dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1

    Domyślnie zagłówek do łóżka - inspiracje

    Witam,

    Szukam pomysłu na zagłówek do łóżka. To, które kupiliśmy ma prostą konstrukcję na zasadzie dołu złożonego z czterech prostych płyt, kolor biały. Daje nam to więc pole do popisu jeśli chodzi o samodzielne zrobienie / kupienie zagłówka. Nie mamy jednak koncepcji. Pomożecie?

    Dodam, że w sypialni jest też prosta, biała szafa pod zabudowę, a podłoga to dębowe panele.

    Pozdrawiam

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    wrzucam zdjęcie mojego zagłówka - zrobionego samodzielnie z płyt OSB, gąbki i tkaniny. tez mam białe meble.





    i efekt:


  3. #3

    Domyślnie

    Wow, jestem pod wrażeniem! Piękna sypialnia. Nie wiem tylko, czy takie samodzielne wykonanie nas nie przerasta ;P

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800)
    GUMISIOWA

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    BIELSKO-BIALA
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    2.968

    Domyślnie

    emka-u mnie lozko jst cale tapicerowane ale wiem ze firma robi rowniez same zaglowki wg zyczen klienta-jest do zobaczenia u mnie w galerii na stronie 21-niestety nie umiem wkleic zdjec-przepraszam

    Zielony ogrod-przepiekna sypialnia!!!!I I BRAWO ZA ZDOLNOSCI!!

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    anjap

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    126

    Domyślnie

    Zielony ogród - rozumiem ze materiał pod guzikami jest spięty z deską takerem. A jak są osadzone guziki? Normalnie przyszyte czy jest na to jakiś patent?

  6. #6

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    wszystko mniej więcej tak sie odbywało, jak w instrukcji podanej przez kinkę. nie ma tam wprawdzie mowy o pikowaniu - po prostu trzeba przewiercić dziurki przez sklejkę/płytę osb, i przeciągną długie i mocne sznurki. guziki najlepiej zamówić u specjalisty (są tanie, paredziesiąt gr sztuka, tylko trzeba dostarczyć tkaninę na obciągnięcie)
    za parę lat zrobię sobie nowy zagłówek -wyższy, nabijany ćwiekami. to prosta robótka, a daje sporo satysfakcji i oszczędności. Ważne są wymiary, najlepiej dokładnie skopiować rozmiary jakiegoś ładnego zagłówka, bo wbrew pozorom brak proporcji może zepsuć cały efekt.

  8. #8

    Domyślnie

    Zielony Ogród podążając za twoją super sypialnią zajrzałam na twój cały domek i jestem w szoku ile jest w nim przestrzeni a przecież ma niewielką powierzchnię.

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    anjap

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    126

    Domyślnie

    Zielony ogród i kinka dzięki

  10. #10

    Domyślnie

    Dziękuję za link do sklepu i do housemaniaczki. Nie chciałabym chyba jednak tapicerowanego, z kolei z IKEA podoba mi się taki http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/60228712/, ale mamy na niego za mało miejsca - od łóżka do kaloryfera mamy 30 cm Będę jeszcze szukać...

  11. #11

    Domyślnie

    A może kupisz po prostu zwykłą płytę meblarską? W zasadzie każda płyta się nada, nie zajmuje miejsca a liczba dostępnych dekorów jest obecnie imponująca. Płytę można od razu dobrać kolorystycznie do wystroju sypialni, np. dopasować do wzoru frontów mebli w pokoju… Moim zdaniem niektóre wzory wyglądają nawet lepiej horyzontalnie – nie tak jak zwykle pokazywane są w katalogach producenta.

  12. #12

  13. #13

    Domyślnie

    amca, na początku chciałam zrobić zagłówek ze zwykłej, białej płyty MDF, która pasowałaby i do łóżka, i do szafy, którą będziemy mieli w sypialni, ale później stwierdziłam, że chcę coś bardziej "wyszukanego". W międzyczasie zdecydowaliśmy się na położenie tapety na ścianie za łóżkiem (biała w wąskie paski w kolorach szarym, czarnym i beżowym), więc to trochę utrudnia sprawę - odpadają wzorzyste zagłówki.

    AnnieA, nad dechami się zastanawiałam... te bielone są ładne.

    Może łatwiej będzie mi podjąć decyzję, jak sypialnia będzie już wykończona... teraz mam wątpliwości czy wszystko będzie do siebie pasowało i w ogóle

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar piu
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    4.633

    Domyślnie


  15. #15

    Domyślnie

    Kurczę, świetny jest ten zagłówek, widziałam go na stronie IKEA, ale... no właśnie pojawia się kolejne "ale" - łóżko z jednej strony jest dosunięte do ściany, a ten zagłówek wymaga sporo przestrzeni z obydwu stron. Chyba, że by go drastycznie przyciąć....

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar piu
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    4.633

    Domyślnie

    zrobić taki z dębowych listewek na wymiar


    Inspiracja dla tych, którzy szukają tapicerowanych :



    można kupić tkaninę, która już jest przepikowana i ma pod spodem ocieplinę, choć lepiej by było dodać kolejną warstwę na płytę OSB




  17. #17

    Domyślnie

    Tylko tu i teraz.

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    asizo - czego to ludzie nie wymyślą. gdybym miała zagłówek zrobić z moich ulubionych przedmiotów (co jest niezłym pomysłem), to mogłyby to być np. kotlety schabowe.............żartuję, ale na serio, zagłówek to naprawdę coś, na czym można się wyżyć artystycznie. Tak naprawdę można go zrobić ze wszystkiego......np. z postarzanych przebielonych desek, z tkaniny nabijanej ćwiekami tapicerskimi, z drewnianych starych drzwi, z metalu kutego (można zamówić dowolny wzór o kogoś, kto robi bramy). Ja preferuję pikowane miękkości, bo lubię czytać w łóżku.

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar piu
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    4.633

    Domyślnie

    ano ano



    do kupienia za 93 zł

    Ostatnio edytowane przez piu ; 25-11-2012 o 22:23

  20. #20

    Domyślnie

    piu, widziałam już zagłówki zrobione w poduch, ale wszystkie wydawały mi się zbyt inwazyjne (duże, wzorzyste, często krzywo zawieszone). Ten zagłówek wygląda bardzo fajne, zwłaszcza jeśli wezmę pod uwagę to, ze na ścianie za łóżkiem położyliśmy tapetę w paski i na zagłówek musimy znaleźć coś stonowanego.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony