dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 101 z 245
Pokaż wyniki od 2.001 do 2.020 z 4881
  1. #2001
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Przemysław_

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Czeladź
    Posty
    249

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Mozesz mi powiedziec jak kontrolowac akumulacje 150 ton materialu?
    W okresach przejściowych wpuszczać tyle ile się da. Aż będziesz miał temp. ściany 24 oC
    "Lepsze wrogiem dobrego"

  2. #2002
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    sama blacha to nie problem, problemem jak zwykle są spawy i inne łączenia, ale....

  3. #2003
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Co nie oznacza że nie istnieją spawane zbiorniki na groźne substancje.
    Pewnie,że nie powinien tego spawać byle kto.

  4. #2004

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemysław_ Zobacz post
    W okresach przejściowych wpuszczać tyle ile się da. Aż będziesz miał temp. ściany 24 oC
    Masz na mysli wentylacja? Otwartymi oknami? Jak to zrobic zeby w domu nie odczuwac skoku temperatur czy przeciagu? Mieszkasz juz masz jakies doswiadczenia?

    Mi sie wydaje, ze tego sie kontrolowac nie da, przez to tylko czasem to jest korzysc, niestety czesciej problem...
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  5. #2005
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Przemysław_

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Czeladź
    Posty
    249

    Domyślnie

    Jeżeli nie da się podnieść temp. ścian w okresach przejściowych obojętnie za pomocą jakich sposobów to zysk z akumulacji sprowadza się do jednorazowego wykorzystania w okresie lato jesień ( wejście w sezon grzewczy z wyższą temp. ścian i zejście do komfortowej np. 20oC - później utrzymujecie stałą temp. za pomocą reku i co. zmagazynować można ewentualnie nadwyżkę zysków słonecznych, bytowych). Nie mieszkam w domu z silki nie mam takich doświadczeń.
    "Lepsze wrogiem dobrego"

  6. #2006

    Domyślnie

    Zapomnij, ze reku bedzie w stanie cokolwiek odczuwalnego zrobic z temperatura, a juz na pewno ze 150 tonami do akumulacji
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  7. #2007
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemysław_ Zobacz post
    Jeżeli nie da się podnieść temp. ścian w okresach przejściowych obojętnie za pomocą jakich sposobów to zysk z akumulacji sprowadza się do jednorazowego wykorzystania w okresie lato jesień ( wejście w sezon grzewczy z wyższą temp. ścian i zejście do komfortowej np. 20oC - później utrzymujecie stałą temp. za pomocą reku i co. zmagazynować można ewentualnie nadwyżkę zysków słonecznych, bytowych). Nie mieszkam w domu z silki nie mam takich doświadczeń.
    ale teoretycznie to wiesz wszystko ...
    temperatura ścian = temperatura pomieszczenia ...
    wyjątek stanowią słoneczne dni w lecie i okres grzewczy kiedy to temp. powietrza w pomieszczeniu nasłonecznionym/ ogrzewanym jest wyższa ...

  8. #2008
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemysław_ Zobacz post
    Jeżeli nie da się podnieść temp. ścian w okresach przejściowych obojętnie za pomocą jakich sposobów to zysk z akumulacji sprowadza się do jednorazowego wykorzystania w okresie lato jesień ( wejście w sezon grzewczy z wyższą temp. ścian i zejście do komfortowej np. 20oC - później utrzymujecie stałą temp. za pomocą reku i co. zmagazynować można ewentualnie nadwyżkę zysków słonecznych, bytowych). Nie mieszkam w domu z silki nie mam takich doświadczeń.
    Trochę ci pomogę

    dom z silki, parterowy 340m2, stropodach 30do50cm styro, poza tym SSZ bez docieplenia ścian, okna szczelnie zamontowane. Póki nie były otwierane, temp w budynku z gołą podłogą w okolicach 25stC, weszli elektrycy, w upały pootwierali wszystkie okna w dzień (2 dni - ostatni pon. i wt). od środy temp w budynku to 28-29stC, duchota niesamowita, wietrzenie kawałkiem 6m GWC (reszty jeszcze brak) nic nie daje, przewiew trochę pomaga bo mniej duszno, ale temperatura nie spada - siedzisz i się pocisz nie mówiąc już o ruchu jakimkolwiek, i pomimo, że chudziak odciąga do gruntu spore ilości ciepła, dupa blada, wentyl zapieprza 480m3/h, 24h/dobę od czwartku, dziś rano temp w budynku 28stC wyłączyłem wentyl rano, zobaczę jak będzie jutro, ale już podejrzewam że wyższa. Jak ściany docieplą to będzie lepiej, ale jak w całości to się dopiero w przyszłym roku zobaczy.

    Za 2 tygodnie wylewanie podłogówki, woda będzie się lała po oknach
    Ostatnio edytowane przez gentoonx ; 04-08-2013 o 12:21

  9. #2009
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Kszhu, tu nikt nie wychwala tylko podaje ile jest. Bylem obejzalem dotykalem odczuwalem przepasc miedzy WM (bywam w roznych domach z WM podczas upalow, wlacznie z takim co ma wiekszosc dnia rolety opuszczone, i jest przepasc temperaturowa miedzy tym co widzialem i odczuwalem u Jaska a domami z typowa WM.
    W tym przypadku - lato, to WW bije na głowę typową WM i nawet nie wiem jak kszu się będzie starał, to nie jest w stanie wykazać wyższości WM.
    Wystarczy popatrzeć na to: Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	36zietek-rys-09.jpg
Wyświetleń:	109
Rozmiar:	33,3 KB
ID:	204379 i wszystko jest jasne i oczywiste.

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Poza tym nie kazdy dom nie na kazej dzialce mozna sobie dowolnie sytuowac i "okapowac" zeby ograniczyc zyski sloneczne, ktore to podobno maja zima dac mega zysk.

    Tylko ile mam placic za rolety, markizy, zaslony, i co to ma byc za komfort jak wszedzie zaslonie, przyciemnie? Wydam 10 tys min (tyle mialy kosztowac rolety do mojego domu), bede latal otwieral, rozwieral, zaciemnial i co wtedy bede zadowolny? NIe dziekuje.
    Moim zdaniem taras z daszkiem w postaci poprzecznie zamocowanych desek jest tutaj dobrym rozwiązaniem. Wysokość i głębokość zadaszenia można sobie wyliczyć. Przyjemne z pożytecznym.

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    W obecnym domu albo dorobie glikolowca i zrobie wszedzie wywiewy albo zaloze klime (glikolowiec lezy w czesciach, ale podpiecie go do obecnej instalacji nie zrobi zadnej roznicy).
    Sądzę, że gdybyś dał więcej izolacji ... Te 16cm PURu w dachu to otwarto czy zamknięto-komorowa ?
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  10. #2010
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Przemysław_

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Czeladź
    Posty
    249

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    ale teoretycznie to wiesz wszystko ...
    temperatura ścian = temperatura pomieszczenia ...
    wyjątek stanowią słoneczne dni w lecie i okres grzewczy kiedy to temp. powietrza w pomieszczeniu nasłonecznionym/ ogrzewanym jest wyższa ...
    Jeżeli Ty najpierw robisz później myślisz to współczuję.
    Ja pytam bo akumulacyjność silikatów jest wychwalana pod niebiosa. A tutaj okazuję się, że zyski tylko jednorazowe plus mały bonus w/w sytuacjach, które opisałem a potwierdził jasiek
    "Lepsze wrogiem dobrego"

  11. #2011

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemysław_ Zobacz post
    Jeżeli Ty najpierw robisz później myślisz to współczuję.
    Ja pytam bo akumulacyjność silikatów jest wychwalana pod niebiosa. A tutaj okazuję się, że zyski tylko jednorazowe plus mały bonus w/w sytuacjach, które opisałem a potwierdził jasiek
    Dzieki Jaskowym testom rzeczywistym mamy dzisiaj calkem ciekawe wyniki badan

    Co do zalet akumulacyjnosci, malo kto juz po wprowadzeniu sie bedzie Ci zdawal relacje z tego, jak sie mieszka naprawde, wiekszosc bedzie swoje zachwalac a co ktorys problem przemilczy, bo przeciez nie mozna sie przyznac do bledu, jakby to na forum wygladalo
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  12. #2012
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Przemysław_

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Czeladź
    Posty
    249
    "Lepsze wrogiem dobrego"

  13. #2013
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    ...
    Ja podszedłem do tematu inaczej. Najpierw miałem koncepcję domu, potem poszukałem działki a potem robiłem indywidualny projekt. Dużo rzeczy, również tych "słonecznych" było przeliczone i przygotowane długo przed "rysowaniem" projektu.
    Brawo.

    Jako jeden z, można by powiedzieć, garstki budujących w naszym kraju podszedłeś do tematu poprawnie, po kolei, kompleksowo, a nie od dupy strony.
    Zwłaszcza jeśli chodzi o te słoneczne sprawy

  14. #2014
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    ...

    @gentoonx: ten rsś też masz zaprojektowany?
    Nie przewiduję instalacji tego typu, jak również wtórnego odzyskiwania czego się tylko da z powietrza wywiewanego poza ścianę zewnętrzną

  15. #2015
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemysław_ Zobacz post
    Wniosek taki jak już znany; przy 20cm styropiany docieplenia ściany zewnętrznej, materiał konstrukcyjny nie ma znaczenia, sezon grzewczy porównywalny.

    mało jest tam o chłodzeniu, praktycznie nic, ale wnioski można podobne wysnuć

    wszystko oczywiście tyczy ocieplenia od zewnątrz, żeby nie było

    ale o wpływie wentylacji na chłodzenie na pewno tam nic nie ma

  16. #2016

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Zgadza się. Wtedy trzeba się ratować.
    Ja podszedłem do tematu inaczej. Najpierw miałem koncepcję domu, potem poszukałem działki a potem robiłem indywidualny projekt. Dużo rzeczy, również tych "słonecznych" było przeliczone i przygotowane długo przed "rysowaniem" projektu.
    Szanuje Twoj wybor, ale niestety wiekszosc dzialek nie bedzie odpowiadac Twoim wymaganiom, i co wtedy, nie budowac sie wcale?

    Poki co pomimo konkretnch zalozen jeszcze nie mieszkasz i poczekamy z ocena po roku, dwoch po zamieszkaniu.

    Ja tez ferowalem rozne wyroki przed wprowadzeniem sie...
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  17. #2017
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    "dom z silki, parterowy 340m2, stropodach 30do50cm styro, poza tym SSZ bez docieplenia ścian, okna szczelnie zamontowane. Póki nie były otwierane, temp w budynku z gołą podłogą w okolicach 25stC, weszli elektrycy, w upały pootwierali wszystkie okna w dzień (2 dni - ostatni pon. i wt). od środy temp w budynku to 28-29stC, duchota niesamowita, wietrzenie kawałkiem 6m GWC (reszty jeszcze brak) nic nie daje, przewiew trochę pomaga bo mniej duszno, ale temperatura nie spada - siedzisz i się pocisz nie mówiąc już o ruchu jakimkolwiek, i pomimo, że chudziak odciąga do gruntu spore ilości ciepła, dupa blada, wentyl zapieprza 480m3/h, 24h/dobę od czwartku, dziś rano temp w budynku 28stC"

    gentoonx

    Czemu nie spróbujesz "naprawić" tego, co pacany popsuły?

    Rozwieś tam kilka SPORYCH płacht jakiego materiału mocno mokrego.
    Bawełna lepsza, bo z syntetyków ścieka... (Prześcieradła jakie są dobre).
    Wyprowadzisz sporo ciepła, jak zechcesz...
    Wentylację przecież masz... Fizykę znasz...
    To.. CZEMU?

    miłoszence się dziwię.

    W kółko opisuje jak smętny dom sobie postawił...
    Poprawić go nie zamyśla...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  18. #2018
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Fizyka jest okrutna .Jak nawilży to schłodzi ale podniesie wilgotność powietrza.A ta ma wpływ na odczuwanie ciepła.
    Przykład . Na działce mam prymitywną klimę,pędzoną wodą do podlewania. Na zewnątrz +32,w środku +26 i 50% wilgotności. Teraz ziemia paruje bo padało i mam w środku 24,5oC i 72% wilgotności.Przy 26oC i 40% było mi chłodno a przy 24,5oC i 72% jest gorąco. W sensie oczywiście odczuwania temperatury. I jeszcze jedno spostrzeżenie.wentylator dmucha ok.120m3/h przez chłodnicę samochodową od Fiata Uno.Chłodnica się rosi od wilgoci ale nic nie ścieka.Przy małym przekroju powierzchni chłodnicy przepływ powietrza jest na tyle intensywny,że odparowuje skropliny na bieżąco.Stąd ilość gr.wilgoci w powietrzu nie ulega zmianie .
    ps.kszhu.Nie wiem ile by kosztował komercyjny RSŚ.

  19. #2019

    Domyślnie

    "Słoneczne rzeczy" były przeliczane? A linijka słońca wykonana?
    Okap w moim piętrowcu ma 120 cm. Latem za wyjątkiem poranków słoneczko świeci jedynie na parapety, zimą ogarnia 2/3 pomieszczeń na piętrze. Przecież to można policzyć, narysować i później mieć powód do zadowolenia.
    Jesteście na etapie projektowania/wykonania? Sprawdźcie kąt padania słońca do waszych pomieszczeń po stronie południowej!

  20. #2020

    Domyślnie

    Miałem mierzyć co2. Niestety nie dotrwam do północy i nie podam dzisiejszego stężenia.
    Na nos czuć że powietrze jest ciężkie, jakies pcv lekko się unosi, do tego jakieś pyłki, w sumie źle się oddycha.
    Może z pół godziny wytrzymam, potem pójdę z miernikiem i zmierzę.

    Z mojego GWC także jakieś lipne powietrze leci. Za mały i nie czuć już chłodu. Trzeba by nawilżyć.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

Strona 101 z 245

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony