dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Budowa na działce do tego nieprzeznaczonej

    Witam,

    Mam nadzieję na Państwa pomoc w sprawie podpowiedzi nt. pozwolenia budowy na działce do tego teoretycznie nieprzeznaczonej.

    Całą sytuację przedstawia i opisuje rysunek: http://i.imgur.com/MZ3dk.jpg
    Jestem właścicielem działki rolnej 1/14 i chce się na niej pobudować.

    MPZP stanowi:
    - Na terenach istniejącej zabudowy siedliskowej rolniczej w obszarach oznaczonych symbolem R, dopuszcza się rozbudowę, modernizację oraz budowę nowych obiektów związanych jedynie z siedliskiem rolniczym
    - dopuszczalna zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna oraz towarzysząca produkcji rolnej i obsłudze agroturytyki w wyznaczonych w planie pasach
    - możliwa adaptacja istniejących podziałów
    - możliwa adaptacja i modernizacja istniejących siedlisk
    - możliwa realizacja zabudowy mieszkaniowej na działkach plombowych dopuszczalna jedynie w wyznaczonych w planie pasach zabudowy
    - dopuszcza się realizację nowej zabudowy na istniejących siedliskach rolnych
    - zakaz zabudowy poza wyznaczonym w planie pasami zabudowy

    Działki o numerach od 1/2 do 1/7 są działkami rolnymi ~600m, na których można budować, jako że znajdują się w pasie zabudowy.
    Działka 1/14 ma 1.3ha i jest pustą działką rolną nieobjętą pasem zabudowy. Chciałbym się na niej pobudować.

    W gminie mi powiedzieli, że raczej nie da rady, ale nie są pewni. Polecieli skontaktować się ze starostwem, jako że MOŻE, gdybym się stał właścicielem jednej z działek 1/2 - 1/7 to wtedy by się ktoś zgodził uznać działkę 1/14 jako miejsce dalszej rozbudowy działki 1/2 - 1/7, która jest przeznaczona pod zabudowę.

    Czy faktycznie ta podpowiedź ma sens - jak podejść do tematu i go dobrze umotywować?
    Czy działkę 1/14 mogę spróbować traktować jako siedlisko i chcieć je adaptować/modernizować?
    Najgorszy wydaje się zapis 'zakaz zabudowy poza wyznaczonym w planie pasami zabudowy" - czy sugerują Państwo jeszcze jakieś rozwiązanie?

    Pozdrawiam,
    Mrx

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Na tej działce możliwa tylko zabudowa zagrodowa, przeznaczona dla rolników.

    Z uwagi na to, że w chwili obecnej nie ma dobrego sąsiedztwa, najprawdopodobniej wymagana będzie wielkość areału, nie mniejsza niż średnia wielkość gospodarstwa w gminie.

    Myk z „ łączeniem” działek nie przejdzie.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  3. #3

    Domyślnie

    Dlaczego myk z łączeniem nie ma szans przejścia?

    Natomiast jeśli chodzi o zabudowę zagrodową, to plan zakłada jedynie adaptację i rozbudowę siedlisk już istniejących. Jeśli się nie mylę, to łyse pole nie zostanie potraktowane jako siedlisko?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony