dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 53 z 53
  1. #41

    Domyślnie

    Jasiulek - wielkie dzięki za info odnośnie drzwi. Chcieliśmy kupić ten przesuwny system HTS, ale wycenili nam na 11 tysięcy netto. ...
    Miło popatrzeć jak się już urządziliście. Podoba mi się zieleń w dziecięcym pokoiku.
    A jak miejsce pomiędzy kuchnią a kanapą, jest wystarczająco dużo przestrzeni na jadalniany stół?

  2. #42
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar jasiulek
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Włocławek
    Kod pocztowy
    87-800
    Posty
    35
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał wroclawiak Zobacz post
    Jasiulek - wielkie dzięki za info odnośnie drzwi. Chcieliśmy kupić ten przesuwny system HTS, ale wycenili nam na 11 tysięcy netto. ...
    Miło popatrzeć jak się już urządziliście. Podoba mi się zieleń w dziecięcym pokoiku.
    A jak miejsce pomiędzy kuchnią a kanapą, jest wystarczająco dużo przestrzeni na jadalniany stół?

    Dzięki Salon z jadalnią jest na tyle duży, że spokojnie zmieści się tam duży narożnik i stół na osiem osób - na pewno ciasno nie będzie mimo tego, że dojdą nam jeszcze stołki barowe
    Też myśleliśmy o przesuwnym systemie, ale cena nas zabiła W sumie namiastka komfortu by była, ale mieliśmy dość ograniczone fundusze na dom... Chociaż i tak uważam, że suma sumaru wyszło całkiem przyzwoicie finansowo

  3. #43

    Domyślnie

    My wymyśliliśmy sobie, że takie wyjście tarasowe będzie w dwóch miejscach i właśnie to drugie wychodzi gdzieś w miejscu dużego stołu. ( Wy zrobiliście tam normalne okno.) No i nie wiem jak to ostatecznie wyjdzie. Póki co w przyszłym tygodniu wylewamy wieniec.
    Czy strop macie "projektowy" z betonu? Bo nam doradzili zmianę na strop drewniany i zastanawiam się czy może nie zostawić odsłoniętych belek ???
    I jaką macie wysokość 267 cm? Nie ma wrażenia, szczególnie w salonie , że jest nisko?? ostatnia chwila u nas , żeby wrzucić jeszcze jeden bloczek...
    Ech, oglądam co chwile Wasze zdjęcia i próbuję zobaczyć jak będzie to wyglądać u mnie, szaleństwo, już znam wszystkie zdjęcia na pamięć. Jak będziesz mieć chwilę wrzucaj dalej różne ujęcia...
    pzdr

  4. #44

    Domyślnie

    ech, pochwalę się naszymi ścianami . Mam nadzieję, że się nie pogniewacie, bo to w końcu forum Waszego Harego
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0014.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	93,7 KB
ID:	227541   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0017.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	92,9 KB
ID:	227542  

  5. #45
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar jasiulek
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Włocławek
    Kod pocztowy
    87-800
    Posty
    35
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał wroclawiak Zobacz post
    My wymyśliliśmy sobie, że takie wyjście tarasowe będzie w dwóch miejscach i właśnie to drugie wychodzi gdzieś w miejscu dużego stołu. ( Wy zrobiliście tam normalne okno.) No i nie wiem jak to ostatecznie wyjdzie. Póki co w przyszłym tygodniu wylewamy wieniec.
    Czy strop macie "projektowy" z betonu? Bo nam doradzili zmianę na strop drewniany i zastanawiam się czy może nie zostawić odsłoniętych belek ???
    I jaką macie wysokość 267 cm? Nie ma wrażenia, szczególnie w salonie , że jest nisko?? ostatnia chwila u nas , żeby wrzucić jeszcze jeden bloczek...
    Ech, oglądam co chwile Wasze zdjęcia i próbuję zobaczyć jak będzie to wyglądać u mnie, szaleństwo, już znam wszystkie zdjęcia na pamięć. Jak będziesz mieć chwilę wrzucaj dalej różne ujęcia...
    pzdr
    Odnośnie stropu - u nas jest teriva, zgodnie z projektem. Chociaż z perspektywy czasu zstanawiam się, czy warto było wykładać tyle pieniędzy na niego... Poddasze nigdy nie będzie zamieszkane i w sumie równie dobrze mógłby być strop drewniany. No ale cóż, jak będę budować trzeci dom, to będę mądrzejsza Oczywiście żartuję-więcej budować się nie chcę i amen!
    Wysokość to dokładnie 267cm i uważam, że jest idealnie, w dodatku ja na ścianie przy suficie zrobiłam biały pasek taki na około 6cm i pewnie to trochę optycznie obniżyło cały salon, ale mi się podoba Wasz domek powoli nabiera kształtów - pamiętam, jak ja się cieszyłam, jak rosły mury... Piękne otoczenie chałupki, mnóstwo zieleni, a to jest coś, co architekt krajobrazu kocha najbardziej
    Dziś będę z mężem w końcu montować białe listwy w salonie i korytarzu, więc jak skończę, to wrzucę foty, żebyście ocenili, czy biały pasek i od góry i na dole to jest to
    Pozdrowienia!

  6. #46
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar malgorzata i piotrek
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    6
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Witam Oglądam Wasze zdjęcia i nie mogę się napatrzeć Bardzo mi się podoba Wasz domek już po wprowadzce. Rozwiązanie z kominkem super sprawa A meble w kuchnii, mimo iż z wcześniejszego mieszkania, pasują do tego domku. Czy w całym salonie macie ogrzewanie podłogowe? Pozdrawiam Was ciepło !

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiulek Zobacz post
    Piękne otoczenie chałupki, mnóstwo zieleni, a to jest coś, co architekt krajobrazu kocha najbardziej
    Dziś będę z mężem w końcu montować białe listwy w salonie i korytarzu, więc jak skończę, to wrzucę foty, żebyście ocenili, czy biały pasek i od góry i na dole to jest to
    Pozdrowienia!
    wielkie dzięki, ja z wykształcenia jestem księgową, ale z zamiłowania zdecydowanie ogrodnikiem Każda roślinka dla mnie ma znaczenie. Jak tylko nabyliśmy działkę, od razu myślałam o ogrodzie, a mąż się śmiał, że najpierw przydałby się choć projekt domu. Dla mnie największa radość z domu to myśl, że rano z kubkiem kawy w ręku będę spacerować po ścieżkach i oglądać co, jak rośnie. (no i, ze dzieciaki będą mogły korzystać ze świeżego powietrza ).
    Na zdjęcia czekam nadal z niecierpliwością

    Z tego co już podejrzałam to ten pasek w salonie nie wpłynął na obniżenie, nadal jest "wysoko". Teraz męczymy się z tematem podłogówki, podobno znowu wraca do łask. Nasz młody ma uczulenie na roztocza i odradzano nam takie rozwiązanie, a teraz czytam, że podłogówka wcale nie unosi kurzu i bądź tu mądry...

    Pozdrawiam dość śnieżnie!

  8. #48
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar jasiulek
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Włocławek
    Kod pocztowy
    87-800
    Posty
    35
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał malgorzata i piotrek Zobacz post
    Witam Oglądam Wasze zdjęcia i nie mogę się napatrzeć Bardzo mi się podoba Wasz domek już po wprowadzce. Rozwiązanie z kominkem super sprawa A meble w kuchnii, mimo iż z wcześniejszego mieszkania, pasują do tego domku. Czy w całym salonie macie ogrzewanie podłogowe? Pozdrawiam Was ciepło !
    Dzięki Mebelki tylko w salonie są z poprzedniego mieszkanka, kuchnia jest cała świeżutka Podłogówkę mamy w salonie calutkim, kuchni, korytarzu, wiatrołapie i łazienkach. Jak postępy prac u Was?

    Cytat Napisał wroclawiak Zobacz post
    wielkie dzięki, ja z wykształcenia jestem księgową, ale z zamiłowania zdecydowanie ogrodnikiem Każda roślinka dla mnie ma znaczenie. Jak tylko nabyliśmy działkę, od razu myślałam o ogrodzie, a mąż się śmiał, że najpierw przydałby się choć projekt domu. Dla mnie największa radość z domu to myśl, że rano z kubkiem kawy w ręku będę spacerować po ścieżkach i oglądać co, jak rośnie. (no i, ze dzieciaki będą mogły korzystać ze świeżego powietrza ).
    Na zdjęcia czekam nadal z niecierpliwością

    Z tego co już podejrzałam to ten pasek w salonie nie wpłynął na obniżenie, nadal jest "wysoko". Teraz męczymy się z tematem podłogówki, podobno znowu wraca do łask. Nasz młody ma uczulenie na roztocza i odradzano nam takie rozwiązanie, a teraz czytam, że podłogówka wcale nie unosi kurzu i bądź tu mądry...

    Pozdrawiam dość śnieżnie!
    Zdjęcia nadal nie zrobione bo i białe listwy niedokończone Jak człowiek już mieszka w nowej chałupce, to chyba czasu ma coraz mniej a nie więcej, bo ciągle jest coś ważnego i ważniejszego... Ale w sobotę robimy parapetówkę, więc nie ma, że boli, dokończyć musimy My co prawda z tematem alergii się nie męczymy, ale i tak uważam, że podłogówka się sprawdza, zwłaszcza w salonie z kuchnią, gdzie na grzejniki po prostu nie ma miejsca, a jakby na siłę upchać zgodnie z projektem, to efekt byłby marny. Za to komfort cieplny jest nieporównywalny z grzejnikami, chociaż z kolei w sypialni podłogówki nie chciałabym mieć - tam lepiej się śpi przy grzejnikach
    PS Zamówiłam w końcu karnisze i firanki do salonu - troszkę go ucywilizuję

  9. #49

    Domyślnie

    Hej,
    jak się żyje w nowym domku w takie mrozy? podłogówka daje radę?

  10. #50
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar jasiulek
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Włocławek
    Kod pocztowy
    87-800
    Posty
    35
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał wroclawiak Zobacz post
    Hej,
    jak się żyje w nowym domku w takie mrozy? podłogówka daje radę?
    Hej hej! Wybaczcie za długą nieobecność - wbrew pozorom w zimę też jest kupa roboty w domu Podłogówka dawała radę w mrozy jak najbardziej, chociaż ogrzewanie w pierwszą zimę po przeprowadzce kiedy chałupka jest jeszcze niewygrzana jest kosmicznie drogie :/ na groszek miesięcznie szło nam jakieś 800-900zł

  11. #51

    Domyślnie

    No hej!
    u nas będzie gaz, ciekawe jakie rachunki nas czekają...
    a jak u Was z ociepleniem ile cm styropianu na ścianach , pod podłogą i pod dachem? salony już ucywilizowane ? jakieś przemyślenia po pierwszych miesiącach w nowym domu , coś więcej zrobilibyście, czegoś może nie?

  12. #52
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar jasiulek
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Włocławek
    Kod pocztowy
    87-800
    Posty
    35
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał wroclawiak Zobacz post
    No hej!
    u nas będzie gaz, ciekawe jakie rachunki nas czekają...
    a jak u Was z ociepleniem ile cm styropianu na ścianach , pod podłogą i pod dachem? salony już ucywilizowane ? jakieś przemyślenia po pierwszych miesiącach w nowym domu , coś więcej zrobilibyście, czegoś może nie?
    Ocieplenie u nas wygląda następująco - dach nie jest w ogóle ocieplony, za to strop już tak - 5cm styropianu plus wylewka. Na ścianach z zewnątrz jest Termoorganika dalmatyńczyk 15cm, podłoga w części mieszkalnej - 7cm, a garaż i kotłownia 5cm. Salony cywilizują się cały czas, a to doszedł stół z krzesłami, firanki po kolei w każdym pomieszczeniu, dywanik itp... Lista rzeczy do kupienia nie ma końca A ja już zacieram ręce, bo niedługo w końcu zacznę coś robić w ogrodzie - póki co choinki świąteczne wkopane A jak u Was postępy?
    Jak na razie jedynym bykiem, jakiego strzeliliśmy były drzwi do spiżarni - klamka jest od strony okna, a to oznacza, że lodówki na całą szerokość nie otworzę Reszta na szczęście nadal jest funkcjonalna i nie narzekam
    Pozdrowienia!

  13. #53
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Marta78de

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Gryfice
    Kod pocztowy
    72-300
    Posty
    5
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    nastepne zimy powinny byc tansze

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony