dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 67
  1. #1

    Domyślnie Posiadacze tarasów z deską kompozytową WYSTĄP.

    W przyszłym roku czekają mnie dwa tarasy. Jeden na południe (słońce od rana do wieczora), drugi na północ ( zero słońca). Piszcie proszę jak się sprawują. Dodam tylko że nie kieruje mną tylko lenistwo, ale przede wszystkim skrajne warunki dla których szukam optymalnego rozwiązania. Dzieki za podpowiedzi. Pozdrowienia.
    Ostatnio edytowane przez r.tyrman ; 20-11-2012 o 21:56

  2. #2

    Domyślnie

    Rozumiem zima idzie. A może jest tak żle że trudno się przyznac? Jednak podnoszę. (Jestem niecierpliwy?)

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał r.tyrman Zobacz post
    Piszcie proszę jak się sprawują. Dodam tylko że nie kieruje mną tylko lenistwo.....
    Liczyłes cene metra takiego tarasu ?
    mozesz cos napisac na ten temat ?
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał f.5 Zobacz post
    Liczyłes cene metra takiego tarasu ?
    mozesz cos napisac na ten temat ?
    Podest ok 40m2+ taras ok60m2, wysoki na170cm. Wyceniono mi na 46k zł. robocizna +materiał.

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar kasia_labo
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Warszawa, Piaseczno
    Posty
    319

    Domyślnie

    Ja jeszcze nie posiadam, ale planuje. Rodzice mają od 6 lat i na wiosnę po umyciu karcherem wygląda jak nówka. Nie jest pod dachem. Trzeba tylko brać pod uwagę przy wyborze koloru, że delikatnie zciemnieje. Jak stoją doniczki,to potem pod są jaśniejsze miejsca.
    Taka jeszcze historia... W ubiegłym roku na sylwestra mój tata chciał zrobić wnukom ucieche i rzucił przez okno petarde na taras. Dziurkę zrobiła równiutkie kółeczko o śr. 2cm, nic nie pękło dalej. Myślę że drewno bardziej by ucierpiało. No ale to takie ekstremum nie każdy rzuca sobie petarda w taras... Szczególnie za taka kasę
    Dodam jeszcze że rodzice mają Twinsona.

  6. #6

    Domyślnie

    Dzieki kasia_labo za konretną odpowiedź. 6 lat to już można coś wywnioskowac. Wycena nie była tylko na deskę, ale i na konsrtukcję pod podest i pod taras który jest (będzie) 170cm. nad gruntem. Ale też mnie ta kwota powaliła. Zaraz sobie wygooglam tego Twinsona.

  7. #7

    Domyślnie

    W obu przypadkach, czy wybierzesz taras drewniany czy kompozytowy to pod konstrukcja drewniana podnoszona o 170 cm od poziomu zero będzie kosztowna: kotwy, kantówki...itd. Do tego pod konstrukcja pod taras z Deski Twinson( przynajmniej same legary) na podwieszanej konstrukcji muszą być z drewna egzotycznego i to również znacznie podniesie koszty. Sam materiał systemowy to koszty ok 290 zł netto m2 + cała konstrukcja nośna. Taki taras z montażem w dobrej firmie wyniesie ok 600-700 zł m2.
    W przypadku drewna np. modrzewia syberyjskiego koszty( montaż, impregnacja, olejowanie) będą wahać się w granicach 400-500 zł m2
    No chyba że wylejesz słupy betonowe wtedy powinno być taniej.
    Co się tyczy nasłonecznienia tarasu to oczywiście z południowej strony będzie lekko płowiał kolor, a z północnej będzie osadzał się mech. W obu tych przypadkach Twinson będzie łatwiejszy do pielęgnacji niż drewno. Natomiast drewno niewątpliwie ma charakter i urodę, która u tarasów kompozytowych jest wątpliwa.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dombal Zobacz post
    W przypadku drewna np. modrzewia syberyjskiego koszty( montaż, impregnacja, olejowanie) będą wahać się w granicach 400-500 zł m2
    .
    No to trochę mnie to skrobnie. Napisz jakie masz doświadczenie z kompozytami? Które najlepsze? Z jak starymi się spotkałeś? Czy się rysują? A co do legarów pod kompozyt to jakie drewno polecasz?

  9. #9

    Domyślnie

    ja tez szukam osób które mają tarasy kompozytowe, użytkujący kilka lat.
    Mnie czeka to dopiero za dwa lata ( jak dobrze pójdzie ) ale chcę już*wcześniej miec obcykane tematy.

    Wszędzie jest mowa, ze kompozyt jest wieczny i bezobsługowy. Słyszałam jednak, ze ktoś malował tarasy kompozytowe ze względu na brzydki kolor po sezonie lub dwóch Czy to prawda ? bo JEŚLI trzeba malowac kompozyt to chyba wolę prawdziwe drewno które i tak będe impregnowac. I drewno tańsze. ...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ada73 Zobacz post
    ja tez szukam osób które mają tarasy kompozytowe, użytkujący kilka lat.
    Mnie czeka to dopiero za dwa lata ( jak dobrze pójdzie ) ale chcę już*wcześniej miec obcykane tematy.

    Wszędzie jest mowa, ze kompozyt jest wieczny i bezobsługowy. Słyszałam jednak, ze ktoś malował tarasy kompozytowe ze względu na brzydki kolor po sezonie lub dwóch Czy to prawda ? bo JEŚLI trzeba malowac kompozyt to chyba wolę prawdziwe drewno które i tak będe impregnowac. I drewno tańsze. ...
    No z tym malowaniem to jakaś popelina. Kompozytowcy pstryknijcie coś w klawiaturę bo zaraz zjawi się jakiś drewnolog z dobrą radą.

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pawel_krak

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-938
    Posty
    101

    Domyślnie

    oprócz tarasów, z kompozytów robi się elewacje czy już nawet ławki
    http://www.podlogi-kopp.pl/produkty....&id_strony=254

  12. #12
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar kasia_labo
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Warszawa, Piaseczno
    Posty
    319

    Domyślnie

    W życiu nie słyszałam żeby ktoś malował kompozyt...
    Drewno też zmieni kolor po czasie jakimś. Co do jakości i wizualnych odczuć to zalezy od producenta kompozytu.
    Jeśli chodzi o legary to osobiscie decydujac się na system kompozytowy nie dałabym pod spód drewna, które bedzie wymagało konserwacji.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasia_labo Zobacz post
    Jeśli chodzi o legary to osobiscie decydujac się na system kompozytowy nie dałabym pod spód drewna, które bedzie wymagało konserwacji.
    Oczywiście kontrlegary są integralną częscią tego systemu. Ale tą konstrukcję trzeba na czymś posadowic. Na czym zamierzasz? Bezpośrednio na betonie? Czy na konstrukcji stalowej?

  14. #14
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar kasia_labo
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Warszawa, Piaseczno
    Posty
    319

    Domyślnie

    Ja mam tarasy jako płytę z betonu.

  15. #15

    Domyślnie

    Podnoszę. Jeżeli nie ma na forum posiadaczy tarasów z deską kompozytową to proszę o wypowiedzi stolarzy, cieśli, wykonawców tarasów, i wszystkich którzy mieli stycznośc z kompozytem.

  16. #16

    Domyślnie

    Podbijam. Tez jestem zainteresowany.

  17. #17

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ostatnio edytowane przez f.5 ; 18-12-2012 o 00:16
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał f.5 Zobacz post
    Uuuulllaaallllaaa ------ Popraw---------
    Gdzie się człowiek spieszy... f.5 ładny piesek To już napisz jak taras się sprawuje. A tak na marginesie. Miałaś do czynienia z kompozytami?
    Ostatnio edytowane przez r.tyrman ; 18-12-2012 o 00:02

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja Ja piesek od sąsiada co przyjdzie to nasra ale sisi jest fajna.
    taras jest od listopada wiec napisze po roku co i jak.

    problem z kompozytem polega na jego cenie.
    Na początku gdy kalkulowałem cenę brałem pod uwage egzotyk
    260 zł za m2 plus legary i wkręty , robocizna , wyszło by 10 000
    czyli moje marne 20 m2 wyszło by na egzotyku 10 K
    na Modrzewiu wyszło połowę czyli 5 K
    Kompozyt był najdrozszy --------- na początku odrzuciłem z uwagi włąsnie na cenę a i okres oczekiwania (był długi).
    ''jesli chodzi o własciwy taras od wschodu postawiłem na kamien naturalny - dlaczego - bo jest wieczny
    przezyje nas wszystkich.
    pozdro
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony