dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 49 z 245
Pokaż wyniki od 961 do 980 z 4881

Temat: Wentylacja hybrydowa WMG

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

Kod pocztowy
    85-638

Domyślnie

Kszhu.Ładne chmurki wstawiłeś .Ale zrób to samo z ścielącą się mgłą pod sufitem.Będziesz bliższy prawdy.I co by lekko falowała .

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kszhu
    Kod pocztowy
    00-999
    Dzielnica
    łǝqɐıp

Domyślnie

Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    i tak "bijemy pianę" ...
    No właśnie! Dlatego nie opieraj się i zrób proste doświadczenie z nabojem od syfonu i nawet nieprofesjonalnym czujnikiem to zobaczysz jak CO2 się rozchodzi bo jak do tej pory to teoria o idealnym usuwaniu CO2 przez went. "hybrydową" i beznadziejnym przez mechaniczną jest tylko baaardzo naciąganą bajką pod własne rozwiązanie

Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Kszhu.Ładne chmurki wstawiłeś .Ale zrób to samo z ścielącą się mgłą pod sufitem.Będziesz bliższy prawdy.I co by lekko falowała .
    Jaka mgła?!? CO2 bez ruchu powietrza się rozprzestrzenia! A pod sufitem jeszcze szaleje nawiew więc CO2 równomiernie się rozprowadzi. Jakie będziesz miał różnice pomiędzy max a min stężeniem w pomieszczeniu?
    Ostatnio edytowane przez kszhu ; 08-04-2013 o 21:47
    JEST: parterówka ~141m2, ~390m3; <30kWh/m2*r.; <1.640zł/m2, GWC ceram.; fundamenty izol.; podł. U=0,13; strop i ściany zewn. u=0,1;
    okna w ociepl. i pakiet U=0,5; WM+requ JG350DC; kable 8,1kW w podł. i działówkach; CWU bojler 2-tar. 140l; sterowanie domem własne
    :: historia mojej budowy oraz jej komentarze :: A TO BĘDZIE

3. Wentylacja mechaniczna - zalety i koszty wykonania Wentylacja mechaniczna i grawitacyjna w jednym - jak należy to wykonać? Stacjonarny czy przenośny - jaki klimatyzator wybrać? Kratki wentylacyjne. Ozdobne, metalowe, z tworzywa – jakie wybrać?
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Barth3z
    Kod pocztowy
    58-100

Domyślnie

ale ja to już zauważyłem podczas eksperymentów w poprzednie wakacje, nawet w którymś z wątków opisałem...
    dlatego właśnie zacząłem drążyć temat wentylacji a przy okazji zaczęły wyłazić inne "kwiatki"...
    A to przepraszam, nie natrafiłem. Jeszcze sporo czasu zejdzie zanim przeczytam to co bym chciał na tym forum

no ale według naszego "profesorka" ( kszhu...)to i tak "bijemy pianę" ...
    Pewnie dlatego, że podważacie koncepcje wentylacji jaką już wykonał u siebie
    Ja na szczęście jestem jeszcze przed, dlatego czerpie z tego forum garściami.

jasiek71

Domyślnie

Cytat Napisał Barth3z Zobacz post

Pewnie dlatego, że podważacie koncepcje wentylacji jaką już wykonał u siebie
    on nawet tak do końca nie wie jak działa jego centrala J-G ....

jasiek71

Domyślnie

Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Ot i prawda
    odezwał się "fachowiec"...

Kod pocztowy
    00-999
    Dzielnica
    łǝqɐıp

Domyślnie

on nawet tak do końca nie wie jak działa jego centrala J-G ....
    No ale jak to dobrze, że chociaż jasiek wie, nie?
    Chłopie, publikujesz teorie na zasadzie "bo tak" i znajdujesz na to poklask ale to nie znaczy, że tak jest. Zbadasz, opublikujesz wyniki to będzie punkt odniesienia a na razie jest na zasadzie "bo tak... mi się wydaje"
    Masz fajną wentylację i chwała za to ale nie dorabiaj niepotrzebnej teorii jak nie potrafisz tego udowodnić.
    JEST: parterówka ~141m2, ~390m3; <30kWh/m2*r.; <1.640zł/m2, GWC ceram.; fundamenty izol.; podł. U=0,13; strop i ściany zewn. u=0,1;
    okna w ociepl. i pakiet U=0,5; WM+requ JG350DC; kable 8,1kW w podł. i działówkach; CWU bojler 2-tar. 140l; sterowanie domem własne

jasiek71

Domyślnie

Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post

No właśnie nikt tego tutaj nie może przyjąć do wiadomości...
    to może ty i inni sceptycy przyjmijcie do wiadomości że my jesteśmy normalni "inaczej" i zejdźcie z tego wątku bo tylko zaśmiecacie...
    zamiast zająć się spostrzeżeniami i rozwiązywaniem jakichś ewentualnych problemów musimy ciągle odpowiadać na jakieś durne docinki...
    jak nie pasi to przecież nikt na siłę nie każe tu zaglądać, macie swoje WM to sobie w nich grzebcie ...

jasiek71

Domyślnie

Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    No ale jak to dobrze, że chociaż jasiek wie, nie?
    Chłopie, publikujesz teorie na zasadzie "bo tak" i znajdujesz na to poklask ale to nie znaczy, że tak jest. Zbadasz, opublikujesz wyniki to będzie punkt odniesienia a na razie jest na zasadzie "bo tak... mi się wydaje"
    Masz fajną wentylację i chwała za to ale nie dorabiaj niepotrzebnej teorii jak nie potrafisz tego udowodnić.
    ty też nic nie udowadniasz tym wpierd. się gdzie popadnie...
    ja akurat montuje różne układy i zadałem sobie trochę trudu żeby sprawdzić jak się sprawują ...

Domyślnie

kszhu, trochę trudno zrobić domowym sposobem lepsze pomiary niż chłopaki robią. Tymczasem musi być tyle + teoretyzowanie. Czy efekt wart zabawy rzecz względna. Jak ktoś ma z takich eksperymentów satysfakcję czy radochę to raczej tak Ja u siebie na 99% będę miał instalację do przepięcia w 10min z opcji tradycyjnej WM na nawiew centralny. Jak się dorobię czujnika CO2 to też pomierzę, nie będzie super naukowo, ale jakieś porównanie owszem - ten sam dom, wydatek. Mnie to też dość ciekawi, nie liczę w kalkulacji ile bym w robocie w tym czasie wypracował $

Kod pocztowy
    00-999
    Dzielnica
    łǝqɐıp

Domyślnie

zejdźcie z tego wątku bo tylko zaśmiecacie...
    ty też nic nie udowadniasz tym wpierd. się gdzie popadnie...
    Jasiek, dowody bronią się same, nie musisz jak zwykle zabierać zabawek i uciekać lub przeganiać. Nie ma czego się bać. No a jak się boisz to są fora, gdzie założysz sobie swój temat, będziesz moderatorem i będziesz mógł wyrzucać niewygodne posty.

Proste doświadczenie - uwalniaj powoli CO2 (~20g/h to tyle co człowiek wytwarza) w niewentylowanym, szczelnym pomieszczeniu i mierz w różnych punktach stężenie. Później zrób to samo tylko z najgorszą wentylacją mech. a potem 3-ci raz z idealną "hybrydową". Zobaczysz czy warto o tym pisać.

Innych zalet "hybrydy" nie neguję.

nydar

Kod pocztowy
    85-638

Domyślnie

Nikt nie pisze że tradycyjna WM jest beznadziejna a hybrydowa cacy.Zacznij czytać ze zrozumieniem .Twierdzimy że jest efektywniejsza,że niższym nakładem świeżego powietrza osiągamy ten sam efekt co przy tradycyjnej WM.A to w dobie oszczędzania energii ma znaczenie.

jasiek71

Domyślnie

Nikt nie pisze że tradycyjna WM jest beznadziejna a hybrydowa cacy.Zacznij czytać ze zrozumieniem .Twierdzimy że jest efektywniejsza,że niższym nakładem świeżego powietrza osiągamy ten sam efekt co przy tradycyjnej WM.A to w dobie oszczędzania energii ma znaczenie.
    dokładnie ...
    jeżeli też okaże się że znacznie lepiej współpracuje z budynkiem podczas upałów to już będzie całkiem cacy ...

jasiek71

Domyślnie

Jasiek, dowody bronią się same,
    a ty czego bronisz ...?
    swojej WM bo już masz...?

nydar

Kod pocztowy
    85-638

Domyślnie

A będzie bo musi.

jasiek71

Domyślnie

Proste doświadczenie - uwalniaj powoli CO2 (~20g/h to tyle co człowiek wytwarza) w niewentylowanym, szczelnym pomieszczeniu i mierz w różnych punktach stężenie. Później zrób to samo tylko z najgorszą wentylacją mech. a potem 3-ci raz z idealną "hybrydową". Zobaczysz czy warto o tym pisać.
    więc proszę zrób takie eksperymenty i nam udowodnij że nie mamy racji ...

Kod pocztowy
    00-999
    Dzielnica
    łǝqɐıp

Domyślnie

Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    kszhu, trochę trudno zrobić domowym sposobem lepsze pomiary niż chłopaki robią. (...) Jak się dorobię czujnika CO2 to też pomierzę, nie będzie super naukowo, ale jakieś porównanie owszem - ten sam dom, wydatek. (...)
    O właśnie! Twój pomiar będzie lepszy. Wątpię aby średnia różnica wykroczyła poza błąd pomiaru.

Twierdzimy że jest efektywniejsza,że niższym nakładem świeżego powietrza osiągamy ten sam efekt co przy tradycyjnej WM.A to w dobie oszczędzania energii ma znaczenie.
    Ile niższym? Ile mniej powietrza o stężeniu 300ppm CO2 musisz wtłoczyć do pomieszczenia w którym się żyje aby z 1000ppm CO2 zrobić 500ppm? Wiesz jakie są różnice CO2 w kilku albo kilkunastu naraz punktach dowolnie wentylowanego takiego pomieszczenia?

a ty czego bronisz ...?
    swojej WM bo już masz...?
    Zdrowego rozsądku

więc proszę zrób takie eksperymenty i nam udowodnij że nie mamy racji ...
    Zrobię, tylko jak mam przedstawić żebyście uwierzyli, że robicie z igły widły?

nydar

Kod pocztowy
    85-638

Domyślnie

Takie sztuczne uwalnianie CO2 jak proponuje kszhu nic nie udowodni .Dopiero CO2 z parą wodną pokazuje co się dzieje na różnych wysokościach pomieszczenia.Max.różnicę jaka odnotowałem to ok.300ppm.

Domyślnie

Z lekką tylko złośliwością zapytam: czy ktoś zna badania wpływu WM na stężenie CO2 w pomieszczeniu? Czy tylko dorabia się teorię do praktyki, że tak jest lepiej od czegokolwiek? Żeby nie było - sam mam w miarę typową WM, ale podobnie jak jasiek planuję nieco przeróbek (choć nie aż tak daleko idących - za leniwy jestem), bo mi przeszkadza głównie mocno kiepskie działanie WM latem (schłodzić dom jest w zasadzie nierealne, bo zimne powietrze mieszane jest z najcieplejszym dzieki anemostatom nawiewowym pod sufitem).
    A korzystając z okazji: jasiek: Ty masz zdaje się dom piętrowy, więc u Ciebie na pewno nie zadziała "wywiew na strych" ze wszytkich pomieszczeń jak u nydara. Jakoś to rozwiązałeś?

ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Barth3z
    Kod pocztowy
    58-100

Domyślnie

Twierdzimy że jest efektywniejsza,że niższym nakładem świeżego powietrza osiągamy ten sam efekt co przy tradycyjnej WM.A to w dobie oszczędzania energii ma znaczenie.
    Tutaj też bym polemizował, ponieważ przy hybrydowej, z centralnym nadmuchem powodujemy, że te cieplejsze powietrze, utrzymujące się przy suficie wyciągamy zamiast wymieszać tak jak to ma miejsce w wentylacji "typowej" Pytanie: ile teraz trzeba dorzucić ciepła, żeby tą różnicę zniwelować. Albo trzeba dokonać dodatkowych zabiegów, aby te wyciągnięte ciepło odzyskać.

jasiek71

Domyślnie

Cytat Napisał ravbc Zobacz post
    A korzystając z okazji: jasiek: Ty masz zdaje się dom piętrowy, więc u Ciebie na pewno nie zadziała "wywiew na strych" ze wszytkich pomieszczeń jak u nydara. Jakoś to rozwiązałeś?
    no właśnie tak jest w tym momencie w prowizorce bo jeszcze nie wszystkie kanały dorobione...
    i działa ...
    oczywiście docelowo na takie wyczyny nie mogę sobie pozwolić bo nie mam szczelnego strychu i mógłbym jakiejś biedy sobie napytać...

na strychu ( docieplony ) po kilku dniach zrobiła się temperatura praktycznie jak w ogrzewanej części domu

Strona 49 z 245

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia