dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie prosba o pomoc

    PISZE TEN POST ROWNIEZ I W TYM MIEJSCU MYSLE ZE ADMINISTRATORZY MI GO NIE WYRZUCA---SPRAWA JEST DLA MNIE WAZNA I CO NAJWAZNIEJSZE LICZE NA WSZA POMOC
    Witam-mam pewien klopot i potrzebuje Waszych podpowiedzi oraz rad co z tym fantem zrobic-licze na to ze mi pomozecie-tymbardziej ze jutro powinienem uregulowac fakture.....ale po kolei
    Otóz pare tyg, temu zamówilem okna do montazu w moim mieszkaniu-przyjechał szef-pomierzył-wyliczył-wyrysował mi jak to bedzie wygladało w przypadku tego profilu i coz sie okazało podczas montażu?-wybrałem okna o profilu salamander bluevolution 3
    Własnie czuje sie lekko oszukany lub niedoinformowany-choc bardziej pasuje mi tu okreslenie oszukany gdyz sam szef podczas swej wizyty u mnie w mieszkaniu mowil mi ze te okna beda miec trzy szyby nawet mi to wyrysował jak to wyglada w rzeczywistosci-po kilku tyg-konkretnie wczoraj zamontowano mi te okna i coz stwierdzilem wieczorem ku mojemu ogromnemu zaskoczeniu?...okna zamiast obiecanych trzech szyb maja tylko dwie-Nie wiem co zrobic?-za fakture jeszcze nie zaplacilem-mam to zrobic jutro po obróbce okien.
    Jakie jest wasze zdanie na ten temat?...moze wlasciciel mnie celowo zwiódł z tymi szybami aby mnie zachecic wlasnie do wyboru jego firmy?-moze nastapiła pomyłka w zamówieniu ...albo naciagnał mnie na kase obiecajac trzy szyby drozsze a zamowił wersje tansza aby mnie jak to sie potocznie okresla oskubac?Dodam ze za okna zaplacilem niemało.
    Pozdrawiam wszystkich i ...pomózcie prosze co mam zrobic?....zaplacic za fakture czy domagac sie....ale czego......nie chcialbym ponownego wyjmowania i montowania okna z odpowiednia ilkoscia szyb......pomozcie

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    ...a co na to producent/dostawca okien ?

    P.S. jeśli jeszcze nie poinformowałeś Go o problemie z szybami to jutro ( poniedziałek ) powiadom na piśmie, że nie zapłacisz bo zamontowane okna są niezgodne z Twoim zamówieniem i Jego ofertą. Na koniec napisz, że żądasz wymiany wkładów na 3 szybowe ( nie trzeba wyrywać okien z muru żeby wymienić szybki w nich ). To co Ci odpowie szybka napisz na forum i będziemy radzić.
    Ostatnio edytowane przez Charlie ; 21-10-2012 o 18:05
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  3. #3

    Domyślnie

    Nie rozmawialem z nim jeszcze....rozmowa bedzie jutro dopiero....czego od niego sie domagac?....jak poprowadzic rozmowe?....przeciez zaplacilem przeciez w/g wyliczenia za okna 3+szybowe
    Ostatnio edytowane przez dariooo43 ; 21-10-2012 o 18:06 Powód: dopisek

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Pierwsza sprawa - dowodowa - masz pisemną umowę gdzie jest potwierdzenie zamówienia okien 3szybowych? Sprawa jest wtedy prosta - reklamacja, najlepiej na piśmie - podajesz że towar jest niezgodny z umową. Właściciel firmy nie ma wtedy innej opcji jak dać Ci to, czego oczekiwałeś.

    Druga sprawa - coś mi się nie chce wierzyć że bluEvolution dostałeś tylko dwuszybowe. Może jakaś fotka? Często klienci mają problem z dostrzeżeniem trzeciej szyby.

  5. #5

    Domyślnie

    ......własnie tu mam problem-bo gdybym posiadał umowe na pismie to tak jak piszesz sprawa byłaby prosta....napewno dla mnie-ale takiej umowy nie posiadam ....mam tylko ustne oswiadczenie przy ktorej była tez zona ze okna beda 3 szybowe
    co do ilosci szyb w oknie to tak mi sie wydaje ze okna sa 2 szybowe-poprostu w ramce srodkowej nie ma szyby-zaraz wstawie foto

  6. #6

    Domyślnie

    Jezu.... kolejna realizacja umowy "na gębę"
    Budujemy "Cyprysa" (pracownia Horyzont)
    Dom 165 m2 p.u. Ściany: silikat. Dachówka Euronit. Okna 3-szyb. Schuco. WM+reku. Działka 1500 m2 Ważne daty: 28.03.2012 zakup działki 17.07.2012 PnB 24.10.2012 fundamenty 19.11.2012 stropy 09.01.2013 dach 11.01.2013 SSO 22.05.2013 SSZ 15.06.2013 instalacje 22.06.2013 tynki wewn. 26.06.2013 wylewki 27.07.2013 ocieplenie poddasza 22.08.2013 PnU 29.08.2013 MIESZKAMY! 04.2014 taras 09.2016 ogrodz. frontowe 07.2017 kominek 09.2019 założenie ogrodu

  7. #7

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Obraz 004.jpg
Wyświetleń:	508
Rozmiar:	84,4 KB
ID:	143469 foto moze nie najlepszej jakosci...ciemno juz i lampa sie odbija od szyby ale moim zdaniem w srodkowej ramce niema szyby...co Wy na to?Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Obraz.jpg
Wyświetleń:	250
Rozmiar:	76,1 KB
ID:	143486
    Ostatnio edytowane przez dariooo43 ; 21-10-2012 o 19:18

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Na ten weekendowy stres zasłużyłeś sobie taką nieroztropnością jak brak pisemnej umowy!
    Dla mnie taka firma to potencjalny kandydat do dalszych kłopotów, bo facet ma ułatwioną drogę dla zniknięcia z rynku. Chociaż fakturę zakupu będziesz miał???

    A teraz do sedna - masz okna trzyszybowe. Dla porównania takie samo okno (no może kolor inny - montana. czyli popularny winchester).

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał dariooo43 Zobacz post
    ....Pozdrawiam wszystkich i ...pomózcie prosze co mam zrobic?....zaplacic za fakture czy domagac sie....ale czego......nie chcialbym ponownego wyjmowania i montowania okna z odpowiednia ilkoscia szyb......pomozcie
    ...to zapłaciłeś czy nie zapłaciłeś za te okna ?!
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał dariooo43 Zobacz post
    ......własnie tu mam problem-bo gdybym posiadał umowe na pismie to tak jak piszesz sprawa byłaby prosta....napewno dla mnie-ale takiej umowy nie posiadam ....mam tylko ustne oswiadczenie przy ktorej była tez zona ze okna beda 3 szybowe....
    Ileż razy jeszcze trzeba będzie tłumaczyć, żeby spisywać ustalenia?
    Powiem krótko: jeżeli podpisałeś fakturę czy protokół to otrzymany towar widocznie był zgodny z waszymi ustaleniami więc płać i nie kombinuj - niezależnie od tego ile tych szyb dostałeś.
    Dopiero później mógłbyś reklamować, tylko na jakiej podstawie- ustnej umowy ?
    Uczciwości tego dostawcy lub zwykłemu szczęściu zawdzięczasz, że w Twoich oknach są trzy szyby a nie dwie.

  11. #11

    Domyślnie

    ..przecież tam masz 3 szyby ! środkowej nie widać bo widać jej nie powinno.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    hahaha a tylko wystarczy zapytać sprzedawcę
    ale brak umowy jest godny pozazdroszczenia ufności narodu !
    amber gold i inni nic nie nauczyli

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    hahaha a tylko wystarczy zapytać sprzedawcę
    ale brak umowy jest godny pozazdroszczenia ufności narodu !
    amber gold i inni nic nie nauczyli
    Lepiej niż amber !! tam zapewne Wszyscy umowy mieli i ... nic im po umowach

    Pozdrawiam

  14. #14

    Domyślnie

    Nalezy Wam sie wszystkim pare słow wyjasnienia na koniec tej histori--histori dla mnie jak sie okazało przesadzonej--a to dlatego ze ja tej szyby NAPRAWDE nie widzialem ale jak napisal LOLEK30 [QUOTE][/..przecież tam masz 3 szyby ! środkowej nie widać bo widać jej nie powinno.QUOTE] ....ale ja tego nie wiedzialem-Naprawde dziekuje Wam wszystkim za cenne rady szczególnie Charlie który zainteresował sie moim kłopotem szczegolnie----Charlie dzieki.
    Co sie wydarzylo dzis?....otoz zadzwonilem do wlasciciela Firmy z moimi obawami--wytlumaczyl mi dlaczego nie widze 3 szyby a za chwile pojawil sie osobiscie i poprosil mnie o latarke i zaswiecil nia na rant szyb od wewnatrz....ukazało sie mi ku mojemu zadowoleniu odbicie 3 swiateł co swiadczy o wlasnie 3 szybach--Tak na koniec cala historia skonczyla sie dobrze-wlasciciel potraktowal mnie ze zrozumieniem a Wam drodzy forumowicze?....jeszcze RAZ WIELKIE DZIEKI ZA POMOC I DOBRE RADY--POZDRAWIAM Was bardzo i jeszcze raz dzieki za pomoc-Pozdr.

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    dlatego dobrze jest zapytać o kwestie które cię nurtują sprzedawcę a jak on ci tego nie wytłumaczy w zadowalający sposób napisz na forum

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony