dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie jak przygotować ściany do malowania

    dzień dobry! Własnie remontuje mój pierwszy domek! Jestem nowicjuszem w tej dziedzinie, wiec proszę o rady.
    Jak przygotować ściany do malowania? Jak postępować ze ścianami murowanymi a jak z gipsowo-kartonowymi? Czy trzeba gruntować? Czy najpierw pomalować na biało a następnie kolorem (Dekoral, dulux)? Czym malować: wałkiem czy pędzlem?
    Z góry dziekuje za podpowiedzi

  2. #2

    Domyślnie

    Gruntujesz najlepiej biala farba rozcienczona z woda prawie w stosunku 1:1, malujesz najwygodniej walkiem

    Poznej na tak zagruntowana sciane mozesz juz spokojnie nakladac kolor, tez lekko rozcienczony od tej farmy z wiaderka, bo latwiej sie maluje

    A gruntujesz tak samo tynki jak i karton-gips.

  3. #3

    Domyślnie

    Pod zadnym pozorem nie rozcieczaj finalowej farby!!! chyba ze chcesz malowac kilka razy a i tak moga byc przeswity.

    Jesli musisz gruntowac to zrob to podkladem. Jesli nie muszisz to przestrzyj sciane smatka namoczona woda z mydlem... poprostu umyj sciany.

    Jak wyschnie wyrownaj dziurki po gwozdziach i inne uszkodzenia. Jak to zrobisz to przetrzyc sciane papierem sciernym (sa takie uchwyty na ktore montuje sie pasek papieru ziarnistosc 180)

    potem trzeba lekko odkurzyc - przestrzec zmiotka sciany. I do malowania!

    Wybierz farbe kryjaca na raz (np Dulux 1) - nie sa najtansze ale sa zawodowe i bardzo wydajne.

    Najpierw pomaluj pedzlem (takiem plaskim, szerokim na ok 5-6cm)wszelkie zalamania scian - tam gdzie nie dojdzie walek.

    Potem walkiem, dlugie ruchy, gora dol, tak jakbys chciala pisac literke N - tyle ze pionowe slady musza na siebie zachodzic okolo 30-50%

    Malujemy farba a nie walkiem - nie sa suchym ale kapac z walka tez nie moze!

    Zycze milego malowania!

    pozdrawiam
    PP

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Uważajcie na grunty (Uni- i inne), na innym wątku było, że najpierw chcemy, żeby nam ściany oddychały, a potem gruntujemy robiąc paroizolację.
    Potwierdzam na jesieni nie chciałem myć ścian do remontu i zagruntowałem. Słabą wentylację mam, ale nas uszczelniło. Narośla się uaktywniły za meblami zwłaszcza. Tum bardziej, że nowomodne nie mają nóżek tylko cokoliki i tam nie ma cyrkulacji żadnej.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  5. #5

    Domyślnie

    A po czym mam poznac, czy muszę gruntować ściany? Wszystkie ściany będą wygładzone Cekolem lub z płyt gipsowo kart. Czy takie powierzchnie wymagają gruntowania, czy można od razu kłaść farbę (myśle o Duluxie Once lub o Dekoralu)?

  6. #6

    Domyślnie

    Takie sciany gruntujemy. Najlepiej farba podkladowa lub jak wczesniej rodzil forumowicz rozcienczona farba biala.

    Sciana jezeli chlonie wode nalezy ja zagruntowac. Mozesz wykonac test spryskujac sciane woda... jezeli woda natychmiast wsiaknie trzeba gruntowac, jezeli bedzie splywac po scianie - nie trzeba.

    pozdrawiam
    PP

  7. #7

    Domyślnie

    Jeśli nie zagruntujesz i pomalujesz od razu dobrą, gęstą farbą to może się połuszczyć, bo podłożę natychmiast wypije całą zawartą w niej wilgoć, zanim farba "zwiąże" jesli można to tak ująć? Nie jest to regułą, ale się zdarza.

  8. #8

    Domyślnie

    już jestem mądrzejsza w tej dziedzinie dziekuje!!!
    Zobaczymy co z tego mojego malowaia wyjdzie
    Pozdarwiam serdecznie!!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony