dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 125
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 2499
  1. #61
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Witam! Dopiero teraz wpadam z rewizytą "Róże w ogrodzie" zbudował bitter. Szybko Wam idzie. Zima niestety jakby na nowo się zaczęła i pracować nie daje.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  2. #62

    Domyślnie

    Witaj Dezet !
    Właśnie Bitter namówił mnie do założenia dziennika
    Podglądam go regularnie Do Ciebie też czasami zaglądam
    Ehh mam nadzieję ,że szybko zleci ta zima i w końcu będziemy mogli kontynuować prace , bo aż mnie korci żeby jechać na budowę i coś grzebać przy domku
    Mąż się śmieje ze mnie , że wszystko chciałabym widzieć i robić
    Mam chyba większy zapał od niego hehe

  3. #63

    Domyślnie

    No co ja tu widzę... Tylko kilka dni mnie nie było A tu już kanaliza rozprowadzona Fajnie, fajnie.. Teraz tylko chudziak i już będzie można stąpać bez piachu w butach po własnych kątach

    Mnie też werwa rozpiera bo bym coś podziałała u nas ale niestety... kwestie finansowe blokują... najpierw okna.. potem reszta... Także tak samo z niecierpliwością czekam na te naszą Wiosnę

    Fajny ten Wasz domeczek.. Malutki, zgrabny... Podoba mi się

    Co do ogrodu... Nie znam się za bardzo na ogrodnictwie ale też będę chciała zasadzić wokoło działki Thujki... Bardzo mi się podobają Nie dość tego, że ładnie wyglądają to i chronią przed podglądaczami to i jeszcze tak mocno nie wieje bo jakby ni ebyło trochę osłaniają od wiatru...

    Także chyba zachęcam do posadzenia Myślę, że to dobre rozwiązanie...

  4. #64

    Domyślnie

    Witaj Alexandro
    Kanaliza byla wczesniej zrobiona częściowo,ale już jest skończona.
    Thuje są chyba najszybsze pod względem wzrostu ,a zależy nam żeby sobie już rosły. czytałam że rocznie nawet do kilkudziesięciu cm dochodza
    tak więc na przełomie marca i kwietnia będziemy sadzić krzewy
    My też będziemy robić ile się da.Chcielibyśmy pod koniec przyszłego roku wprowadzić się !
    Nie wiem jak nam to wyjdzie ... czas pokaże a wy kiedy planujcie wprowadzkę ?

  5. #65

    Domyślnie

    Też czytałam tak o tych krzaczkach, że dość szybko rosną .... No i same w sobie są też ładne

    Kiedy planujemy się wprowadzić? W sumie to nawet nie wiemy jak nam to wyjdzie.... Ogólnie plan był taki, że w ub. roku zrobimy SSO, w tym roku okna i takie sprawy jak hydraulika, elektryka, ocieplenie i takie prace w środku... a trzeci rok zostawiamy na wykończenie... Ale czy nam się to uda? Trudno wyczuć... Niestety albo stety budujemy bez kredytu więc to wszystko uzależnione jest od środków finansowych... jak się nic nie zmieni to może uda nam się zrealizować ten plan

    Chciałabym....

  6. #66

    Domyślnie

    Doskonale Ciż rozumiem....
    My też plan mamy wielce ambitny .... obawiam się ,że możemy mieć poslizg. Zobaczymym ile zdołamy w tym roku zrobić.
    Chcemy jak najpóźniej kredyt wziąć, albo najlepiej ..... wcale heheheh
    My o ociepleniu jeszcze nie myslimy kiedy , na razie w środku . Chociaż mąż coś mówił ,że może ocieplimy styropianem 15 , ale konkretnie jeszcze nic. Mamy jeszcze garaż do budowy. Na 2 str. chyba było zdjęcie nierównej płyty garażowej, która wyszła przez przypadek całkiem I jest
    (Zamówiliśmy za dużo betonu )Mury pociągnąć to nie problem ,ale strop , więźba i blachodachówka to już konkretny koszt , nawet na małym garażu.
    No ale nie dołujmy się !!!Jest piątek i w końcu weeeeekend !!!!!! Nie mogłam się doczekać Jakiś ciężki tydzień w pracy był.
    A jak Ci poszło z oknami? zdecydowaliscie się już na coś ?

  7. #67
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    U mnie tuje stały, stały i wreszcie ruszyły. Ale pięknie rosną tylko te, gdzie w pobliżu nie ma drzew, natomiast te w pobliżu wiekowych lip są mizerne. W opinii sąsiada lipa wyciąga z ziemi i zabiera składniki odżywcze, utrudniając wzrost i zacieniając tuje. W tym roku planuję intensywne nawożenie i doprowadzenie do nich wody z dachu, bo lipa zasłania nawet opad deszczu.
    Fakt - te bez "sąsiedztwa" kradnącego soki rosną szybko- ok. 0,5m w ciągu roku i już je 2x przycinałem.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  8. #68

    Domyślnie

    Dezet a kiedy je przycinasz? ja na szczęście mam koło siatki pusto i nie ma tam cienia i innych drzew.Z jednej strony sąsiad ma fajnie wyrosniete tuje i fajnie nas oddzielają doradzałam mu żeby przycinal tylko nie wiem kiedy dokładnie można...

  9. #69

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2013-01-19 14.27.01.jpg
Wyświetleń:	223
Rozmiar:	90,7 KB
ID:	162825

    Tak wyglądają tuje sasiada

  10. #70

    Domyślnie

    Sasiad tzn. mój father Ogrodzenie z tej strony jeszcze nie zrobione. Z tui zrobił sue szczelny zywoplot, więc na razie poczekamy tym.
    A tu zdjęcie właśnie ogrodzenia ,które chcę zasadzic
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2013-01-19 14.26.19.jpg
Wyświetleń:	121
Rozmiar:	95,4 KB
ID:	162826

  11. #71

    Domyślnie

    Okien zdjęć kilka

    Ostatnio edytowane przez aniqa1982 ; 21-01-2013 o 17:47

  12. #72

    Domyślnie

    No nie!!!! znów źle wstawia mi fotki

  13. #73

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2013-01-19 14.16.08.jpg
Wyświetleń:	96
Rozmiar:	85,7 KB
ID:	162861
    Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć ją wstawiać zdjęcia w większym formacie?
    pliiiiiis

  14. #74

    Domyślnie

    Okna sa brudne więc nie przestraszcie sięZastanawia mnie ta wystajaca pianka... kiedy prawidłowo powinna byc przycięta ...

  15. #75
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Pianki nie ruszaj- obetnie się, jak będziesz ocieplać dom. Jeśli obetniesz teraz to zwietrzeje od słońca.

    Tuje przycinałem z góry- najwyższe pędy, żeby uzyskać wzrost i zagęszczenie. Ciąłem wczesną wiosną.
    Odmiana to brabant- rośnie luźno, nie jako kolumna.
    No i nawożenie nawozem do iglaków, a przy sadzeniu pod korzenie wsypywałem ziemię do iglaków.

    Nie wiem jak wstawiasz zdjęcia- otwierają się większe po 2krotnym kliknięciu na nich. Ja korzystam z www.tinypic.com.
    Tam wrzucam fotkę i następnie wklejam otrzymany kod na stronę .
    Pamiętaj o zapisaniu zdjęcia w układzie poziomym lub pionowym.
    Przeglądarki zdjęć w kompie obracają zdjęcia tak, jak były zrobione w aparacie. Zobacz na miniaturki zdjęć- są np.poziomo, ale po wyświetleniu dużego zdjęcia już są pionowo.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  16. #76

    Domyślnie

    Dziekuję Dezet
    My też zastanawiamy sie nad brabantem albo szmaragdem. musze podglądnąć u Ciebie jak wyglądają
    Dzieki za info o zdjęciach Zaraz spróbuję i poprawię wcześniejsze zdjęcia

  17. #77

    Domyślnie

    Próba nie strzelba !!!Dezet robię jak mi podpowiedziałeś!! Trzymać kciuki hehe



    Jeeeest!!! thx !!
    Ostatnio edytowane przez aniqa1982 ; 21-01-2013 o 17:23

  18. #78
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Super- cieszę się, że mogłem pomóc
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  19. #79

    Domyślnie

    aniqa nooo ja ze zdjęciami raczej ci nie pomogę bo nie mam zielonego pojęcia... jak się zmobilizuję to utworzę dziennik swój - wtedy się nauczę Jednak kolega już ci ładnie pomógł, więc jak ja będę potrzebowała pomocy a nie będę mogła znaleźć posta tego ... to skrobnę zapytanie do ciebie

    Okienka wyglądają bardzo ładnie... Nawet nie wiesz jak bardzo bym chciała już mieć ten etap za sobą... To jest chyba póki co.. najgorszy wybór jaki dotąd miałam...

    Kolorek okienek też wybraliście bardzo ładny

    A wy po sąsiedzku macie rodziców??? Fajnie, co? My też mamy rodziców moich - jak to się mawia - zaraz za płotem

  20. #80

    Domyślnie

    Nie ma to jak mieć kogoś kto zawsze dobrą radą pomoże thx again

    Witaj Kochana No ja słyszałam ,że najgorzej jest przy wybieraniu płytek , farb itp hehe
    A ty masz za dużo czasu na myslenie , bo sezon okienny zacznie sie dopiero za jakieś 2 miesiące pewnie a juz Cię głowa boli na samą myśl o tym. My mamy okna w kolorze orzech .
    Kiedy myslicie wstawiać ?

    Tak po sąsiedzku mieszkaja moi rodzice. Nie mieszkam z nimi od 7 lat więc będę musiała od nowa się przyzwyczaić
    Są blisko i czuje się bezpieczniej trochę , jesienią było kilka włamań do niezamieszkanych domków w okolicy.
    Działkę mamy ogrodzoną . Z przodu byle jaka siatka , trzyma się ale wiadomo jak to jest. Jeszcze będziemy w tym roku podsypywac domek wkoło ziemią i równać cały ogród , więc nic nie robimy z ogrodzeniem .
    Ostatnio edytowane przez aniqa1982 ; 21-01-2013 o 20:26

Strona 4 z 125

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony