dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 125
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 2499
  1. #221

    Domyślnie

    Ocieplenie stropu oraz wylewka zakończone . Rozłożone na dwie części te roboty , ale nie damy rady inaczej .
    Ocieplenie parteru rozpoczęte. Styro układamy w dwóch warstwach, na przekładkę . W niektórych miejscach , przy rurach widziałam ,że podsypują troszkę piaskiem. Dziś to kończymy i zaczynamy rozkładać podłogówkę .





    A wyczytałam jeszcze dziś,że od nowego roku tj. 2014 wchodzą zmiany w warunkach technicznych budynków.
    Ma się zmniejszyć przenikalnośc ciepła i w ciągu następnych 7 lat wymagania będą stopniowo zaostrzane od 0,25 do 0,20 W/(m2.K).

    Wiadomo, że to od razu podniesie koszty budowy.

    My mamy dom z pustaka ceramicznego maxa 29 + dojdzie sytropian 15 cm = wyjdzie 44 cm , a to będzie jak wyczytałam U = 0,23 W/(m2.K) ?
    Gdyby ktoś chciał poczytać to dodaję link:
    http://muratordom.pl/budowa/przed-bu...,13_11118.html
    Ostatnio edytowane przez aniqa1982 ; 23-08-2013 o 07:23

  2. #222

    Domyślnie

    W sobotę rozkładaliśmy podłogówkę,




    .
    Dzisiaj zakończenie wylewek.

  3. #223
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mari180790
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Włoszczowa
    Kod pocztowy
    29-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Super to wygląda
    W całym domu robicie podlgówkę?

  4. #224

    Domyślnie

    Mari, my zrobiliśmy :
    w kuchni, wiatrołapie, WC , łazience oraz w całym korytarzu.
    Salon ostatecznie zostawiliśmy bez podłogówki. Mam nadzieję, że nie będę żałować. W salonie oraz sypialniach będą panele bądź też parkiet drewniany, wiem , że są panele pod podłogówkę ,ale i tak zdecydowaliśmy się nie robic tu.
    Wylewki wyszły super i w końcu widać końcowy poziom . Jutro będzie można delikatnie wejść i zrobię jakieś zdjęcia.
    Podam też całkowity koszt wylewek wraz z podłogówką, styro itp.

  5. #225
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mari180790
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Włoszczowa
    Kod pocztowy
    29-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    No właśnie czekam na te zdjęcia z efektu końcowego ....mój mąż też jest ciekawy i ciągle pyta się czy jest coś nowego u Ciebie
    Co do wyceny też byłabym wdzięczna.
    Mamy zamiar też robić podłogówke ...ale raczej wc i łazienka i kuchnia...ale ciekawe jak cenowo;/
    Wy robicie sami to pare tysiaków zaoszczędzicie a my niestety musimy zatrudnić kogoś.

  6. #226

    Domyślnie

    haha cieszę się , że komuś się podoba mój dziennik zawsze lepiej podglądnąć u kogoś i się doradzic
    pozdrów męża
    jutro podam dokładniej

  7. #227

    Domyślnie

    25 sierpnia 2013 minął rok jak pierwszy raz wkopaliśmy łopatę w ziemię!!!!
    Nawet nie śniło mi się ,że tak szybko dojdziemy do tego etapu.
    Dziękluję wszystkim , którzy nam pomagali do tej pory !
    Szczególne podziękowania dla Taty i Teścia !! Jesteście wielcy!
    Ostatnio edytowane przez aniqa1982 ; 27-08-2013 o 06:56

  8. #228
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Nie widać wylewek, ale gratuluję !
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  9. #229

    Domyślnie

    Witaj Dezet
    właśnie wybieram sie za chwilę na budowę , zrobię kilka fotek i jeszcze dziś wrzucę na forum wraz z wyceną
    Też się cieszę

  10. #230

    Domyślnie

    Tak więc wrzucam obiecane fotki , mogą trochę być rozmazane ,ale starałam się wybrałać te najwyraźniejsze
    Posadzki zostały spryskane wodą .



    Mała garderoba w sypialni.

    Korytarz w części sypialnianej.

    Kotłownia

    Salon z wiatrołapu

    I jeszcze wylewka na poddaszu.
    Tak to chyba na tyle.
    Podsumowując wylewki wyniosły nas:
    styropian - ok . 5500 zł
    piasek- 420 zł
    folia budowlana pod styro , tasma dylatacyjna - 0 zł - gratis
    cement , maty zbrojeniowe i inne- 2160 zł
    robocizna- 2150
    czyli łącznie wylewki - 10 230 zł
    grzejniki stalowe -1800 zł ( jeden drabinkowy jeszcze nie kupiony)
    rurki PE do podłogówki ok 400 zł
    rozdzielacz- 300 zł
    3 głowice- 300 zł
    folia srebrna/ekran pod podłogówkę , uchwyty do rurek PE, otulina do rur do grzejników - 1094 zł
    robocizna przy grzejnikach, rozkłaadanie styro i podłogówki- 0 zł - mąż +teść
    Mam nadzieję ,że nic nie pominęłam i wstępnie ogrzewanie na razie wyniosło nas ok 3600 zł.
    Brak jeszcze najważniejszego! kotła kondesacyjnego i naczynia zbiorczego!!To będzie koszt ok 6000 zł, bo zastanawiamy się pomiędzy De Dietrich a Vaillantem .
    O jeny ale się spisałam!
    Miłego wieczorku
    Ostatnio edytowane przez aniqa1982 ; 30-08-2013 o 06:53

  11. #231
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Jeśli można, poproszę o grubość wylewek i powierzchnię.
    Czy konieczne jest naczynie wzbiorcze do kotła? One mają wewnętrzne.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  12. #232

    Domyślnie

    Powierzchnia parter 100 m2 - grubość wylewki 6 cm, styro 14
    Poddasze / strych - ok 100 m2 - grubość wylewki 7 cm, styro 15 cm
    Jeśli chodzi o kocioł to nie chcę wprowadzać w błąd , bo chodziło mi o tzw baniak na wodę 150 litrów .
    Zastanawiamy się czy nie wystarczy przepływ, a ewentualnie w kuchni malutka terma?? Zobaczymy...

  13. #233
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Teraz rozumiem. Ja się nastawiam na grzanie cwu przepływowo- kocioł 2funkcyjny. Wanny nie będzie- przyzwyczajony jestem do prysznica. Największy pobór liczę w łazience i tu będzie kocioł, najdalej do kuchni, ale to ok. 8m rurki, nie będzie męką czekanie na ciepłą wodę. Zresztą myślę nad podgrzewaniem tu wody przez słoneczko samorobną instalacją kolektora wg pomysłu forumowego Jaśka
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  14. #234

    Domyślnie

    No właśnie ja też mam najdalej do kuchni i tu się zastanawiam. A ten samorobny kolektor to ciekawa rzecz Poszukam u Jaśka
    A jak będziesz miał instalację gazową ? Nie patrzyłam na projekt jeszcze , ale podobno na zewnąrz teraz robią instalację gazową?

  15. #235
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Nie rozumiem, co masz na myśli pisząc o instalacji gazowej na zewnątrz. Od głównego gazociągu w drodze mam rurę w ziemi i aktualnie zawór na ścianie. Od skrzynki z licznikiem, który będzie u mnie na ścianie domu rurka po zewnętrznej wchodząca do łazienki i dalej wnętrzem do kuchenki gazowej. Zastanawiam się tylko jak ją zamaskować- może poddaszem puszczę.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  16. #236

    Domyślnie

    No właśnie, rurki nie wewnątrz, tylko po zewnątrz pod elewacją...
    Podobno tak można ...
    A z nowinek budowlanych to zdecydowaliśmy jeszcze , że wymurujemy garaż ponieważ zostało nam sporo piasku, stali i pustaków .
    Murarze zamówieni i za ok 1-2 tygodni ruszamy . Do tego czasu musimy zamówić resztę materiału.

  17. #237

    Domyślnie

    Dzisiaj dzwoniłam do firmy wykonującej przyłącze prądu u nas i co się okazało?
    Projektant oddał dokumentację do wykonania ,więc lada nie dzień a tydzień w końcu będę miała prąd w domu
    Termin minął 28-08-2013
    Zobaczymy. W poniedziałek mam się łaskawie przypomnieć i dopytać o szczegóły

  18. #238
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mari180790
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Włoszczowa
    Kod pocztowy
    29-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Wiesz co...My mamy termin przyłącza prądu za rok dopiero, ale elektryke robić będziemy w tym roku jeszcze i ten pan co ma nam zakładać całą instalacje mówił że od razu zrobi podłączenie do słupa i skrzynkę nam założą. Może dlatego że on jest pracownikiem zakładu energetycznego. U was strasznie długo to trwa choć instalacje mieliście dawno temu zrobioną w domu.
    Musisz dzwonić i pytać, bo oni sami z siebie to nie przyjadą i nie zrobią. Dopiero jak będziesz ich ponaglać

  19. #239

    Domyślnie

    Marlena ja im na pewno nie popuszczę
    Póki co to zaczynam powoli zajmować się przyjemniejszymi rzeczami , a mianowicie aranżacją wnętrz
    Oglądamy teraz drzwi wewnętrzne( trochę szybko może) , bo zastanawiamy się czy nie zamówić u stolarza ,żeby robił powoli w zimie.
    Na razie orientuję się w cenach . Ceny lepszych drzwi kosmiczne. Jutro ma być u nas stolarz , który ma nam robic drzwi zewnętrzne i przywiezie też katalogi z wewnętrznymi. Na wiosnę byłyby gotowe.
    W tym roku mieliśmy sadzić tuje, ale okazało się ,że wzdłuż siatki będą kopać na prąd i odpada na razie. Z drugiej strony nie ma jeszcze ogrodzenia a od frontu domu , brama wjazdowa byle jaka i to w dodatku przesunięta ( planowo będzie w innym miejscu) , żeby było lepiej ciężarówkom wjeżdzać na budowę , więc jak widzisz do przyszłego roku nic pewnie nie będę robiła.
    Mamy działeczkę niewielka na warzywa za garażem ,ale tam też trzeba dołożyć jakiejś dobrej ziemii. Jedyne co mogę sadzić to jakieś owocowe . Mamy brzoskwinkę, chcę kilka sadzonek malin i borówkę amerykańską , no i jabłoń. W tej chwiliw mam to wszystko w domu i jestem super zadowolona.
    Borówki mrożę, z malin robię sok a jak pomyślę o szarlotce ......mmmmm mniam
    Pogoda już taka jesienna i kojarzy mi się właśnie z pachnącą szartlotką
    I taki właśnie ma być mój dom.
    Ma być ciepło, smacznie i rodzinnie
    Oj ale zeszłam z meritum mojej wypowiedzi tak się rozmarzyłam
    pozdrawiam szarlotkowo wszystkich

  20. #240
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lidia69

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Posty
    4

    Domyślnie

    witam serdecznie
    kupiliśmy ten projekt z mężem, mamy już wszystkie pozwolenia, czekamy na decyzje o kredycie; mam pytanie dotyczące kosztów, jaką kwotę do obecnego momentu wydaliście państwo na budowę ?
    Domek jest śliczny, zakochałam się w nim od początku
    pozdrawiam

Strona 12 z 125

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony