dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25
  1. #1

    Domyślnie Zdążyć z formalnościami - Rodzina na swoim

    Witam,

    Z tego co wiem, program Rodzina na swoim będzie działał tylko do końca roku. Moje pytanie brzmi czy zdążę ze wszystkimi formalnościami, tak żebym w grudniu mógł podpisać umowę kredytową. Ile u Was to trwało? Poniżej to co muszę jeszcze zrobić:
    - przepisanie działki na mnie
    - uzbrojenie działki w prąd (na czas budowy nie potrzebuję prądu - będę miał z sąsiedniego budynku; pytanie w takim razie czy muszę to zrobić jeszcze przed otrzymaniem pozwolenia na budowę?)
    - uzbrojenie działki w wodę (do wodociągu ok 80m)
    - zakup projektu
    - uzyskanie pozwolenia na budowę

    Może żeby było szybciej, jeszcze przed przepisaniem, jakieś formalności może załatwić moja mama (działka jest w tej chwili jej)?

    Czy są jeszcze jakieś formalności które muszę spełnić, by móc podpisać umowę kredytową?

    Z góry dziękuję za informacje.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Z mamą możesz podpisać umowę użyczenia i sam wszystko załatwić.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  3. #3
    elka51
    Guest
    elka51

    Domyślnie

    program Rodzina na swoim - to jedno wielkie oszustwo...

    Proszę się wczytać w warunki umowy kredytowej - zwykły kredyt hipoteczny wychodzi o wiele taniej.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał elka51 Zobacz post
    program Rodzina na swoim - to jedno wielkie oszustwo...

    Proszę się wczytać w warunki umowy kredytowej - zwykły kredyt hipoteczny wychodzi o wiele taniej.
    nie masz racji droga elżuniu . My wzielismy taki kredyt. Przez pierwsze 8 lat Państwo spłaca połowę odsetek od 75m2 powierzchni użytkowej domu. wzieliśmy 300000 na 30 lat. Rata oscyluje w granicach 1450zł. ile wynosi taka rata przy "normalnym" kredycie?? I najważniejsze, po tych osmiu latach, mozesz ten kredyt refinansować innym, wzietym w innym banku.

    Spokojnie zdążysz załatwić wszelkie formalnosci. sam kredyt załatwialiśmy może 3 tygodnie.
    piotr

  5. #5

    Domyślnie

    @elka51 też się z Tobą nie zgodzę Wyliczyłem wszystko dokładnie i wiem, że wyjdę na tym do przodu (nigdy nie miałem zamiaru brać kredytu w walucie).

    @pionan - a ile trwało załatwienie samego pnb? Na forum czytałem, że niektórzy czekają miesiącami...

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał pionan Zobacz post
    nie masz racji droga elżuniu . My wzielismy taki kredyt. Przez pierwsze 8 lat Państwo spłaca połowę odsetek od 75m2 powierzchni użytkowej domu. wzieliśmy 300000 na 30 lat. Rata oscyluje w granicach 1450zł. ile wynosi taka rata przy "normalnym" kredycie?? I najważniejsze, po tych osmiu latach, mozesz ten kredyt refinansować innym, wzietym w innym banku.

    Spokojnie zdążysz załatwić wszelkie formalnosci. sam kredyt załatwialiśmy może 3 tygodnie.
    Jak można wiedzie to kiedy wzięliście ten kredyt i w jaki banku. Razem z żoną również planujemy kredyt rodzina na swoim. Czy korzystacie z pomocy doradców kredytowych czy sami odwiedzaliście banki

  7. #7

    Domyślnie

    Ze względu na najlepsze warunki jakienam zaproponowano, bo sami łaziliśmy po bankach, wzięliśmy w PKOBP. Ważne również to, ze nie musiałem wydatków dokumentować fakturami, co było dla mnie dość wazne. W lutym 2011r uruchomiono nam pierwszą transzę.

    cała procedura do otrzymania PNB trwała ok. 10 m-cy, w tym same uzyskanie warunków zabudowy 6 m-cy. Osoba zajmujaca się tym w Urzędzie Gminy poszła na macierzyński, osoba w zastępstwie o niczym nie miała zielonego pojęcia.
    Prądu na działce do PnB nie potrzebujesz., potrzebujesz za to zapewnienie o dostarczeniu energii elektrycznej (chyba tak to się nazywa). Opłata coś koło 150zł za 1 kilowat.
    piotr

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ja podchodziłam do kredytu we wrześniu a w grudniu mieliśmy pierwsza transzę.
    Załatwiane wszystko przez brokera - jeździł do nas, do domu, po dokumenty i je sprawdzał.

  9. #9

    Domyślnie

    Od poniedziałku zaczynam szukać kredytu RNS na budowę domu. Dziś usłyszałem w radiu informacje o tym, że od przyszłego kwartału marże i prowizje w gorę

  10. #10

    Domyślnie

    Po wizytach w bankach sam nie wiem na który bank się zdecydować. Zbliżone oferty daje 3 banki.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    który jest najbliżej?
    Który ma najmniejsze opłaty na koncie, które musisz w banku założyć?
    który ma dobre opinie w necie?

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    który jest najbliżej?
    Który ma najmniejsze opłaty na koncie, które musisz w banku założyć?
    który ma dobre opinie w necie?
    W każdym coś ciekawego proponują. Najbliżej to PKO SA, Milenium.

  13. #13

    Domyślnie

    w pkosa fajny zapis w umowie (do zabezpieczenie na wypadek spadku wartości nieruchomości )..a w millenium obligatoryjne ubezp. na życie

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukep3 Zobacz post
    w pkosa fajny zapis w umowie (do zabezpieczenie na wypadek spadku wartości nieruchomości )..a w millenium obligatoryjne ubezp. na życie
    O tym , że Pkosa ma taki zapis to nie wiedziałem ponieważ do umowy jeszcze daleka. Na chwilę obecną jestem po spotkaniu z niezależnymi doradcami finansowymi. Doradcy i proponują Pkosa, Mileniu, Eurobank.

  15. #15

    Domyślnie zdąże?

    Cytat Napisał Dzieci` Zobacz post
    O tym , że Pkosa ma taki zapis to nie wiedziałem ponieważ do umowy jeszcze daleka. Na chwilę obecną jestem po spotkaniu z niezależnymi doradcami finansowymi. Doradcy i proponują Pkosa, Mileniu, Eurobank.
    Witam! nie zakładam nowego wątku, bo ten wydaje mi się odpowiedni. Zostało do końca roku pare miesięcy. Czy jest możwliość, że zdąże z formalnościami do końca roku jeżeli chodzi o pozwolenie na budowe?
    Wyczytałam, że niektórzy się z tym bawią nawet 2 lata.. :O:/ Chodzi o to, że RnS kończy się w grudniu i czy warto w ogóle zaczynać wszystkie formalności jeżeli chodzi o budowe żeby z tym zdążyć?

    pozdrawiam i dzięki za info

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    u mnie trwało to niecałe 30 dni od złożenia dokumentów w Starostwie i prawie 2 m-ce formalności w banku (NIE polecam MIllenium ).
    Kwestia na ile problematyczna jest działka i jak dalece masz sprawy projektowo-przyłączeniowe za sobą.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    u mnie trwało to niecałe 30 dni od złożenia dokumentów w Starostwie i prawie 2 m-ce formalności w banku (NIE polecam MIllenium ).
    Kwestia na ile problematyczna jest działka i jak dalece masz sprawy projektowo-przyłączeniowe za sobą.
    działka raczej problematyczna być nie powinna, ale jezeli chodzi o projekty i przyłącza to jestem dokładnie na etapie ZERO media mam w odleglosci kilku metrów od planowanego miejsca budowy.

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar hary2006
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    SiennnicaNasielsk
    Kod pocztowy
    05-191
    Posty
    164

    Domyślnie

    do pozwolenia na budowę nie musisz miec projektów przyłączy, wystarczą warunki ich wykonania, my mieliśmy działkę w czerwcu, we wrzesniu mieliśmy pnb a pod koniec listopada ruszyliśmy z budową. też RNS, dla odmiany polecam millenium, wszystko zależy który oddział
    161m2 podłóg/ 105m2 użytkowej+30m2 garaż. BK24+15cm styro sciany,12cm styro podłoga, 22-30cm wełny w dachu
    Zębiec Wenus 15kw+st81pid+wpa117(nieaktywny)/regulus rt3+zawór 4d. 8kw w grzejnikach+25m2 podłogówki+cwu140

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    mnie chodziło o projekt z adaptacją i warunki przyłączy.

    Mnie Millenium wstrzymało wypłaty, bo uznało, że mój dom nie kosztuje tyle ile oni wypłacili

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar hary2006
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    SiennnicaNasielsk
    Kod pocztowy
    05-191
    Posty
    164

    Domyślnie

    wow, mieliśmy co prawda jakies tam perypetie, związane w powierchnią użytkową, chcieliśmy 300tys kredytu na 98m2 PU, nie chcieli nam dac, ale nasz dom ma 162m2 po podłogach i w koncu to przeszło, to znów wartos działki nie taka, w koncu dostalismy 290tys, ale z tego co widze to na ten dom potrzeba 30tys więcej,
    161m2 podłóg/ 105m2 użytkowej+30m2 garaż. BK24+15cm styro sciany,12cm styro podłoga, 22-30cm wełny w dachu
    Zębiec Wenus 15kw+st81pid+wpa117(nieaktywny)/regulus rt3+zawór 4d. 8kw w grzejnikach+25m2 podłogówki+cwu140

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony