dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 55 z 55
  1. #41
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek_796 Zobacz post
    No jak nie, jak tak.
    Opisałem dokładnie dlaczego tak sadzę i, że się cieszę, że teoria sprawdziła się w praktyce.
    Czas oddawania trzeba zwiększyć. Ilość ciepła do dyspozycji ta sama, jak będziemy nim dysponować dłużej - moc spadnie - proporcjonalnie.

    Tam jest trochę więcej przemyśleń i sposobów dążenia do celu.
    No tak. Niezrozumiale to napisałem ..."Zejść z czasem oddawania ciepła" miało znaczyć - spowolnić jego emisję. Zwykły "piecyk", nie ma takich możliwości...

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Może by coś pokombinować do pasywowania?. Ale takiego prostaczka, bez fajerwerków. masa kumulacyjna i kożuszek....

  3. #43

    Domyślnie

    w ubiegłym sezonie z tym problemem radziłem sobie tak
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post5022784
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wojtek_796

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.354

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    Może by coś pokombinować do pasywowania?. Ale takiego prostaczka, bez fajerwerków. masa kumulacyjna i kożuszek....
    Pardon - jakoś mi umkł ten wpis.
    To, co zrobiłem wcale nie jest skomplikowane w sensie konstrukcji, dość jednak ze względu na pracochłonność - taka to uroda prototypa. Dokładne złożenie takiej ilości cegieł, płyt i kształtek trochę wysiłku kosztuje. Najlepiej byłoby zprefabrykować jakąś część. Tu chodziło raczej o zmaterializowanie w jednym urządzeniu kilku oczywistości.
    To głębokie palenisko jest tu dla mnie równie ważne dla tego nieprzegrzewania pomieszczenia jak cała reszta. Ten zabieg daje to samo, co zmniejszanie rozmiarów szyby.
    Jeszcze jedno -wielkość całości. Nie musiałoby być to takie duże, mimo nawet tego dużego paleniska, gdyby nie ten komin i jego usytuowanie. Wszystko zmieściłoby się właściwie na powierzchni metr na metr. Sam brak drugiego trójnika przesuwa wszystko o 20 cm do przodu.
    Ja na wszelkie pomysły jestem otwarty. Trochę jednak ostatnio kiepsko z czasem było. Zimą jednak zawsze trochę lepiej pod tym względem.

    Pozdrawiam

  5. #45

    Domyślnie Za gorąco w salonie

    Mam kłopot że za gorąco w salonie i tu proszę kogoś mądrego o radę Nie wiem czy nie za dużo kratek zrobiłem w czapce kominka.Niby tylko 3.Jedna ok.60 na 20 z przodu i 2 szt.20 na 30 po bokach.Proszę o radę czy mogę jedną czy dwie zlikwidowac żeby mniej na salon ciepła szło ale boję się żeby czapki nie rozwaliło czy coś w tym stylu.Mam 4 wywiewy na pokoje z turbinki może otworzyc jeszcze 2 sztuki bo mam taką możliwośc czy zatkac kratki w czapce.Co zrobic żeby nie było tak gorąco w salonie.Dodam że na pokoje dobrze dmucha|turbinka 600m.-h.Dzięki za rady Pozdrawiam.

  6. #46
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Ciepło nie bierze się z kratek. Kratka to tylko pośrednik. Winne jest drewno. Ładuj go mniej...

  7. #47

    Domyślnie

    Tylko że staram się a raczej żona bo mnie nie ma w domu,rozpalac tylko i zaraz jak się dobrze rozpali żona zamyka dopływ powietrza na minimum,także popielnik i ledwo się tli tak jak w nocy.Tli się powoli.Może jest jakiś sposób z tymi kratkami albo wywiewy dołożyc.Czy to coś da?

  8. #48

    Domyślnie

    Salon też nie jest mały jeśli by ktoś myślał że to o to może chodzic Jest 36m kwadratowych.

  9. #49
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Richirich Zobacz post
    Mam kłopot że za gorąco w salonie i tu proszę kogoś mądrego o radę Nie wiem czy nie za dużo kratek zrobiłem w czapce kominka.Niby tylko 3.Jedna ok.60 na 20 z przodu i 2 szt.20 na 30 po bokach.Proszę o radę czy mogę jedną czy dwie zlikwidowac żeby mniej na salon ciepła szło ale boję się żeby czapki nie rozwaliło czy coś w tym stylu.Mam 4 wywiewy na pokoje z turbinki może otworzyc jeszcze 2 sztuki bo mam taką możliwośc czy zatkac kratki w czapce.Co zrobic żeby nie było tak gorąco w salonie.Dodam że na pokoje dobrze dmucha|turbinka 600m.-h.Dzięki za rady Pozdrawiam.
    W zależności z jakich materiałów Masz wykonany kominek, uważaj z tym przymykaniem kratek na kominku. Jeżeli to wełnowiec obudowa musi koniecznie być dobrze wentylowana, aby temperatura wewnątrz nie przekraczała 100 - 140 stopni. Inaczej zaczniesz czuć smród, którego się już nie pozbędziesz...
    Jak to zauważył stale dyżurujący bywalec Eniu (emeryt), będziesz musiał ograniczyć intensywność spalania, dokładajac mniej drewna.
    Ostatnio edytowane przez bohusz ; 07-12-2012 o 18:10

  10. #50

    Domyślnie

    Tak obudowa w środku czapki jest wełniana a co do temperatury to będę musiał zmierzyc Dziękuję za fafową poradę.

  11. #51
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Dlatego też ja nadmiarowe ciepło z kominka chcę wydalać do garażu,no i z tego co sobie poczytałem,żeby nie przegrzewać salonu konieczna jest dodatkowa szyba
    No więc jak to jest z tą dodatkową szybą? Rzeczywiście będzie lepiej? Czy można zamówić sobie takie szyby tylko u producenta kominka czy są fachowcy robiący to na zamówienie?

    edit: Zmierzyłem pirometrem temperaturę szyby i wnętrza kominka. Pali się tak sobie - szyba 230 stopni, po otwarciu drzwi w środku zmierzone 460 stopni. Szyba pojedyncza. Ciekawe jak by to było z podwójną.
    Ostatnio edytowane przez bitter ; 01-01-2013 o 14:38

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    najszybciej u producenta
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  13. #53
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    U producenta niet ...

  14. #54
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    ło ale u ich dilera?
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  15. #55
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Kupie sobie na zamówienie ale latem jak kominek nie będzie działał

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony