dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 39
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 769
  1. #21

    Domyślnie

    witam czy ktoś z podkarpacia buduje ten domek? może ma zdjęcia jak wygląda a zywo bardzo bym prosil o udostepnienie ich i kontakt na meila [email protected] a może jest ktoś z pod Rzeszowa i buduje dom chętnie obejrzę . Dzięki z góry

  2. #22
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    oleja

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-013
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam

    Zachwyciłam się projektem wariantowy 132, czy ktoś ma może zdjęcia domu w realu. Byłabym wdzięczna za jakieś uwagi z budowy itp. ([email protected])

    Pozdrawiam
    M.

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    xaniax27

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Maciejowice
    Kod pocztowy
    08-480
    Posty
    38

    Domyślnie

    Witajcie
    Rozpoczęliśmy budowę wariantowego, wariant II - właśnie zakończyliśmy etap fundamentów łącznie z chudziakiem - całość wyniosła nas 32tyś. Teraz czekamy na decyzję kredytową...
    Czy ktoś buduje ten domek i chciałby wymieniać uwagi na jego temat?
    Pozdrawiam

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    simonb1

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    38

    Domyślnie

    Chętnie zobaczyłbym efekty w "realu". Czy ktoś niedaleko Radomia buduje może "Wariantowy"?

  5. #25
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dimex

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Oleśnica
    Kod pocztowy
    56-400
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich
    ja również zainteresowany projektem Wariantowym ale wariant 2 (m132b).
    czy ktoś już rozpoczął budowę (lub skończył) i mógłby się podzielić kilkoma spostrzeżeniami a zwłaszcza zdjęciami?

    pozdrawiam i liczę, że nie tylko mi się podoba wariant 2

  6. #26

    Domyślnie

    Witam wszystkich!
    Przyznam szczerze, że strasznie tu spokojnie. Czyżby nikt nie chciał się pochwalić i podzielić swoimi osiągnięciami z budowy???
    My przymierzamy sie do zakupu Wariantowego w wersji lustrzanej, narazie załatwiamy wszyskie nizbędne papiery.
    Podzielcie się swoimi doświadczeniami i wstawcie swoje fotki, każdy etap jest ciekawy jak stawia się swój pierwszy dom.
    Pozdrawiam wszystkich
    Marta
    Ps. Tchnijmy trochę życia w to forum

  7. #27

    Domyślnie

    Eni1, Wapniaczek, Majkel13 jak Wam idzie? Jak dobrze zrozumiałam to budujecie wersję podstawową czyli 128,2 m2

  8. #28

    Domyślnie

    Zapomniałam dodać, że bedziemy budować w wielkopolsce- okolice Poznania

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mikadusia

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    100

    Domyślnie

    Witam wszystkich na forum
    A to nasz wariantowy 132 lustroKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN2185 (640x480).jpg
Wyświetleń:	1102
Rozmiar:	43,3 KB
ID:	280175

    zmiany w projekcie:
    - zmniejszone krótkie okna w pokojach na 150(nie polecam zmniejszać w największym pokoju ponieważ jest dosyć długi)
    - obniżone wszystkie otwory okienne i drzwiowe od frontu o 10cm (okno w kuchni jest sporo wyżej niż montuje się szafki)
    - przesunięta ściana nośna w stronę salonu, dzięki temu uzyskuje się dużą szafę od strony korytarza
    - zamknięte przejście przy kominku
    - zlikwidowana wnęka za drzwiami w salonie na koszt łazienki ( idealnie we wnęce zmieści się wc)
    - przesunięte drzwi w małej łazience w stronę salonu(dzięki temu jest więcej miejsca na umywalkę) - dzięki Borowik
    - zmniejszona spiżarka na równo ze ścianą, uzyskaliśmy symetrię ściany przy oknie
    - brak przejścia ze spiżarki do korytarza
    - budynek podniesiony o 1 silkę
    - wydłużone okapy
    - okno w jadalni przesunięte o 20cm w stronę salonu
    Ostatnio edytowane przez mikadusia ; 16-09-2014 o 23:34

  10. #30

    Domyślnie

    Witaj mikadusia
    Jeszcze nie klepnelismy kupna projektu bo najpierw chcemy mieć pewność że będziemy mogli go stawiać a nie że w urzędzie miasta wiedzą nam że coś im w nim nie pasuje, ale traktujemy jakby już był nasz.
    Też chcemy zlikwidować drzwi do spiżarni od strony korytarza- szkoda tracić miejsce na półeczki w spiżani i chyba zamiast dużego okna w salonie zrobimy takie samo jak będzie w kuchni, w każdym razie do połowy ściany a nie do podłogi.zastanawiam się również żeby w sypialni, która ma wyjście na taras było mniejsze okno i wówczas pod tym oknem będzie można zamontować grzejnik. Chociaż na rezygnację z wyjścia na taras z salonu nie do końca chce się przekonać mój mąż, na ale zobaczymy. Chciałam prosić o podanie w jakiej odległości od kuchni zaczyna się okno w salonie. Na projekcie w internecie wydaje się że wychodząc z kuchni człowiek zaraz wejdzie na stół w salonie, a nie chciałabym żeby było takie wąskie przejście - w końcu do czegoś mają posłużyć te 42 m2 salonu.
    I jeszcze myślałam czy nie postawić ścianki, która odgrodzi trochę kuchnię od salonu i zostawic tylko wejście do kuchni od str korytarza na szerokość drzwi lub trochę wiecej. Na projekcie ładnie to wygląda ale zawsze jakiś tam "bałagan" który się tworzy przy gotowaniu byłby schzwany.

  11. #31
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    simonb1

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    38

    Domyślnie

    Witam,
    bardzo dziękujemy za uwagi, muszę przyznać, że pomysł z przesunięciem ściany do salonu o około 50cm i zamknięcie spiżarni też uwzględniliśmy, fajny pomysł z łazienką, pomyślimy nad tą zmianą, ale mamy zagwostkę co do wysokości okien.
    Widzieliśmy u kolegi okno w kuchni ok. 40-50cm nad blatem /szafką kuchenną, wygląda to słabo, dlatego przy wznoszeniu ścian trzeba to przemyśleć.
    Dzięki za uwagi, życzymy szybkiej parapetówki.

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mikadusia

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    100

    Domyślnie

    MJBB okno w salonie zaczyna się na 4,20cm. Ścianę w kuchni zawsze można postawić, ale przejście będzie małe. Trzymam kciuki, aby projekt przeszedł.

    A co do przesuniętej ściany w stronę salonu, to można przesunąć ją o ponad metr i zrobić normalną garderobę, a nie szafę. W salonie powstanie krótka ściana, która oddzieli trochę salon od wejścia. Salon nadal będzie miał ok 5 metrów szerokości, a zyska się garderobę. Ja wpadłam na ten pomysł jak była już wylana ława i nie dało sie już nic zrobić.

    I polecam zrobić pralnię w kotłowni, która jest naprawdę duża.

    Polecam wszystkim, którzy się zastanawiają
    domek bardzo faunkcjonalny, maxymalnie wykorzystana przestrzeń bez zbędnych korytarzyków których pełno w innych projektach
    Ostatnio edytowane przez mikadusia ; 23-09-2014 o 21:28

  13. #33

    Domyślnie

    Witajcie po małej przerwie
    wszelkie wskazówki i uwagi są bardzo cenne - dzielcie się ludzie jak najwięcej. Bardzo mi się podoba projekt M132 i jedno wiem na 100% kuchnia zdecydowanie otwarta - ale martwi mnie trochę ilość miejsca w jadalni; czy wychodząc z kuchni nie napotyka się od razu na stół i krzesła? Czy jeżeli stół byłby rozciągnięty tak żeby ustawić 4 krzesła, to czy będzie dość miejsca żeby przejść czy trzeba się przeciskać?
    i jeszcze jedna kwestia do tych, którzy wykorzystali możliwość praktycznego zastosowania "L-ki" w salonie i zrobili z niej szafę/garderobę od strony korytarza: czy salon za bardzo się nie zmniejszył i czy to rozwiązanie nie sprawiło, że przestrzeń wydaję się trochę- jakby to ująć "cięższa" - jeżeli wiecie o co mi chodzi. Praktycznie to super rozwiązanie - dodatkowe szafy zawsze się przydają, nie ukrywam, że nam właśnie bardzo spodobała się ta "L-ka" w salonie.
    Wrzucajcie zdjęcia (zobaczcie jak fajnie dzielą się ludzie swoimi spostrzeżeniami i osiągnięciami ludzie na forum od "M05b niewielki". Jest z czego czerpać inspiracje.
    Trzymajcie się wszyscy WARIANTOWI

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mikadusia

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    100

    Domyślnie

    MJBB my też mielismy wrażenie małego przejścia przy kuchni i stąd decyzja o przesunięciu okna. Teraz jest ok, 20 cm zrobiło naprawdę dużo. Salon moim zdaniem nie jest ciężki, nadal jest duży ma prawie 40m. Wydaje mi się, że lepiej mieć pojemną szafę niż taki szeroki salon. Oczywiście to jest moje zdanie, a decyzję musicie podjąć sami


    Teraz trochę o cenach, trochę nie po kolei ale właśnie skończyliśmy dach i na bieżąco podzielę się kosztami.
    Więzba ok 7 tyś
    Blachodachówka venecja x mat (bud mat szwedzka) razem z blachą płaską, gąsiorami, membraną(folią) i orynnowaniem w plastiku firmy bryza 19,500tyś
    Deskowanie dachu ok 9 m deski, średnio 500-550zł/ m² (u nas wydłużone okapy)
    Położenie blachodachówki i zadeskowanie 11tyś
    Ostatnio edytowane przez mikadusia ; 29-09-2014 o 10:33

  15. #35
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Majkel13
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał MJBB Zobacz post
    Eni1, Wapniaczek, Majkel13 jak Wam idzie? Jak dobrze zrozumiałam to budujecie wersję podstawową czyli 128,2 m2
    Witam

    Tak będziemy budować w wersji podstawowej (128,2 m2) i prawdopodobnie ze zmianami, które wrzuciłem w poście kilka wpisów wcześniej..
    Niestety jeszcze nic nie działamy, większość dokumentów już załatwione ale jeszcze kilka do zdobycia i wniosek o wydanie pozwolenia później...
    Jak dobrze pójdzie może na wiosnę jakiś ciężki sprzęt wjedzie na działkę...

  16. #36

    Domyślnie

    Witaj mikadusia, my tez juz zakupilismy projekt pozwolenie na budowe jestno i czas zaczynac prosze wyjasnij mi o co chodzi z tymi zmianami w laziece i toalecie i prosze pomoz czy mozna te L ke z salonu odwrocic jesli strop bedzie lekki i stworzyc tam szafe wnekowa duuuzzaaaaaa i jaki koszt cie wyniosl stanu zerowego bo tworze kosztorys i potrzebuje takie ogolne dane. Moj meil to [email protected] prosze o kontakt pozdrawiam

  17. #37
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Majkel13
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikadusia Zobacz post
    Witam wszystkich na forum
    A to nasz wariantowy 132 lustroKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN2185 (640x480).jpg
Wyświetleń:	1102
Rozmiar:	43,3 KB
ID:	280175

    zmiany w projekcie:
    ...............
    - budynek podniesiony o 1 silkę
    ..........................................

    witam

    całkiem ciekawe te zmiany, mam pytanie o podniesienie budynku o tą jedną silkę, czym było spowodowane bardziej względami estetycznymi czy koniecznością???

    pozdrawiam

  18. #38
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mikadusia

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    100

    Domyślnie

    Majkel podnieśliśmy dom z myślą o dzieciach, na górze jest mnóstwo miejsca ok 80m² do zagospodarowania. Może kiedyś się przyda wyższe poddasze.
    Ostatnio edytowane przez mikadusia ; 04-10-2014 o 22:38

  19. #39

    Domyślnie

    mikadusia
    Ile Was wyniósł stan surowy otwarty? Skoro planujecie w przyszłości ewentualne zagospodarowanie poddasza (przyznam, że też o tym myślimy...) jaki macie strop i jaki był jego koszt?
    Będę wdzięczna za odpowiedź
    Asia

  20. #40
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mikadusia

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Asia i Kamil Zobacz post
    mikadusia
    Ile Was wyniósł stan surowy otwarty? Skoro planujecie w przyszłości ewentualne zagospodarowanie poddasza (przyznam, że też o tym myślimy...) jaki macie strop i jaki był jego koszt?
    Będę wdzięczna za odpowiedź
    Asia
    Strop terriva ok 18 tyś
    SSO ok 155tyś

Strona 2 z 39

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony