dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    turkus7

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-493
    Posty
    4

    Domyślnie PROSZĘ O POMOC! Jaka glazura pasuje do rudej mozaiki na wanne ?

    Jestem przed remontem mojego pierwszego wlasnego mieszkania. Bardzo spodobała mi się załączona mozaika do łazienki, ale nie umiem się zdecydować z jaką glazurą ją połączyć..... Terakotę chciałabym ciemną imitującą drewno (też załączyłam). Nadmienie, że łazienka jest malutka 3,0m2 ale z oknem. Chciałabym uzyskać ciepły klimat.. Bardzo dziękuję za pomoc
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	terakota-zebrano-braz-opoczno,big-terakota.jpg
Wyświetleń:	315
Rozmiar:	29,6 KB
ID:	148467
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mozaika-szklana-ape-ruda,big.jpg
Wyświetleń:	133
Rozmiar:	54,8 KB
ID:	148463  

  2. #2

    Domyślnie

    Hej turkus7! Gratuluję mieszkanka! Powiem ci, że wybrałaś dość problematyczną mozajkę bo jeśli dobrze widzę, ma ona złoty odcień. Ja bym nie rezygnowała z niej, jeśli ci się podoba. Połączenie z drewnem wydaje mi się całkiem ok, musisz tylko bardzo skrupulatnie zaplanować łazienkę, żeby nie wyszło zbyt rdzawo A może poszukasz czegoś w nieco chłodniejszym odcieniu?
    kilka inspiracji, może coś cię natchnie:










    Znalazłam jeszcze coś bardziej "rdzawego"





    Ostatnio edytowane przez eveee ; 15-11-2012 o 21:51
    jeśli chcesz być szczęśliwym.... to bądź. <l.tołstoj>

    Mieszkam

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    turkus7

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-493
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dziękuję za szybką odpowiedź
    Myślałam zeby tą mozaikę zastosować tylko na wannie i ewentualnie na powierzchni między umywalką a lustrem (lustro chce w ramie drewnianej), meble maja byc w kolorze wenge więc pozostaje raczej jasny kolor glazury, wpadło mi w oko coś takiego

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	-vinaros-1-.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	15,7 KB
ID:	148544

    tylko czy oby na pewno deseń drewna, kamienia i szklanej mozaiki sie sprawdzi? cieżko u mnie z wyobraźnią przestrzenną na podstawie pojedynczych płytek.....
    jeszcze raz dziękuje
    Pozdrawiam

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Moim zdaniem paski zebrano na podłodze będą tak skutecznie konkurować z nierównomiernym wybarwieniem mozaiki, że nie tylko odbiorą jej cały urok, ale zepsują łazienkę 3 mkw. oznaczają, że na niewielkiej powierzchni spotka się przynajmniej 5 kolorów: podłoga, mozaika, glazura na ścianach, farba, drewno na ramie... A kolor drzwi? 3 kolory maksymalnie Zdecyduj, który z elementów podoba Ci się najbardziej i do niego dostosuj resztę, nie łącz na siłę, bo to się nie uda, zwłaszcza, że chcesz mieć pomarańczowo-brązowo, a to chyba najtrudniejsze połączenie kolorystyczne w wnętrzu.

    Zerknij do wątku pomarańczowo-szarego: http://forum.muratordom.pl/showthrea...pomara%C5%84cz

    I do pomarańczowego łazienkowego: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ara%C5%84czowa

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    turkus7

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-493
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dzięki za rady drzwi, meble i rama lustra maja być w jednym kolorze (wenge), sufit bialy, a myslalam raczej o połączeniu brązu i beżu a ta rudość tylko na wannie (z innych elementow jestem w stanie zrezygnowac) czyli rozumiem ze lepiej by bylo jakby plytki na podłogę i ścianę były gładkie, bez żadnego deseniu, wzoru, faktury? Nie znalazłam w interenecie żadnego połączenia z tą mozaika niestety ....
    Ostatnio edytowane przez turkus7 ; 16-11-2012 o 11:53

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar kasia_labo
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Warszawa, Piaseczno
    Posty
    319

    Domyślnie

    Moim zdaniem płytka, którą pokazałeś nie bedzie pasowała. Ja dałabym do mozaiki wenge prostą białą płytkę (lub lekko załamana biel jesli obawiasz się, że bedzie za zimno). Popatrz na zdjecia, które wkleiła eveee, tam też jest dużo bieli przez co mozaika jest widoczna.
    Proponuje Ci zastanowic się również nad lustrem w ramie. W małej łazience to niezbyt dobre rozwiązanie, lepiej wkleic większa taflę w grubości płytek (nie jest to drogie rozwiązanie). Dzieki temu łazienka wyda się dużo większa
    Dodatkowo nigdy nie dobierzesz idealnie drewna na ramę do płytki wenge (nawet jesli nazwa się bedzie zgadzać). Drewno prawdziwe na ramie uwypukli tylko sztuczność wenge płytkowego (nawet najładniejszej imitacji).

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    turkus7

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-493
    Posty
    4

    Domyślnie

    Z tym lustrem masz rację rama nada wnętrzu "cięzkości". Co do podłogi to i tak chce żeby była ciemna bo to praktyczne. Poszukam czegoś jasnego co wyeksponuje i nie przytłoczy łazienki, może nie biel tylko własnie coś odrobine cieplejszego...
    Bardzo dziękuję za podopowiedzi od razu szersza perspektywa sie ukazała))

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar piu
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    4.633

    Domyślnie

    Skarbie, gładka, kremowo biała glazura z połyskiem, bez żadnych wzorów i broń boże jakieś imitacje drewna, bo ona nie zniesie konkurencji


  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał piu Zobacz post
    Skarbie, gładka, kremowo biała glazura z połyskiem, bez żadnych wzorów i broń boże jakieś imitacje drewna, bo ona nie zniesie konkurencji
    jestem za, podpisuję się obiema rękami!
    jeśli chcesz być szczęśliwym.... to bądź. <l.tołstoj>

    Mieszkam

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar piu
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    4.633

    Domyślnie

    takie Ci znalazłam jako inspirację:



    TAU, seria Canapa

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony