dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wkemot

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2

    Domyślnie Ucięcie parapetu

    Witam wszystkich.
    Mam pewien dylemat przy planowanym remoncie kuchni.
    Zamierzam wykonać samodzielnie kuchnię z płyt wiórowych laminowanych z blatem oczywiście. I przy blacie właśnie mam pewien problem. Mianowicie moja druga połowa zamarzyła sobie kuchnię w kształcie litery "L" z jedną ze ścian wzdłuż okna. Ponieważ blaty mają znormalizowaną szerokość 60cm wolałbym uciąć istniejący parapet (betonowy) wzdłuż ściany aniżeli zastąpić go całkowicie blatem, który musiałbym "wpuścić" kilka centymetrów, tracąc w ten sposób na głębokości szafek. Czy można takie cięcie wykonać samodzielnie a jeśli tak to jakimi narzędziami? Czy lepiej będzie wymontować parapet i zlecić jego ucięcie fachowcom?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Cytat Napisał wkemot Zobacz post
    Witam wszystkich.
    Mam pewien dylemat przy planowanym remoncie kuchni.
    Zamierzam wykonać samodzielnie kuchnię z płyt wiórowych laminowanych z blatem oczywiście. I przy blacie właśnie mam pewien problem. Mianowicie moja druga połowa zamarzyła sobie kuchnię w kształcie litery "L" z jedną ze ścian wzdłuż okna. Ponieważ blaty mają znormalizowaną szerokość 60cm wolałbym uciąć istniejący parapet (betonowy) wzdłuż ściany aniżeli zastąpić go całkowicie blatem, który musiałbym "wpuścić" kilka centymetrów, tracąc w ten sposób na głębokości szafek. Czy można takie cięcie wykonać samodzielnie a jeśli tak to jakimi narzędziami? Czy lepiej będzie wymontować parapet i zlecić jego ucięcie fachowcom?
    1 - są też blaty o szerokości 120 cm (obustronnie zaoblone), można dowolnie dociąć
    2 - blat wyjdzie na tej samej wysokości co obecny parapet ?
    3 - w sumie to po co wpuszczać blat w ścianę ? Wykuć parapet , zagipsować dziurę, szafki i blat dosunąć do ściany, szczelinę uszczelnić silikonem. Chyba że masz na myśli wnękę na okno ? Najlepiej wrzuć fotkę.
    4 - sam parapet należy wyciąć szlifierką kątową z odpowiednią tarczą do betonu. Pytanie czy są w nim druty zbrojeniowe (trzeba dobrać odpowiednią tarczę). Będzie kupę kurzu, więc koniecznie odkurzacz przemysłowy aby nie było totalnej zadymy.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wkemot

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2

    Domyślnie

    wiem o szerszych blatach, ale ze względu na oszczędności wolałbym tego uniknąć. Blat przy parapecie będzie niestety o 8cm niżej niż przy drugiej ścianie i nie będzie raczej służył jako blat roboczy bo to trochę za nisko. Niestety nie będzie idealnie ale musielibyśmy wymieniać okno. Nie mam teraz fotki ale wrzucę wieczorem. Pomysł z zagipsowaniem nawet mi się podoba, będzie mnie kurzu niż przy cięciu. Może położę w to miejsce glazurę jaka będzie nad blatem to tworzyłoby jakąś całość. Dzięki za podpowiedź.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony