dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 64 z 143
Pokaż wyniki od 1.261 do 1.280 z 2859
  1. #1261

    Domyślnie

    Karolinko jesteś niesamowita...co zajrzę tu, to nowe nabytki o wystrój gabinetu się nie martw, już Ty wszystko tak zgrasz, że będzie taki efekt życzę pogody wiosennej obyś ten drugi strop zakończyła, bo potem to już pognasz do przodu trzymam kciuki
    Ostatnio edytowane przez Tamara1 ; 13-02-2013 o 19:28

  2. #1262
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Karolina i Artur :P

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    3.468
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    IZA hej
    Ja byłam z tego malowania bardzo zadowolona, teraz zrobiłabym tak samo
    Przez te kilka miesięcy troche paliliśmy w kominku i nie było najmniejszego śladu
    A w razie "W" mozna raz w roku machnać kominek na biało raz jeszcze



    Tosiu, oby tak pogoda dopisała, oby
    Mam nadzieje że tym razem nie bedzie przestoju dwutygodniowego przed zalaniem stropu :scik:
    Buziaki wielkie :***


    Doranna hej
    WIesz o ile ten mój ogród powstanie, to sama sobie go zazdroszczę
    Bo w poprzednim domu miaałam taka trawę, której prawdziwa trawa stanowiła chyba kilka procent reszta chwast
    No maskara, wiec nie pryskałam bo by nic nie zostało

    Tak czy siak za każdym razem po zakończeniu budowy miałam krajobraz księżycowy

    A teraz tak cudna trawka to moje marzenie
    I to właśnie taka która pojawia sie w kilka dni w formie cudnego , gęstego trawnika


    Pozdrawiam cieplutko

  3. #1263
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Karolina i Artur :P

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    3.468
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Kasiu ciesze sie,ze tak myśłisz
    Oby, oby nie było tragedii
    Za moich ogrodników to ja już sama trzymam kciuki



    tamarko dziękuję
    Zobaczymy jak nam pójdzie z tym drugim stropem, u nas drugi strop wychodzi w niektórych miejscach poza mury ponad 150cm, tworząc tym samaym podbitkę, oczywiscie normalnie jest to mniej niż 150cm ale w kilku miejscach gdzie budynek sie cofa jest to spora płaszczyzna i szalowanie tego z poziomu gruntu, bedzie ciut mniej wygodne
    No nic zobaczymy jak chłopakom pójdzie, o nich sie nie martwię, wiadomo sen z powiek spędza tylko pogoda....

    Pozdrawiam serdecznie!!!

  4. #1264

    Domyślnie

    Cześć Karolinko, lubię do Ciebie zaglądać i te Twoje postępy i zakupy oglądać

    Wystarczy wejść do Ciebie tak raz dziennie i można nacieszyć oko nowymi nabytkami i to jakimi

    Zakupy w Wawie super, żyrandol fajny i na pewno dzięki niemu pokój biurowy zyska
    kubeczki też super

    Dobrze, że już firma ogrodowa klepnięta bo troszkę z tymi ogrodnikami przeszliście, aż się boje pomysleć gdyby to na kogo innego trafiło, jeśli Ty z twoim doświadczeniem miałaś takie przejścia

    Trzymam kciuki za zalanie drugiego stropu, a później to już chyba z górki, pozdrawiam

  5. #1265

    Domyślnie

    Cześć Karolinko
    Boże, jak Ci zazdroszczeeeeeee
    domeczek coraz bardziej wygląda jak domeczek
    jak oglądam Twoje zdjęcia z budowy to aż nogami przebieram i nie mogę się już wiosny doczekać - prawie bym leciała na swoją dzialkę i sama zaczynała

  6. #1266
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar monika996
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    6.037

    Domyślnie

    fajne zakupy sypialniane.
    zaglądam do dziennika i coś zawsze skrobnę ,że jestem

  7. #1267
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie krzeslo

    jestem fanką ghostow,...
    mam jedno i wygląda cudnie gdzie by go nie postawić:
    u nas pasuje mi i w łazience, i w sypialni i przy biurko pod oknem dachowym...-cudne jest, a i nawet wygodne!!!!!

    kiedyś jak zmienię stół to zakupię i do jadalni....-tylko tam mamy trochę inne klimaty, ale u Ciebie będzie też cudnie wyglądał....
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  8. #1268
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ślężankaaa
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    1.550

    Domyślnie

    Karolinuś

    Wzdycham z zachwytu.... Cudowane te Twoje zakupy Krzesełeczka dla Julci w wersji mini będą odjazdowe

    Domek pnie się do góry jak szalony Już niedługo będziesz wstawiała wszystkie nabytki a ja będę podziwiała ponownie Twoje wymuskane wnętrza

    Karlinuś bardzo Ci dziękuję za prvka Odpiszę trocheczkę później i wszystko opowiem

    HOT pytanko: pamiętasz może jaki dokładny numer miała tapeta z buźkami? 77/1001 czy 77/1002? Wiem, że jeden chyba miał odcień szarości a drugi zieleni ale nie wiem który to który

    Uściski

  9. #1269

    Domyślnie

    Karolka zakupy suuuper Mini krzesełka świetne...Zazdroszcze Działacie ekspresowo

  10. #1270
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Saly
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.674
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Karoluś

    Zakupy jak zwykle bardzo fajowe
    Kubki uwielbiam (miałam zamiar kupić identyczne) ale ta ciągła nadzieja że dom się w końcu sprzeda powstrzymuje mnie od zakupów.

    Do wszystkich sprzedających domki:

    Nie jest to łatwy kawałek "chleba" oprócz fajnego nietypowego domku - jaki miała Nasza Karolcia trzeba jeszcze mieć trochę szczęścia
    Dużo cierpliwości do "oglądaczy" - u mnie co rusz ktoś ogląda marudzi wydzwania a ofert konkretnych zero
    To trzeba pamiętać o cholernym podatku jaki trzeba zapłacić jeśli sprzedaje się przed upływem 5 lat od wybudowania
    Uwzględniłam ten podatek w cenie domku i może dlatego nie sprzedał się jeszcze.....(((

    No cóż trzymajcie kciuki Może z wiosną i kciukami forumowych przyjaciół się jakoś się uda

  11. #1271
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ślężankaaa
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    1.550

    Domyślnie

    Witaj Saly
    Domyślam się, że nie jest to łatwy kawałek chleba Masz śliczny dom i będę mocno trzymała kciuki za sprzedaż

    Co do podatku to nie jest tak że masz prawo do zwolnienia

    Zwolnienia i ulgi
    Przy odpłatnym zbyciu nieruchomości i praw majątkowych możemy skorzystać z tzw. ulgi mieszkaniowej. Wolny od podatku PIT będzie przychód uzyskany ze sprzedaży nieruchomości i praw majątkowych, w części w jakiej wydatkowany zostanie na własne cele mieszkaniowe, m.in. na nabycie budynku mieszkalnego, spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego, gruntu pod budowę budynku mieszkalnego, na budowę, rozbudowę albo remont lub modernizację własnego budynku mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego, na spłatę kredytu lub pożyczki mieszkaniowej.

  12. #1272

    Domyślnie

    Sypialnia będzie śliczna
    Jeszcze wie widziałam dziecięcych ghoścków więc sama będę czekać na końcowy efekt pokoiku córci

  13. #1273
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Saly
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.674
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ślężankaaa Zobacz post
    Witaj Saly
    Domyślam się, że nie jest to łatwy kawałek chleba Masz śliczny dom i będę mocno trzymała kciuki za sprzedaż

    Co do podatku to nie jest tak że masz prawo do zwolnienia

    Zwolnienia i ulgi
    Przy odpłatnym zbyciu nieruchomości i praw majątkowych możemy skorzystać z tzw. ulgi mieszkaniowej. Wolny od podatku PIT będzie przychód uzyskany ze sprzedaży nieruchomości i praw majątkowych, w części w jakiej wydatkowany zostanie na własne cele mieszkaniowe, m.in. na nabycie budynku mieszkalnego, spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego, gruntu pod budowę budynku mieszkalnego, na budowę, rozbudowę albo remont lub modernizację własnego budynku mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego, na spłatę kredytu lub pożyczki mieszkaniowej.
    Oczywiście ze jest ulga ale koszt wybudowania domu to tylko to co masz na fakturze Vat , reszta się nie liczy
    Poza tym jeśli jest to któraś już sprzedaż nieruchomości to ta ulga jest śliska

    A za kciuki Dziękuję Kochana bardzo

  14. #1274

    Domyślnie

    I ja również trzymam kciuki za sprzedaż &&&&&
    Czyli rozumiem ,że gdybym sprzedała dom za 3 lata (tak jak planuje teraz ).Dom będzie wtedy 6-letni ,to z tego podatku jestem zwolniona ,tak ???

  15. #1275
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Saly
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.674
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ola.U Zobacz post
    I ja również trzymam kciuki za sprzedaż &&&&&
    Czyli rozumiem ,że gdybym sprzedała dom za 3 lata (tak jak planuje teraz ).Dom będzie wtedy 6-letni ,to z tego podatku jestem zwolniona ,tak ???
    Tak Oluś
    Liczy się pełne pięć lat tzn do końca roku kalendarzowego w którym było nabycie (domu lub działki) +5 pełnych lat
    Więc jeśli myślisz o sprzedaży to idealnie sobie wykalkulowałaś i nie zapłacisz podatku

  16. #1276
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ślężankaaa
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    1.550

    Domyślnie

    W PL to podatki są od wszystkiego

  17. #1277
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Saly
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.674
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ślężankaaa Zobacz post
    W PL to podatki są od wszystkiego
    Oj no niestety

    Ale oby zarabiać się udało to i płacić będzie z czego

  18. #1278
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar monika996
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    6.037

    Domyślnie

    karolka trzymam kciuki za przyszły piątek

  19. #1279
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar admete
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Posty
    6.402

    Domyślnie

    Karola
    Poczytałam troszku dziennika, pooglądałam zdjęcia

    Gabinet będzie rewelacyjny
    A żyrandol bomba

    Rozmawiałam dziś z Olą mamy się zdzwonić na początku przyszłego tygodnia.
    Będe robić co w mojej mocy żeby dać radę przyjechać

  20. #1280
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar monika996
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    6.037

    Domyślnie

    Cytat Napisał admete Zobacz post
    Karola
    Poczytałam troszku dziennika, pooglądałam zdjęcia

    Gabinet będzie rewelacyjny
    A żyrandol bomba

    Rozmawiałam dziś z Olą mamy się zdzwonić na początku przyszłego tygodnia.
    Będe robić co w mojej mocy żeby dać radę przyjechać
    o rany 2 krejzolki w vanie zrobcie filmik

Strona 64 z 143

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony