dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 48
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ManioM

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4

    Domyślnie Czy ktoś korzystał z usług firmy REKUPERATORY.pl

    Cz ktoś korzystał z firmy rekuperatory.pl Prosze o opinie

  2. #2

    Domyślnie

    Ja. Póki co jestem po pierwszym etapie czyli zamontowaniu wszystkich rur itp. Drugi etap (zamontowanie samego reku i zakończenie instalacji) będzie robione po pierwszych malowaniach w domu. Zdaję sobie sprawę, że dość drogo się cenią, ale póki co nie ma się do czego przyczepić i jestem zadowolony. "Biednego nie stać na tanie zakupy" dlatego też chciałem aby to było porządnie zrobione.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    michał dereń

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-699
    Posty
    63

    Domyślnie

    a ja byłem podwykonawcą dla tej firmy przez kilka lat i jestem zdania, że jest to dobra firma i nie wsadza kitu. jedyna ich wada to cena ale jest pewność 100% sukcesu jak zresztą i w mojej firmie

    a aeris rekuperator to moim zdaniem bezkonkurencyjny sprzęt na rynku (montuje go 4 lata i ani jednej reklamacji) ale oczywiście tu też wchodzi w grę cena. można kupić nie wiele słabszy reku a sporo taniej.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar symbor
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    okolice Gdańska
    Dzielnica
    Lublewo
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał michał dereń Zobacz post
    a ja byłem podwykonawcą dla tej firmy przez kilka lat i jestem zdania, że jest to dobra firma i nie wsadza kitu. jedyna ich wada to cena ale jest pewność 100% sukcesu jak zresztą i w mojej firmie

    a aeris rekuperator to moim zdaniem bezkonkurencyjny sprzęt na rynku (montuje go 4 lata i ani jednej reklamacji) ale oczywiście tu też wchodzi w grę cena. można kupić nie wiele słabszy reku a sporo taniej.
    np jaki?

  5. #5

    Domyślnie

    aeris rekuperator to moim zdaniem bezkonkurencyjny sprzęt

    AERIS jest fajny, komponenty poprawnie dobrane, ale z tą bezkonkurencyjnością to bym nie przesadzał.
    był michal_ludwin, ale zbanowali i jestem michal_l

    [moderowano reklame produktu]

  6. #6

    Domyślnie

    mam to samo zdanie, bezkonkurencyjny jest w reklamach
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar symbor
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    okolice Gdańska
    Dzielnica
    Lublewo
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał kangaxx Zobacz post
    mam to samo zdanie, bezkonkurencyjny jest w reklamach
    W związku z powyższym co możesz polecić i dlaczego?

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar symbor
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    okolice Gdańska
    Dzielnica
    Lublewo
    Posty
    96

    Domyślnie

    A co powiecie n temat kanałów Uniflexplus+, centrali COMAIR HRUC 450 oraz firmy Comair

  9. #9

    Domyślnie

    system rozdzielaczowy, nowoczesny, stabilnie pracujący, polietylen, jakość dobra, cena mogłaby być niższa ale nie chce taka być , centrale mogłyby jak na tą cenę mieć bezstopniową regulację wydajności ale mają biegów tyle co najtańsze, sterownik easy inteligentny nie jest inteligentny, wzornictwo kwestia gustu, trwałość podobna jak innych składanych z tych samych podzespołów czyli dobra
    Ostatnio edytowane przez kangaxx ; 23-10-2012 o 21:59
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  10. #10

    Domyślnie

    bezstopniową regulację wydajności ale mają biegów tyle co najtańsze

    biegów mamy 4 przy czym jeden to "wakacyjny" tryb bardzo niskiej wydajności
    pozostałe 3 biegi tryb nocny, dzienny i przewietrzanie są w pełni programowane w zakresie od 1-99% wydajności wentylatora.
    Osobiście uważam, że jest to lepsze rozwiązanie od bezstopniowej regulacji w stylu "kręcenie potencjometrem"
    ponieważ pozwala na ustalenie i zapamiętanie optymalnego poziomu wentylacji dla każdego z biegów/trybów
    a potem - i to jest ważne - automatyczne przełączanie biegów zgodnie z programem tygodniowym.
    Czyli: biegi są ustalane bezstopniowo [jedna zaleta] i automatyka może przełączać biegi [ kolejna zaleta].

    sterownik EASY faktycznie nie jest zbyt inteligentny, ale spełnia funkcję nie tylko samego przełącznika 3 stopniowego [ jak to jest u konkurencji]
    ale także sygnalizuje błędy, pozwala na resetowanie przypomnienia o wymianie filtrów itp.
    Dlatego nazwaliśmy go inteligentnym.
    był michal_ludwin, ale zbanowali i jestem michal_l

    [moderowano reklame produktu]

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    michał dereń

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-699
    Posty
    63

    Domyślnie

    no nie wiem zamontowałem naprawdę sporo różnych reku i jeżeli brać tylko jakość to moim zdaniem aeris jest bezkonkurencyjny. wiadomo cena jest wysoka i można kupić coś taniej.

    Co do centrali COMAIR HRUC 450 niestety nie mogę się wypowiadać bo nie miałem z nimi doczynienia.

    z tańszych reku podobnej jakości to wydaje mi się, że mitsubishi lossney jest fajny, brink excellent, może komfowent.

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wybuduję czy nie? :)

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Wrocław / Lutynia
    Posty
    199

    Domyślnie

    Witam serdecznie,
    Chciałbym odświeżyć temat. czy korzystaliście z firmy REKUPERATORY.PL? Czy warto? Jak wychodzą cenowo - wentylacja mechaniczna i rekuperacja? Czy w dolnośląskim możecie jeszcze kogoś polecić od rekuperacji, abym mógł skonfrontować ofertę?

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wybuduję czy nie? :)

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Wrocław / Lutynia
    Posty
    199

    Domyślnie

    Na serio nikt nie miał z nimi do czynienia ?

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Skoro brak odzewu to chyba lepiej ową firmę skreślić z listy.:
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  15. #15

    Domyślnie

    To najdroższa firma na rynku.
    Robią tak dużą ilość instalacji, że raczej mają pojęcie o tym co robią.
    Pytanie: "Czy świeże powietrze w domu jest AŻ TYLE warte?"

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    To najdroższa firma na rynku.
    Robią tak dużą ilość instalacji, że raczej mają pojęcie o tym co robią.
    Pytanie: "Czy świeże powietrze w domu jest AŻ TYLE warte?"
    Potwierdzam - jak gdzie indziej coś zrobisz za 12 - 15K to u nich na mniej jak na 24-25K nie masz co liczyć.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    homecactus

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    922

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Potwierdzam - jak gdzie indziej coś zrobisz za 12 - 15K to u nich na mniej jak na 24-25K nie masz co liczyć.
    Jak brałem od nich wycenę w 2011 to wyszło 35k.
    W związku z tym zmontowałem to sam, za niewiele więcej niż 1/3 tej ceny.

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Na wlasnej skorze przekonalem sie, ze do tanich nie naleza. Oczywiscie wszystkie kanaly na spiro.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  19. #19
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MKOL

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Nie polecam firmy rekuperatory.pl. W grudniu 2016 r. zakończyłem inwestycję w domu pod Wrocławiem. Nie dość że podczas montażu uszkodzili kabel zasilający czego konsekwencją było brak prądu na parterze (oczywiście poczuli się do winy podali nr polisy i miałem dochodzić roszczeń od ubezpieczyciela) to nie dział panel sterujący zamontowany w pokoju dla wygodnego sterowania rekuperacją (taki pilot). Okazuje się że kabel jest uszkodzony. Twierdzą że został zamontowany dobry (chodź nie sprawdzili po drugim etapie montażu czy jest sprawny), ktoś uszkodził (pech tylko ten inne są sprawne). I tyle nie działa ty się martw z naszej strony jest OK.
    Jeżeli tak ma wyglądać obsługa klienta który wydał kilkadziesiąt tysięcy złotych to radzę znaleźć firmę która zadba o klienta i nie zostawi go z problemem.

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wybuduję czy nie? :)

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Wrocław / Lutynia
    Posty
    199

    Domyślnie

    Dziękuję sprowadziliście mnie na ziemie. Powoli spływają kolejne wyceny. Do mojego domku jestem w stanie zrobić za 15 tys. wentylację mechaniczną z całkiem niezłym rekuperatorem na sztywnych kanałach. W rekuperatory.pl około 7 tys. drożej ;/

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony