dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ketjov

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-043
    Posty
    3

    Domyślnie Ściana 36 cm z czego budować?

    Witam,

    Przymierzam się do budowy domu (zabudowa szeregowa, środkowy segment, dwie kondygnacje, częściowe podpiwniczenie, działka ze spadkiem), w projekcie mam przewidzianą ścianę o grubości 36 cm, proszę o poradę z czego budować? Co polecacie? Wiem, że jest multum podobnych wątków na różnych forach ale wszystkie z reguły kończą się tak samo (odchodzenie od głównego tematu na rzecz pyskówki)..

    Wszelkie podpowiedzi mile widziane (jestem początkujący w tym temacie)..

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał ketjov Zobacz post
    Witam,

    Przymierzam się do budowy domu (zabudowa szeregowa, środkowy segment, dwie kondygnacje, częściowe podpiwniczenie, działka ze spadkiem), w projekcie mam przewidzianą ścianę o grubości 36 cm, proszę o poradę z czego budować? Co polecacie? Wiem, że jest multum podobnych wątków na różnych forach ale wszystkie z reguły kończą się tak samo (odchodzenie od głównego tematu na rzecz pyskówki)..

    Wszelkie podpowiedzi mile widziane (jestem początkujący w tym temacie)..
    A jaki materiał jest zaproponowany w projekcie?

  3. #3

    Domyślnie

    Z BK, a ściślej z bloczków P+W Solbet. Ja z takich budowałem i nie żałuję (w projekcie miałem Ytong). Bloczki równiutkie i tańsze od Ytonga.
    piotr

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    Proponuję ściany zewnętrzne z byle czego o gr. 24 cm + styropian 12 cm albo więcej

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał beton44 Zobacz post
    Proponuję ściany zewnętrzne z byle czego o gr. 24 cm + styropian 12 cm albo więcej
    To chyba nie zbyt cieły mur proponujesz. Ja mam 24 PTH + 15/18 cm styro i nie jest to ideał. Teraz gdybym budowała to silikaty 18cm +ok 25 cm styro i było by znacznie "cieplej" tzn lepiej zaizolowane
    Uwierz w to czego nie widzisz, a ujrzysz to w co wierzysz-św. Augustyn

  6. #6

    Domyślnie

    ale ten wątek to chyba nie jest o tym, kto więcej ma styro na ścianach ??
    piotr

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    Kilkadziesiąt/kilkanaście lat temu

    ludzie mieszkali w domach/blokach o ścianach zewnętrznych z pianobetonu 24 dłuuuuugie lata
    i jakoś wytrzymywali.... Przyznaję elementy żelbetowe - mostki typu nadproża-wieńce były ocieplone 5 cm warstwą supremy....

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał pionan Zobacz post
    ale ten wątek to chyba nie jest o tym, kto więcej ma styro na ścianach ??
    To fakt. Może warto zorientować się nt ceramiki 18 cm. Jest to też materiał konstrukcyjny choć nie jest tak mocny jak silikaty ale "standardowy" domek jednorodzinny powinien utrzymać, choć to dokładnie powinien policzyć konstruktor. Wtedy zaoszczędzone centymetry grubości można zainwestować w styro. Aha miało nie być o styro
    Uwierz w to czego nie widzisz, a ujrzysz to w co wierzysz-św. Augustyn

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał beton44 Zobacz post
    Kilkadziesiąt/kilkanaście lat temu

    ludzie mieszkali w domach/blokach o ścianach zewnętrznych z pianobetonu 24 dłuuuuugie lata
    i jakoś wytrzymywali.... Przyznaję elementy żelbetowe - mostki typu nadproża-wieńce były ocieplone 5 cm warstwą supremy....
    No tak, ale jakie wtedy były koszty ogrzewania? Zapewne ułamek tego co obecnie. Jak koszty były by takie same to ludzie by nie inwestowali w izolowanie bo po co... odkręcali by tylko bardziej termostaty na kaloryferach i już, a rachunek by się zwiększył tylko o kilka groszy. Niestety te czasy i ceny już nie wrócą
    Uwierz w to czego nie widzisz, a ujrzysz to w co wierzysz-św. Augustyn

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar K160
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Sądeczczyzna
    Dzielnica
    Górzysta
    Posty
    590

    Domyślnie

    Jeśli 36cm grubości, to ja bym proponował 18cm silikaty + 18cm styropianu grafit, i mamy dokładnie 36cm
    Jak najtańszy, najzdrowszy i najmocniejszy materiał na ścianę i jak najwięcej ocieplenia.
    Buduję samemu: 160m2; ściana 19cm+15cm styropianu; okna 3szyby 0,8; poddasze ocieplone styropianem i tynkowane; kocioł kuchenny CO 15kW Vienybe D+ podpięty do zbiornika 600l z wężownicą INOX do CWU; To wszystko z meblami i AGD za 260 000zł.

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    knigen

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    4

    Domyślnie

    ale styropian dusi dom
    o wiele lepsza wełna
    a najlepiej dać sam ytong ale ten energo

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar kominiarz
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    1.968

    Domyślnie

    Fajnie. Możesz to troszeczkę rozwinąć.
    ...

  13. #13

    Domyślnie

    Ostatnio edytowane przez heine84 ; 29-10-2014 o 16:28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony