dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wamir

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Posty
    3

    Domyślnie Zamocowanie styropianu i folii w pionie :)

    Witam

    Mam taką sytuację - musiałem nieco obniżyć poziom podłogi w piwnicy i teraz mam "schodek" z ławy fundamentowej przy ścianie. Mam już zalany chudy beton pod którym jest folia budowlana, która ma długi wypust i jestem przed ułożeniem styropianu i zrobieniem wylewki.

    Chciałbym folię wychodzącą spod chudego betonu zawinąć na wystający kawałek ławy (pionowy i poziomy). Na to chciałbym położyć styropian. Problem jest taki, że nie mam koncepcji na obłożenie pionowej części ławy folią i styropianem. Jak to najlepiej zrobić? Kołki psułyby ławę więc może klej? Ale jaki aby nie uszkodził folii i styropianu? A może 2 różne kleje - jeden pomiędzy ławę i folię a drugi pomiędzy folię i styropian?

    Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi.

    Pozdrawiam,
    Rafał

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wamir

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam ponownie

    Czy ktoś jest w stanie pomóc i podrzucić jakiś pomysł?

    Pozdrawiam,
    Rafał

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar BigPiotr
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Dzielnica
    Stara Huta
    Posty
    435

    Domyślnie

    Uznajesz tą folię wystającą spod chudego za izolację przeciwwilgociową??? Przecież izolacja ma być na chudziaku.

    Folię do ściany można przytrzymać jakimkolwiek klejem lub innym glutem np.: http://folnet.pl/towar/duotec-tasma-dwustronna-3

    Styro i wylewka zrobi resztę (choć ja nie uznaję folii jako izolacji - powinna być zgrzana papa).

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wamir

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał BigPiotr Zobacz post
    Uznajesz tą folię wystającą spod chudego za izolację przeciwwilgociową??? Przecież izolacja ma być na chudziaku.
    To znaczy kiedyś było tak: piach/folia/chudziak/styropian/folia/wylewka a więc folia była 2 razy. Teraz planowałem to odtworzyć ale jeszcze nie zacząłem więc jestem otwwarty na inne/lepsze pomysły. W związku z tym czy możesz polecić jakąś konkretną papę? Rodzajów papy jest mnóstwo i prawdę mówiąc słabo się orientuję, która byłaby do tego odpowiednia. Nie mam też żadnej maszyny do zgrzewania na ciepło więc czy są jakieś rozwiązania "domowe"?


    Cytat Napisał BigPiotr Zobacz post
    Folię do ściany można przytrzymać jakimkolwiek klejem lub innym glutem np.: http://folnet.pl/towar/duotec-tasma-dwustronna-3
    Dzięki

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar BigPiotr
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Dzielnica
    Stara Huta
    Posty
    435

    Domyślnie

    Cytat Napisał wamir Zobacz post
    To znaczy kiedyś było tak: piach/folia/chudziak/styropian/folia/wylewka a więc folia była 2 razy. Teraz planowałem to odtworzyć ale jeszcze nie zacząłem więc jestem otwwarty na inne/lepsze pomysły. W związku z tym czy możesz polecić jakąś konkretną papę? Rodzajów papy jest mnóstwo i prawdę mówiąc słabo się orientuję, która byłaby do tego odpowiednia. Nie mam też żadnej maszyny do zgrzewania na ciepło więc czy są jakieś rozwiązania "domowe"?

    Dzięki
    Papa podkładowa. Marka jest dowolna.
    Nawet jak nie masz butli z gazem pożyczyć (nikt nie ma kuchenki na gaz z butli?) to kosztuje ona 75 zeta, do tego palnik 35 zeta.
    Dla sceptyków dodam mam podłogówkę w domu. Grzeję czwarty sezon, brak jakichkolwiek oznak zapachów, chociaż moja lepsza połowa jest bardzo wyczulona na smrody. Przecież papa jest odseparowana folią, styropianem, wylewką płytkami i resztą.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony