dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 61 z 245
Pokaż wyniki od 1.201 do 1.220 z 4881
  1. #1201
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Niewątpliwe wady i zalety ceramicznych ścian.Długo się nagrzewają i długo stygną.W moim szkieleciku wbrew pozorom nie jest też źle.Bo jednak i drewno i ekofiber.A to prawie trzykrotnie wyższe ciepło właściwe.Przez okna słonko nagrzeje posadzkę to i z trzy dni potrzyma.
    Wydaje mi się że wyolbrzymiana jest rola wód gruntowych pod budynkiem,o ile nie są pod darnią.Mam pod budynkiem do wody gruntowej ok.600ton piachu plus to co poza fundamenty wystaje.To jest dopiero masa akumulacyjna.

  2. #1202
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    W nisko energetycznym to idealny akumulator.Dozuje wolno.
    Co tu projektować.Ze 100-150mb.peksa chudziakiem czy płytą przykryć.Ot całe GMC.Końcówki nad posadzką zostawić.Koszt?Pomnóż przez cenę jednostkową.W skali budowy nie ma o czym mówić.

  3. #1203
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Budować-minimalizować koszty,nie obniżając komfortu.Budowanie czegoś pod warzywniakiem czy trawnikiem to zaprzeczenie tej idei.Chyba?Fundament-odwrócona donica,zaizolowana,a nie jako przy okazji te 100mb.pexa.Koszt zerowy.Próba dołożenia czegoś obok to koszt >0.Wydaje mi się,że to nie będzie w tym momencie opłacalne.Wróć.Nie zwróci się w ciągu dwóch lat.Wtedy sens jakby większy.

  4. #1204
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Powiedz mi,czy to dobry pomysł.Mam wentylator zasilający dom w świeże powietrze,Dospel Turbo 100.Chciałem przełączyć na większą wydajność(trzeba przełożyć kabelki) no i przełożyłem tak ,że spaliłem chyba.Upalił się jakiś drucik od cewki .Wentylator żre ok.30W na I biegu i ok.40W na II.
    A są dmuchawy komputerowe DC 12V typu blower o wydajności ok.60m3/h i sprężu nawet trzykrotnie wyższym,a zużyciu prądu ok.8W. Dwa takie i było by po problemie.Doradził byś jaki?Czy to wytrzyma ciągłą pracę?

  5. #1205
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Drogie trochę.Znalazłem w www.sklep.avt.pl ,dmuchawy na łożyskach ślizgowych FD 9733BLD 12MS.

  6. #1206
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Wentylator żre ok.30W na I biegu i ok.40W na II.
    A są dmuchawy komputerowe DC 12V typu blower o wydajności ok.60m3/h i sprężu nawet trzykrotnie wyższym,a zużyciu prądu ok.8W.
    nie ma czegoś takiego że pompuje dużo i daleko a prawie energii nie pobiera ...
    każdy poprawnie zbudowany wentylator ma swój optymalny zakres pracy...
    taki wiatrak przy niskim zakresie pracy będzie pobierał mało energii ale również g.... pompował, to samo w górnym zakresie będzie żarł więcej w stosunku do możliwości pompowania ...

  7. #1207
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Mam małą zagadkę.Otóż dach przy ostrym majowym słońcu w maju dochodzi do 70oC.W domu +25-27oC.Powietrze anemostatami usuwane jest na poddasze,a tam + 20-21oC. Kto wie dla czego?
    jak się dmucha przez mokra szmatę to temp. spada ...
    może ta twoja izolacja oddaje nadmiar wilgoci i dlatego temperatura na poddaszu spada ...

  8. #1208
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    A ja się będę zastanawiał nad chłodzeniem jak osiągnę 25stC
    jak sezon zaczniesz od temp. ponad 20* to długo nie będziesz czekał ...
    zrobiłem dzisiaj rundke po sąsiadach i wszyscy mają średnio ok. 27* w domach, w tamtym sezonie i we wcześniejszych ja miałem podobnie ( nawet z nydarem w tamtym na ten temat dyskutowaliśmy ...) teraz dobiłem do 24,5* w najcieplejszym pomieszczeniu czyli kuchni z oknami od zachodu, na poddaszu jest ok.24* a w salonie z oknami od wschodu 23,5*...
    jak dla mnie to mistrzostwo świata bo wentylacja chodzi na max 120m3/h i nie mam żadnych osłon zewnętrznych na oknach ...
    w środku lata trzeba będzie pewnie ze 250-300m3/h pompować bo GWC będzie mniej wydajne ale już widać że centralny nawiew w hol a wszystkie pomieszczenia przylegające z wyciągami był strzałem w dziesiątkę

  9. #1209
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Przecież mam wzorcowo szczelny ,a w każdym pomieszczeniu anemostaty wyciągowe.Konstrukcja i izolacja +/-11% wilgotności.
    Te g...iane dmuchawki mają pod 200Pa sprężu i biorą po 6-8W.

  10. #1210
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Ciekawe kto trzeci taką wentylację zrobi?

  11. #1211
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Ciekawe kto trzeci taką wentylację zrobi?
    wystarczy tylko trzymać się zasady takiej jak na tym rysunku...
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Solar_chimney.svg
    doczepiłem tylko wentylatory do wspomagania fizyki, teraz wszystko działa zgodnie z jej prawami ...

  12. #1212
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Zaryzykuje 18 zyla .Na razie Dospela spróbuję naprawić, a dmuchawkę zamówię do peltiera.Wtedy sprawdzę ile dają sprężu .1 cm słupa wody to 100Pa.
    Muszę mieć wentylator ,bo mam za duże opory na GWC i RSŚ.
    Ale powiem,że wyobraźnia zaczęła działać.Taka dmuchawka ma wylot o przekroju 55x 33 mm.Wyobrażacie sobie kanały? Toż to w tynku schować będzie można.

  13. #1213
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    U mnie w rozległej parterówce nie zadziała a komina słonecznego specjalnie budował nie będę.
    Mam otwarty chwilowo wylot z GWC przy posadzce i wyciąga faktycznie niesamowicie ale do najdalszych 2-3 pomieszczeń już nie za bardzo dochodzi cokolwiek - test pyłem w otworze drzwiowym w granicach błędu. Do tego trzeba mieć wyciągi na użytkowym poddaszu albo właśnie komin słoneczny.
    tu chodzi tylko o zasadę działania a nie sam komin słoneczny...
    robisz nawiew z GWC w korytarz a wyciągi we wszystkich pomieszczeniach przylegających do tego korytarza, łączysz je na strychu w jeden kanał i wypuszczasz na zewnątrz dachem...

  14. #1214
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    nie ma czegoś takiego że pompuje dużo i daleko a prawie energii nie pobiera ...
    każdy poprawnie zbudowany wentylator ma swój optymalny zakres pracy...
    taki wiatrak przy niskim zakresie pracy będzie pobierał mało energii ale również g.... pompował, to samo w górnym zakresie będzie żarł więcej w stosunku do możliwości pompowania ...
    Mało pompujesz ale podświadomość przy starym systemie została.
    6W- 31,5m3/h.Jak byś potrzebował 300m3/h to by 30W było,czyli dla prądu stałego żadna rewelacja.Na rynku nie ma wentylatorów o takich małych wydajnościach jakich potrzebujemy.Stąd trzy takie za 18PLN/szt dla moich potrzeb .18W/h i trzy razy taniej.

  15. #1215
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    U mnie w rozległej parterówce nie zadziała a komina słonecznego specjalnie budował nie będę.
    Mam otwarty chwilowo wylot z GWC przy posadzce i wyciąga faktycznie niesamowicie ale do najdalszych 2-3 pomieszczeń już nie za bardzo dochodzi cokolwiek - test pyłem w otworze drzwiowym w granicach błędu. Do tego trzeba mieć wyciągi na użytkowym poddaszu albo właśnie komin słoneczny.
    W najdalszych pomieszczeniach nie wyciąga bo anemostatów wyciągowych nie ma.
    To by było idealne rozwiązanie dla twojej ukochanej automatyki.W każdym pomieszczeniu mini wentylatorki 12V sterowane np.stężeniem CO2.Jesteś w pokoju to wyciąga bo stężenie rośnie.Wychodzisz robi wyłącz. Dla mnie to skomplikowane ale dla ciebie to by frajda była.Wentylowało by tam gdzie istota żywa.Pobił byś pewnie moje 75m3/h.

  16. #1216
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Mało pompujesz ale podświadomość przy starym systemie została.
    6W- 31,5m3/h.Jak byś potrzebował 300m3/h to by 30W było,czyli dla prądu stałego żadna rewelacja.Na rynku nie ma wentylatorów o takich małych wydajnościach jakich potrzebujemy.Stąd trzy takie za 18PLN/szt dla moich potrzeb .18W/h i trzy razy taniej.
    ja na razie w prowizorce założyłem takie bo akurat miałem w domu...
    http://allegro.pl/wentylator-kanalow...221026085.html
    puszczony luzem ma osiągi podobne do tych deklarowanych ale założony bezpośrednio na czerpnię GWC daje w porywach te 120m3/h i pobiera 27w...
    drugi na wyrzutni jest trochę zredukowany regulatorem bo pompował ok 200m3/h ...
    kilka dni temu robiłem próbę z wiatrakiem od tych moich klimakonwektorów...
    na drugim biegu puszczony luzem pompuje 830m3/h i pobiera 105w, podłączony do GWC 490m3/h i 83w...
    na trzecim biegu odpowiednio 1090m3/h i 149w, z GWC 570m3/h i 98w ...
    na drugim biegu puściłem go przez kilka godzin przez GWC ale to jest za dużo bo zaczęło się robić zimno w chałupie ...
    z GWC leciało bodajże 10,1* przy zewnętrznej 27* i tych 490m3/h ...

  17. #1217
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Ciekawe kto trzeci taką wentylację zrobi?
    Postanowiliśmy ze szwagrem zrobić u niego w chacie, wykorzystując zabudowę G-K. Ale jak nie chcieliście pomóc to będziemy eksperymentować.

    Jak na chałupie 340m2 eksperyment nie wyjdzie, to będziemy zapierd...ć ze ściąganiem gipsów i kładzeniem kanałów wywiewnych.

    z wami tak zawsze: namawiacie, a podyskutować nie ma z kim tylko swoimi się podniecacie

  18. #1218
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Czyli te małe dmuchawki nie są aż tak oszczędne .Ale są chyba bardziej dedykowane np.do piętrówki .Największą jaką znalazłem to 60m3/h.Dla piętrówki jak znalazł .Jedna na parter,druga na piętro.

  19. #1219
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    Postanowiliśmy ze szwagrem zrobić u niego w chacie, wykorzystując zabudowę G-K. Ale jak nie chcieliście pomóc to będziemy eksperymentować.

    Jak na chałupie 340m2 eksperyment nie wyjdzie, to będziemy zapierd...ć ze ściąganiem gipsów i kładzeniem kanałów wywiewnych.

    z wami tak zawsze: namawiacie, a podyskutować nie ma z kim tylko swoimi się podniecacie
    Pytaj synu a będzie ci podpowiedziane

  20. #1220
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post

    z wami tak zawsze: namawiacie, a podyskutować nie ma z kim tylko swoimi się podniecacie
    przecież nikt o zdrowych zmysłach nie poklepie cię po ramieniu i każe robić według tego waszego pomysłu ...
    mam podobne rozwiązanie w lakierni w moim warsztacie , powietrze z zewnątrz nalatuje w przestrzeń sufitu z k-g i wpada do pomieszczenia przelatując przez filtry umieszczone pod tym sufitem...
    wyciąg jest na środku podłogi i kanałem pod pod posadzką powietrze jest wyrzucane na zewnątrz...
    wentylator wyciągowy o średnicy blisko 1m jest zasilany silnikiem o mocy 1,5kw i robi przeciąg w lakierni ...

Strona 61 z 245

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony