dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 70
  1. #61

    Domyślnie

    Witam
    W przyszłym roku stratujemy z budową domu i garażu wolnostojącego w okolicach Oławy pod Wrocławiem. Ze względu na to że nie mamy szans na wodę sieciową, wywierciliśmy studnię głębinową i mamy wodę na 20 metrach. Wywierciliśmy już teraz bo Pan "wiertnik" nie miał terminów na przyszły rok. Studnia bedzie umiejscowiona około 1 metra od ściany garażu wolnostojącego. Moje pytania dotyczą późniejszej instalacji hydroforowej, którą będę musiał zastosować w domu. Może ktoś kto przez to przeszedł i użytkuje pomoże mi rozjaśnić sytuację i wybrać najlepszą opcje.

    1. Ponieważ studnia jest oddalona około 10m od domu czy lepiej jest zrobić tak że pompę głębinową podłączę do instalacji hydroforowej w garażu (1m od studni ) i potem z hydroforu do domu, czy pompę wody bezpośrednio podłączyć do domu i tam umieśćić hydrofor? Czy i jakie są różnice w kosztach użytkowania przy jednym i drugim podłączeniu o ile są one możliwe?

    2. Jeśli chciałbym podłączyć instalację jednak w garażu to czy mogę to zrobić następująco: podprowadzić przewody z pompy głębinowej podziemnie do garażu (od studni do garażu około 1 - 1,2m) i tam umieścić zbiornik i wyłącznik ciśnieniowy, a następnie poprowadzić rurą do domu i tam już normalnie bezposrędnio do odbiorników?

    3. Czy może podłącza sie takie systamy w jakiś inny sposób?

    Dzieki z góry za pomoc!
    A może by tak coś zbudować...?

  2. #62
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Możesz zainstalować tą beczkę i w garażu, i w domu.
    W garażu- jeśli masz miejsce to radzę większy baniaczek- pompa nie będzie się załączać co parę sekund. No i pod warunkiem, żę to nie zamarznie. Ogrzewany?
    W domu- owszem też, minusy- baniak potrafi się rosić i mokro pod nim, no i też miejsce potrzebne.

  3. #63

    Domyślnie

    Garaż wolnostojący chciałem w sumie ogrzewać olejakiem albo innym wynalazkiem tego typu. Nie planowałem w zasadzie ogrzewania stałego. W pomieszczeniu zamkniętym nie powinna temperatura spaść poniżej zera, tym bardziej że garaż będzie ocieplony. Ostatecznie mógłbym te przewody pociągnąć te 10 metrów od studni do domu.
    A może by tak coś zbudować...?

  4. #64
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    No ale czasem przy -25 też wyjechać trzeba i wierzeje rozewrzeć , a to tak, jakby ściany nie było. Przez te 5 min oczywiście nie zamarznie, ale mimo ocieplenia (?) klimatu potrafi potrzymać tydzień, dwa. I trzeba z kosztami ogrzewania się liczyć.

  5. #65

    Domyślnie

    Racja, racja, no nic trzeba w takim razie "hydrofornię" postawić w domu i tam też doprowdzić wodę z pompy.

    Dzieki za pomoc.
    A może by tak coś zbudować...?

  6. #66
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał inwestor
    Moim zdaniem jesli studnia (oczywiście kopana kilka metrów glebokości) ma być tylko do podlewania to jak najbardziej wystarczy zwykła zatapialna pompa plastikowa za 300zł. Można toto spuscić na sznurku i bezposrednio pdłączyć wąz i sobie podlewać ogródek. Takie byle jakie pompki maja dosyć sporą wydajność ok 1...3 m3/h to dosyć spora ilośc wody. Oby tylko studnia wydoliła na taka wydajność.
    Pozdrawiam
    chcę podlewać ogródek ze studni na deszczówkę
    czy można podłączyć pompę zatapialną (taką zwykłą do brudnej wody z Castoramy) do zraszacza (np. zraszacz wahadłowy) Czy będę potrzebował do tego hydroforu? Bo z tego co widzę to pompa ma sporą wydajność ale małe ciśnienie co oznacza, że woda leci szerokim strumieniem przez jedno calowy wąż ale ma za małe ciśnienie aby działał zraszacz lub inne urządzenie do powolnego podlewania. Na razie to chodzę z wężem i po prostu leję wodę na trawnik ale to mało wygodne.
    Moze na wyjściu pompy zastosować przewód o mniejszej średnicy aby zwiększyć ciśnienie?
    Może są dostęna jakieś pompy które można podłączyć do zraszacza bezpośrednio?

  7. #67
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie

    Poradzi ktoś : jaki zakres pracy jeśli chodzi o ciśnienie powinien mieć zbiornik hydroforowy ( Wimest 300l ) ? W sensie : załącza obecnie pompę przy 0,8 atm, wyłącza przy blisko 3 atm ... Tak jest poprawnie ?
    Raczej żeby popmpa często się nie musiała włączać, bo to chyba nie jest zalecane ... ?

    dzięki z góry, pozdrawiam, majki
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Napisał majki
    Poradzi ktoś : jaki zakres pracy jeśli chodzi o ciśnienie powinien mieć zbiornik hydroforowy ( Wimest 300l ) ? W sensie : załącza obecnie pompę przy 0,8 atm, wyłącza przy blisko 3 atm ... Tak jest poprawnie ?
    Raczej żeby popmpa często się nie musiała włączać, bo to chyba nie jest zalecane ... ?

    dzięki z góry, pozdrawiam, majki
    Minimalne ustawiasz tak, żeby wszystko dobrze działało (u mnie 2at) a maksymalne samo wyjdzie (z możliwości łącznika ciśnieniowego). Pomimo tego że chcesz małej częstości włączeń ustaw jak najmniejszą histerezę (jeśli jest regulowana). Częstość włączeń niweluje się dobijając kompresorem poduszkę powietrzną w zbiorniku.

  9. #69
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie

    OK, dzięki za info

    pozdrawiam, majki
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

  10. #70

    Domyślnie

    Witam
    Mam pytanie czy pompy głębinowe posiadają wbudowany zawór zwrotny....np taka pompa http://www.marpolchmielnik.pl/catalo...mod=18&cid=206
    Bo rozumię ze takie urządzenie jest niezbędne. Potrzebny jest takze czujnik pozimu cieczy zeby pompa nie chodzila na sucho gdy skonczy sie woda w studni.
    Moglby ktos podpowiedziec jaki i skad mozna kupic taki czujnik ?
    Pozdrawiam

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony