dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 48
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Ja dawałem i im instalację do wyceny i cena z kosmosu. Proponuje zrobić to samemu
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  2. #22
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kavla

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-576
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wybuduję czy nie? :) Zobacz post
    Dziękuję sprowadziliście mnie na ziemie. Powoli spływają kolejne wyceny. Do mojego domku jestem w stanie zrobić za 15 tys. wentylację mechaniczną z całkiem niezłym rekuperatorem na sztywnych kanałach. W rekuperatory.pl około 7 tys. drożej ;/
    Czy mógłbyś podać nazwy innych firm od których otrzymałeś atrakcyjniejsze oferty?

  3. #23

    Domyślnie

    u mnie wycena Rekuperator AERIS NEXT 350 VV TR ze sterownikiem ComfoSense C na spiro 24000 brutto
    w innej firmie rekuperatora ONYX Sky 400 na AIRflex ag75 skrzynki REQUBOX-IZO cena 15000 brutto

    więc jak dla mnie 9 tys. różnicy masakra
    jeszcze inne firmy mniej znane wyceniały mi na 12tys i 17 tys

  4. #24

    Domyślnie

    założę się że ta najdroższa oferta jest od firmy z nazwy wątku

  5. #25
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kavla

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-576
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał creative_21 Zobacz post
    u mnie wycena Rekuperator AERIS NEXT 350 VV TR ze sterownikiem ComfoSense C na spiro 24000 brutto
    w innej firmie rekuperatora ONYX Sky 400 na AIRflex ag75 skrzynki REQUBOX-IZO cena 15000 brutto

    więc jak dla mnie 9 tys. różnicy masakra
    jeszcze inne firmy mniej znane wyceniały mi na 12tys i 17 tys
    Otrzymałem identyczna ofertę na 24k od rekuperatory.pl Czy będzie ktoś tak dobry i poda mi inne sprawdzone firmy działające w pomorskim?

  6. #26

    Domyślnie

    Ja poproszę o namiary na firmy działające w Województwie zachodniopomorskim

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Parę lat temu ta firma robiła u mojego znajomego nie dość ze skroili go rowno to instalacja głośna jak holera bo wszystko na metalowych przewodach prostokątnych a najgorsze jest to ze nic nie da się z tym hałasem zrobic.

  8. #28
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kavla

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-576
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał romano78 Zobacz post
    Parę lat temu ta firma robiła u mojego znajomego nie dość ze skroili go rowno to instalacja głośna jak holera bo wszystko na metalowych przewodach prostokątnych a najgorsze jest to ze nic nie da się z tym hałasem zrobic.
    U mojego znajomego instalacje rekuperacji wykonała mało znana firma i muszę przyznać, że z anemostatów słychać "buczenie" niezależnie od wybranego biegu. Instalacja zrobiona również na prostokątnych przewodach ukrytych w posadzce. Myślę, że wykonawca musiał coś zepsuć.
    Tego obawiam się najbardziej - wydam 20k za hałaśliwą instalacje.
    Rekuperatory.pl przekonują mnie, że instalacja słyszalna jest dopiero na najwyższym biegu.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kavla Zobacz post
    U mojego znajomego instalacje rekuperacji wykonała mało znana firma i muszę przyznać, że z anemostatów słychać "buczenie" niezależnie od wybranego biegu. Instalacja zrobiona również na prostokątnych przewodach ukrytych w posadzce. Myślę, że wykonawca musiał coś zepsuć.
    Tego obawiam się najbardziej - wydam 20k za hałaśliwą instalacje.
    Rekuperatory.pl przekonują mnie, że instalacja słyszalna jest dopiero na najwyższym biegu.
    każda firma tak przekonuje

  10. #30
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kavla

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-576
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał creative_21 Zobacz post
    każda firma tak przekonuje
    Pewnie tak, ale jest też wielu posiadaczy rekupercji którzy twierdzą, że faktycznie nic nie słychać. Niestety nie mam jak tego zweryfikować.

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kavla Zobacz post
    Pewnie tak, ale jest też wielu posiadaczy rekupercji którzy twierdzą, że faktycznie nic nie słychać. Niestety nie mam jak tego zweryfikować.
    jest jeszcze kwestia słuchu ja słyszę wszystko moja żona nic więc pewnie masę wypowiedzi cicha nie cicha to pojęcie względne

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    szukaj

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    internet
    Posty
    149

    Domyślnie

    U mnie w domu, pracy i w mieszkaniu rekuperację i klimatyzację robiła firma z Piaseczna Emitom. Całkiem sensowna wycena.
    Dwie instalacja na kanałach z tworzywa i jedną na sztywnych kanałów spiro.
    Co do rekuperatorów to mam trzech producentów w domu viessmana, w pracy padło na brinka a w mieszkaniu mam brookvent.
    Ogólnie z użytkowaniem nie mam problemów i jestem zadowolony.

  13. #33

    Domyślnie

    Dolaczam sie do pytania. Cena jest dosc zaporowa biorac pod uwage moj plan tj. Pelna opcja , sterowanie WiFi, KNX, GWC itd. W zalaczniku oferta akurat systemy o ktore prosilem. https://1drv.ms/b/s!AquKvYkeyr9Hmy4w0gU0x_PYDfN_

    Przegladam rowniez ofertte Zehnder ComfoAir Q350. Ciekawi mnie czy to to samo urzadzenie co od rekuperatory.pl AERIS Next 350 . Te urzadzenia wygladaja indentycznie. Ciekawe jak wycenia w firmie Zehnder.

  14. #34

    Domyślnie

    ogólnie to nie wiem czy warto płacić 33tys za WM moim zdaniem do takiego domu to ok. 15 tys to maks

  15. #35

    Domyślnie

    Cześć, Ja jestem generalnie w WLKP, ale rekuperację robiła mi firma z Łodzi. Ja mam u siebie pow. użytkową 190 m2. Dobrany został reku Thessla Green Airpack 500 (+ sterownik Air++) na systemie SPIRO. Koszt wykonania kompletnej instalacji wraz z pomiarami i montażem wyceniono mi na 17 000 brutto. W tej cenie dodatkowo mam instalację centralnego odkurzacza (5 gniazd - 4 w ścianach + 1 standard wyrzutnia, materiał + robocizna) oraz przewiercenie otworów w stropie wiertnicą diamentową. Pzdr

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcinwlkp2014

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    srem
    Kod pocztowy
    63-100
    Posty
    108

    Domyślnie Hej.Wycena reku.

    Cytat Napisał nnm82 Zobacz post
    Cześć, Ja jestem generalnie w WLKP, ale rekuperację robiła mi firma z Łodzi. Ja mam u siebie pow. użytkową 190 m2. Dobrany został reku Thessla Green Airpack 500 (+ sterownik Air++) na systemie SPIRO. Koszt wykonania kompletnej instalacji wraz z pomiarami i montażem wyceniono mi na 17 000 brutto. W tej cenie dodatkowo mam instalację centralnego odkurzacza (5 gniazd - 4 w ścianach + 1 standard wyrzutnia, materiał + robocizna) oraz przewiercenie otworów w stropie wiertnicą diamentową. Pzdr
    Witam. Ja mam podobna wycene na ten rekuperator ale na przewodach z tworzywa i bez odkurzacza.. Podaj mi kontakt do firmy z Lodzi na priv.
    Dzieki i Pozdrawiam

  17. #37
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gregu2

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Pabianice
    Kod pocztowy
    95-200
    Posty
    12

    Domyślnie

    Witam,
    Wygląda na to że Rekuperatory.pl odpuszczają staranność i klientów.
    Już było tu pisane o problemach z serwisem na już wykonanych przez nich instalacjach. Ja może dorzucę moje doświadczenia z Nimi.
    Poprosiłem o wycenę instalacji WM z rekuperatorem- projekt ich autorstwa miałem już zakupiony (w komplecie wraz z projektem domu).
    Dzwoniłem- powiedzieli żebym wysłał zapytanie mailem z ich strony. Zrobiłem to. Odpowiedź: otrzymaliśmy zapytanie, przyślemy wycenę jak będzie gotowa. 3 tygodnie oczekiwania i nic! No to dzwonię do Wrocławia do biura. Kilka prób w 2 dni- nikt nie odbiera telefonu! Tylko:Zostaw wiadomość. OK. Zostawiam. brak odpowiedzi.
    Po tygodniu już się naprawdę zdenerwowałem. Odpuściłem kontakt z gł. biurem i postanowiłem kontaktować się z lokalnym przedstawicielem w moim województwie. Telefonu nie odebrał ale oddzwonił na drugi dzień. Bardzo miła i rzeczowa rozmowa. Przedstawiłem mu czego oczekuję. Pytam: wysłać Panu skan projektu? Odp. (śmiech) No po co- przecież to my robiliśmy ten projekt, ściągnę go z biura. Proszę tylko o maila żebym miał kontakt. Wysłałem go. Myślę OK- brzmi dobrze. POMYŁKA! Dziś mija 3 tydzień od tej rozmowy i wiecie co? Dalej nic! Od Pana Przedstawiciela cisza, z głównego biura nadal cisza.
    Tak sobie myślę że skoro tak "dobrze" wygląda kontakt PRZED inwestycją to co będzie gdyby mi zrobili instalację i miałbym w trakcie jakiś problem- wole nie myśleć.
    Szukam dalej wykonawcy w woj. łódzkim

  18. #38

    Domyślnie

    Witam

    Jestem klientem firmy rekuperatory.pl. Kontakt przed podpisaniem umowy bez zastrzeżeń. Wykonanie instalacji na sporo z Aeris 350Next standard. Do wykonania instalacji brak zastrzeżeń. Sprawnie i porządek po sobie zostawiony. Ewentualne konsultacje w momencie problemu w przebiegu kanału. W momencie zmian ceny rekuperatory natychmiastowa informacja od firmy w tej sprawie i dwie możliwości jej rozwiązania. Montaż jednostki i anemostatów przebiegł bezproblemowo. Regulacja instalacji i sprawdzenie jej w mojej obecności. Na 1 biegu rekuperator pracuje ledwo słyszalne a z anemostatów nie ma żadnych dźwięków ani szumu. Podczas przewietrzania (3 bieg) słychać bardzo delikatny szum. Bardziej słychać samą jednostkę , gdyż nie mam drzwi wewnętrznych jeszcze. Cały czas podczas montażu pracownicy wyczerpująco odpowiadali na moje pytania.
    Z mojej strony nie mam żadnych zastrzeżeń do firmy rekuperatory.pl choć faktycznie do najtańszych nie należą. Ale cenię sobie jakość i spokój podczas eksploatacji.
    Pozdrawiam
    To tylko moja opinia
    Dom z poddaszem użytkowym. Pow. użytkowa 150 m/2, kubatura 823 m3, ZOC 7,8 kW, 41kW/m2.
    Pompa ciepła p/w Sofath Lizea Lv200 11kW, rekuperator Aeris Next 350, w salonie koza 7 kW.
    Dom: bloczek komórkowy H-H 24 cm + 15 cm grafit 0,32,dach dwuspadowy (stodoła) - dachówka Nelskamp Nibra DS 5, podłoga NG 16 cm 0.36, strop 7cm 0,36, posadzka anhydrytowa 5,5 cm,skosy wełna mineralna 25 cm (15 cm 0,35 i 10 cm 0,33), okna trzy szybowe w tym trzy flex..

  19. #39

    Domyślnie

    A ja mam 2 instalacje od 4 lat i nie narzekam. A to ze maja polisę oc to tylko duży + w razie czego nie trzeba biegać po sądach
    Tylko trzeba się umieć targować

  20. #40
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Joanna1234

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Garwolin
    Kod pocztowy
    08-400
    Posty
    1

    Domyślnie

    Nie polecam firmy Rekuperatory.pl na początku wszystko zrobią wszystko się da a później gdy już wpłaci się zaliczki to oczywiście zmieniają zdanie i robią po swojemu. My mamy dodatkowe zabudowy w domu wyglada to okropnie a gdy mówisz ze to ci nie odpowiada to owszem poprawia jak zapłacisz dodatkowo jakaś masakra. Wydane prawie 30 tysięcy zł i człowiek się wkurza. Inne firmy proponowały rekuperacje conajmniej 10 tysięcy taniej ale chcieliśmy żeby było dobrze zrobione bardzo się zawiedliśmy. Uważajcie na ta firmę maja dobrych handlowców którzy wcisną wszystko gorzej z inżynierami.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony