dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 244 z 245
Pokaż wyniki od 4.861 do 4.880 z 4881
  1. #4861
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Pelet .. polecam szukać tego rozwiązania - i nie skreślam u siebie .. na CWU..
    stąd że mam spore zasoby i tylko kwestia organizacji .. i pchnięcia nadwyżek peletu.
    Pompa ciepłą http://www.internetowy.agdex.com/spr...7c-p-6153.html

  2. #4862
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    ravbc
    Samą prawdę napisałeś!
    Ja mogę się pobawić złomem w wolnym czasie i napchać mu R290 (propanu) za 2zł/litr.
    Ale... dla siebie.
    Za Chiny Ludowe taką metodą nie stawiałabym tego dla kogoś.
    Jak mi padnie po godzinie pracy - dla mnie nie kłopot.
    Jak komuś - to już tragedia.
    A jak na nowych klockach robione, to wychodzi tak, jak piszesz.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  3. #4863
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Mieszkam rok w domu z moja implementacja WMG, wiec pora na pierwsze podsumowanie.

    Part ONE.
    WMG zostala zrobiona w sposob do realizacji nydara. Rożnice:
    - RSS nie jest na zewnatrz domu, lecz w studni w garażu, ocieplony także od spodu.
    - dom z poddaszem uzytkowym, więc mam 2 nawiewy - per poziom
    - GWC to 2x24m/160 + nitka pod domem za RSS ok 20m/160. Bypass letni to ok 5m/200
    - solar jest nie w dachu, ale w tarasie na garażu, w wylewce pod płytkami.
    - GMC - nie mam klasycznych fundamentów lecz plyte fundamentowa z opaska pozioma o szer. ok 1,2m i za nią pionowa o glebokosci takze 1.2m. Grunt pod PF to 50cm piachu i glebiej glina z wodami gruntowymi na glebokosci 1.8m

    CDN.
    Zmodyfikowany biedadomek Z162: 146m2, w dachu celuloza do kalenicy 40cm - 65 kg/m3. 16XPS/20PF/17styro/8posadzki. Silka 18/12+33cm styro. GWC 50m, WMG+RSŚ+GMC by nydar. . PC Ecopol 5.9kW, DZ 2x74m. OZC by asolt 39kWh/m2, obciazenie 3.7 kW
    n50=0,38
    1 rok: 12.2015-12.2016 CO 919 kWh czyli ca 25 kWh/m2 ???
    2 sezon: 09.2016-05.2017 CO 786 kWh czyli ca 22 kWh/m2 ??? Temp dol +1.5K

  4. #4864

    Domyślnie

    Chciałbym, aby Państwo udzielili mi porady jak użytkować produkty firmy Aereco tzn. kratkę BXC oraz nawiweniki EMM. Na wstępie opiszę problem jaki występuje u mnie w mieszkaniu. Mieszkanie ma ok 50 m2 gdzie zamonontowane są nawiewniki EMM, po jednym w pokoju i sypialni oraz jeden w kuchni, co razem daje 3. Do tego w kuchni i łazience są kratki aereco BXC bez czujnika obecności. Problemem jest stała wilgoć na oknach w godzinach pobytu w mieszkaniu zwykle po południiu. Wilgoć daje się odczuć na nawiewnikach, które stale są otwarte przez czuje się na mieszkaniu dość znaczny dyskomfort z powodu zimna i przeciągu. Ciąg w kratkach wentylacyjnym jest, nie ma efektu cofania powietrza z kanału do mieszkania. Zauważyłem też, że przepustnice w kratkach BXC w zasadzie bardzo rzadko otwierają się zwiększając przepływ, tak jakby w mieszkaniu było suche powietrze, niestety jednocześnie wręcz na nawiewnikach czuć wilgoć skroploną na przepustnicy. Czy ma znaczenie ustawienie przepustnicy z nastawem ręcznym? Wspomnieć chciałbym także, że mieszkanie jest na 3 piętrze(tzn. szczytowe), a więc czy ma to jakieś znaczenie na działanie wentylacji? W jakiej pozycji ma być ustawiona przepustnica z ręcznym nastawem w tej kratce? Proszę o pomoc. Pozdrawiam

  5. #4865
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    "jak użytkować produkty firmy Aereco "

    Nie użytkować. UTYLIZOWAĆ!
    Piszesz - jest problem z nimi...
    Wyrwij badziew, wsadź w śmietnik i zastosuj co lepszego!
    Po 10cm uszczelki w oknie wytnij - jak norma każe.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  6. #4866
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Oni naprawdę tacy naiwni?
    Wierzyć się nie chce...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  7. #4867
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mariusz7924

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Olawa
    Kod pocztowy
    55-200
    Posty
    67

    Domyślnie

    karolek75, dawaj, bo czekam z niecierpliwością. mało tu relacji z takimi rozwiązaniami a potrzebuję informacji jak najwięcej.

  8. #4868
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    PWA

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Ząbki
    Kod pocztowy
    05-091
    Posty
    6

    Domyślnie

    Podbijam temat!!!
    Liczę, że Karolek75 napisze swoje wnioski z używania takiej wentylacji. Prośba o opinie pozostałych jej użytkowników.
    Stoję właśnie przed wyborem czy zrobić tradycyjną WM czy też nieco zmodyfikowaną tj. nawiewy centralne na korytarze a wyciągi z pozostałych pomieszczeń, przy czym w obu wersjach będzie to napędzane centralą wentylacyjną z rekuperatorem i nawet w przypadku wyciągów robię tradycyjne kanały, a nie wywiew na strych jako bufor.
    pozdrawiam,
    Piotrek

  9. #4869
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar dzinks0
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rzeszów (Nisko)
    Posty
    364

    Domyślnie

    a co myślicie o takim rozwiązaniu aby zrobić wentylację wywiewną ale z opcją przebudowy na wywiewno-nawiewną w każdym pomieszczeniu (gdyby niedziałała idelanie)



    dwa nawiewy- nie narysowane
    wywiewy w każdym pomieszczeniu, prowadzone oddzielnie (1rura na pomieszczenie), które schodzą się do skrzynki rozprężnej. Czemu tak a nie normalnie, duża rura i później rozgałęzienia. Ponieważ w tej skrzynce rozprężnej chciałbym zamontować elektornicznie sterowane przepusty z silniczkami. Tz by ilośc powietrza dostarczanego do każdego pomieszczenia była sterowana indywidualnie. Ewentualnie te przepusty mógłbym dać przy anemostatach wywiewnych ale obawiam się że bedzie bardziej hałasować. A tak to miałybm wszystkie w jednej skrzynce.
    Rozwiązanie to napewno zastosuję tylko gdzie lepiej te przepusty dać?

    I to wspólną rurą coś ala komin szło by ponad dach. Gdyby było odpowiednie podciśniene, zasysałoby to zużyte powietrze z pomieszczeń. 2opcja: zużyte powietrze szło by w dół do rekuperatora i dalej w dół i na zewnątrz. Ewentualnie wywiew w ścianie zewnętrznej.
    +Energy House - Indywidualna parterówka z płaskim dachem

    Dom+garaż w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fundamentowa na szkle piankowym, ściany beton komórkowy+silikaty, stropy monolit, dach i ściany EPS, PC+PV, OZC=?

  10. #4870
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    A nie powinno być przypadkiem odwrotnie? Dwa wywiewy (kuchnia i łazienka) oraz Twoje sterowanie nawiewami do każdego pomieszczenia?
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  11. #4871

    Domyślnie

    Wątek jest jednak o dwóch albo jednym nawiewie i wywiewach w każdym pomieszczeniu.

  12. #4872
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar dzinks0
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rzeszów (Nisko)
    Posty
    364

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo1 Zobacz post
    A nie powinno być przypadkiem odwrotnie? Dwa wywiewy (kuchnia i łazienka) oraz Twoje sterowanie nawiewami do każdego pomieszczenia?
    Dokładnie tak jak pisze CodeSnipper: ja planuje 2 nawiewy tuż przy podłodze. Jeden pewnie bliżej salonu, drugi bliżej części nocnej.
    +Energy House - Indywidualna parterówka z płaskim dachem

    Dom+garaż w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fundamentowa na szkle piankowym, ściany beton komórkowy+silikaty, stropy monolit, dach i ściany EPS, PC+PV, OZC=?

  13. #4873
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    OK - zatem tak działajcie
    Wracając do pytania dzinks0 - sterowanie wywiewami dałbym jednak w skrzynce. Łatwiejszy dostęp, nie słychać ich pracy (choć pewnie często pracować nie będą ?), łatwiejszy montaż.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  14. #4874
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar dzinks0
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rzeszów (Nisko)
    Posty
    364

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo1 Zobacz post
    OK - zatem tak działajcie
    Wracając do pytania dzinks0 - sterowanie wywiewami dałbym jednak w skrzynce. Łatwiejszy dostęp, nie słychać ich pracy (choć pewnie często pracować nie będą ?), łatwiejszy montaż.
    Pewnie nie za często ale przepustnice w skrzynce powodują że muszę rozłożyć rury jak na obrazku tj mniejszych średnic ale więcej. Bardziej mi się taki układ podoba w porównaniu do dużej jednej rury i rozgałęzień o mniejszych średnicach + przepustnice przy anemostatach, co wydaje mi się montażowo bardziej skomplikowane.
    Pozatym muszę się szybko zdecydować bo mam okazje mieć pianki kauczukowe którymi mógłbym wygłuszyć te skrzynki.
    +Energy House - Indywidualna parterówka z płaskim dachem

    Dom+garaż w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fundamentowa na szkle piankowym, ściany beton komórkowy+silikaty, stropy monolit, dach i ściany EPS, PC+PV, OZC=?

  15. #4875

    Domyślnie

    Witam

    W moim nowo budowanym domu postanowiłem zastosować wentylację WGM a'la Nydar.


    Na poniższym rysunku narysowałem planowane przez mnie rozmieszczenie nawiewów i wywiewów z domu:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Parter-page-001.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	89,0 KB
ID:	414344

    w łazience wywiew nad prysznicem
    w kuchni polączony z pochłaniaczem
    w pokojach w pokazanych narożnikach około pól metra od każdej ściany.
    Proszę wszystkich o uwagi dotyczące rozmieszczenia otworów, gdyż strop będę miał lany i muszę określić położenie otworów.

    Jeżeli ktoś z Was ma meila/kontakt do Nydara to prosiłbym na priv. Z tego co widzę już dawno się nie udziela, a chciałbym znać również jego opinię

    pozdrawiam z góry dziękuję za odpowiedź

  16. #4876

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmmkkk1304 Zobacz post
    Witam

    W moim nowo budowanym domu postanowiłem zastosować wentylację WGM a'la Nydar.


    Na poniższym rysunku narysowałem planowane przez mnie rozmieszczenie nawiewów i wywiewów z domu:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Parter-page-001.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	89,0 KB
ID:	414344

    w łazience wywiew nad prysznicem
    w kuchni polączony z pochłaniaczem
    w pokojach w pokazanych narożnikach około pól metra od każdej ściany.
    Proszę wszystkich o uwagi dotyczące rozmieszczenia otworów, gdyż strop będę miał lany i muszę określić położenie otworów.

    Jeżeli ktoś z Was ma meila/kontakt do Nydara to prosiłbym na priv. Z tego co widzę już dawno się nie udziela, a chciałbym znać również jego opinię

    pozdrawiam z góry dziękuję za odpowiedź
    Szczerze Ci radzę zrób to klasycznie jak dla WM żebyś nie musiał robić remontu w nowym domu. Ta wentylacja jaką planujesz się nie sprawdza (nie tylko u mnie), chyba, że jakość powietrza w domu chcesz opierać na jednym wątpliwym przykładzie.
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  17. #4877

    Domyślnie

    Może wypowiedzą się również inni użytkownicy tego typu wentylacji? Chciałbym poznać więcej opinii za i przeciw.
    Ostatnio edytowane przez mmmkkk1304 ; 04-06-2018 o 23:22

  18. #4878

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmmkkk1304 Zobacz post
    Może wypowiedzą się również inni użytkownicy tego typu wentylacji? Chciałbym poznać więcej opinii za i przeciw.
    Niewielu takich tu znajdziesz, o ile jeszcze są aktywni na FM, ja to sprawdziłem i nie polecam.
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  19. #4879

    Domyślnie

    U mnie sprawdza się znakomicie. Po tym jak spieprzyłem za pierwszym razem GWC, zrobiłem drugi, tym razem szczelnie i dokładnie XD

    Wentylacja chodzi od końca kwietnia do końca września, czasem dłużej, na wentylatorach, zimą grawitacyjnie. Latem pozwala zwolnić tempo nagrzewania domu o jakieś 2-3 stopnie na koniec dnia. Jedyny mankament, to fakt, że zrobiłem na rurach spiro i jest głośno. Najlepiej robić na gładkich. No i trzeba mieć ciche wentyle, mnie nie było stać. Kiedyś, jak te padną (a chodzą trzeci rok), kupię jakieś wypasione.

  20. #4880

    Domyślnie

    Cytat Napisał CodeSnipper Zobacz post
    U mnie sprawdza się znakomicie. Po tym jak spieprzyłem za pierwszym razem GWC, zrobiłem drugi, tym razem szczelnie i dokładnie XD

    Wentylacja chodzi od końca kwietnia do końca września, czasem dłużej, na wentylatorach, zimą grawitacyjnie. Latem pozwala zwolnić tempo nagrzewania domu o jakieś 2-3 stopnie na koniec dnia. Jedyny mankament, to fakt, że zrobiłem na rurach spiro i jest głośno. Najlepiej robić na gładkich. No i trzeba mieć ciche wentyle, mnie nie było stać. Kiedyś, jak te padną (a chodzą trzeci rok), kupię jakieś wypasione.
    Walka z przegrzewaniem może w Twoim przypadku zależeć bardziej od GWC niż sposobu rozprowadzenia powietrza. Masz głośną wersję, a może z reku byłoby cicho od razu?

    Zimą na grawitacji wymiana jest właściwa? Przy zamkniętych drzwiach w sypialni także? Masz nawiew i wywiew w każdym pokoju?
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

Strona 244 z 245

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony