dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 86
  1. #1

    Domyślnie TO BYŁO: Firmy deklarujące pomoc w odbudowie domu Nelli Sza

    Czy są firmy, kture pomogą zabezpieczyć/odbudować domek Nelli Sza ?? Jeżeli są proszę pisać co moga zrobić, ( porady prawne,doradztwo.materiały budowlane,opał,ogrzewanie,meble) Proszę się wpisywać co możecie zaoferowac.

    Na chwile obecną mamy
    Firma www.kominki-batura.pl _użytkownik Kominki Piotr Batura -wkład kominkowy firmy Kratki pl. Basia z podwójną szybą (glass). Wkład fabrycznie nowy, z gwarancją. Wartość rynkowa 3000 zł(?).

    Firma www.alfea.co www.rekuperatory.co_użytkownik miki121 może wykonać następujące prace:
    1. Montaż rekuperacji wraz z rekuperatorem.
    2. Montaż instalacji wod-kan - modernizacja / naprawa oraz możemy zrobić instalację ogrzewania podłogowego do powierzchni 110m2 lub do licytacji dwa wentylatory zbiorcze do wentylacji mechanicznej marki BROOKVENT model airstream 1.1 EC.


    Firma www.regulus.com.pl użytkownik Bogusław Produkty produkowane przez firmę Regulus

    Firma NETHORSE Stojka Przemysław Użytkownik pshemko84
    wykonanie instalacji Wod-Kan oraz CO, czy to podłogówka czy grzejniki czy też łączone z montażem kotła i armatury i w ogóle to co wiąże się z potocznym "hydraulikiem" na budowie

    Firma www.inez.com.pl Uzytkownik InezDomyKanadyjskie
    Pomoc w domach szkieletowych- niesprecyzowana

    Uzytkownik asolt obliczenia ozc, charakterystykę energetyczną do PNB oraz świadectwo energetyczne po zakonczeniu budowy/odbudowy.

    Użytkownik lenka18 usługi stolarskie

    Firma www.firmainstalco.pl , Firma www.karoka.euFirma www.minertu.eu Użytkownicy firmainstalco , karoka65 i minertu W przypadku uszkodzenia kotła ( na skutek pożaru )u Neli i Pawła oferują nowy kocioł RBR-Ekouniwersal z żeliwnym palnikiem II-ej generacji i z najnowszym automatycznym sterownikiem internetowym eCoal. ( http://ecoal.pl/ ) Pomoc łaczona Kocioł+ może być armatura dodatowa do pieca,lub opał na sezon -kwestia uzgodnień!

    Użytkownik PaWoS Wycena materiałów budowlanych

    Użytkownik FlashBackpoddasze do 100m^. Wykonanie prac montażowch - ocieplenie i sucha zabudowa. Pomoc w doborze systemu. minus koszty paliwa,pomocnika i utrzymania

    Firma www.laurens.pl Użytkownik grzejniczek 50% dochodu z aukcji prowadzonej na alegro http://allegro.pl/Shop.php/Show?id=10534028

    Firma www.jareko.pl Użytkownik jareko sprzedaż okien bez marży (po kosztach)

    Firma MS Projekt Uzytkownik SKUT13 Projekty domów każdy kto zgłosi się z adaptacją lub projektem do zrobienia z FM dostanie 50% rabatu-warunek te 50% wpłaca na konto pomocy Nelli Sza]

    Użytkownik bossiskoprojekt instalacji elektrycznej nowego budynku lub adaptację projektu typowego dla Nellków
    Ostatnio edytowane przez Piotrek42 ; 21-12-2012 o 20:53

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Właśnie miałem taki watek założyć, bo przeglądanie całości może za chwile być trudne.

    Deklaruję pomoc merytoryczną i rzeczową przy budowie kominka. Jeśli oczywiście taki w tym domu był lub ma być. Mogę pomóc również w zbadaniu przyczyn pożaru pod katem kominka i komina.

    Istotną sprawą jest zabezpieczenie się na przyszłość, nie tylko Nelli, ale wszystkich forumowiczów mających domy drewniane. Ustalenie przyczyn pożaru i opisanie ich na forum, może uchronić niejeden dom od podobnego nieszczęścia.

    Polecam jeden z ostatnich wpisów na blogu : http://kominki.org/blogi/niepokorny_o_kominkach/art13,niepokorny-o-kominkach-kij-ma-dwa-konce-palenie-czasem-tez.html

  3. #3

    Domyślnie

    Panowie jedna mała uwaga, dział ten jest przeznaczony dla firm lub osób które w sposób REALNY są w stanie pomóc, pisanie tutaj nie jest obowiazkowe jezeli już ktoś sie zadeklaruje z pomoca rzeczową,lub jakąś inną uznajemy to jako umowę wiążaca, wiec proszę przemysleć dobrze swoje słowa bo formowicze mają bardzo dobra pamięc

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Dokladnie! Chcemy uniknac sytuacji jak przy powodzi u kachny28.

  5. #5
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cóż szukałem projektu i prosiłbym aby ktoś mi go przesłał na adres [email protected].
    Po rozmowach z moimi dwoma dostawcami.
    Mogę złożyć deklarację że firma Ciepły Dom Sp. z o.o. może wykonać następujące prace:
    1. Montaż rekuperacji wraz z rekuperatorem.
    2. Montaż instalacji wod-kan - modernizacja / naprawa oraz możemy zrobić instalację ogrzewania podłogowego do powierzchni 110m2
    Nie wiem czy to coś pomoże ale zawsze warto

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Ludki, powoli. Jeszcze nie wiadomo czy dom do rozbiórki czy do remontu. Nie wiadomo czy Nelli będzie chciałe remontować. NIe wiadomo w jakiej technologii jeśli odbudowa. \
    W poniedziałek ma być ubezpieczyciel. To bardzo szlachetne, że już się firmy zgłaszają, ale dajmy Nelci i jej rodzinie najpierw podjąć kluczową decyzję "co dalej".
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  7. #7

    Domyślnie

    ...Nefer jak będziesz znała konkrety to proszę o jakąś informację..
    na razie nie będę niczego deklarował dopóki potrzeby nie będą potwierdzone, ale jak już wszystko będzie wiadome to polecam się....
    ...

  8. #8
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja też czekam na sygnał
    Zawsze coś z mojego zakresu możemy zadziałać

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Na pewno jak Nelcia z mężem podejmą decyzję co dalej : czy remont, czy budowa, jeśli tak - to jaka i kiedy - na pewno natychmiast się dowiemy. Pewnie będzie to szybciej niż później, bo jak się posmakowało własnego domu to niełatwo odpuścić. Jeszcze nie wiemy co z ubezpieczycielem i nadzorem budowlany. Wszystko się wyjaśni i od razu pojawi na forum, bo to dla nas wszystkich ważne Wiem, że Forumowicze - jak zawsze - nie zawiodą
    Bo tu zajebiści ludzie są
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nemi
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.806

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer Zobacz post
    Bo tu zajebiści ludzie są
    Oj co prawda, to prawda.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Dziewczyny zorganizujcie licytację. Taką dla firm obecnych na forum. Niektóre są na drugim końcu Polski i chętniej zaoferują coś ze swojego magazynu ( co może być przydatne na forumowych budowach ), niż jazda taki kawał. Cena powinna być atrakcyjna dla kupującego (można podbijać cenę w nieskończoność - to dla Nelli ). Kasa w takich chwilach jest najbardziej przydatna.

    Zacznę od siebie, bo widzę, że moja obecność na miejscu wypadku nie będzie raczej potrzebna, a i kominek jest poza oczekiwaniami potrzebujących. Wobec tego zmieniam swoją propozycje pomocy i oddaje do dyspozycji wkład kominkowy firmy Kratki pl. Basia z podwójną szybą (glass). Wkład fabrycznie nowy, z gwarancją. Wartość rynkowa 3000 zł(?). Cena wywoławcza 1500 zł. Wygrywający licytację wpłaca pieniądze na konto Nelli, ja dostarczam wkład pod wskazany przez niego adres. Jak cós nie tak wykombinowałem, dajcie głos. Fajnie jakby to ktoś koordynował (Małgoś?).

    Gdyby jednak poprzednia moja propozycja miała rację bytu, można do niej wrócić.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	images.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	4,9 KB
ID:	146151

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Dziewczyny zorganizujcie licytację. Taką dla firm obecnych na forum. Niektóre są na drugim końcu Polski i chętniej zaoferują coś ze swojego magazynu ( co może być przydatne na forumowych budowach ), niż jazda taki kawał. Cena powinna być atrakcyjna dla kupującego (można podbijać cenę w nieskończoność - to dla Nelli ). Kasa w takich chwilach jest najbardziej przydatna.

    Zacznę od siebie, bo widzę, że moja obecność na miejscu wypadku nie będzie raczej potrzebna, a i kominek jest poza oczekiwaniami potrzebujących. Wobec tego zmieniam swoją propozycje pomocy i oddaje do dyspozycji wkład kominkowy firmy Kratki pl. Basia z podwójną szybą (glass). Wkład fabrycznie nowy, z gwarancją. Wartość rynkowa 3000 zł(?). Cena wywoławcza 1500 zł. Wygrywający licytację wpłaca pieniądze na konto Nelli, ja dostarczam wkład pod wskazany przez niego adres. Jak cós nie tak wykombinowałem, dajcie głos. Fajnie jakby to ktoś koordynował (Małgoś?).

    Gdyby jednak poprzednia moja propozycja miała rację bytu, można do niej wrócić.
    Takiego czegoś nam trzeba!!! dziewczyny prośba -skasujcie wszystkie tematy w tym wątku (oczywiście za wyjatkiem postów firm które juz się deklarowały w pomocy )- to będzie wątek tylko dla firm oferujacych pomoc...A innych użytkowników proszę o nie pisanie w tym wątku, w razie odbudowy Neli z Pawłem będa odrazu wiedzieli do kogo się zgłaszać w pierwszej kolejnosci.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Nie wiem, czy w temacie, jeśli nie, to proszę o usuniecie wpisu.
    Uważam, że bez względu na zakres przewidywanych prac, już teraz można określić jakie materiały będą potrzebne i to w sporych ilościach. Może firmy zadeklarują swój udział w zakresie dostawy:
    - drewna, w tym konstrukcyjnego,
    - wełny mineralnej,
    - folii,
    - płyt OSB,
    - płyt K-G,
    - tynków i farb.
    Moim zdaniem usprawni to koordynację późniejszych konkretnych dostaw.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  14. #14

    Domyślnie

    ...może zamiast sami określać poczekajmy na oficjalne stanowisko Nelli i jej rodziny...
    jak oni już podejmą decyzję co dalej to wtedy trzeba stworzyć konkretną listę potrzebnych rzeczy, materiałów, robocizny i można zacząć podejmować konkretne działania...
    ważna jest też decyzja ubezpieczyciela, w końcu warto wiedzieć w jakim stopniu ubezpieczenie pokryje powstałe straty, bo może się okazać, że dla Nelli bardziej przyda się szybka pomoc "siły fachowej" niż dary materialne...
    poza tym co jej po wełnie na placu teraz jak może już nie zdecyduje się na szkielet i bardziej przydadzą się cegły

    ...poczekajmy do oficjalnych decyzji...
    ...

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Jestescie super. Dajcie nam pomyslec nad licytacja, wszystko musi miec rece i nogi.

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.121
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    Panowie jedna mała uwaga, dział ten jest przeznaczony dla firm lub osób które w sposób REALNY są w stanie pomóc, pisanie tutaj nie jest obowiazkowe jezeli już ktoś sie zadeklaruje z pomoca rzeczową,lub jakąś inną uznajemy to jako umowę wiążaca, wiec proszę przemysleć dobrze swoje słowa bo formowicze mają bardzo dobra pamięc
    Piotrek42.
    Chętnie pomogę, jeśli tylko NELLI SZA chce moje produkty... Otrzyma je gratis wraz z dostawą.
    Jeśli jesteś z Nelli w kontakcie, daj mi znać czego, ile i gdzie dostarczyć...
    Lub daj namiary i telefon... Sami ustalimy jej potrzeby...
    Napisz na [email protected]

    Pozdrawiam
    Bogusław

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Bardzo Wam dziekujemy, ale z decyzjami musimy poczekac do wtorku, do przybycia rzeczoznawcy.

  18. #18

    Domyślnie

    boguslaw Nie znam osobiście Neli Sza ani jej męża i dzieci, mieszka w całkiem innym regionie Polski, ale że czytam FM, natrafiłem na wątęk o rodzinie która z takim trudnem znalazła swoje miejsce na ziemi, wszytko to osiągneła dzięki cięzkiej pracy,i nagle w jednej chwilii -stracili WSZYSTKO cały dorobek życia (może i kredyt w banku) zostali sami z dwójką małych dzieci,Bardzo to mną poruszyło... tym bardziej że idzie zimą, zdaję sobie sprawę że nie wszyscy użytkownicy FM czytają całe forum-wchodzą tylko w wybrane działy dlatego postanowiłem poinformować nawet tak specyficznych użytkowników którzy generalnie siedzą tylko w dziale Ogrzewania.,zwykły ludzki odruch....

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Panowie - jesteście genialni, cudowni, macie wielkie serca

    Pozwólcie ,że w skrócie wyjaśnię Wam na czym stoimy (wiem, wiem nie biegacie po całym forum).
    Jutro, najpóźniej we wtorek dom ma ocenić rzeczoznawca, potem nadzór wyda decyzje rozbiórka czy odbudowa, dopiero potem rodzina Nelków moze podjąć decyzje co dalej
    A wtedy, Wasza pomoc będzie nieoceniona.
    Nie uciekajcie więc, odrobinę cierpliwości

    i dziękuję z całego serca,że jesteście

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Myślę, że nic nie trzeba grzebać w tym wątku. Jest do ogarnięcia, bo i firm niewiele na forum. Część pewnie woli się z pomocą nie ujawniać, kierując ja bezpośrednio lub przez redakcję. Firmy oferujące potrzebne w odbudowie materiały nie muszą kombinować z licytacją, a pozostałe mogą wrzucić towar tu. Kasa z licytacji to zawsze najprostsza w zagospodarowaniu pomoc. Spontan też się tu zmieści (Piotrek42) w roli wodzireja


    .

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony