dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 32 z 32
  1. #21

    Domyślnie

    takie kombinowanie to zły pomysł, szczególnie że przy gazie będzie pewnie miał prad jednotaryfowy, pompa ciepła grzejąca CWU ma raczej kiepski COP. w związku z tym eksploatacja może Cię kosztować więcej niż samym gazem. lepiej zainwestuj w dobrej jakości kocioł gazowy albo ocieplenie.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  2. #22

    Domyślnie

    ludzie....widzę że wszyscy polacy to milionerzy....
    jesli macie na to wszystko kaskę ....to wszsytko się da zrobić nie ma po co pytać dobry instalator i załatwione....
    jesli nie macie kaski to po co sobie komplikować życie i zwiekszac koszty inwestycyjne mocno skoro mozna mieć szybko i znacznie taniej a zaoszczedzoną kwotę zainwestować w lepsze ocieplenie ścian i dachu i okna i drzwi......
    jedno źródło wystarczy chyba że drugie to źródło inwestycyjnie jest bardzo tanie....
    a tutaj poruszacie źródła wszystkie drogie w inwestycji....a eksploatacja tez nie jest ich do końca idealna...
    pozdrawiam

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adi1973

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-573
    Posty
    40

    Domyślnie

    Chodzi mi o mała pompę PC 2-2,5 KW koszt 3000 zł nP Galmet (nie jest to jakaś wielka inwestycja przy całej budowie) COP 3,2 Czy to nie bedzie taniej niż gazem. W ocieplenie już zainwestowałem. Ma tylko chodzić wiosna jesienią i latem CWU i przy okazji podgrzać wodę do c.o jak za zimno pompa nie daje rady włącza się gaz.

  4. #24

    Domyślnie

    i jaka różnica w kosztach będzie jak byś jej nie miał? i jak długo sie będzie zwracać?
    sporooo lat

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał adi1973 Zobacz post
    Chodzi mi o mała pompę PC 2-2,5 KW koszt 3000 zł nP Galmet (nie jest to jakaś wielka inwestycja przy całej budowie) COP 3,2 Czy to nie bedzie taniej niż gazem. W ocieplenie już zainwestowałem. Ma tylko chodzić wiosna jesienią i latem CWU i przy okazji podgrzać wodę do c.o jak za zimno pompa nie daje rady włącza się gaz.
    taki COP to chyba w lecie . przy niskich temperaturach COP niski, przy mrozach pompa nie będzie w ogóle działała. przy braku nocnej tańszej taryfy to bezsensowny pomysł. skoro już ocieplenie jest i koniecznie chcesz gdzieś wydać te 3000 zł, to może zainwestuj w lepsze wykończenie albo jakiś bardziej energooszczędny sprzęt RTV/AGD
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  6. #26
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adi1973

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-573
    Posty
    40

    Domyślnie

    Pompa ta chyba stoi w pomieszczeniu i pobiera ciepło z otoczenia w piwnicy chyba temp nie spada pon 0 jak pisałem zimą tylko ogrzewanie gaz. A oszczędności w podgrzewaniu wody CWU z 200 rocznie jak będzie dogrzewać wiosną i jesienią CO to jakieś oszczędności będą. W sumie 500- 600 zł rocznie czyli jakoś się tam opłaci można nią też chłodzić w lecie ( a czy solary się wrócą szybciej chyba nie a ludzie montują). Tak że sprawę opłacalności myślę że mamy za sobą, ale czy to da się jakoś podłączyć o jakiej pojemności musiał by być boiler grzany PC i czy w ogóle woda do CO by się ogrzała po przejściu przez weżownicę w bojlerze?
    Ostatnio edytowane przez adi1973 ; 12-01-2014 o 15:07

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał adi1973 Zobacz post
    Chodzi mi o mała pompę PC 2-2,5 KW koszt 3000 zł nP Galmet (nie jest to jakaś wielka inwestycja przy całej budowie) COP 3,2 Czy to nie bedzie taniej niż gazem. W ocieplenie już zainwestowałem. Ma tylko chodzić wiosna jesienią i latem CWU i przy okazji podgrzać wodę do c.o jak za zimno pompa nie daje rady włącza się gaz.
    Czysto teoretycznie.
    COP na poziomie 3, prąd w G11 za 51gr, gaz za 27gr.
    Zakładając że grzejemy przez pół roku z cop 3, reszta sezonu pompa stoi gdyż taniej jest grzać gazem.
    Na rok zużywamy 4000 kWh na grzanie wody (CWU).
    Przyjmijmy optymistycznie że połowa z tej kwoty idzie w okresie użytkowania pompy.
    51gr dzielimy przez 3, mamy 17gr.
    Zyskujemy teoretycznie 10gr oszczędności na każdej kWh.
    Na rok mamy całe 200 złotych. Zwrot nastąpi po 15 latach przy bardzo optymistycznym założeniu.
    Pompa wytrzyma tyle?
    Do pompy musimy doliczyć jej montaż z rurkami itd.
    Moim zdaniem szkoda zachodu.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 12-01-2014 o 16:28
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  8. #28

    Domyślnie

    Przeglądałem taryfy w Tauronie i wychodzi że w G12e i G12w tania to 0,27PLN (0,2654G12w 0,2658G12e)

    Baniak 250-300l grzany w nocy + dwie godziny w dzień ... inwestycja w grzałkę 3kW do baniaka to ~130PLN

    Koszt podgrzania 250l z 10*C do 60*C to 4PLN/d , miesięcznie 120PLN - dużo ? 250l wody o temp 60*C chyba ciężko zużyć dzień w dzień

    Jaki COP mają takie pompki cwu w okresie wiosna-jesień w II taryfie ?

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mar1973

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.108

    Domyślnie

    Cytat Napisał adkwapniewski Zobacz post
    Przeglądałem taryfy w Tauronie i wychodzi że w G12e i G12w tania to 0,27PLN (0,2654G12w 0,2658G12e)

    Baniak 250-300l grzany w nocy + dwie godziny w dzień ... inwestycja w grzałkę 3kW do baniaka to ~130PLN

    Koszt podgrzania 250l z 10*C do 60*C to 4PLN/d , miesięcznie 120PLN - dużo ? 250l wody o temp 60*C chyba ciężko zużyć dzień w dzień

    Jaki COP mają takie pompki cwu w okresie wiosna-jesień w II taryfie ?
    witam

    wielokrotnie już pisałem:

    jak dla mnie (jestem instalatorem) montaż kotła gazowego i pompy ciepła do c.w.u. nie jest najlepszym wyborem

    najlepiej wybrać albo kocioł gazowy albo pompę ciepła gruntową lub powietrze-woda
    kocioł gazowy lub pompa ciepła w całości zaspokajałby potrzeby na c.o. oraz na c.w.u.

    z doświadczenia klientów wiem, że pompy ciepła dedykowane do grzania c.w.u. nie nadają się do współpracy z podłogówką

    znaczne skomplikowanie inwestycji, a co z tym związane wyższe koszty nigdy się nie zwrócą, a ilość potencjalnych problemów w instalacji znacznie się zwiększa
    wielokrotnie już to było liczone
    ale każdy ma prawo wydawać swoje pieniądze

    pozdrawiam
    ,,,,

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adi1973

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-573
    Posty
    40

    Domyślnie

    Dzieki Mar1973 jesli są kłopoty i nie chce to wspólgrać zostanę przy gazie

  11. #31
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.682

    Domyślnie

    Odwiedziliśmy z kamerą kilka domów, gdzie jest kilka źródeł ciepła. Kiedyś było to nielogiczne i nieopłacalne. Dzisiaj, kiedy ceny węgla poszybowały w górę, kiedy nie jest pewne żadne z nośników energii - może tak właśnie trzeba? Co o tym sądzicie?



    Legenda:
    1.01 Dom ogrzewany kotłem na pellety, kotłem gazowym i kolektorami słonecznymi.
    3.25 Dom ogrzewany kotłem gazowym, kolektorami słonecznymi, grzałką elektryczną, instalacja fotowoltaiczna.
    5.50 Dom ogrzewany kotłem gazowym, powietrzną pompą ciepła i kominkiem z płaszczem wodnym. Zastosowanie sprzęgła hydraulicznego.
    7.10 Dom ogrzewany urządzeniem hybrydowym: kondensacyjny kocioł gazowy i powietrzna pompa ciepła w jednym.


    „Z węgla na prąd” to kolejny odcinek poradnika antysmogowego „Pozbądź się kopciucha” przygotowanego przez SPIUG - Stowarzyszenie Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych dla właścicieli domów, którzy planują modernizację kotłowni węglowych.


    Patronat cyklu: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, BOŚ - Bank Ochrony Środowiska, MURATOR
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 24-11-2022 o 10:21
    Sprawy dotyczące forum: [email protected]
    murator.tv na YouTube: KANAŁ YOUTUBE

  12. #32
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.682

    Domyślnie

    Czym ogrzewać dom w czasach, kiedy ceny nośników energii są tak niestabilne. Drożał gaz, drożeje energia elektryczna. Doświadczenia pana Piotra to odpowiedź na trudne czasy: hybrydowa pompa ciepła Magis Combo V2 firmy Immergas – pompa ciepła i kocioł kondensacyjny w jednym.
    Pan Piotr użytkuje urządzenie od połowy 2018 r. Po 4 latach jest bardzo zadowolony z decyzji o wyborze nowatorskiego urządzenia; bezawaryjnej pracy Magis Combo, kosztów ogrzewania i przygotowania c.w.u. Dodajmy, że pan Piotr ma też instalację fotowoltaiczną o mocy prawie 10 kWp. Rozliczana w systemie net-meteringu (80% produkcji zmagazynowanej w sieci pobiera bez opłat) pozwala zasilać pompę ciepła energią elektryczną pozyskaną z własnej instalacji także zimą.
    Zobaczcie, co o montażu i pompy ciepła i kotła kondensacyjnego mówi instalator, pan Krzysztof Korol. Taka instalacja będzie wykonana tak, jakby w kotłowni były dwa urządzenia grzewcze. Musi być przyłącze gazu, a w ogrodzie stanie jednostka zewnętrzna pompy ciepła.
    O doświadczeniach pana Piotra pisaliśmy w artykule „Czym ogrzewać dom” w nr 10/22 „Muratora”. Artykuł z tezą, że wiele źródeł ciepła w domu – chociaż początkowy wyższy koszt wydaje się problematyczny – jest dziś jak najbardziej wskazane, ponieważ zapewnia bezpieczeństwo energetyczne w czasach kłopotów z dostępnością i kosztami nośników energii…


    MAGIS COMBO V2 – hybrydowa pompa ciepła
    1. Kocioł kondensacyjny z pompą ciepła typu split
    2. Wydajność – COP nawet 5,2
    3. Ogrzewa, chłodzi oraz produkuje ciepłą wodę użytkową
    4. Klasa energetyczna A++ dla temperatury 55oC
    5. Automatyka sama wybiera optymalne w danej chwili źródło ciepła!

    Sprawy dotyczące forum: [email protected]
    murator.tv na YouTube: KANAŁ YOUTUBE

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony