dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 24
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 480
  1. #1

    Domyślnie Angielskie śniadanie w Domku przy Bursztynowej

    Witajcie

    Za górami, za lasami...a może wcale nie, bo troszkę bliżej, w małej wiosce za Gdańskiem rozpoczęła się przygoda z budową naszego małego miejsca na ziemi.

    Ale po kolei:

    W 2007 roku, Mąż (wtedy jeszcze nawet nie Mąż i nie znajomy ) kupił, początkowo w celach inwestycyjnych (co by mieć coś z życia na stare lata, a nie tylko wspomnienia z imprez, w których topiona była gotówka ) - działkę budowlaną o powierzchni 1 000 m2.

    W miedzy czasie zjawił się w jego życiu "ja" i tak trwam już u jego boku kolejne lata. Niebawem do naszej malej rodzinki dołączy Staś - ale na owoc naszej miłości musimy poczekać jeszcze do lutego. Na razie nieznośnie daje o sobie znać kopiąc w brzuszek i wiercąc się na boki.

    Zaraz po ślubie, w 2010 roku, zaczęliśmy przygotowywać się do budowy. Zdecydowaliśmy, że na tej właśnie działce zbudujemy nasz domek....i tak się zaczęło: formalności, bieganina, stresy, ale też wielkie szczęście i oczekiwanie na to, kiedy się wprowadzimy.

    Po przejrzeniu kilku tysięcy projektów, bacząc na bardzo ograniczone warunki zagospodarowania przestrzennego (m.in dach dwuspadowy, wys.kalenicy do 8m), a także biorąc pod uwagę nasze oczekiwania (m.in domek symetryczny, z pionowym oknem w każdym pomieszczeniu na poddaszu, spiżarką, piwnicą, kominkiem w centralnej części domu i garażem - najważniejszym pomieszczeniem mojego Męża - na minimum 1,5 miejsca samochodowego pod autko i hobby mojego M, czyli motocykl ), okazało się, że do wyboru mamy 3-4 gotowe projekty.

    Oczywiście były plany stworzenia projektu indywidualnego, ale w końcu po rozmowach ze znajomymi i rodzinką zdecydowaliśmy się, rezygnując z niektórych założeń, jak np. podcień - na projekt "Domu przy bursztynowej". Stąd właśnie - w połowie tytuł Galerii.

    A angielskie śniadanie ? - bo wnętrza domów w Anglii jednym słowem "kocham". A śniadanie w ich wydaniu jest obfite, wieloskładnikowe i mam nadzieję, ze to forum też takie będzie - pełne inspiracji, pomysłów, rad, Waszych uwag i komentarzy

    Zatem zapraszam - i wcale nie do Anglii, tylko w pomorskie, na naszą budowę

  2. #2

    Domyślnie

    Nim opiszę, jaki chcemy, aby był nasz dom, kilka słów o samym projekcie "Dom przy Bursztynowej" - technicznie UPB-2205.

    Tak naprawdę w na stronie biura projektowego nasz dom wygląda tak

    źródło:http://www.galeriadomow.pl/

    Wiem, wiem, mało zachęcająco , dlatego przedstawię najbardziej bliską jemu wersję w kolorze. Tu akurat Dom przy Modrzewiowej2.


    źródło:http://www.galeriadomow.pl/

    Jeśli chodzi o bryłę samego budynku – to nasza właśnie jest taka. Zmieniliśmy trochę stronę wizualną i klimat domku – ale o tym później.

    Wnętrza nie zostały wiele przez nas zmienione. W stosunku do pierwowzoru zmniejszyliśmy piwnicę o 1/3 i garaż (tu ze względu na szerokość działki). Zmodyfikowaliśmy taras i wejścia na niego.
    W salonie zrobiliśmy wnękę na biblioteczkę. Podobną w korytarzu od strony garażu – kosztem powierzchni w łazience powstało miejsce na szafę.
    Ścianę za kominkiem przedłużyliśmy, aby z tyłu niej zmieścił się stary, dębowy kredens, a sam kominek był na jej środku.
    Jeśli chodzi o poddasze, w miejscu łazienki powstanie pralnio-suszarnia, a z jednego, z pokoików zrobiliśmy właśnie łazienkę. Reszta bez zmian.

    A tu rzuty domu – oryginalne, bez naszych modyfikacji.

    Parter:

    źródło:http://www.galeriadomow.pl/

    Poddasze:

    źródło:http://www.galeriadomow.pl/
    Ostatnio edytowane przez czaplanka ; 09-01-2013 o 19:47

  3. #3

    Domyślnie

    Teraz trochę o wnętrzach, jakie planujemy w domku. Będą:

    -trochę retro
    -trochę angielskie
    -z odrobioną nuty francuskiej wsi
    -jasne, pastelowe
    -ale przede wszystkim nasze…ciepłe i rodzinne. Wnętrza, w których będą biegały dzieci i zwierzęta. Będzie czuć zapach ciasta i słychać trzaskające drewno w kominku.

    A to co lubię i co mam nadzieję, znajdzie się w nim: biała/kremowa kuchnia, wysokie listwy przypodłogowe, sztukateria i panele na ścianach, meble każdy z innej bajki, robione na zamówienie, w pojedynczych egzemplarzach, które razem tworzą piękną całość (jasne, ale też i stare, dębowe z duszą), łazienki w stylu retro, szprosy w oknach, płytki oktagonalne i cegiełki, a także ułożone w klasyczne biało-czarne karo, wzory w kratki i kwiaty, pastelowe, jasne ściany, drewniane podłogi i okiennice.

    Czasem marzę, że jeśli kiedyś wygram w totka ( o ile zacznę w końcu grać - no tak od czegoś trzeba zacząć ), to pierwszą rzeczą jaką kupię będzie stary, piękny dworek z mansardowym dachem pokrytym łupkiem, kolumienkami, doświetleniem nad szerokimi drzwiami i wielkim zarośniętym, tajemniczym ogrodem pełnym róż…ech

    Ale przejdźmy do realiów , w kolejnym poście nasze początki.

  4. #4

    Domyślnie

    Okolica:
    Tu widok naszego pięknego, ale przerażającego, pod względem ilości liści jakie trzeba będzie grabić każdej jesieni, drzewa, które mamy na działce.
    Szanowny Pan Klon


    Wiosną wita nas niesamowitym odcieniem zieleni, a o tej porze paletą pięknych barw jesieni.

    Nasze sąsiadki i przy okazji widok z naszych okien


    Pierwsze prace budowlane ruszyły w połowie sierpnia zeszłego roku.



    i w końcu domek stoi


    Tutaj już widać pierwsze zmiany w projekcie - zamiast drewnianych kolumienek, będą białe betonowe, zwieńczone głowicą i bazą ze sztukaterii.

    Nie chcieliśmy też tradycyjnej podbitki. Zdecydowaliśmy się za namową naszego wykonawcy na rzeźbione bale, które widoczne są pod odeskowanym dachem, przy lukarnach i na daszku nad gankiem. Ten sam daszek również przeszedł metamorfozę - zamiast drewniej formy tutaj również wykorzystaliśmy beton.

    Boczne okna zaplanowaliśmy zupełnie inne - według projektu jedno z nich miało wychodzić na taras, a kolejne miało wymiary tradycyjnego okna, czyli zaczynające się na wysokości około 90 cm

    I pierwszy duży wybór – producent i kolor dachówki – spać przez to nie mogliśmy…. I tak w sumie zostało do dnia dzisiejszego , bo formalności, budowa domu i wybór materiałów z nim związanych to oprócz przyjemności również stres… mimo, że ekipa, która nam buduje jest naprawdę na 5 z plusem.

    Początki układania dachówki:


    Tu widać też zaczątki klejenia styropianu - grafitowy grubość 20 cm - jesteśmy ciepłolubni
    Ostatnio edytowane przez czaplanka ; 09-01-2013 o 19:58

  5. #5

    Domyślnie

    Z przyjemnością zasiadam jako pierwsza w gronie czytaczy

    Gratuluję własnego domu i wiercącego się w brzuchu mamy maleństwa

    Zapowiada się bardzo w moim klimacie, ciekawa jestem ogromnie kolejnych relacji z postępów.

    Pozdrowienia!

  6. #6

    Domyślnie

    Zeszły rok prac zakończyliśmy położeniem dachówki. W tym roku powoli zaczęliśmy, a przynajmniej dla mnie, przyjemniejszą część budowy.

    Przyszedł czas na montaż okien.
    Okna wybraliśmy plastikowe w kolorze bieli. Też były z nimi przeboje, bo ja na początku upierałam się na strukturę drewna od wewn strony. Co się nasłuchałam od producentów/wykonawców o pomyśle to moje. W końcu zarzuciliśmy ten pomysł i wstawiliśmy tradycyjne białe. Oczywiście ze szprosami

    Z założenia nie chcieliśmy drewnianych. W naszym obecnym mieszkaniu mamy drewniane okna, wewnątrz w kolorze naturalnym, na zewnątrz malowane na biało. Okna, mimo że nowe, są jeszcze po poprzednich właścicielach mieszkania i mamy z nimi same problemy.

    Okna zamówiliśmy z potrójnymi szybami oraz szarymi, a nie jak tradycyjnie czarnymi uszczelkami - dzięki temu okna wyglądają delikatniej, przypominają drewniane. Dodatkowo termiczna ramka międzyszybowa, zwiększająca podobno (zobaczymy na rachunkach) energooszczędność całego okna.



    Na zdjęciu powyżej również widać drobne zmiany w stosunku do projektu. Jeszcze na samym początku, przeglądając projekty - chcieliśmy aby domek był bez balkonu. Wydaje mi się, iż mając taras i ogród z balkonu po prostu się nie korzysta i jest to zbędny element. W tym przypadku poszliśmy na kompromis. Balkon był w projekcie, więc zaakceptowaliśmy go - dodając kolumienki i zmieniając kształt z prostokątnego na zaokrąglony po bokach.

    W między czasie przyszła również brama - kolor biały, ale po zamontowaniu okazało się, że nie to co zamawialiśmy Brama miała być z pojedynczym przetłoczeniem, a przyszła bez przetłoczenia. Dla nas niestety za bardzo nowoczesna. Pan sprzedawca próbował zejść nam z ceny, byle jej tylko nie wymieniać, no ale dla mnie była nie do zaakceptowania. Fotka poniżej:

    Ostatnio edytowane przez czaplanka ; 09-01-2013 o 19:59

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Drop_Inn Zobacz post
    Z przyjemnością zasiadam jako pierwsza w gronie czytaczy

    Gratuluję własnego domu i wiercącego się w brzuchu mamy maleństwa

    Zapowiada się bardzo w moim klimacie, ciekawa jestem ogromnie kolejnych relacji z postępów.

    Pozdrowienia!
    Witam Cię serdecznie w naszych skromnych jeszcze progach. Cieszę się, że będę miała wsparcie!!!

    pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    Po kolejnych 4 tygodniach oczekiwań nowa brama dojechała. W miedzy czasie zaczęliśmy tynkowanie domu i malowanie. Wybraliśmy też parapety zewnętrzne – w kolorze dachówki z klinkieru. Tutaj pierwsze ujęcia kolejnych efektów naszych długich wieczornych z Mężem rozmów nad kolorem elewacji elewacji. Zanim go wybraliśmy jeździliśmy po osiedlach ze wzornikiem kolorów i przykładaliśmy go do bloków, domów, sklepów - ciężko ze wzornika o wymiarach 2x3 cm wyobrazić sobie kolor całej bryły domu.



    Parapety i nasze artystycznie ułożone pozostałości po budowie :



    Belki pomalowaliśmy na biało, aby pasowały m.in. do stolarki



    Na uwagę zasługuje nasz koszmarek widoczny na zdjęciu powyżej - tutaj panowie montujący rynny, przymocowali rury do kolumn. Oczywiście poprosiliśmy, aby schowali je za kolumny. To było jedno rozwiązanie z dwóch. Drugą propozycją miał być (tu ze strony fachowców) - montaż do ściany przy oknach. Na to jednak nie zgodziłam się głośno ja -tłumacząc, iż planujemy przy oknach w przyszłym roku zamontować okiennice.

    Zostało poprawione i teraz rynny nie rzucają się tak w oczyska.

    Dom nie jest pomalowany na przodzie, z uwagi na to, iż drzwi są przejściowe, wymienione barterem - za butelkę whisky od Sąsiada, który robił remont mieszkania. Dopiero po wstawieniu docelowych, fachowcy dokończą elewację. W sumie drzwi są w dobrym stanie i śmieliśmy się, że zostaną, tylko ten judasz coś nam do domku nie pasował - chociaż zawsze można zasłonić go wiankiem Ale tak na poważnie, nad drzwiami długo się zastanawialiśmy – wiedzieliśmy jaką mają mieć formę, tzn. musi być półokrągła szybka ze szprosami i raczej proste w kształcie. Największym problemem był kolor. Z założenia miały być białe… - co wyszło zapraszam dalej
    Ostatnio edytowane przez czaplanka ; 09-01-2013 o 20:02

  9. #9

    Domyślnie

    Tak pomiędzy wątkiem o drzwiach wcisnę jeszcze słowo prywaty od siebie :
    Jako, że na żadnym etapie prac nie korzystamy z porad, gotowych aranżacji projektantów i dekoratorów wnętrz (no może poza osobą, która przygotuje nam projekt kuchni), wszystko co będzie w domku i wokół niego jest etapem naszych poszukiwań, rozmów, inspiracji. Właśnie dlatego zrodził się pomysł forum i galerii. Wiele rzeczy dotyczących urządzania wnętrz po prostu nie wiem, w wielu potrzebuję wsparcia, opinii, ale też czasem Waszego sprzeciwu i głośnego tupnięcia nogą. Wasze dzienniki budowy, galerie pełne doświadczenia, pomysłów i zdjęć wnętrz są dla mnie dużą inspiracją i pomocą. Dlatego dziękuję i proszę o jeszcze

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Kamilcia
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.090

    Domyślnie

    czaplanko z wielka przyjemnością będę zaglądała - klimaty jak najbardziej moje I etap budowy najciekawszy - dla mnie-czyli urządzanie, wybieranie

  11. #11

    Domyślnie

    I ja przyszłam się przywitać

    Będę podglądać ... mi też bliskie takie klimaty

    Gratuluję małego wiercioszka

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agawi74
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    13.875

    Domyślnie

    I ja się dołączam do grona podglądaczek Bardzo kibicuję i będę zaglądać, jeśli pozwolisz czaplanko
    Miłego weekendu

  13. #13

    Domyślnie

    U mnie domek w trochę innym stylu ale z miłą chęcią będę zaglądać i podglądać

    Bardzo ładnie macie wykończoną stolarkę i w ogóle wszystko wydaję się bardzo przemyślane
    trochę rustykalnie, odrobinę glamour, ciut barokko
    jeśli chcesz o coś zapytać...
    mail.twoofus♥gmail.com

    "The greatest enemy of a good plan is the dream of a perfect plan"

  14. #14

    Domyślnie

    Witam się i ja

    Zapowiada się super wątek!
    Też bardzo lubię mansardowe dachy... Super widoki i sąsiadki

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamilcia Zobacz post
    czaplanko z wielka przyjemnością będę zaglądała - klimaty jak najbardziej moje I etap budowy najciekawszy - dla mnie-czyli urządzanie, wybieranie

    Bardzo serdecznie Cię witam Kamilcia - mam nadzieję, że będzie co opisywać i pokazywać.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmajeczkaa Zobacz post
    I ja przyszłam się przywitać

    Będę podglądać ... mi też bliskie takie klimaty

    Gratuluję małego wiercioszka

    Dobry wieczór

    Dziękuję za gratulacje i że do nas zajrzałaś Bardzo się cieszę.

    ciepło pozdrawiam

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał agawi74 Zobacz post
    I ja się dołączam do grona podglądaczek Bardzo kibicuję i będę zaglądać, jeśli pozwolisz czaplanko
    Miłego weekendu
    Witam, witam

    To sam zaszczyt widzieć Cię w moich progach. Wpadaj jak najczęściej Zapraszamy

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwoOfUs Zobacz post
    U mnie domek w trochę innym stylu ale z miłą chęcią będę zaglądać i podglądać

    Bardzo ładnie macie wykończoną stolarkę i w ogóle wszystko wydaję się bardzo przemyślane

    Dziękujemy za miłe słowa- bardzo się przydadzą, tym bardziej, że to w sumie początek naszych budowlano-wnętrzarskich zmagań. Oczywiście witaj u nas!!!


    Pozdrawiam

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ruby Zobacz post
    Witam się i ja

    Zapowiada się super wątek!
    Też bardzo lubię mansardowe dachy... Super widoki i sąsiadki
    Witaj Ruby

    Cieszę się, że mamy podobne gusta, mam nadzieję, że zostaniesz u nas na dłuuuugo!!!

  20. #20

    Domyślnie

    No to się nawitałam

    Bardzo jest mi miło, że ktoś tu zajrzał Tym bardziej, że miałam O G R O M N E G O stresola pisząc pierwszy post. Dziś jest już lepiej, dodałyście mi otuchy Dziewczyny, a także wszyscy, którzy, choć nic nie napisali to zaglądnęli do mnie. Pozdrawiam Was Wszystkich.


    źródło: www.liveinternet.ru

    Zatem naszych zmagań z budową ciąg dalszy….

    Jakiś czas przyjechały oczekiwane przez nas drzwi zewnętrzne – 5 tygodni wcześniej decyzja zapadła w kwestii koloru. Tu nad polską zachowawczością wybiła się w końcu odrobina odwagi, żeby coś zmienić, tak aby dom witał nas kolorem i ciepłem. Oczywiście próbnik kolorów znów o wymiarach - 1,5x2,5 – ciężko zadecydować. W końcu decyzja padła -RAL 6001.Po złożeniu zamówienia, wpisaliśmy w google nr koloru i małe przerażenie - wiedzieliśmy, że drzwi będę dokładnie jak poniższa ciężarówka


    Źródło: http://www.modellversium.de

    Troszkę załamka!!! – strasznie rażący, rzucający się w oczy kolor – miały być wesoły, ale żeby aż tak - ale co zrobić, zamówienie złożone – czekamy na dostawę. W końcu przybyły. Dziś śmiejemy się, że ogólnie numer domu nam nie potrzebny – wystarczy powiedzieć – „panie prosto i na lewo – taki dom z zielonymi drzwiami”

    Poniżej nasz wybór no i w sumie pierwszy z elementów angielskich w naszym typowo jednak polskim domu





    Mimo wszystko jesteśmy zadowoleni – stwierdziliśmy nawet po ich montażu, że drzwi wcale nie rzucają się mocno w oczy i że kolor nawet mogłyby być bardziej intensywny – ale i tak je lubimy…a wianek i tak będzie na nich wisiał.

    Oczywiście mój M do końca świata i jeden dzień dłużej będzie twierdził przed wszystkimi, że to jego pomysł z kolorowymi drzwiami…chociaż prawda jest taka, że to od początku była moja propozycja M. powiedział, że jak umieszczę powyższe stwierdzenie, to on skwituje publicznie na forum i powie jaka jest prawdahehe - Kochanie czekam zatem - wiem, że posta przeczytasz

    A pomysł na kolorowe drzwi wziął się właśnie jeszcze z czasów, kiedy tuż po studiach licencjackich (w okresie wielkich wyjazdów Polaków na wyspy w celach zarobkowych) postanowiłam wyjechać do Irlandii. Ogólnie okres ten wspominam bardzo ciepło i miło. Poznałam fantastycznych ludzi, zobaczyłam piękne miejsca, skosztowałam ich jedzenia i często z tęsknota wspominam ten czas. Może jeszcze kiedyś tam wrócę – aby chociaż tylko odwiedzić ludzi, którzy otworzyli przede mną tyle kilometrów od domu rodzinnego swoje serca…dziękuję!

    A teraz kilka inspiracji kolorowych, wyspiarskich drzwi:



    Źródło: http://thebluedoordiary.blogspot.com


    Źródło: http://www.mgphoto.de


    Źródło: http://pinterest.com


    Źródło: http://www.shelterness.com


    Źródło: http://www.betweendishesandlaundry.com


    Źródło: http://pinterest.com


    Źródło: http://pinterest.com


    Źródło: http://pinterest.com


    Źródło: http://pinterest.com
    Ostatnio edytowane przez czaplanka ; 12-01-2013 o 21:41

Strona 1 z 24

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony