dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Wiata samochodowa - głębokość kotwienia

    Cześć,

    Mam następującą sytuację:
    Jestem w trakcie stawiania drewnianej, otwartej wiaty samochodowej o powierzchni 3,4mx6m. Wiata będzie stała na 4 nogach, pod które w dołki 45x45x60(głębokość) został wylany beton ze zbrojeniem. Do kotwienia zakupiłem 4 kotwy typu U (PSRU). Długość pręta to 20cm. Kotwy zostaną osadzone w kotwie chemicznej Fischer FIP C.
    Napotkałem na problem podczas wiercenie dwóch otworów, ponieważ natrafiłem na pręty zbrojeniowe. Wiertłem które mam nie jestem w stanie się przebić.
    W związku z powyższym mam pytanie, czy pod konstrukcję wiaty samochodowej wystarczy, jeśli dwie kotwy będą osadzone na głębokość 18cm (2cm pręta kotwy będzie wystawało ponad beton) i dwie kotwy na głębokość 8cm (pręt kotwy były skrócony z 20cm do 10cm, 2 cm będą wystawały ponad poziom betonu). Grubość pręta to 20mm, otwór w betonie wiercony wiertłem 25mm.


    Będę wdzięczny za Wasze opinie


    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    czemu tych kotew nie wsadziłeś przy zalaniu betonu ?
    po co te wiercenia i osadzenia a przy okazji trafiłeś w pręta...

    ja wsadzałem od razu, zostawiłem 5 cm nad ziemią i hula

  3. #3

    Domyślnie

    W momencie wylewania betonu nie miałem możliwości dokładnego wykonania pomiarów jak docelowo będą rozmieszczone słupy.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    A nie możesz o grubość drutu obok wiercić? 8cm to deko mało.

  5. #5

    Domyślnie

    włąśnie problemem jest że drut jest akurat na środku wierconego otworu.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał mdanielc Zobacz post
    włąśnie problemem jest że drut jest akurat na środku wierconego otworu.
    Ale kotwa do drewna ma wymiar spory 12x12, 15x15 słup będzie miał ile? 14x14 ? Jak śrube przesuniesz o 2 cm nic sie nie stanie.

  7. #7

    Domyślnie

    Słup będzie 14x14cm.
    Spróbuję jeszcze z pomocą wiertła Bosch SDS Plus 5X. Na YT widzę że tym wiertłem przez zbrojenie się przegryzają. U mnie te zbrojenie w stopach ma mniej więcej 6mm, więc powinno dać radę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony