dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tomaszmarcin

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Katowice
    Posty
    9

    Domyślnie Ogrzewanie podłogowe czy ścienne piwnica 2,25m

    Witam,

    Kupilem domek w stanie surowym zamknietym i czesciowymi tynkami.
    Domek sklada sie z parteru, pietra i piwnicy pod calym parterem. Razem 240m2

    Do ogrzewania wybralem pompe ciepla z pionowymi sondami i podlogowke.

    Chcialbym aby cala 70 m2 piwnica byla ogrzewana i tutaj mam dylemat.
    Piwnica nie ma zadnej izolacji termicznej od spodu.
    Jako ze poprzedni wlasciciel nie byl w stanie okreslic czy polozyli tam pod spod jakis styropian i ile to skulem i wywiercilem dziure w podlodze.
    Patrzac od gory mam 8cm wylewki, potem pape i potem dalej chudy beton - razem wywiercilem dziure na 20cm, i ani sladu po styropianie.
    W projekcie pisze ze przewiduje sie 5cm styropianu od spodu piwnicy, w przypadku gdy bedzie sie ja ogrzewac - wynika z tego ze poprzedni wlasciciel zdecydowal sie nie ogrzewac.

    Jesli teraz chcialbym zrobic podlogowke to mussialbym dac (zgodnie z tym co mowi moj wykonawca ogrzewania) - 10cm styropianu, na to ulozyc rurki i zalac 4cm wylewki, na to plytki - czyli jakies 16cm podloga wedruje do gory.
    Zostalo by niecale 2,10m - nie wiem czy taka piwnica nie bedzie za niska.
    Ja mierze 1,72cm a zona ok 1,6m czyli nie ma obawy przed tym ze bedziemy haczyc glowami, ale jest obawa ze bedziemy sie tam czuc troche klaustrofobicznie.
    W piwnicy chcemy miec kotlownie+pralnie+silownie+warsztat+pokuj barowy.

    Zastanawiam sie jeszcze nad ogrzewaniem sciennym, ale nie wiem czy to wogole bedzie mialo rece i nogi jak damy scienne w piwnicy a podlogowe na parterze i pietrze.
    Dodatkowo wydaje mi sie ze nawet jesli zrobimy scienne to i tak trzeba bedzie dac te 5cm styropianu i jakies 2 cm wylewki, zeby za duzo ciepla nie szlo w matke ziemie.

    Jakas opcja byloby skucie isntniejacej 8cm wylewki ale skucie 70m2 + wyrownanie + ulozenie papy to koszt ok 15tys zl (z materialami) no i ryzyko ze jeszcze mi cos budowlancy pochrzania.

    Prosilbym doswiadczonych uzytkownikow o rade.

    P.S. przepraszam za brak polskich liter, ale jestem za granica i "pracuje" na angielskojezycznej klawiaturze

    pozdrawiam
    Tomek

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    irton

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    1

    Domyślnie Ogrzewanie podłogowe w siłowni.

    Cytat Napisał tomaszmarcin Zobacz post
    Witam,

    Kupilem domek w stanie surowym zamknietym i czesciowymi tynkami.
    Domek sklada sie z parteru, pietra i piwnicy pod calym parterem. Razem 240m2

    Do ogrzewania wybralem pompe ciepla z pionowymi sondami i podlogowke.

    Chcialbym aby cala 70 m2 piwnica byla ogrzewana i tutaj mam dylemat.
    Piwnica nie ma zadnej izolacji termicznej od spodu.
    Jako ze poprzedni wlasciciel nie byl w stanie okreslic czy polozyli tam pod spod jakis styropian i ile to skulem i wywiercilem dziure w podlodze.
    Patrzac od gory mam 8cm wylewki, potem pape i potem dalej chudy beton - razem wywiercilem dziure na 20cm, i ani sladu po styropianie.
    W projekcie pisze ze przewiduje sie 5cm styropianu od spodu piwnicy, w przypadku gdy bedzie sie ja ogrzewac - wynika z tego ze poprzedni wlasciciel zdecydowal sie nie ogrzewac.

    Jesli teraz chcialbym zrobic podlogowke to mussialbym dac (zgodnie z tym co mowi moj wykonawca ogrzewania) - 10cm styropianu, na to ulozyc rurki i zalac 4cm wylewki, na to plytki - czyli jakies 16cm podloga wedruje do gory.
    Zostalo by niecale 2,10m - nie wiem czy taka piwnica nie bedzie za niska.
    Ja mierze 1,72cm a zona ok 1,6m czyli nie ma obawy przed tym ze bedziemy haczyc glowami, ale jest obawa ze bedziemy sie tam czuc troche klaustrofobicznie.
    W piwnicy chcemy miec kotlownie+pralnie+silownie+warsztat+pokuj barowy.

    Zastanawiam sie jeszcze nad ogrzewaniem sciennym, ale nie wiem czy to wogole bedzie mialo rece i nogi jak damy scienne w piwnicy a podlogowe na parterze i pietrze.
    Dodatkowo wydaje mi sie ze nawet jesli zrobimy scienne to i tak trzeba bedzie dac te 5cm styropianu i jakies 2 cm wylewki, zeby za duzo ciepla nie szlo w matke ziemie.

    Jakas opcja byloby skucie isntniejacej 8cm wylewki ale skucie 70m2 + wyrownanie + ulozenie papy to koszt ok 15tys zl (z materialami) no i ryzyko ze jeszcze mi cos budowlancy pochrzania.

    Prosilbym doswiadczonych uzytkownikow o rade.

    P.S. przepraszam za brak polskich liter, ale jestem za granica i "pracuje" na angielskojezycznej klawiaturze

    pozdrawiam
    Tomek
    Mam podobnym problem.
    Dodatkowo zastanawiam się czy zbyt mała ilość wylewki nie popęka pod sztangami. I przede wszystkim podniesienie wylewki o kilkanaście centymetrów uniemożliwi wykonywanie ćwiczeń na stojąco. Rozważam ogrzewanie ścienne bez izolowania podłogi w siłowni, gdzie i tak nie jest wskazane przebywanie boso, a w łazience obok 2 cm płyty styropianowej XPS(ma niższy współczynnik przenikania ciepła) i terakota. Nie wiem tylko czy ściana nie ma zbyt małej powierzchni by nagrzać pomieszczenie. Sciana ma 4,5m x 2,20 i dwa otwory okienne 1,5 x 1,5. Czekam na jakieś inne opinie.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tomaszmarcin

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Katowice
    Posty
    9

    Domyślnie

    Czesc,

    No to jest nas dwoch.
    Moze ktos zdecyduje sie nam dopomoc.

    Jest jeszcze jedna sprawa, ktora nie jest dla mnie jasna.
    Przegladajac internet mozna wyczytac ze XPS jest duzo mniej cieplo przepuszczalny niz styropian EPS.
    Pisza tez ze osiaga lambdy w zakrecie 0,029-0,034 a nawet gdzies wyczytalem ze i 0,021-0,03.
    Postanowilem wiec poszuakc w kartach technicznych BASF i URSA i wyczytalem ze ich 6cm XPS maja lambdy po 0,034.
    Z drugiej strony styropian EPS "Swisspor typu lambda dach podloga" czy styropian EPS "Termoorganika platinum plus" maja lambdy po 0,031.

    Jakby ktos mogl rowniez wypowiedziec sie na ten temat to by mi rowniez duzo pomoglo.

  4. #4

    Domyślnie

    witam
    proponuje sprawdzić dokąd sięga spód ławy fundamentowej.
    Miałem podobnie i pogłębiłęm piwnicę "na szpadel" to jest skułem podłoge, wybrałem piach do spodu ławy.
    później ponownie chudziak, papa, ocieplenie 10-15cm, wylewka z podłogówka i ostatecznie piwnicę mam tak samo wysoką jak przed operacją

    ocieplenie: poszukajcie wątku o perlicie, może się okazać lepszym a na pewno tańszym rozwiązaniem niż styrodur.

    pozdrawiam,
    plumbum
    zmieleni.pl

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tomaszmarcin

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Katowice
    Posty
    9

    Domyślnie plumbum

    Koniec koncow doszedlem do takiego samego wniosku - tzn. poglebie piwnice (robota zacznie sie w przeciagu tygodnia), poloze chudziak na wyskosci spodu law fundamentowych + 3cm i potem 20cm styropianu.
    Dziekuje za wpis, co mnie dziwi to to ze tak niewiele osob mialo sie ochote wypowiedziec.
    Temat do zamkniecia.
    pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony