dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 53 z 245
Pokaż wyniki od 1.041 do 1.060 z 4881
  1. #1041
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karlsen Zobacz post
    Nydar - how much kosztuje Twój miernik CO2? Mógłbym pokusić się o pomiary w moim domu. We wszystkich garderobach wykonałem pod sufitem otwory wentylacyjne bezpośrednio do korytarza. W zamyśle mają służyć do wentylacji garderób, w których nie umieściłem nawiewu, ani wywiewu WM. Wg Twojej koncepcji, przy zamkniętych drzwiach do pokoju i otwartych do garderoby, wentylacja powinna działać skuteczniej (aniżeli szczelina pod drzwiami). Barierę może stanowić jedynie nadproże korytarz - łazienka, w której umieszczony jest wywiew. Może nie trzeba wywracać całego układy, a jedynie zmienić umiejscowienie przejść wentylacyjnych na drodze nawiew - wywiew, wspominałem już wcześnie o umieszczeniu kratek nad drzwiami.
    Miernik kupisz na allegro. Pomysł z kratkami w nadprożach wydaje się ciekawy. Przetestuj bo czy to będzie skuteczne to ??.

  2. #1042
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    Taaa, a jak chcesz trochę podyskutować przed dłubaniem, coby może mniej błędów popełnić, to masz ponad 200 wyświetleń i 0 wpisów, ehhh
    ucz się na własnych błędach to więcej się dowiesz...
    jak chcesz tutaj dyskutować to dowiesz się że nic nie wiesz i sobie odpuścisz...
    a jak byś nie wiedział że to nie działa to były by jakieś próby i może by działało ...

  3. #1043
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    takie pytanko...
    jak to jest że trzeba zrobić prawie dwa razy większy nawiew w stosunku do wywiewu aby zrównoważyć różnicę ciśnień pomiędzy wnętrzem budynku a tym na zewnątrz...?
    jeżeli mam wentylatory o takim samym wydatku ustawione to mam podciśnienie w chałupie ( od wentylatorów wara bo oddzielnie regulowane i sprawdzone wydatki... )

  4. #1044
    Banned
    zybel

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Puławy
    Kod pocztowy
    24-100
    Posty
    76

    Domyślnie

    może opory przepływu. na dojściu masz długa rurę

  5. #1045
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał zybel Zobacz post
    może opory przepływu. na dojściu masz długa rurę
    przecież napisałem wyraźnie że wydatki mam regulowane indywidualnie więc opory nie mają tu żadnego znaczenia bo sobie ustawie przepływ według anemometru...

    przy wyłączonej wentylacji jest podciśnienie w domu i dopiero włączenie samego nawiewu na te 50-60m3/h je równoważy i żeby utrzymać układ w równowadze to cały czas trzeba bardziej podkręcać nawiew ...

  6. #1046
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Miejsce święte...


    Szczelny dom i mocny grawitacyjny wywiew daje taki efekt.
    Wywiewu wspierać nie trzeba, aby działał.

    Zrób uczciwy obrzęd gromniczny!


    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  7. #1047
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Zrób uczciwy obrzęd gromniczny!


    Adam M.
    a po co...?
    przecież nie ma szczelnych domów...
    są tylko co najwyżej te mniej dziurawe ...

  8. #1048
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sailah

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Bydzia
    Posty
    266

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    takie pytanko...
    jak to jest że trzeba zrobić prawie dwa razy większy nawiew w stosunku do wywiewu aby zrównoważyć różnicę ciśnień pomiędzy wnętrzem budynku a tym na zewnątrz...?
    jeżeli mam wentylatory o takim samym wydatku ustawione to mam podciśnienie w chałupie ( od wentylatorów wara bo oddzielnie regulowane i sprawdzone wydatki... )
    Mysle, ze moze powstawac cos takiego:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom_jaska.jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	10,9 KB
ID:	183232

    Aczkolwiek trzeba zapytac SZPECjaliste, bo ja wiem tyle co przeczytam..

    http://www.arch.hku.hk/teaching/lect...ent/sect02.htm

  9. #1049
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sailah

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Bydzia
    Posty
    266

    Domyślnie

    A moze jakos tak:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom_jaska2.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	6,8 KB
ID:	183234

    wlasciwie to nie jestem pewin na ktora charakterystyke wplywa nawiew. ciekawe pytanie dla siedzacych w temacie na codzien..

  10. #1050
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Jeżeli otworzysz np.drzwi balkonowe na oścież to napływ powietrza będzie na tyle intensywny,że ciśnienia się wyrównają.Ty masz długie GWC meandrowe z kupą kolanek. Twoja WM to przecież WG ze wspomaganiem.WG ze swej natury jest podciśnieniowa.Stąd aby było równoważnie po stronie ssania trzeba dołożyć m3. Masz przy okazji dowód,że twój dom nie jest tak nieszczelny jak mówiłeś.

  11. #1051
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Stąd aby było równoważnie po stronie ssania trzeba dołożyć m3. Masz przy okazji dowód,że twój dom nie jest tak nieszczelny jak mówiłeś.
    jak nie dziurawy...?
    przecież przy wyciągu na poziomie 60-70m3/h muszę nawiewać ok. 120-130m3/h aby zrównoważyć ale nie jest to jakaś stała wartość bo zmienia sie w zależności od warunków zewnętrznych...

  12. #1052
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Ale poprzerabiałeś .Jak wyłączone wentylatory ,to samo działa.Wentylator wyciągowy ma łatwiej a nawiewny ciężej.Czy to aby nie różnica z tego nie wynika.Przy zmianie siły wiatru będą odchyłki i to będzie świadczyło o szczelności.Chyba.

  13. #1053
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Jak wyłączone wentylatory ,to samo działa.Wentylator wyciągowy ma łatwiej a nawiewny ciężej.Czy to aby nie różnica z tego nie wynika.Przy zmianie siły wiatru będą odchyłki i to będzie świadczyło o szczelności.Chyba.
    no widzisz to tak nie do końca...
    przy wyłączonych wentylatorach przez GWC nawiewa mi te ok. 60m3/h ( jak było chłodniej bo teraz to już praktycznie nie leci bez wspomagania...)ale jak się okazało kanałem wywiewnym praktycznie nic nie wylatuje a w chałupie jest podciśnienie, ustawiłem na wyciągu te 60m3/h co by wylatywało wyrzutnią...
    zwiększyło się tylko podciśnienie w domu ale z GWC wlatywało praktycznie tyle samo co wcześniej więc doczepiłem wentylator i zacząłem dmuchać...
    a jak już wycelowałem z tym nadmuchem to okazało się że muszę praktycznie drugie tyle wpompowywać aby było w równowadze ...

  14. #1054
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    No to dostajesz czas do jesieni na uszczelnienie.

  15. #1055
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    No to dostajesz czas do jesieni na uszczelnienie.
    albo tak zrobić układ co by mi tą równowagę utrzymywał ...

    tak swoją drogą to rozwiązanie nie do przełknięcia przez standardową centralę wentylacyjną z rekuperatorem...

  16. #1056
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Co nic nie zmieni w niekontrolowanej stracie 60m3/h ciepłego wilgotnego powietrza.Tak z 10kWh/dobę poszłooo.

  17. #1057
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Co nic nie zmieni w niekontrolowanej stracie 60m3/h ciepłego wilgotnego powietrza.
    a jakie ono tam wilgotne ...

  18. #1058
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sailah

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Bydzia
    Posty
    266

    Domyślnie

    Nydar, nie oznaczylem osi w moim rysunku, ale jak sie przyjrzysz tym na stronie to zauwazysz, ze w idealnie szczelnym budynku roznica cisnien jest (zalozmy) dodatnia dla wyrzutni/komina, ujemna dla czerpni/nawiewnikow, i istnieje punkt dokladnie posrodku roznicy wysokosci tych dwoch punktow gdzie cisnienie wewnetrzne rowna sie zewnetrznemu. Mozesz wywiercic sobie dziure w scianie, czy otworzyc malutkie okno i mimo roznicy temperatur wewnatrz domu i na zewnatrz nie bedzie tedy zadnego przeplywu powietrza. Wentylatory tez beda idelnie zrownowazone.

    Wiatr to inna historia. On rozdwaja tak jakby charakterystyke dla cisnienia zewnetrznego w zaleznosci na ktora strone budynku patrzysz, nawietrzna, czy zawietrzna, i generalnie wywoluje roznice cisnien w poziomie. Mozna ten fakt wykorzystac jednak przy szczelnym budynku odpowiednio orientujac czerpnie i wyrzutnie wzgledem budynku z uwzglednieniem rozy wiatrow, tak mysle. No i ksztaltem tez. Widzialem gdzies artykul kompleksu mieszkalnego gdzie byla wentylacja "wiatrowa" oprocz WG.

    A tak apropo to WG jest jakims totalnie nieszczesnym okresleniem w naszym jezyku. Maci tylko ludziom w glowach. W angielskim te efekty sa o wiele czytelniej i bardziej intuicyjnie nazwane..

    No i na koniec okazuje sie, ze membrana foliowa bardzo dobrze chroni przed wszelkimi nieczystosciami z zewnatrz..

    http://www.dailymail.co.uk/news/arti...G-flight.htmld

  19. #1059
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    W idealnych warunkach (szczelność) w połowie wysokości pomieszczenia występuje równowaga ,ale u jaśka nie ma tych warunków.Oprócz wyrzutni oficjalnej,są jeszcze mikro wyrzutnie niechciane,które generują 60m3/h w jego przypadku.Stan równowagi u niego blisko podłogi pewnie.

  20. #1060
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image.jpg
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	13,5 KB
ID:	183256
    Tak mniej więcej wyglądają głowice do Peltiera.Całe 3kg miedzi na szt.

Strona 53 z 245

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony