dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    luk.law

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Posty
    5

    Smile Prośba o sprawdzenie wstępnego krycia - detale okap i komin

    Witam wszystkich,

    to jest mój pierwszy post na tym forum.

    Chciałbym poprosić o komentarz odnośnie zamontowania membrany dachowej na okapie. Mam wrażenie, że rozwiązanie zastosowane przez mojego dekarza źle wróży wentylacji połaci, a wywinięta membrana (która pewnie już nieźle namokła) nie pomoże w połączeniu jej z kominami.

    Wszelkie konstruktywne uwagi mile widziane

    a tutaj link do zdjęć:
    http://www.fotosik.pl/u/luklaw/album/1539566

    Z góry dziękuję za odpowiedzi.

    Pozdrawiam
    Łukasz

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Tak robi jak potrafi. Folia powinna być przyklejona do komina. Przy okapie folia nie może się zwieszać. Przy takim wykonaniu spełnienie tego wymogu może być trudne. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    luk.law

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Tak robi jak potrafi. Folia powinna być przyklejona do komina. Przy okapie folia nie może się zwieszać. Przy takim wykonaniu spełnienie tego wymogu może być trudne. Pozdrawiam.
    Dziękuję za odpowiedź

    Co do kominów już się zabezpieczyłem i zakupiłem taśmę butylową.

    Pytanie 1: Tylko czy w moim przypadku, gdy obydwa kominy przecinają kalenicę należy doklejać dodatkowe pasy membrany dla lepszego uszczelnienia ?

    Natomiast co okapu to moja główna wątpliwość dotyczyła wyprowadzenia membrany nad pierwszą łatę. Mam wrażenie, że to eliminuje możliwość zastosowania tzw. "wróblówki" i tym samym dodatkowo zablokuje wentylację połaci, która i tak już jest przyblokowana (na okapie mam nadbitkę i dla niwelacji różnicy poziomów została zastosowana kontrłata o gr. 1 cm, na pozostałej części jest 2 lub 2,5 cm)

    Pytanie 2: Czy ta membrana nie powinna leżeć na nadbitce i czy pierwsza łata nie powinna być wymieniona na cieńszą celem zastosowania wróblówki?


    Z dekarzem będę się widział prawdopodobnie we wtorek (obróbki z blachy i orynnowanie) i chciałbym być przygotowany na argumenty typu: "Panie, wróblówka ? To się stosuje przy dachówkach ceramicznych, kto to panu chce wcisnąć ?"

    A może jestem zbyt dociekliwy ...


    Pozdrawiam
    Łukasz

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bracki88

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Morawica
    Kod pocztowy
    32-084
    Posty
    328

    Domyślnie

    Z wróblówka czy bez i tak trzeba coś na pierwszą łate nabijać aby pierwsza dachówka była pod odpowiednim kątem.

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    luk.law

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał bracki88 Zobacz post
    Z wróblówka czy bez i tak trzeba coś na pierwszą łate nabijać aby pierwsza dachówka była pod odpowiednim kątem.
    Ups, nie napisałem, że dach będzie kryty blachodachówką

    W tym przypadku, to chyba na pierwszą łatę już nie trzeba nic nabijać ?

    Pozdrawiam
    Łukasz

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Przy profesjonalnym wykonaniu tego dachu należało na nadbitce zastosowąć kontrłatę grubości 2,5 cm a dalej 4 cm. Łata przy okapie jest zamontowana tak jak pozostałe czyli kratka wentylacyjna okapu z grzebieniem się nie zmieści. Warto więc to zmienić. Dekarz przerzucił folię na pierwszą łatę aby odprowadzić skropliny do rynny. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    luk.law

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Przy profesjonalnym wykonaniu tego dachu należało na nadbitce zastosowąć kontrłatę grubości 2,5 cm a dalej 4 cm. Łata przy okapie jest zamontowana tak jak pozostałe czyli kratka wentylacyjna okapu z grzebieniem się nie zmieści. Warto więc to zmienić. Dekarz przerzucił folię na pierwszą łatę aby odprowadzić skropliny do rynny. Pozdrawiam.
    Chyba troszkę za późno zadałem te pytania ...

    Co do okapu to rozumiem, że rozwiązaniem będzie:

    - wymiana pierwszej łaty na cieńszą, na niej zamontowanie pasa nadrynnowego. Wyprowadzenie membrany na pas nadrynnowy i zamocowanie wróblówki, na której będzie montowana blachodachówka.

    Czy dobrze rozumuję ?

    Pozdrawiam
    Łukasz

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Nadbitkę kryje się papą. Najlepiej jest podciąć krokwie o gr. nadbitki. Podnoszenie foli na łatę powoduje powstanie kieszeni, gdzie gromadzi się woda.Kratki w kominie powinny być z żaluzjami a te do wewnątrz. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    luk.law

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mis*n Zobacz post
    Nadbitkę kryje się papą. Najlepiej jest podciąć krokwie o gr. nadbitki. Podnoszenie foli na łatę powoduje powstanie kieszeni, gdzie gromadzi się woda.Kratki w kominie powinny być z żaluzjami a te do wewnątrz. Jan.
    Czytałem, że nadbitkę można przykryć membraną... pozostaje tylko pytanie czy ta którą u mnie zastosowano jest do tego odpowiednia (Marma Dachowa 3)...

    Najlepiej podciąć krokwie... zgadzam się, jednak jak widać częściej ludzie kierują się czynnikiem "najłatwiej"...

    Tą kieszeń po podniesieniu membrany na łatę to chyba da się jakoś zlikwidować ?

    Mój dekarz stwierdził że naciągnie membranę i tyle...ale to chyba też rozwiązanie z gatunku "najłatwiej"...

    Jak powinno wyglądać prawidłowe rozwiązanie ?

    PS. z tymi kratkami to jakiś poważny błąd ? Do czego mają służyć te żaluzje ?

    Pozdrawiam
    Łukasz

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał luk.law Zobacz post
    .

    Czy dobrze rozumuję ?
    Dobrze. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony