dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 98 z 245
Pokaż wyniki od 1.941 do 1.960 z 4881
  1. #1941
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.203

    Domyślnie

    Często - NIE!

    Bo lepszy jest Diabeł znany od nieznanego...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  2. #1942
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Przyjemnie mądrego posłuchać.Całe 111 stron paplaniny,a tu jedno zdanie i sedno problemu.

  3. #1943

    Domyślnie

    Godzina 15:25 wyniki z pomiarów.
    Teren: około 60 metrów od lasu gdzie znajdują się także stawy hodowlane, miernik obok pola kukurydzy 20cm nad ziemia:
    -CO2 -377
    -temperatura- 31*C
    -wilgotność- 47%
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  4. #1944

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    A czem

    nie reku 4tys.zł+instalacja/kanały 600zł+robocizna 0zł ?
    Rozłożenie instalacji wentylacyjnej to bułka z masłem,podłączenie wtyczki reku do prądu też nie powinno nastręczać trudności.
    Jeśli ktoś chce budżetowo to Luna z wymiennikiem krzyżowo-przeciwprądowym kosztuje 1500zł+kanały 500-600zł=2100zł za wentylację z odzyskiem ciepła.

    Teraz odpowiedz ile kosztuje zrobienie samego GWC o GGWC,GMC,RSŚ,ociepleniu dachu nie mówiąc +wentyle ?
    Potwierdzam.
    Wprawdzie moja instalacja maleńka (3x nawiew, 3x wywiew), ale da się.
    Mi dokładnie wyszło ok. 2.5kPN za instalację na stuningowanej Lunie i kanałach DECa.
    Wilgoć trzyma w ryzach, czuć świeże powietrze, jest cicho i co najważniejsze JESTEM ZADOWOLONY

  5. #1945
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar qubic
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.520

    Domyślnie

    ....lepsze wrogiem dobrego...
    sezon 2014/15 DEVI 1162 kWh PC JULA 2679/7738 kWh(zużycie/produkcja)
    sezon 2015/16 DEVI 2390 kWh PC JULA 2260 kWh

    We wszystkim trzeba zachować umiar.
    Z umiarem włącznie.

  6. #1946
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Ja prosty nieskomplikowany człowiek.Gdzie mi tam sława w głowie.Na co mi w nadmiarze ten Fenicjan wynalazek.
    Wiem jedynie że ciepłe się unosi a zimniejsze opada.
    Wiem jakie jest ciepło właściwe wełny mineralnej a jakie IPR (izolacji pochodzenia roślinnego).
    Wiem co to za przekleństwo okna w zasięgu letniego słońca bo mam.
    Co do prawa,to wiem że mogę ale nie muszę.Skoro wygodniejszym jest,że nie muszę,to z tego korzystam bo wygodny (leniwy) jestem.

  7. #1947
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    ...
    Przypomnij jak zatytułowane jest rozporządzenie tutaj cytowane?
    Z tego rozporządzenia art
    § 150. 1. W przypadku zastosowania w budynku
    przepływu powietrza wentylacyjnego między pomieszczeniami
    lub strefami wentylacyjnymi, w pomieszczeniu
    należy zapewnić kierunek przepływu od pomieszczenia
    o mniejszym do pomieszczenia o większym
    stopniu zanieczyszczenia powietrza.

    tak sobie myślę, że wentylacja nydarowa to właśnie zapewnia

  8. #1948
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Przemysław_

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Czeladź
    Posty
    249

    Domyślnie

    Cytat Napisał qubic Zobacz post
    ....lepsze wrogiem dobrego...
    Oczywiście wybieramy lepsze;P
    "Lepsze wrogiem dobrego"

  9. #1949
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    @Kszhu
    Kolega po raz kolejny manipuluje:
    1. W przypadku zastosowania w budynku przepływu powietrza wentylacyjnego między pomieszczeniami lub strefami wentylacyjnymi, w pomieszczeniu należy zapewnić kierunek przepływu od pomieszczenia o mniejszym do pomieszczenia o większym stopniu zanieczyszczenia powietrza.

    A zatem skoro nie stosuje sie przepływu pomiedzy pomieszczeniami - to wcale z pokoi do kuchni nie musi.

    edit:

    a przpraszam juz bylo, mea culpa

  10. #1950

    Domyślnie

    @Kszhu - przeczytałem te wszystkie normy i wszędzie pisze "powinien" a to nie jest niestety to samo co "musi". Powinien to zalecenie. Jak ktoś nie chce go wykonywać, nie musi.

  11. #1951
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Dalej jest jeszcze t co cytowałem wcześniej.
    ...
    Ale cały pic polega na tym ,że cytowaleś artykuł o wentylacji w budynku wielorodzinnym dotyczącej "mieszkania", a nie budynku jednorodzinnego.

    Nie chcę być niemiły, ale może najpierw zaznajom się z klasyfikacją obiektów budowlanych i ich nazewnictwem, a potem upieraj przy swoim.

    zgodnie z definicją domu jednorodzinnego z Ustawy Prawo Budowlane:
    ZGODNIE Z USTAWĄ PRAWO BUDOWLANE Z DN. 7 LIPIEC 1994:

    budynek mieszkalny jednorodzinny - należy przez to rozumieć budynek wolno stojący albo budynek w zabudowie bliźniaczej, szeregowej lub grupowej, służący zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych, stanowiący konstrukcyjnie samodzielną całość, w którym dopuszcza się wydzielenie nie więcej niż dwóch lokali mieszkalnych albo jednego lokalu mieszkalnego i lokalu użytkowego o powierzchni całkowitej nieprzekraczającej 30 % powierzchni całkowitej budynku

    Nie ma podanej w Ustawie definicji budynku wielorodzinnego

    Dom wielorodzinny - budynek mieszkalny zawierający więcej niż 2 mieszkania lub zespół takich budynków wraz z urządzeniami związanymi z ich obsługa oraz zielenią rekreacją przydomową


    ja rozumiem, że ty nie widzisz różnicy pomiędzy mieszkaniem, a lokalem mieszkalnym, ale ustawodawca widzi

    nota bene ja widzę, i ty zobaczysz jak będziesz wiedział o jakim budynku rozmawiamy
    Ostatnio edytowane przez gentoonx ; 03-08-2013 o 18:01

  12. #1952
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Upraszczasz. Normy są po to aby z nich korzystać.Projektant czy konstruktor jest po to aby zaprojektować poprawnie.I to oni odpowiadają za tę poprawność.
    Z twojego toku rozumowania wynika,że nie ma normy na RSŚ to nie można zastosować.
    Dlaczego jakość wędlin się pogorszyła? Bo producenci nie muszą stosować norm.Dlatego toruńska kiedyś i dzisiaj to co innego,a na parówkach znajdziesz informację od którego roku życia może jeść je dziecko.Założono,że rynek zweryfikuje produkty.Nie założono,że rynek bidny.

  13. #1953
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Jak Bóg da to taki papier zobaczysz w przyszłym roku.Zacznij dopuszczać,że jak się chce to się da.
    Wystarczy projektant,który zaprojektuje to co chcę.A zaprojektuje bo to nie są wynalazki,tylko znane rozwiązania.To co projektant zaprojektuje to jest prawem,bo on się podpisuje i gwarantuje własną wiedzą że jest prawidłowo.To jest zawód zaufania społecznego tak jak lekarz czy prawnik.Może podpierać się PN ale nie musi skoro nie istnieje.On jest gwarantem prawidłowości.Uczył się tego.

  14. #1954
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Projekt zaakceptowany przez ,,organa" = odbiór bezproblemowy przez ,,organa".
    Może nie wielkim ale łamie zasady obiegu energii w domu.
    ps.Pisz ,pisz. Gdyby nie ty to wątek pewnie by zdechł.A tak więcej ludzi się dowie,że można inaczej i lepiej.
    Już tak mam.Altruista jestem.

  15. #1955

    Domyślnie

    Sam jestem ciekaw. Mam jeden wolny kanał kominowy do spalin dla grzania gazem. Gazu raczej nie założę, mogę go wykorzystać do puszczenia centralnego nawiewu z GWC.
    GWC albo to obecne śmierdzące (jeśli je odśmierdzę), albo nowe glikolowe.
    Kanał idzie co prawda jako drugi od holu, ale w sumię mogę pokombinować coś w piwnicy i wentylacyjne o przekroju 12x14 zamienić w nawiew, a gazowy w wentylacyjny jednego z pomieszczeń w piwnicy.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  16. #1956
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Bardzo dobrze, w przyszłym roku projekt. Zostaje jeszcze odbiór. Myślę, że dożyję.
    Ale Boga w to nie mieszaj, chyba nie jest to dziwadło aż takim wielkim osiągnięciem?
    kszhu idź może sobie po uprawiać to swoje "pierdololo" do jakichś innych wątków typu "tymi ręcami"...
    g... ci do tego jak ktoś chce sobie ciepełko z goowna czy innego syfu odzyskać ...

  17. #1957

    Domyślnie

    Tak przy okazji:
    Dwa filmy z wczoraj:

    - kanał dolotowy powietrza:
    https://www.youtube.com/watch?v=so2vVvm33T8

    - kanał wylotowy:
    https://www.youtube.com/watch?v=tPC7yina-_A

    Kamerka robi gorszee filmy, mimo to proszę oglądać w 720p
    Kilka max-ów lekko wilgotnych od dołu.
    Filmy są obcięte by każdy mógł zobaczyć to co najważniejsze.
    Generalnie to na wlocie było kilka pajęczyn, na wylocie parę komarów i pająków.
    Życie tam biegnie własny tętnem.
    Druga sprawa, geowłóknina to jeden wielki badziew. Pyli jak nie wiem co. Widać to na filmikach.
    Na kanale wylotowym widać białą substancję/nalot.
    Te dwa paski to nie są ślady ogona szczura, na szczęście (miałem takiego gościa w piwnicy), to ślady linki zasilającej łazika.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 03-08-2013 o 20:46
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  18. #1958
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    @gentoonx: o czym piszesz? wg tego samego rozporządzenia (poczytaj wcześniej) mieszkaniem jest zespół pomieszczeń mieszkalnych i pomocniczych, mający odrębne wejście, wydzielony stałymi przegrodami budowlanymi, umożliwiający stały pobyt ludzi i prowadzenie samodzielnego gospodarstwa domowego; widziałeś kiedyś jedno mieszkanie w jednym budynku? i gdzie wyczytałeś że zapisy odnośnie klimatyzacji dotyczą TYLKO budynków wielomieszkaniowych?
    ...
    Dziad swoje a baba swoje

    No tego się obawiałem

    OK, niech ci będzie, nie potrafisz czytać (skoro ci się myli rozporządzenie z ustawą) ze zrozumieniem, to nie mój problem, co najwyżej Ministra Edukacji.
    Jeśli jednak nie zauważyłeś, że nie cytowałem zapisy Rozporządzenia a Ustawy, to podpowiem ci że Ustawa jest dokumentem nadrzędnym, jak nie łapiesz co to znaczy (a najwyraźniej nie) to też nie mój problem a wymienionego wcześniej Ministra.

    Mieszkania z definicji ustawy występują w domach wielorodzinnych, są to kamienice, bloki mieszkalne, myślę że wiesz jak wygląda blok
    W domach jednorodzinnych z definicji ustawy występują lokale mieszkalne - to nie mój problem że ustawodawca tak to rozgraniczył, ale skoro tak to według zasady którą wyznajesz i którą tak się chełpisz - TRZYMAJMY SIĘ LITERY PRAWA , bo jeśli jak teraz, próbujesz odwracać kota ogonem i ustawę masz w dupie, a samo rozporządzenie za świętość objawioną, to jesteś obłudnikiem i manipulatorem.


    Widzę kszhu, że jesteś następnym na tym forum co to

    "nikt go nie przekona że czarne jest czarne, a białe jest białe"

  19. #1959
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.203

    Domyślnie

    MOŻNA sobie panele na suficie położyć...
    MOŻNA zamiast uczciwego maxa zrobić ściany domu w sukcesywnie podnoszonym (technologia "ślizgu", znana) szalunku z desek, gdzie się sypie ziemię, glinę, przyprusza wapnem czy cementem i ubija starym chodakiem.
    Są nawet wysoce profesjonalni architekci , co w takich technologiach domy projektują...
    ALE...
    MUSZĄ wtedy wziąć na siebie nadzór autorski nad budową, wyraźnie zaznaczyć - że to technika unikalna/autorska/eksperymentalna.
    WTEDY będzie odbiór.
    Inaczej - same schody...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  20. #1960
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Nie do końca. No chyba, że to forum prywatne.
    Jak nie to chyba każdy ma prawo pisać co uważa, zwłaszcza, jeśli to może pomóc w takich przypadkach jak śmierdzące GWC klaudiusza_x.
    Czy Jasiek może rościsz sobie jakieś prawa do tego forum czy tematu?
    klaudiusz_x pisze jak jest a ty wszystko co twoje wychwalasz jednoczenie podważając wszystko insze ...
    jak to jest z tymi maxowcami to samo wyjdzie w praniu ...
    jesteś taki oblatany w temacie to pomóż chłopu rozwiązać problem zapachu bo samo pierdololo że źle zrobił raczej jest mało pomocne...

    he he ..
    generalnie to mam w dalekim poważaniu prawa do tego forum, nie chcieli mnie unicestwić więc sobie dalej piszę te nie zrozumiałe dla ciebie wywody ...
    są ludziki którym to pasuje ...

Strona 98 z 245

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony