dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 41 z 245
Pokaż wyniki od 801 do 820 z 4881
  1. #801
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Nie do końca masz rację. Rozpatrzmy przykład jednego pokoju.Będzie prościej a zasada dotyczy domu.Anemostat w suficie wpuszcza do pokoju świeże powietrze o temp.niższej i wilgotności niższej od powietrza w pokoju .To jest fakt niezaprzeczalny.Powietrze spływa z pod sufitu do podłogi i kieruje się w kierunku szpary pod drzwiami i dalej do najbliższego anemostatu wyciągowego.A to dla tego że jest cięższe.Część oczywiście się miesza ale to jest część która powoduje że stężenie CO2 jest nieadekwatne do ilości produkowanego CO2 w tym pokoju.
    Pomiary wykazują jedną zależność. Im wyższa wilgotność powietrza w pokoju tym wyższe stężenie CO2.A to wydaje się logiczne w kontekście tego co napisałem wyżej.

  2. #802
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Indiana_ Zobacz post

    Podsumowując, wyniki zamieszczanych tu pomiarów są skopane i tyle w temacie.
    tak samo jak te odnośnie centrali J-G...

    i tyle w tym temacie ...

  3. #803
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Trzeba przecież potwierdzić tezę
    jeżeli tylko tyle masz do powiedzenia to może jednak się nie wtrącaj ...

    my tutaj przynajmniej próbujemy co nieco się dowiedzieć "co w trawie piszczy "...

  4. #804
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    dorzucę jeszcze jedno spostrzeżenie...
    przez te ostatnie dni jak robiłem te fikołki z wentylacją bacznie obserwowałem zachowanie liczników energii w poszczególnych pomieszczeniach i najciekawsze jest to że nic nie widać, żadnych nadmiernych przedmuchów chłodnego powietrza a przecież powinno wzrosnąć zużycie w pomieszczeniach do których jest nawiewane dość chłodne powietrze...

    podsumowując ...
    ostatnie dwa lata liczniki energii na poszczególnych pętlach działały bez zarzutu i dawało się wyłapać nawet kilka osób siedzących na "kawie" a teraz nagle przestało je interesować nawiewanie zimnego powietrza ...

  5. #805
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Kilka razy "złapałem" nieścisłości w Twoim opomiarowaniu,m.in u Konrada w porównaniu do moich rzeczywistych obserwacji.
    Dotyczy to mojej czarnej dachówki i dachowego kolektora oraz rzeczywistej temperatury nawiewu do pomieszczeń.
    Moje pomiay w tym zakresie różnią się.
    tak Artur masz rację ja tu tylko "bije pianę"...

    a te swoje porównania to robiłeś własnym sprzętem na tym samym obiekcie co JA ...

  6. #806
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Indiana_

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Chrzanów
    Kod pocztowy
    32-500
    Posty
    878

    Domyślnie

    Z przyczyn które wykazałem wyżej pomiary są nieakceptowalne.
    Natomiast ich wyjaśnienie może być banalnie proste - na odczyt miernika CO2 najwidoczniej mocno wpływa wilgoć; jak powszechnie wiadomo domy z WM są z zwykle przewentylowane, więc i zimą wilgotność powietrza jest niska. Odwrotnie u Nydara - nie ma bata, by przy 70m3/h było tam za sucho
    Co przekłada się na potężne przekłamania mierników za kilka stówek z Allegro, i stąd problemy.
    Jest też i dobra wiadomość: za miesiąc wiosna, więc wilgotność powietrza u Nydara zrówna się z tą u Jaśka, i wtedy przy 20'C na zewnątrz będzie można przeprowadzić wiarygodniejsze nieco pomiary, bo przynajmniej warunki przeprowadzania pomiarów będą się zgadzać.

  7. #807
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Indiana.Jest sucho 35-40% bo są w każdym pomieszczeniu anemostaty wyciągowe.Przecież to jest takie oczywiste,że lekkie wilgotne powietrze tymi anemostatami sprawniej uchodzi.Próbujesz na siłę nagiąć nawet prawa fizyki dla swoich celów.

  8. #808
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Indiana_ Zobacz post
    Co przekłada się na potężne przekłamania mierników za kilka stówek z Allegro, i stąd problemy.
    no popatrz ty się jak to wszystko łatwo można wytłumaczyć...

    skoro mam 32-35% wilgotności przez całą zimę, wentylacja od listopada praktycznie wyłączona a leci tylko kilkadziesiąt m3/h głownie do salonu to na pewno mam też "skopaną " stację pogodową bo tez z alledrogo ...

  9. #809
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Indiana_

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Chrzanów
    Kod pocztowy
    32-500
    Posty
    878

    Domyślnie

    To są właśnie wiarygodne pomiary w dobrze opisanym środowisku
    Najpierw czytam, ze wentylacja idzie na full, w chacie 3000ppm i za nic nie spada. Teraz dowiaduję się, że jednak idzie na kilkadziesiąt m3/h, albo całkowicie wyłączona, co znowu tłumaczy wysokie stężenie CO2. Na podstawie takich informacji, mogę jedynie podwójnie podkreślić moje ostatnie zdanie z postu 846

    I czekać na następne fajne teksty, w stylu jak to fizyka wymusza przepchnięcie 70m3/h powietrza przez małą dziurkę tylko dzięki temu, że powietrze na dole ma 500ppm CO2, a na górze 1500ppm Dobranoc panowie.

  10. #810
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Indiana_ Zobacz post
    Najpierw czytam, ze wentylacja idzie na full, w chacie 3000ppm i za nic nie spada. Teraz dowiaduję się, że jednak idzie na kilkadziesiąt m3/h, albo całkowicie wyłączona, co znowu tłumaczy wysokie stężenie CO2. Na podstawie takich informacji, mogę jedynie podwójnie podkreślić moje ostatnie zdanie z postu 846
    to może zacznij czytać ze zrozumieniem wszystko co się tutaj pisze ...

    przecież te pomiary mają służyć zupełnie czemu innemu, ja mogę bez najmniejszego problemu utrzymać w domu poniżej tych 700ppm ...

    tyle że jakim kosztem...
    cały pic polega na tym aby ten koszt zmniejszyć do minimum przy zachowaniu takich samych parametrów robiąc odpowiednio układ wentylacyjny ...

  11. #811

    Domyślnie

    A macie w domach jakieś rośliny, bierzecie pod uwagę że one także mają wpływ na CO2 ?

  12. #812
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Cytat Napisał Indiana_ Zobacz post
    To są właśnie wiarygodne pomiary w dobrze opisanym środowisku
    Najpierw czytam, ze wentylacja idzie na full, w chacie 3000ppm i za nic nie spada. Teraz dowiaduję się, że jednak idzie na kilkadziesiąt m3/h, albo całkowicie wyłączona, co znowu tłumaczy wysokie stężenie CO2. Na podstawie takich informacji, mogę jedynie podwójnie podkreślić moje ostatnie zdanie z postu 846

    I czekać na następne fajne teksty, w stylu jak to fizyka wymusza przepchnięcie 70m3/h powietrza przez małą dziurkę tylko dzięki temu, że powietrze na dole ma 500ppm CO2, a na górze 1500ppm Dobranoc panowie.
    Dla tego że na dole jest ciężkie i suche a u góry lekkie bo cieplejsze i bardziej wilgotne.A stężenie CO2 jest zależne od tych stanów.Przecież to uczeń gimnazjum by zrozumiał.Zlituj się nad sobą.

  13. #813

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    tak samo jak te odnośnie centrali J-G...

    i tyle w tym temacie ...
    toś powiedział mądrość typu "tomasz lis na żywo", ja biorę jangazy bo nie mam z nimi problemów i po roku czy kilku nikt nie dzwoni że "sie popsuło", jest sporo innych chętnych i też nie narzekają a ty co i rusz "się leje" albo coś fajdasz w instalacjach albo używasz centrali nie do tego do czego jest skonstruowana
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  14. #814
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał kangaxx Zobacz post
    albo używasz centrali nie do tego do czego jest skonstruowana
    taa...
    np. do wentylowania ...
    jak są tacy zajeb.... to niech napiszą ze nie używać w nowych budynkach do puki wilgotność w nich nie spadnie do określonego poziomu a także niech dorzucą do każdej jakiś firmowy syfon a nie za każdym razem jak się komuś "zeszczy" to głupie tłumaczenie że to przez zły syfon lub jego brak, za taką kasę oczekuje czegoś więcej niż urządzenia nad którym trzeba ciągle czuwać a o innych parametrach to nawet nie wspomnę ...

  15. #815

    Domyślnie

    Człowiek produkuje 0,011m3 CO2/h, przy stężeniu 0,03% daje 36,6m3 powietrza do wymiany na godzinę. No chyba że coś pomyliłem, to sorry, jestem po meczu

  16. #816
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Po***ni

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-200
    Posty
    265

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    przecież te pomiary mają służyć zupełnie czemu innemu, ja mogę bez najmniejszego problemu utrzymać w domu poniżej tych 700ppm ...

    tyle że jakim kosztem...
    cały pic polega na tym aby ten koszt zmniejszyć do minimum przy zachowaniu takich samych parametrów robiąc odpowiednio układ wentylacyjny ...
    Bardzo mi się podoba ta wypowiedź, każda wentylacja poprawnie skonstruowana będzie działała lepiej-gorzej...

    Wydaje mi się że wątek dotyczy zoptymalizowania stosunku koszty-poprawne (najefektywniesze) działanie.

    Im więcej konkretów (wyników pomiarów) tym łatwiej wyrobić osobie zupełnie postronnej zdanie którą wentylację korzystniej wybrać.
    Bicie piany nie jest żadną konstruktywną opinią w tym przypadku - to takie moje zdanie.

  17. #817
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Kilka postów wcześniej pisałem o wilgotności drewnianej konstrukcji poddasza nieużytkowego.Mianowicie 10,8-11,5%. Był bym wdzięczny za informację jak to się kształtuje na poddaszach,gdzie nie jest tłoczone zużyte powietrze.

  18. #818

    Domyślnie

    hmmm, nie znam nikogo kto mierzyłby wilgotność na strychu...
    pewnie trzeba będzie kogoś zagonić
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  19. #819
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    To skąd ten krzyk jak napisałem że będę zużyte powietrze pchał na nieużytkowe poddasze.Póki co wygląda na to,że nikt nie wie ile powinna wynosić wilgotność konstrukcji drewnianej dachu(max.parametry wilgotnościowe i optymalne).

  20. #820

    Domyślnie

    ja nie krzyczę, ale wilgotne powietrze i jego ochładzanie zwiększa wilgotność, ale dobra wentylacja na strychu to usuwanie tejże
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

Strona 41 z 245

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony