dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 9
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 164
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    minia111

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-661
    Posty
    54

    Domyślnie

    ja też zastanawiam sie nad pianką, a są jeszcze jakies inne propozycje?

  2. #22

    Domyślnie

    Witam ,
    Jaki podkład pod panele na ogrzewanie podłogowe zastosować?
    Panele bedą na piętrze a nie na parterze ( nie potrzebuje sie odcinać od gruntu podkładem z duzym oporem cieplnym). Dlatego szukam przystepnie cenowo podkładu, który bedzie miał mały opór cieplny i ,,puści" temperature do góry a nie bedzie ciepło ,,blokował" !!
    Przeczytałem juz troch ena forum i jedni proponują:
    - XPS z dziurkami - ( ale przecież XPS on jest izolatorem, i chyba tylko przez te dziurki przepuszcza cieplo.Co innego stosowac go na parterze gdzie trzeba iść na kompromis pomiedzy izolacją a przepuszczalnościa cieoła);
    - Arbiton Pe Max 2mm ( dużo droższy)
    - Pianomat 3 mm ( ma większy opór cieplny niż Arbiton pe Max)
    - karton odpada ( ubija sie)

    Moze macie jakies inne propozycje? Dla grubosci 2-3 mm.

  3. #23

    Domyślnie

    Pomoże ktoś??
    Obstawiam na Arbiton Pe Maxima - ma opór cieplny tylko 0,03

  4. #24
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pavlo666

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Serock
    Kod pocztowy
    86-120
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał okojan Zobacz post
    Pomoże ktoś??
    Obstawiam na Arbiton Pe Maxima - ma opór cieplny tylko 0,03
    Ja mam Izo-Floor Thermo XPS Arbiton . XPS z dziurkami - wydaje się być to dobre rozwiązanie
    pozdr

  5. #25

    Domyślnie

    pavlo666- ale czy wybierałeś pomiedzy innymi? Czy miałeś wybór? Czy po prostu ten zakupiłeś i już?
    XPS - zazwyczaj izoluje, czyli nie przepuszcza. A w tym porobili ,,rowki" i już. Sam juz nie wiem. Przecież ciepło grzeje takze przez konwersję.....

  6. #26
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lukas_me

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pabianice
    Kod pocztowy
    95-200
    Posty
    13

    Domyślnie

    Witam,

    Dołączam się do pytania...co wybrać pod panel laminowany. Znalazłem kilka opcji i przeczytałem masę postów, ale dalej mam mętlik.
    Potrzebuję podkład około 3-4mm

    Tektura - najmniejszy opór cieplny, zalecana przez Barlinek (info jest na ich stronie), ale podobno słabo wygłusza
    http://allegro.pl/tekturowy-podklad-...183767689.html

    XPS 3mm z otworami - sam xps jest dobrym izolatorem, tutaj w wersji z wyciętymi otworami, wydaje się to logiczne, pewnie lepiej wygłusza podłogę niż tektura
    http://allegro.pl/podklad-pod-panele...168587065.html

    znalazłem jeszcze coś takiego--ale nie wiem co to
    http://allegro.pl/podklad-superfloor...178781480.html

    Poradzi ktoś fachowo ?

  7. #27

    Domyślnie

    lukas_me - superfloor ma za mało danych na stronach, nie ma nic o oporze cieplnym. Znalazłem tylko, że ,,Jest idealnym produktem poprawiającym izolację termiczną oraz akustyczną" - czyli dobry izolator i na wygłuszenie.
    Potrzebujesz na ogrzewanie, tak jak ja?

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lukas_me

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pabianice
    Kod pocztowy
    95-200
    Posty
    13

    Domyślnie

    tak, potrzebuję na ogrzewanie wodne

  9. #29

    Domyślnie

    czy stosował ktoś możę panele klejone ?
    Przy oglądaniu podkładów i paneli w salonie, pokazano mi panele z naniesionymi paskami kleju. Był tez taki stand z dwoma różnymi podkładami, owe panele z klejem +piłeczka do porównania akustyki. Wrażenia takie, jak z klejonego parkietu, nie słychać było wcale charakterystycznego pogłosu .

    Obawiam się jedynie o ogrzewanie podłogowe, ponieważ ten klej nie był na całości panela a tylko takie cienkie paseczki co pewnie powoduje luke poweitrzną na pewnej powierzchni.

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał sherif Zobacz post
    czy stosował ktoś możę panele klejone ?
    Przy oglądaniu podkładów i paneli w salonie, pokazano mi panele z naniesionymi paskami kleju. Był tez taki stand z dwoma różnymi podkładami, owe panele z klejem +piłeczka do porównania akustyki. Wrażenia takie, jak z klejonego parkietu, nie słychać było wcale charakterystycznego pogłosu .

    Obawiam się jedynie o ogrzewanie podłogowe, ponieważ ten klej nie był na całości panela a tylko takie cienkie paseczki co pewnie powoduje luke poweitrzną na pewnej powierzchni.
    Twoje obawy są zasadne, pozdrawiam.

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkiet Zobacz post
    Twoje obawy są zasadne, pozdrawiam.
    czyli az tak zle ?
    Tej poduszki powietrznej bedzie pewnie z 2mm ... ale akustycznie sa super.

  12. #32

    Domyślnie

    Mam w salonie MIX, tzn na części płytki, na części panele. Wszystko ogrzewane podłogówką wodną. Płytki położone są na klej, niezbyt cienką warstwą bo pod nie wsunięta jest baza profilu łączącego panele z kaflami. Obok są panele o grubości 12mm ze standardowym podkładem na podłogówkę (z dziurkami) o grubości ok 3mm (z VOXa? chyba tak mi się wydaje, te zielone rolki). Zimą przy temp. zewnętrznej podłogi (badane termometrem bezdotykowym) ok 21 stopni, różnica w temp. panela i kafli mieści się w granicy 0,5 - 1 stopnia. W pomieszczeniu 1/2 powierzchni to kafle i tyle samo paneli. Kafle gołą nogą oczywiście wydają się ciut cieplejsze. Nie było problemu z ogrzewaniem. Przy największych mrozach kafle miały max 24 stopnie (temp. pomieszczenia ok 22,5-23,5 stopnia, badana na wysokości sterownika pieca gazowego)
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

  13. #33
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Masz dobrze zaprojektowaną i wykonaną podłogówkę, gdzie temperatura powierzchni podłogi ma zbliżoną wartość pomimo różnych okładzin. Przy czym wewnątrz podłogi, układ rurek czy parametry przepływu i temperatury wody są odpowiednie dla danej okładziny. Ponadto musisz mieć "ciepły" budynek. Pozdrawiam.

  14. #34
    Banned
    Sunsin

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał okojan Zobacz post
    Pomoże ktoś??
    Obstawiam na Arbiton Pe Maxima - ma opór cieplny tylko 0,03
    No oprócz cieplny na bardzo dobrym poziomie nie powiem. W sumie pamiętam, że sam się naszukałem u siebie bo wszędzie było coś nie tak, jak R było dobre to znowu problem pojawiał się bo jest podłogowe ogrzewanie, jak znowu mogło być to R duże i tak człowiek szukał jak głupi. Ostatecznie kupiłem taki jest zintegrowany z folią paroizolacyjna w sumie póki co skrzypienia podłogi też nie ma (http://podlogi24.net/wineo-witex-pod...-o_l_1524.html) fakt, że jest to już dość dobry jakościowo podkład można szukać tańszych, ale ... no właśnie mi zależało na jakości.

  15. #35

    Domyślnie

    Na początku ktoś wspomniał o tekturze, co jest już swojego rodzaju mitem, że tektura falista jest najlepszym podkładem, bo nie stanowi ona żadnego oporu cieplnego. OK, tylko że podkład pod podłogę panelową stosuje się przede wszystkim po to, by zniwelować drobne nierówności posadzki, a tektura nic nie zniweluje. Ponadto porządny podkład ładnie wyciszy panele, zaś tektura nie ma z tym nic wspólnego. No i sam opór cieplny podkładu - im mniejszy tym lepiej. Podsumowując: nie bawić się w półśrodki, kupić dobry produkt (jak wyżej wskazał Sunsin, ale to dotyczy ogrzewania wodnego) i cieszyć się świetnym efektem grzewczym.

  16. #36
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mirek118
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Praszka
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał lewe ręce Zobacz post
    Na początku ktoś wspomniał o tekturze, co jest już swojego rodzaju mitem, że tektura falista jest najlepszym podkładem, bo nie stanowi ona żadnego oporu cieplnego. OK, tylko że podkład pod podłogę panelową stosuje się przede wszystkim po to, by zniwelować drobne nierówności posadzki, a tektura nic nie zniweluje. Ponadto porządny podkład ładnie wyciszy panele, zaś tektura nie ma z tym nic wspólnego. No i sam opór cieplny podkładu - im mniejszy tym lepiej. Podsumowując: nie bawić się w półśrodki, kupić dobry produkt (jak wyżej wskazał Sunsin, ale to dotyczy ogrzewania wodnego) i cieszyć się świetnym efektem grzewczym.
    Witam Cię w tym wątku. Żeby nie pomieszać to przypominam, że w innym wątku dyskutujemy na temat paneli winylowych . Tutaj zapytam o panele PCV, które mają być na poddaszu użytkowym też na ogrzewaniu podłogowym. Jaki podkład byś polecił?
    Dom z podd. użytk.+piwnica+podw. garaż.OZC by Asolt 5,75kW dla temp. oblicz. -18*C na zewn. i 22*C wewn.,EAH = 41,8 kWh/m2*rok.4 osoby.Okna MS Line 3 szyby Uw=0,62-0,93+3 Fakro 3 szyby. Skosy 30cm wełny λ=0,035,sufit 30-45cm.Styro 20 cm λ=0,031. 100% podłogówka+2 drab. w łazienkach. Pow podłóg w części mieszk. 165m2, pow. piwnicy 55m2, pow. garażu 55m2. Kubat. grzana 510m3.Garaż nie ogrzew. PCi GW 8,3kW by Wihi z DZ poz.-pion., Galmet Maxi 300l. WM Onyx 550+GGWC 4,5kW.Strefa II/III

  17. #37

    Domyślnie

    A jakie pomieszczenia mają być na poddaszu? W sensie czy będą intensywnie użytkowane, np. przez dzieci? Jeśli nie, to wybierasz stosunkowo najprostszy i najtańszy podkład przeznaczony na podłogówkę. Pamiętaj tylko o niskiej wartości oporu cieplnego, o czym wspominałem w naszym innym wątku. Norma budowlana określa sumę oporów (podkład+podłoga) na R=0,15 m² x K / W. Opór podłogi uzależniony jest od grubości panela/deski i może dojść do R=0,13. Znając opór wybranej podłogi z łatwością obliczysz, jaki maksymalny opór może mieć podkład.

  18. #38
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Dobór podkładu zależy od płaskości wylewki.
    Jeżeli mamy płaską wylewką możemy dać droższą, ale bardziej skuteczną w przewodzeniu ciepła, matę kwarcową, natomiast w przypadku nierówności wylewki, musimy kosztem przenikania ciepła zastosować grubszy podkład z pianki PU.
    Tektura falista jest dobrym podkładem przy średniej klasy wylewkach.
    Pozdrawiam.

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkiet Zobacz post
    Dobór podkładu zależy od płaskości wylewki.
    Jeżeli mamy płaską wylewką możemy dać droższą, ale bardziej skuteczną w przewodzeniu ciepła, matę kwarcową, natomiast w przypadku nierówności wylewki, musimy kosztem przenikania ciepła zastosować grubszy podkład z pianki PU.
    Tektura falista jest dobrym podkładem przy średniej klasy wylewkach.
    Pozdrawiam.
    czy jest w takim razie jakieś optimum pod względem akustyczności (w górę) i przewodzeniu ciepła ?
    Akurat mam anhydryt, więc jest równo, tylko chce max zniwelować stuki przy chodzeniu.

  20. #40
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Jednym z optymalnych podkładów może być 2 mm korek, gęstości 400 kg/m3. Pozdrawiam.

Strona 2 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony