dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 149 z 245
Pokaż wyniki od 2.961 do 2.980 z 4881
  1. #2961
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    GWC pod domem jest absurdem,ponieważ nie korzysta z ciepła słonecznego a z ciepła traconego przez dom.Wyższy gradient temp. to wię
    ksze straty przez posadzkę. To że masz tam więcej jak +3-5oC to zasługa tych strat.To takie oczywiste przecież.
    Bzdury gadasz i sam nawet nie zdajesz sobie sprawy jakie !! Ktoś Cię jeszcze słucha ?
    Jaka będzie temperatura gruntu pod domem całkowicie zaizolowanym od gruntu z izolacją w podłodze 2m czyli praktycznie z zerowymi stratami ciepła bez GWC ?
    -20st.C bez zysków ze słońca ?

  2. #2962
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Tchórzysz przed wynikami modelowania?
    Nie chcesz też przekonać się jak działa prosta i tania poprawna WM? Boisz się?
    Testów on-line w swojej sypialni też się obawiasz?
    O fachowej literaturze nawet nie wspominam...
    Ty albo nie wiesz o czym piszesz albo coś cię zaślepiło.Na przepływ powietrza w moim domu ma wpływ szafka w przedpokoju rozstaw krzeseł w salonie (50m2 to już salon chyba)
    Karolek napisał wyraźnie i dużymi literami.Zainstaluję jego miernik z pięcioma czujnikami,ale dopiero w październiku.
    Czy w sypialni to nie wiem,bo w pewnych sytuacjach człowiek wydziela więcej CO2.Nie wiem czy była by to komfortowa sytuacja dla mnie i mojej perły,coby całe forum wiedziało kiedy ,o jakiej porze i z jaką częstotliwością.
    Proszę cię. Może filmów dla dorosłych wypożycz a nie z muratorowego forum inspiracji szukasz. Odpuść już tą sypialnię,bo to niesmaczne zaczyna być.

  3. #2963
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Nie istnieje zjawisko zerowych strat ciepła przy gradiencie temperatur.Jest gradient to i są straty .A że dom jest izolacją od słońca dla gruntu to i GWC pod domem jest absurdalne.Bo GWC wychładza a dom generuje ciepło.Cytuję,,ale się dałeś wystrugać"

  4. #2964
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Latem przepływa przez niego 2-3x więcej ciepłego powietrza niż zimą. To takie oczywiste przecież.
    Coś jeszcze rozjaśnić w sprawie PUR żebyś się odczepił?
    Polska to dziwny kraj .9-ęć m-cy chłodu i potem non stop lato ze srednia 17oC
    Nie ten wątek ale ciepło właściwe izolacji będzie przewodnikiem do dociekań.Inne izolacje nadają się do rurociągów technologicznych a inne do domów.Wybrałeś to masz.Twój problem.

  5. #2965
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Odnoszę wrażenie,że sprawność 90% np,oznacza że 90% temperatury odzyskamy z powietrza usuwanego. Kosztem obniżenia jego temperatury i częściowej kondensacji wilgoci..A czy to będzie -20 czy + 8 to bez różnicy,bo w pierwszym wypadku powstanie masa skroplin a w drugim nie.Stąd teoria rekuperatorowców,że GWC jest bez sensu,bo to co daje i tak wyrzutnią ulata.Co jest teorią błędną ponieważ energia darmowa jest wartością dodaną a pod znakiem zapytania stoi sens rekuperatora.Zwłaszcza w aspekcie amortyzacji i kosztów utrzymania.
    Innymi słowy GWC obniża sprawność rekuperatora lub jak kto woli zaprzecza sensowi jego istnienia.
    Strasznie dziwne te twoje teorie. Nie bardzo rozumiem co z nich wynika, ale stwierdzenie, że stosowanie rekuperatora nie ma sensu to już dalece idące nieporozumienie. Ja patrzę na to w ten sposób. Jeśli bez reku płacę 1,5k za ogrzewanie rocznie a z reku 1k to liczę sobie ile muszę wydać na reku, żeby mi się opłacało. Skoro wydam 1k-1,5k to uważam, że mi się opłaca. Koniec. Co z tego, że mi się pojawi masa skroplin czy nie ?

    OK, zróbmy te wyliczenia o których mówiłeś wcześniej.
    Załóżmy temp. zewn. -20 - brak GWC. Reku o sprawności 90% przy temp. wywiewanej z pomieszczeń 24oC zrobi nawiew o temp. 19,6oC.
    To samo reku przy temp. zewn. 0oC zrobi nawiew o temp. 21,6oC
    Przy temp. 8oC zrobi już nawiew o temp. 22,4oC

    Jak widać powyżej, reku bez GWC o dużej sprawności (90% i więcej) jest problemem dla WW w okresach przejściowych - od 5-8oC wzwyż, bo powoduje nawiew temp. wyższej niż oczekiwana. Dlatego idealnym rozwiązaniem, jest GWC z reku o niższej sprawności (tańszy lub samoróba), bo wtedy możemy liczyć na stabilną temp. nawiewu.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  6. #2966
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Tia, a woda w studni jest pod postacią lodu! Im głębiej w ziemię tym zimniej!
    Woda w studni to co innego bo przecież studnia nie jest pod domem,dlatego grzeje ją "nydarowe" słońce i straty jego nie szczelnego RSŚ

  7. #2967
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    O reszcie nie będę dyskutował bo ręce opadają.
    A o izolacji to i chętnie.Bo z izolacją jest trochę inaczej jak w broszurce wyczytałeś. Aby podgrzać lub ochłodzić twoją izolację o 1oC to potrzeba 880J a są takie co potrzebują i 2400J.W lecie przydatne.A i wrażliwość na wilgoć nie bez znaczenia.Wręcz priorytetowa.Izolacja w przegrodach to lata istnienia . Jedne dadzą radę utrzymać parametry lata a inne dekady.
    Budowanie domu to nie jest jak modelowanie.Wzorki i kalkulatory tworzone są przez ludzi.Inaczej będzie wyglądał model tych od wełny,inaczej od styropianu a inaczej od drzewnych wiórów.Rozumiesz. Walka interesów.Ty kupiłeś broszurkę PUR. Ciesz się.

  8. #2968
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    O reszcie nie będę dyskutował bo ręce opadają.
    Kurcze,masz szanse zrobić ze mnie osła a przy okazji uwiarygodnić się mocno,odpowiedz na temat temperatury pod domem w przypadku nawet 20m izolacji i wody w studni w zimie.

  9. #2969
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Strasznie dziwne te twoje teorie. Nie bardzo rozumiem co z nich wynika, ale stwierdzenie, że stosowanie rekuperatora nie ma sensu to już dalece idące nieporozumienie. Ja patrzę na to w ten sposób. Jeśli bez reku płacę 1,5k za ogrzewanie rocznie a z reku 1k to liczę sobie ile muszę wydać na reku, żeby mi się opłacało. Skoro wydam 1k-1,5k to uważam, że mi się opłaca. Koniec. Co z tego, że mi się pojawi masa skroplin czy nie ?

    OK, zróbmy te wyliczenia o których mówiłeś wcześniej.
    Załóżmy temp. zewn. -20 - brak GWC. Reku o sprawności 90% przy temp. wywiewanej z pomieszczeń 24oC zrobi nawiew o temp. 19,6oC.
    To samo reku przy temp. zewn. 0oC zrobi nawiew o temp. 21,6oC
    Przy temp. 8oC zrobi już nawiew o temp. 22,4oC

    Jak widać powyżej, reku bez GWC o dużej sprawności (90% i więcej) jest problemem dla WW w okresach przejściowych - od 5-8oC wzwyż, bo powoduje nawiew temp. wyższej niż oczekiwana. Dlatego idealnym rozwiązaniem, jest GWC z reku o niższej sprawności (tańszy lub samoróba), bo wtedy możemy liczyć na stabilną temp. nawiewu.
    Błagam .Powietrze o temp.-20oC przy sprawności 90% da 19,6oC z ilości równoważnej,przy powietrzu usuwanym 24oC? Da tyle ale pod warunkiem,że wywiewał będziesz x razy więcej niż nawiewał.A sensu to nie ma.

  10. #2970
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Kurcze,masz szanse zrobić ze mnie osła a przy okazji uwiarygodnić się mocno,odpowiedz na temat temperatury pod domem w przypadku nawet 20m izolacji i wody w studni w zimie.
    Izolacja 20cm to opór cieplny,powodujący,że twój dom zużywa określoną ilość energii.Dochodzą jeszcze ściany,okna i dach.Jeżeli pod domem spowodujesz np.poprzez GWC niższą temperaturę,to przepływ energii będzie adekwatny do różnicy temperatur.Prościej nie potrafię.

  11. #2971
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Izolacja 20cm to opór cieplny,powodujący,że twój dom zużywa określoną ilość energii.Dochodzą jeszcze ściany,okna i dach.Jeżeli pod domem spowodujesz np.poprzez GWC niższą temperaturę,to przepływ energii będzie adekwatny do różnicy temperatur.Prościej nie potrafię.
    Przeczytaj dokładnie post,który zacytowałeś,piszę tam o izolacji 20m...
    Jaka wtedy będzie temperatura pod domem bez udziału słońca ?
    Czemu woda w studni nie zamarza ?
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 24-08-2013 o 23:25

  12. #2972
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar qubic
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.520

    Domyślnie

    w blokach chyba z lat 60(nie wiem dokładnie ) ale byłem u znajomych i zwróciłem na to uwagę, wentylacja była tak wykonana że kratka była w każdym pomieszczeniu. nawiew przez nieszczelności w oknach.drzwi z progami drewnianymi. jak tak pomyśleć to była klasyczna WW. nydarowy i jaśkowy patent właściwie jest tym samym tylko z wiadomych względów nawiew nie jest realizowany przez okna jeśli chodzi o nazwę to spokojnie można to podciągnąc pod WW.nawiew nie jest z nieszczelności okien tylko z nieszczelności drzwi. dla mnie to jest to samo.
    sezon 2014/15 DEVI 1162 kWh PC JULA 2679/7738 kWh(zużycie/produkcja)
    sezon 2015/16 DEVI 2390 kWh PC JULA 2260 kWh

    We wszystkim trzeba zachować umiar.
    Z umiarem włącznie.

  13. #2973
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    O reszcie nie masz żadnego pojęcia to oczywiście uciekasz od tematu. Standard.
    A izolacja to kompletne spustoszenie powoduje w twoim rozumowaniu więc może tylko zobacz od ilu lat z sukcesem się ją stosuje w krajach gdzie procesy się modeluje i czyta co piszą autorytety naukowe.
    Ty wierzysz w to co piszesz,czy piszesz dla literackich ambicji? Jeszcze niedawno autorytety naukowe chciały Kopernika unicestwić.Uwierz. Zrozumienie pozwala zrozumieć.Ciepło właściwe PUR to tylko 880J/kg/K..
    ps.od czego uciekam ,bo nie nadążam z nawałnicą krytyki i wąpliwości.

  14. #2974
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Przeczytaj dokładnie post,który zacytowałeś,piszę tam o izolacji 20m...
    Jaka wtedy będzie temperatura pod domem bez udziału słońca ?
    Czemu woda w studni nie zamarza ?
    Bo lustro wody jest poniżej temp.zamarzania gruntu?

  15. #2975
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Cytat Napisał qubic Zobacz post
    w blokach chyba z lat 60(nie wiem dokładnie ) ale byłem u znajomych i zwróciłem na to uwagę, wentylacja była tak wykonana że kratka była w każdym pomieszczeniu. nawiew przez nieszczelności w oknach.drzwi z progami drewnianymi. jak tak pomyśleć to była klasyczna WW. nydarowy i jaśkowy patent właściwie jest tym samym tylko z wiadomych względów nawiew nie jest realizowany przez okna jeśli chodzi o nazwę to spokojnie można to podciągnąc pod WW.nawiew nie jest z nieszczelności okien tylko z nieszczelności drzwi. dla mnie to jest to samo.
    Wymyślamy rzeczy już wymyślone.A raczej rewitalizujemy.

  16. #2976
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Błagam .Powietrze o temp.-20oC przy sprawności 90% da 19,6oC z ilości równoważnej,przy powietrzu usuwanym 24oC? Da tyle ale pod warunkiem,że wywiewał będziesz x razy więcej niż nawiewał.A sensu to nie ma.
    To prawda. Są to wyliczenia teoretyczne uwzględniające tylko temp. powietrza. Doliczając energię przemiany fazowej będzie jeszcze mniej, ale nie wiem czemu takie dywagacje mają służyć ? Cały czas mówię o zastosowaniu GWC. Przy temp. z GWC 8oC, temp. wywiewanej 24oC i wilgotności 40% oraz sprawności reku rzędu 80% nie wystąpi pkt. rosy, więc nie ma co brać pod uwagę energię przemiany fazowej.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  17. #2977
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Bo lustro wody jest poniżej temp.zamarzania gruntu?
    No to odpowiedz sobie na pytanie co to jest zamarzanie gruntu i czemu i w jakich warunkach ono występuje,jeśli znajdziesz dpowiedź to wtedy odpowiedz na pytanie jaka temperatura jest pod domem bez strat ciepła z domu.
    Być może zrozumiesz dlaczego bzdury opowiadasz na temat GWC pod domem...

  18. #2978
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Nie istnieje zjawisko braku strat.Pod warunkiem że istnieje różnica temp.A że masz 20cm izolacji,to nie oznacza,że tych strat nie masz.

  19. #2979
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Nie istnieje zjawisko braku strat.Pod warunkiem że istnieje różnica temp.A że masz 20cm izolacji,to nie oznacza,że tych strat nie masz.
    Skoro nie rozróżniasz 20m od 20cm to nie mamy o czym gadać bo szkoda słów...
    Zapodawaj gadki naiwnym np.mającym podwójne ogrzewanie kablami i wodną podłogówką,oni Cię wysłuchają i raczej uwieżą
    Punktować będe zawwsze

  20. #2980
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Pisałem już.Nie następuje. Aby kondensowało to musi być pkt.rosy. A dach jest tak zaprojektowany aby pkt.rosy wewnątrz izolacji nie było.
    O słuszności koncepcji świadczy wilgotność elementów konstrukcji dachu poniżej 12%.
    Czyli chce mi Pan wmówić, że powietrze na poddaszu się nie schładza. OK jż nie mam pytań i nie komentuje. Poco takie głupoty komentować. Kondensacja pary to też ciepło - przy 3-4 osobach - z centrali wylatuje nawet 12/24h litrów wody - a ciepło zostaje. Po co mi ta woda na poddaszu?

Strona 149 z 245

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony