dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Jarovb

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-140
    Posty
    5

    Domyślnie Pomoc w projekcie mieszkania - styl skandynawski.

    Witam Was serdecznie. Za jakiś miesiąc dostanę klucze do nowo kupionego mieszkanka i chciałbym poradzić się Was w kwestii wystroju wnętrza. Próbowałem opanować jakiś program do wizualizacji ale nie wychodzimy mi to tak jak bym chciał a widząc Wasze odpowiedzi z świetnymi wizualizacjami postanowiłem napisać ten temat. Tak jak napisałem w temacie mieszkanko chciałbym mieć w stylu skandynawskim. Akcenty do których jestem raczej przekonany to :

    - Biała kuchnia - wysoki połysk
    - Parkiet - wybielany dąb
    - narożnik - szary rozkładany

    Zdjęcia:

    1. Rozkład mieszkania


    2. Mniej więcej w takim stylu podobają mi się mieszkania w tym że z białymi drewnianymi krzesłami i jeśli kuchnia według was miałaby być na całej ścianie to chciałbym żeby było u mnie dokładnie takie samo przejście z kafelek na parkiet.


    3. Tutaj zdjęcia otwartego salonu. Ogólnie myśle żeby kuchnię zrobić do połowy tej ściany z jakąś wysepką. a po drugiej stronie w połowie będzie stał narożnik. Tv na stronie okna balkonowego.








    Dziękuję Wam bardzo za jakąkolwiek pomoc i mam nadzieję że jakoś wspólnymi siłami urządzimy to mieszkanko
    Ostatnio edytowane przez Jarovb ; 17-10-2012 o 20:16 Powód: zdjęcie

  2. #2

    Domyślnie

    Witam, proponuję takie rozwiązanie w pokoju dziennym
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10.jpg
Wyświetleń:	420
Rozmiar:	98,8 KB
ID:	142907   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	11.jpg
Wyświetleń:	304
Rozmiar:	86,2 KB
ID:	142908   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	12.jpg
Wyświetleń:	274
Rozmiar:	96,6 KB
ID:	142909   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	13.jpg
Wyświetleń:	272
Rozmiar:	101,2 KB
ID:	142910  

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Jarovb

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-140
    Posty
    5

    Domyślnie

    Jestem pod wrażeniem fajnie widzieć jak może wyglądać mieszkanie w którym niedługo zamieszkam. Może nie będę pisał co mi się podoba bo będzie tego zbyt dużo Chciałbym zadać jedynie o kilka rzeczy których jestem ciekaw.

    1. Zastanawiam się czy narożnik nie jest zbyt daleko od TV ( posiadam 46 cali) ? ponieważ wzrok nie jest najlepszy a chciałbym coś na nim dojrzeć
    2. Zapomniałem dodać że w kuchni chciałbym mieć również pralkę... W którym miejscu najlepiej było by ją umieścić?
    3. Czy widziałby Pan wersje gdzie kuchnia jest w połowie zakończona półwyspem, na drugiej połowie tej ściany jest TV a na przeciwko narożnik?
    lub wersja podobna do Pańskiej tylko że narożnik jest ustawiony w połowie pokoju (+ bliżej tv) a za narożnikiem jest leżanka i z regałem (biblioteczką) ?
    4. Chciałbym też żeby np ściana na której jest TV była z czerwonej zabrudzonej cegły... Pasowałoby to do tego wystroju?
    5. Kolor szary w tym projekcie to jest zastąpiony biały bo zastanawiam się jak dobrać kolory ścian, szafki pod tv itp.
    6. Myślałem też nad prostokątnym stołem i drewnianymi krzesłami... Myśli Pan że zajmowałby on zbyt dużo miejsca?

    Na prawdę fajne są te okrągłe wiklinowe siedzonka jaki i pozostałe akcenty skandynawskie
    Dziękuję bardzo za wizualizację
    Ostatnio edytowane przez Jarovb ; 18-10-2012 o 20:14 Powód: pytanie

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Magda 34
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    3.067

    Domyślnie

    Witaj Jarovb, fajne mieszkanko. Będziesz mieszkał w nim sam, czy masz rodzinę? Jak spędzasz czas wolny? Dużo gotujesz? Zapraszasz znajomych?

    Cytat Napisał Jarovb Zobacz post
    Jestem pod wrażeniem fajnie widzieć jak może wyglądać mieszkanie w którym niedługo zamieszkam. Może nie będę pisał co mi się podoba bo będzie tego zbyt dużo Chciałbym zadać jedynie o kilka rzeczy których jestem ciekaw.

    Nie jestem lelik, ale spróbuję odpowiedzieć, najwyżej lelik mnie poprawi

    1. Zastanawiam się czy narożnik nie jest zbyt daleko od TV ( posiadam 46 cali) ? ponieważ wzrok nie jest najlepszy a chciałbym coś na nim dojrzeć

    Z kanapy do tv będzie jakieś 4m. Moim zdaniem wystarczy, ale jaka masz czuć się niekomfortowo to można kanapę przysunąć bliżej tv , a za niz zrobić biblioteczkę na całą ścianę

    2. Zapomniałem dodać że w kuchni chciałbym mieć również pralkę... W którym miejscu najlepiej było by ją umieścić?

    Chyba najlepiej jak najbliżej odpływu, A więc koło zlewu i zmywarki Rozumiem, że pralka ma być zabudowana. Pamiętaj zatem, że drzwiczki do pralki zawsze otwierają się na lewą stronę, więc dobrze by było, gdyby nie stała po prawej stronie na końcu ciągu szafek, bo będziesz miał do niej utrudniony dostęp.

    3. Czy widziałby Pan wersje gdzie kuchnia jest w połowie zakończona półwyspem, na drugiej połowie tej ściany jest TV a na przeciwko narożnik?
    lub wersja podobna do Pańskiej tylko że narożnik jest ustawiony w połowie pokoju (+ bliżej tv) a za narożnikiem jest leżanka i z regałem (biblioteczką) ?

    Moim zdaniem taki układ, jak zaproponował lelik jest bardzo dobry.

    4. Chciałbym też żeby np ściana na której jest TV była z czerwonej zabrudzonej cegły... Pasowałoby to do tego wystroju?

    Oczywiście, jeśli podoba Ci sie cegła.

    5. Kolor szary w tym projekcie to jest zastąpiony biały bo zastanawiam się jak dobrać kolory ścian, szafki pod tv itp.

    Zarówno biały jak i jasno szary będzie świetnym tłem do mebli w stylu skandynawskim.

    6. Myślałem też nad prostokątnym stołem i drewnianymi krzesłami... Myśli Pan że zajmowałby on zbyt dużo miejsca?

    Stół zajmuje dużo miejsca, ale wszystko zależy na ile osób chcesz ten stół. W Twoim salonie spokojnie zamieści się stoł na 4 osoby.

    Na prawdę fajne są te okrągłe wiklinowe siedzonka jaki i pozostałe akcenty skandynawskie
    Dziękuję bardzo za wizualizację
    " Traktuj poważnie to, co sprawia ci przyjemność"

    ŁAZIENKI PANNY MIGOTKI

    Moja wnętrzarska rewolucja

    FB





  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Jarovb

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-140
    Posty
    5

    Domyślnie

    Hej. Dziękuję za cenne wskazówki na pewno z nich skorzystam. Jestem tylko ciekaw czy wersja z narożnikiem bliżej tv i biblioteczką to nie byłoby za dużo tego pomieszczenia ale może ktoś jeszcze wstawi taką wizualizację to sobie porównamy. Oczywiście nie zaprzeczam że wizualizacja Lelika jak bardzo fajna Próbuję to sobie jakoś powoli poskładać a pytam się Was bo nie chcę sobie czegoś "popsuć" Zastanawiam się też nad oświetleniem (gdzie i jakie?), nad kolorami płytek przy kuchni bo parkiet to będzie prawdopodobnie wybielany dąb (taki jaki i blat kuchenny). Nie mówiąc już że nie mam jeszcze dokładnego pomysłu na łazienkę ( jasną/białą ) jak i sypialnie czy przedpokój Jakiś tam zamysł mam ale nie układa mi się to w całość A co do Twoich pytań to z rodzinki mam od 2 tygodni Żonkę w sumie to ona nawet nie wie że tutaj piszę to ma być taka mała niespodzianka ( co do stylu skandynawskiego oczywiście się w 100% zgadzamy). Czas wolny spędzamy na oglądaniu filmów, seriali, lubimy też coś poczytać Znajomi jak najbardziej nas odwiedzają ale są to wizyty raczej okazjonalne Zawsze gotowaliśmy sporo ale teraz gdy oboje pracujemy możliwe że będą to tylko kolacje...

    Jakbyście mieli jakieś uwagi czy ciekawe podpowiedzi to chętnie się im przyjrzę pozdrawiam

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Magda 34
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    3.067

    Domyślnie

    O, a więc nowożeńcy Gratulacje!!!

    Jarovb, jeszcze tak dla upewnienia: ta rura w kuchni to gazówka?
    " Traktuj poważnie to, co sprawia ci przyjemność"

    ŁAZIENKI PANNY MIGOTKI

    Moja wnętrzarska rewolucja

    FB





  7. #7

    Domyślnie

    Jarovb
    ale ty masz farta Od razu nawet wizualizację od Lelik dostałeś i pakiet dobrych rad od Magdy
    Generalnie podpisuję się pod wszystkim, co napisały dziewczyny.
    Masz bardzo dobrze ustawiony salon z aneksem, a wizualizacja Lelik tylko to potwierdza. Ja osobiscie zamiast otwartych półek w kuchni dałabym jednak zamknięta - w mieszkaniu mimo wszystko nie ma za dużo miejsca do przechowywania a w kuchni można trzymać oprócz zapasów także całą inną masę pierdołów niezbednych do funkcjonowania w mieszkaniu.

    Jeśli chodzi o przesunięcie kanapy i biblioteczkę, to nie oznacza to, że kanapa wyląduje na sodku pomieszczenia. Bilbioteczka to ok 40 cm, i przed nią kanapa. Nadal jest ładna przestrzeń pośrodku salonu.
    Jeśli jesteście bibliofilami, to książki i płyty mozna też ustawić w niskich regałach pod skosami.
    Coś w tym stylu
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  8. #8

    Domyślnie

    Witam, trochę zmieniłam wygląd salonu w projekcie tak jak Pan chciał, system regałów, w tym przypadku niezawodny Billy z Ikei, można zabudować do samego sufitu, no i ta ściana ceglana, moim zdaniem pasuję spróbuje jeszcze pokombinować z kuchnią, cieszę się że Panu spodobały się moje wizji
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	15.jpg
Wyświetleń:	181
Rozmiar:	98,4 KB
ID:	143024   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	16.jpg
Wyświetleń:	157
Rozmiar:	101,7 KB
ID:	143025   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	17.jpg
Wyświetleń:	157
Rozmiar:	98,3 KB
ID:	143026  

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Jarovb

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-140
    Posty
    5

    Domyślnie

    Hej. Dziekujemy! Jak miło widzieć taki ruch Magda 34 tak ta rura to jest gazówka. Aantenka z tymi zamkniętymi półkami masz jak największą rację też będziemy chcieli je zamknąć żeby było więcej miejsca chociaż takie półeczki jak przedstawiła Lelik ( teraz już wiem że to kobieta - przepraszam za Pan ) też są bardzo ładne. O tej kanapie po środku pisałem dlatego że (zapomniałem dodać) chciałem za narożnikiem postawić przy biblioteczce taką "leżankę" z IKEI.



    Tylko na wizualizacji jak " próbowałem" zrobić pokój był trochę przez to zawalony. Chociaż nie były to lekkie meble i może dlatego zrobiło się tak ciasno.

    Ściana faktycznie pasuje i na pewno przy niej zostanę! Wizualizację są rewelacyjne i faktycznie szczęście się do mnie uśmiechnęło że od razu trafiłem na tak pomocne osoby jak Wy! Dzięki

    P.S Jakbyście widziały gdzieś jak projekt małej białej łazienki w stylu skandynawskim to prosiłbym o wrzucenie bo ja jeszcze nie trafiłem na taką co by mi przypadła do gustu. Ewentualnie w łazience może być trochę drewna... W sypialni myślę nad jakąś fajną fototapetą... coś w tym stylu.

    Ostatnio edytowane przez Jarovb ; 19-10-2012 o 13:15

  10. #10

    Domyślnie

    Projekt wygląda super!! Półki bardzo fajnie wyglądają i na pewno się przydadzą. Zastanawiam się tylko czy jest sens robić podłogę w części drewnianą i gresową bo to niepotrzebnie dzieli całe wnętrze?

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zrobtosama

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-315
    Posty
    39

    Domyślnie

    Moim skromnym zdaniem - projekt swietny!
    Podobmie jak wnetrzedomowe radzilabym plytki w calym lokalu (kuchnia + dzienny). Pomijam tu wzgledy estetyczne, kieruje sie tymi praktycznymi. Tez mam pokoj dzienny polaczony z kuchnia (troche jednak wieksza) i wiem z wlasnego doswiadczenia jak bardzo sie brudzi. Trudno bedzie Panstwu utrzymac w czystosci drewniana podloge nawet jesli nie bedzie przylegac bezposrednio do kuchennych szafek.
    Zycze powodzenia w realizacji Waszego projektu

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Jarovb

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-140
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam. Chcieliśmy mieć na pewno drewnianą podłogę bo wtedy mieszkanko jest dużo cieplejsze a takie połączenie z kafelkami wydaje się w tym wypadku naj rozsądniejsze. Ewentualnie można by było pomyśleć nad szerszymi kafelkami... chociaż wtedy nie wyglądałoby to już tak estetycznie. Zdjęcia z realizacji projektu na pewno będę tutaj na bieżąco wrzucał.

    P.S Lelik jakbyś miała chwilkę to mogłabyś jeszcze wrzucić tą leżankę wiklinową za narożnik bo chciałbym zobaczyć jak to wygląda i czy nie zagraci za bardzo pomieszczenia?

  13. #13

    Domyślnie

    Proszę bardzo, moim skromnym zdaniem taka leżanka (sugerowałam się wymiarami z Ikei) łatwo się mieści w tym wnętrzu, życzę miłej zabawy przy urządzaniu
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	110
Rozmiar:	100,7 KB
ID:	143906   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	100,5 KB
ID:	143907  

  14. #14

    Domyślnie

    Wysarczy pas płytek 60cm wzdłuż szafek. Jest to minimum, ale mojej podłodze drewnaniej już niejeden raz uratowało zycie przed plamami.

    Tutaj bardzo fajna inspiracja dla łazienki w stylu retro może bardziej, ale pod skandynawski też może być chyba


    źródło i więcej zdjęć: http://waszewnetrza.leroymerlin.pl/n...77,159367.html
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  15. #15
    Banned
    archimelag

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Chorzów
    Kod pocztowy
    41-500
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aantenka Zobacz post
    Wysarczy pas płytek 60cm wzdłuż szafek. Jest to minimum, ale mojej podłodze drewnaniej już niejeden raz uratowało zycie przed plamami.

    Tutaj bardzo fajna inspiracja dla łazienki w stylu retro może bardziej, ale pod skandynawski też może być chyba


    źródło i więcej zdjęć: http://waszewnetrza.leroymerlin.pl/n...77,159367.html
    Bardzo mi się podoba ta łazienka Teraz się zastanawiam czy nie przearanżować sobie właśnie mieszkania na styl skandynawski i chciałbym kupić meble w takim stylu


  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nie_zapominajka

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    katowice
    Kod pocztowy
    40-123
    Posty
    132

    Domyślnie

    Bardzo ładne projekty, a styl skandynawski sam w sobie jest bardzo ciekawy, a te meble wyżej wyglądają interesująco, sama bym się nad takimi zastanowiła.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony