dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 30
  1. #1

    Domyślnie Klinkier na komin i kolumny - jaki?

    Witam

    Czy cegła klinkierowa na komin powinnna być pełna czy może być z dziurami. A co z kolumnami? Czy to ma jakieś znaczenie i co radzicie?
    Licze na pomoc.

    Pozdrawiam
    Wiola

  2. #2

    Domyślnie

    Jeżeli to tylko obudowa komina np. Schiedela to może być z dziurami.
    A te kolumny to do ogrodzenia, czy słupy nośne trzymające pół chałupy?

  3. #3

    Domyślnie

    Komin jest zwykły, murowany, nie systemowy. A te kolumny to nie do ogrodzenia, one podpierają dach na tarasach, skrajne punkty dachu.

    Wiola

  4. #4

    Domyślnie

    Na zwykły komin, spalinowy, cegła pełna. Na wentylacyjny mogłaby być dziurawka.

  5. #5

    Domyślnie

    tak jak juz napisal ArtMedia, na komin cegla pelna, jesli te slupy sa nosne - a tak zapewne jest w tym przypadku to tez pelna
    Pozdrawiam, Witek

  6. #6

    Domyślnie

    Kominy bez względu na funkcje powinny być murowane z pełnej cegły !! Nie warto oszczędzać.

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim.

    Kominy tak jak mówicie będą z cegły pełnej, natomiast mam jeszcze pytanie o te słupy. One będą miały zbrojenie w środku. Czy pomimo tego muszą być z cegły pełnej?

    Wiola

  8. #8

    Domyślnie

    Ja robię z otworami i jakoś stoją
    A tak poważnie, to mam bardzo rozsądnego szefa murarzy i ani słowem nie wspomniał, że ma być pełna - a ja mu wierzę
    ________________________________________
    Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło !!!
    GG 92925

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał niciacia
    Ja robię z otworami i jakoś stoją
    A tak poważnie, to mam bardzo rozsądnego szefa murarzy i ani słowem nie wspomniał, że ma być pełna - a ja mu wierzę

    no to sie moze zapytaj na tym nie radze oszczedzac
    Reklamy są niezgodne z regulaminem forum.

  10. #10

    Domyślnie

    Nie dalej jak dwa miesiące temu był na forum wątek o kominie spalinowym wykonanym z dziurawki... ze zdjęciami. Polecam, dla twierdzących, że komin spalinowy można budować z dziurawki.

  11. #11

    Domyślnie

    Ale tu przeciez chodzi tylko o gorna czesc komina - te miedzy dachem a kalenica. Czemu nie moze byc niby z dziurawki a tylko 2 gorne warswy z pelnej co by wody nie wpuszczac...

  12. #12

    Domyślnie

    własnie dziśiaj zamawiałem klinkier na komin to zanczy na
    górną częsc komina dolna część komina jest z pełnej cegły
    natomiast górna powyzej dachu bedzie z cegły klinkierowej
    perforowanej a ostatnie dwie warstwy z pełnego klinkieru
    oczywiscie to był pomysł murarzy,
    Ale po konsultacji mojej z kierownikiem kierownik stwierdził ze
    tak się teraz robi

  13. #13

    Domyślnie

    Żadne warstwy nie wystarczą. Tu nie chodzi o przeciekanie z góry. Chodzi o skraplanie, ale przede wszystkim o bezpieczeństwo i szczelność. Ja nikogo nie namawiam i nie zamierzam polemizować. Sam zrobiłem ten błąd i sporo musiałem dołożyć aby go naprawić.

  14. #14

    Domyślnie

    Wiola - jeżeli elementem nośnym jest słup żelbetowy (wpomniałaś coś o zbrojeniu), a klinkier stanowi obudowę,to może być z dziurami.
    Na kominy moim zdaniem lepiej dać pełną.

  15. #15

    Domyślnie

    Wiola,

    a może masz tak jak ja?

    Miałem słupki 36 x 36 cm lane żelbetowe...

    Żona wymyśliła klinkier...

    Konstruktor z biura projektowego powiedzial OK! Przy zachowaniu paru zasad:

    1. zagęszczenie uzbrojenia do słupa na 14 x 14 cm i jego ciągłość

    2. Do środka normalny beton, a nie prowizorka z placu

    3. obudowa na 1,5 cegły /najlepiej pełną, a przynajmniej nie kratówką!!!/ Ja znalazłem Dresdner Baalberge /teraz Wienerberger/, który ma tylko 6 małych podłużnych otworków i on się nadaje...
    Jest jednak spora różnica w cenie/ u Wienrbergera odpowiednio kratówka, ta moja, pełna: 2,7; 3,9; 5,0 - wyjściowo brutto/

    wymiar wyszedł mi ciut większy niż wyjściowy, ale słupki /5 sztuk: 2 od tarasu, 3 od podcienia/ na razie wyglądają /zbudowane do połowy/ ekstra!!!

    Żonka miała dobry pomysł!

    Co do kominów, to nie wiem... Mam Schiedla, więc nie ma to większego znaczenia, bo szczelność ma trzymać bloczek Opti, a nie cegła...

    Ze względów estetycznych jednak kominy zostaną obudowane tą samą cegłą, co słupy...
    Marcin proj. FIESTA MTM

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał alpin
    własnie dziśiaj zamawiałem klinkier na komin to zanczy na
    górną częsc komina dolna część komina jest z pełnej cegły
    natomiast górna powyzej dachu bedzie z cegły klinkierowej
    perforowanej a ostatnie dwie warstwy z pełnego klinkieru
    oczywiscie to był pomysł murarzy,
    Ale po konsultacji mojej z kierownikiem kierownik stwierdził ze
    tak się teraz robi

    a ile na tym super interesie oszczedziles?
    Reklamy są niezgodne z regulaminem forum.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArtMedia
    Żadne warstwy nie wystarczą. Tu nie chodzi o przeciekanie z góry. Chodzi o skraplanie, ale przede wszystkim o bezpieczeństwo i szczelność. Ja nikogo nie namawiam i nie zamierzam polemizować. Sam zrobiłem ten błąd i sporo musiałem dołożyć aby go naprawić.
    Do kanału spalinowego kominkowego można zastosować wkład ceramiczny (dostępny w kwadracie 16x16, 18x18 lub 20x20), natomiast do kanału spalinowego gazowego tzw. "kwasówkę". Nie ma wtedy problemu ze szczelnością, przeciekaniem itp. nawet przy zastosowaniu perforowanej klinkierówki.
    Pozdrawiam
    Rav

  18. #18

    Domyślnie

    A ty myślisz, że jak ja to naprawiłem? Własnie tak, tylko po co naprawiać, pogarszając parametry kanału jesli można od razu dobrze i taniej zrobić.

  19. #19

    Domyślnie

    To prawda. Ja na szczęście od razu robię tak (właśnie się budują kominy między innymi). Czy może masz dla mnie jeszcze jakieś ciekawe wskazówki odnośnie kominów, którymi możesz się podzielić?
    Może są jeszcze jakieś haczyki na które powinienem zwrócić uwagę a których nie przewidziałem?
    Pozdrawiam
    Rav

  20. #20

    Domyślnie

    W tej kwestii mogę tylko przestrzec innych przed popełnieniem tych samych błędów. Doradzać powinien chyba fachowiec...

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony