

    No lekkie zamieszanie było, ale lece za intuicją Modląc sie o jak najmniejszą liczbę wpadek

    Ja się ciesze z dzisiejszych zakupów bardzo
    Bardzo nam dobrze Oby została na dłużej i miała do nas dużą cierpliwość
    Żadnych wpadek nie będzie Ja w Ciebie wierzę BARDZOOO

    Oba wypoczynki mi się podobają
    Ostatnio edytowane przez Ślężankaaa ; 08-01-2013 o 22:50

  14. #774
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Karolina i Artur :P

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    3.468
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    No Tosia co ja Ci będę mówić wygląda to zajebiśc.e

    Jestem za jedną ścianą stałą shuttery oj..... TAK
    Tylko żeby calość nie była za wielka no imusze zrezygnowac z jacuzzi tam, bo planuje je bliżej domu i tarasu
    Poza tym biorę


    Śleżanka miejmy na dzije,ze Tosi cierpliwość będzie duża

  15. #775
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ślężankaaa
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    1.550

    Domyślnie

    Tosia Śliczne dzięki za odpowiedź

    Ja bym chciała połączyć wow z poprawnością choć w naszym przypadku może to być trudne bo nasz przyszły ogród będzie powstawał sukcesywnie i nie wiem ile nam kaski zostanie po wykończeniówce
    Ja już 2 razy sparzyłam się na tych pseudo projektantach, dlatego mam opory przed zleceniem projektu ogrodu Tak jak piszesz, nie ma gwarnacji, że będę zadowolona z efektu jego pracy.
    Mój mąż oczywiście we mnie ogromnie wierzy i twierdzi, że sobie poradzę z aranżacją naszego ogrodu ale ja mam obawy

    Jeśli chodzi o techniczne elementy to mój tata zna się doskonale na elektryce Mój mąż jest bardzo ambitny i obiecał mi, że altanę zbuduje sam (oczywiście to odległa przyszłość)

    Oczko wodne też mi się marzy
    Ostatnio edytowane przez Ślężankaaa ; 08-01-2013 o 23:31

  16. #776
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar doranna
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Wietrzna kraina nad morzem
    Posty
    105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Super pomysły na ogród, fajnie ze taki minimalistyczny. Świetnie, że Tosia do ciebie zawitała, to chociaż sobie poczytam, o roślinkach i ich pielęgnacji.

    A zakupy, jak zwykle udane Pozdrawiam

  17. #777
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MarJel
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    5.502

    Domyślnie

    Karolka piękne zakupy, szczególnie lamy nad wyspę i konsolka Czybyś się zainspirowała fotelami o których była u mnie mowa

    Tosia To i ja od razu wykorzystam Twoją wiedzę, choć ogród już skończony
    Powiedz mi jak możesz, czy wielka tragedia się wydarzyła, że nie podcięłam lawendy ? Kwitła całą jesień...cześć przekwitniętej podcięłam kwiaty, większa cześć z kwiatami została zasypana śniegiem teraz sterczą sobie te ususzone kwiatki robić coś z tym? jak tak, to kiedy?

  18. #778
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Karolina i Artur :P

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    3.468
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Czesc doranna
    Dzięki, miłego dnia


    Hej MarJelko
    Lampy kocham, mimo,że odrobne sie ich boje, bo są spore
    Konsolka w holu począstkowo miała być biała jak Twoja,ale ostatecznie wizja sie wyklarowała i będzie czarna

    A z fotelem, muszę Cie zamucić, indpiracją dla mnie nie byłaś Twoje foteliki też nie bo nic u Ciebie ostatnio nie widziałm. A fotelik od dawna upatrzony był do gabinetu , kiedys chciałam czarnego uszaka, ale potem chciałam coś lżejszego i kilka dni temu na westwing jak się pojawił od razu kliknełam
    Fajne mają też sofy no ale w tym temacie jeszcze nie jestem przekonana, wiec musze czekać,az w główce się poukłada
    Ostatnio edytowane przez Karolina i Artur :P ; 09-01-2013 o 08:44

  19. #779
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MarJel
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    5.502

    Domyślnie

    Nie mogłam być inspiracją bo to nie mój fotel, tylko propozycja wałkowana u mnie od paru dni , sądziłam że skorzystałaś z przykładów u mnie wklejanych, no ale to przecież nie ważne tak naprawdę czy sama czy nie, ważne że masz i że jest śliczny

    Te lampy nad wyspę boskie, uwielbiam takie, na pewno będziesz zadowolona

  20. #780
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Venus_m
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    15.874

    Domyślnie

    Karolka piękne zakupy Tylko ta lampka maleńka Będzie mega, jak już skończysz się urządzać. Lampy nad wyspę

    Karolciu ja proponowałabym sofy mega minimalistyczne, te pikowane są cudowne ale mi do Twojego połączenia nie pasują. Masz już piękne lampy nad wyspę + krzesła. Zobacz na n-design.pl ten apartament gdzie Twoje krzesła są, tam też jest prosta, minimalistyczna sofa czy narożnik (nie pamiętam).

    Zresztą wybierzesz na pewno dobrze Buziaki.
    Nowy wymiar - serdecznie zapraszam! SOMEPLACENICE by Ven

    Mirabelka Justyny i Roberta - mieszkamy od 09.04.2011r. fotki strona 2

    Nie możesz wysłać PW? Spróbuj tutaj [email protected]

    "Sukces nigdy nie jest efektem słomianego zapału - tu trzeba przejść przez prawdziwy ogień"

Strona 39 z 143

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony